-
Fototrend
PlayStation 5 összefoglaló
A túlzott offolás és a konzol vs PC téma nem megengedett!
Új hozzászólás Aktív témák
-
cross56
senior tag
válasz
Ctrl+Alt~Del
#123394
üzenetére
Szerintem érted mire gondolok.
De hát meg sem lepődöm, hogy ilyenekbe is bele kell kötni
-
cross56
senior tag
válasz
Ctrl+Alt~Del
#123387
üzenetére
Értem én, és jogos, hogy hagy némi kivetni valót a fordítás, de én nagyon örülök neki, - még ha sok mindent angolul is megértenék - hogy kaptunk a játékhoz feliratot.
De amit most felhoztál, azt kicsit hülyeségnek gondolom.
Mert ott vannak a képesség leírások, jegyzetek stb. Elég hülyén nézne ki h maga a játékmentet magyar, de ezek meg a menü nem, vagy éppen a menü angol de ezek meg magyarok.
Ha már lefordítják akkor a menü is legyen magyar.Jól esik az anyanyelvemen olvasni. Ez is egyfajta gesztus.
Nem véletlenül lett a ps menü is magyar, pedig azt is a legtöbben angolul is megértenék. -
Ctrl+Alt~Del
őstag
válasz
Lackooo84
#123326
üzenetére
Az, hogy valaki magyar feliratra vágyik, legyen, de hogy egy menüt miért kell magyar nyelvűre állítani, az rejtély. Gyakorlatilag olyan kifejezések vannak benne, amit az is ért angolul, aki nem beszél angolul, de játszik évek óta. Settings, controller, calibration, graphics és társai.
-
glspeter1
őstag
Szép gesztus! Eddig mindössze egy hűtőmágnessel büszkélkedhetek mint nyeremény, így ez most szépet tolna ezen a listán.
Pont most fejeztem be a negyedik részt (2018) és mint egy kisgyerek úgy várom, hogy folytathassam a Ragnarökkel. Így jelentkezem a sorsolásra!
UI.: Mihamarabbi jobbulást!
-
God of War: Ragnarok kod!
Szokasos modszertan, ingyen kaptam, ingyen adom. Ez az En kis karacsonyi ajandekom a topiknak.
Tudom, hogy november van, leszarom, karacsonyi ajandek es kesz. 
Ez most friss kod, ugyhogy mukodnie kene, de a legutobbi fiasko utan... Mondjuk ugy, hogy 90%, hogy tenyleg mukodik. 
Szabalyok:
- Sorsolas lesz azok kozott, akit erdekel, valami online randomizerrel, hogy igazsagos legyen.
- Aki szeretne reszt venni a sorsolasban, valaszoljon erre a hozzaszolasra itt a topikban.
- Legyszives most senki ne irjon privatban, picit beteg vagyok, megirom ezt a hsz-t es dolok is vissza pihenni, szoval nagyon nem szeretnem, hogy folyamatosan jojjenek az ertesitesek.
- Nem fogadok el cserebe penzt. Nem erdekel semmi ilyen ajanlat! Minden ilyen "ajanlatot" a sorsolasbol kizarassal jutalmazok.
- 1-2 ember par napja irt elore privatban, hogy ha lesz kodom, rakjam fel a listara (mert nem lesz lehetosege figyelni a forumot), oket felirtam, tehat ha esetleg valamelyikuk megnyeri, annak ellenere, hogy itt nem latszik a neve, nem csalunk, csak ez a szitu.
- Hatarido mondjuk holnap keso delutan/este. Sorsolas elott kb egy oraval azert meg irni fogok egyszer emlekezteto gyanant.
- Csak olyan ember jelentkezzen, akinek van PS5, ES azonnal jatszani szeretne vele. Olyan legyszi ne jelentkezzen, aki 3 honap mulva jut el addig, hogy el is inditsa, addigra ugyis olcsobb lesz a jatek, konnyebb ugy megvenni. Az irjon, aki tenyleg szereti a szeriat, es szeretne is ~azonnal jatszani vele... Ahogy az ideje engedi nyilvan - tehat ha mondjuk melo miatt keves idod van jatszani az nyilvan ok, de ha backlog miatt ugyis x honap mulva kezdened el, az nem ok.
- Ha esetleg azert kezded kesobb, mert a gyereknek akarod karacsonyi ajandeknak vagy valami, hasonlo az belefer, azert nyilvan nem harapok. Annyi, hogy akkor se rossz otlet a fiokra hamar beaktivalni, nehogy ez is lejarjon, bar valszeg egy honapot azert kibir...
Sok szerencset mindenkinek!

-
F-ECT$
titán
válasz
cross56
#123357
üzenetére
Rákerestem, nincs hivatalos patch notes. Viszont a redditen láttam egy threadet, és itt nem nagyon volt még róla szó, hogy van egy olyan bug a játékban, hogy hiába állítasz a nehézségen, az valójában nem történik meg.
Még pár hétig várok a vásárlással, addigra talán majd szép lassan mindent kijavítanak, meg olcsóbb is lesz.
-
cross56
senior tag
Sziasztok!
Ma jött frissítés a gowhoz. Csak nekem tűnt fel, hogy mintha most jobb meg erősebb lenne a haptikus rezgés?
-
pumpido
csendes tag
sziasztok van egy ps5 amihez megvettem az űj codot a monitorom tudja full hd 120 fps a 4k tévém majd 5 éves milyen hdmi elosztót tudtok ajánlani ? hogy ne keljen mindig át dugdosni a hdmit
-
Peace
nagyúr
válasz
Peace
#123337
üzenetére
Megoldottam. PS áramtalanítva és HDMI kihúzva 1 percre. Tv is kikapcs. Aztán vissza. Nem ismerte fel tv konzolnak, csak HDMI 2-nek és HDR sem volt. De hang az igen. HDMI újra kihúz és vissza. Újra game console lett és HDR is visszatért. Ilyet még nem tapasztaltam a 2 év alatt.
-
Rony949
őstag
válasz
kecsu10
#123348
üzenetére
A Cyberpunk 2077 NEM egy GTA klón. Próbált még annak idején az lenni, a fejlesztők ezt is ígérték, de ahogy megjelent, azt nem szabad GTA klónként felfogni. Ez még mindig egy Witcher 3-as openworld, csak cyberpunk köntösben. Az egész felépítése Witcher 3-as. Tehát van egy fősztorink, ami egyébként fantasztikusan jó, vannak side quest-ek, melyek szintén kidolgozottak. A város elképesztően hangulatos, nappal is szép, de természetesen éjszaka mutatja ki a foga fehérjét. A soundtrack egy mestermű, mind a betét dalok, mind a játékhoz írt zenék jó minőségűek, változatosak és brutálok. (a rádió teli van szaftos rock dalokkal, ami számomra plusz pont) És végül az egész játéknak a hangulata nagyon egyedi és erős, személyes véleményem szerint.
A karakterek már kevésbé változatosak és érdekesek, vannak olyan mellékküldik, amelyek önismétlőek (gigs). Sok fícsőr kimaradt a játékból, ami nem lett volna rossz ha benne van, pl. a metrózás. Az optimalizálás sajnos nem lett az erőssége. PC-n a játék gyönyörű, még Ray Tracing nélkül is, de ehhez komoly gép is kell, főleg ha a 60 fps is fontos szempont. Nekem GTX 1060-al épp hogy csak élvezetesen fut, low-medium beállításokkal és még így is beesik 60 alá. PS5-ös teljesítményről nem tudok nyilatkozni, de arról nem nagyon olvastam panaszokat, az inkább a PS4-nél volt. És maga a játék még mindig irtó bugos, szóval ezt is fontos észben tartani.
Nem próbálom rád erőszakolni a játékot, ha nem akarod, ne játssz vele. Csak elakartam mondani, hogy ez egy különleges játék, ami egyszerre esett áldozatául a covid időszaknak, a generáció váltásnak, a borzasztó vezetői döntéseknek és az esztelen ígérgetéseknek.
-
kecsu10
aktív tag
-
kecsu10
aktív tag
válasz
ricshard444
#123320
üzenetére
Egyetértek. Persze, végig fogom játszani, de valahogy nem áll össze. Nyilván jó játék, de semmi olyan ami miatt a padlón keresném az állam vagy ilyesmi. A menü nem tetszik, sokszor érzem időhúzásnak azt amit csinálnak. A Plague Tale sztoriban és grafikában is no1 nálam idén az biztos. (Eddig is jobban szerettem a Last of us-t, de szerintem ez meg is marad. Annak a harmadik része ismét sztenderd lesz egy ideig az biztos). Csak de sokára lesz az még...
-
Rony949
őstag
válasz
Bad Pritt
#123341
üzenetére
A fordító szakma nagyon alulbecsült a tudomásom szerint. Nem tudom pontosan mennyi a bérük, de azt több helyen láttam már panaszkodókat, hogy túl kevés idő alatt kell fordítaniuk, rohadt kevés pénzért.
Én már több mint egy évtizede sose használok játékokban magyar feliratot, mert tudok olyan szinten angolul hogy megértsek minden fontosabb dolgot, szóval hál' istennek nem vagyok rászorulva ezekre az ultra gyenge fordításokra.
-
válasz
modflow
#123312
üzenetére
Tök mindegy, a 7.1-ért is.

Ezerszer jobban irigylem, mint egy oled tv-t. Oled az nálam ilyen jó, fasza, szép, igen, de annyira nem érdekel, hogy nincs kategória, meg vagyok elégedve azzal a képpel, amit a mostani tv-m ad. Viszont a hang... Egy jobb térhangcucc olyan mocsok sokat tud hozzáadni minden filmhez meg játékhoz, hogy az rendesen hiányzik, de kb sose lesz elég helyem neki.
-
válasz
bankapeter
#123336
üzenetére
triwardennel intézni közvetlenül gyorsabb
-
krx21
nagyúr
válasz
redXIII
#123283
üzenetére
Kb. Ugyan ezt mondom, csak te pörögsz a vsync-en. VRR-nél is van szinkron, hisz ez a lényeg, csak itt már Adaptív-Sync-nek hívják…
Még a nevében is benne van. Figyi: G-SYNC, FreeSync.
Tehát nem a szinkront nem használjuk, hanem a monitor adaptív szinkronizál…
Én nem ajánlom magamat..
-
Peace
nagyúr
Megszűnt hangot adni a PS hangfalon.
Csinált már ilyet bárkinek? Tegnap még tökéletes volt. Vezeték nélküli fejhallgatóval simán megy. Volt itt újraindítás, ki-be kapcsolás, HDMI kihúztás.... érthetetlen. -
bankapeter
csendes tag
Sziasztok.2hónapos ps5 joy driftel.Euronicsba vettem.Oda vigyem vissza vagy inkabb a Triwardenbe küldjem.Hogy szokott ez működni,ha valaki már küldte ide esetleg.Köszönöm.
-
RudY
addikt
válasz
Faresz29
#123333
üzenetére
Kicsit "fura" ez a mesélés, de amúgy nem rossz:
Hallgasd meg a God of War (2018) TELJES TÖRTÉNETÉT -
proly01
őstag
Azt ki lehet valahogyan kapcsolni,hogy a felhőbe ne mentsen semmit?
Elegem van már belőle, hogy elinditok egy játékot kiteszi,hogy a mentett adatok felhőben való ellenőrzése és van hogy 2 percig csak megy a keresés mire elindul a játék.
Aztán már csak a hab a tortán ha még utána frissítő fájlt is talál.
-
Faresz29
aktív tag
A Ragnarökben van valamilyen előzmény, ami feleveleníti az első részt?
Vagy nézzek róla yt videót?
Már rég volt, amikor kiplatináztam a GOW-ot! -
Lackooo84
nagyúr
Na pl. ez is mi... Felül rendesen XP-nek írja az XP-t, ahogy az első részben is, de a menü többi részében, meg amikor a menün kívül mikor kiírja (pl. egy harc után) mennyi XP-t kapsz ott is "TP"-zik a játék, ilyenektől kifekszek.... Most ezt miért kellett?? Első részben olyan tökéletes volt a fordítás is... már arra sem volt pénz vagy mi?
-
Lefty
addikt
válasz
ricshard444
#123324
üzenetére
En szerencsere meg szinte semmilyen buggal nem talalkoztam, es minoseg teren en ugrast erzek. Grafika es harc teren mindenkepp. Nekem eddig a latvannyal sincs gondom, szerintem nagyon szep a vilag. A terkepnavigacio az viszont kaotikus neha, meg annyira bazinagy minden beleertve a betuket is, a legkisebb mereten, hogy a menu alapvetoen olyan, mintha gyengelatoknak keszult volna. De ez igazabol aprosag

-
Lackooo84
nagyúr
válasz
ricshard444
#123324
üzenetére
Hát szerintem ez baromság. A magyar félrefordításoktól eltekintve (na az viszont irtó gáz) sokkkal jobb, és több, mint az első.
De ez, hogy ez egy lektorált fordítás lenne.... na neee.... első részben még "szívesség" hogy a rákba lett itt "kegy", én nem tudom megérteni. ha nem fogják kijavítani, akkor elég savanyú lesz a szám íze.
-
ricshard444
veterán
válasz
S e t h
#123322
üzenetére
Több lett mindenben és mégis kevesebb, minőségben meg egyértelműen gyengébb.
Hidd el én vagyok az egyik legcsalódottabb, hiszen látod az avatáromon is, hogy imádom.
Callisto: Gamebreaking bug: beszéd közben kamera ráközelit az emberre és nem beszél, a sztori megakadt, a ps nem tudott még kikapcsolni sem. Másodiknál ugyanez a végénél, de akkor legalább a ps nem halt meg.
-
válasz
ricshard444
#123320
üzenetére
Amit leírtál az egyik sem gamebreaking bug. Gamebreaking bug, ha nem tudsz továbbmenni a történetben. Attól, hogy nem hozza az első meglepetését, ámulatát még lehet jobb. Ez olyan dolog, hogy a legnagyobb hatással általában mindenből az első szokott lenni.

-
S e t h
nagyúr
válasz
ricshard444
#123320
üzenetére
[link]
Akkor fejlődött, vagy sem? -
zozika84
őstag
válasz
ricshard444
#123320
üzenetére
Na igen a 18-as rész egy mestermű, ez vitathatatlan.
Megszámolni nem tudom, hányszor vittem végig...
A Ragnarök esetében semmi hasonlót nem tapasztaltam (20 óra után kb). Nagyon jó folytatás és jó játék, de ebben az esetben sem szabad hinni a 10/10; mászterpísz; goty stb ömlengésnek, amit már megszokhattunk a gamer sajtótól. -
ricshard444
veterán
válasz
zozika84
#123318
üzenetére
Számomra a misztikum amit felépitett a 18-s rész, az sajnos megugorhatatlannak bizonyult.
Az a tátott szájjal nézés nagyon kevés helyen /konkrétan 1/ volt meg és úgy váratlan dolog számomra nem is történt, mindig csak izgalmasabb dolgot tudtam elképzelni az adott helyzetekben, mint amik történtek. Olyan földhöz ragadtnak éreztem, az epic látványos momentumok sem voltak tv-t átszakitóak, pedig ha már itt poénkodunk: én is OLED-n játszom.
Félreértés ne essék, jó játék, de ennyi év várakozás után mind minőségben, mind történet szempontjából sokkal többet vártam. Eddig az összes résznél hozta a Santa Monica. A számok nem engem bizonyitanak, de sok emberrel beszéltem, aki még igy érez, mint te és én Zozika. Olvastam olyat is, hogy az első rész 96% akkor ez mindenképp 100% és meg is kapta ezáltal, de ez nem igy kéne működjön, mert a tökéletestől igen messze áll.
2x találkoztam Gamebreak buggal, úgy, hogy még a PS is lefagyott, a karakterek animációi néhol hiányosak, a Map elrendezése roppant fárasztó tud lenni mikor keresed a dolgokat. A Hitboxot nagyban javitották /nem tökéletesre/, de a kamera eldobással nem tudtak mit kezdeni és emiatt meghalni sokszor Berzerker harc közben, mert nem látom hol van..., na az vicces. Mikor világot robbantó nagy dolgok történtek a képernyőn azt éreztem, hogy a PS4 miatt az az effekt úgy kipukkant rágógumi szintjén marad meg, mert valahogy el kell futni.
Aki végtelenül élvezi annak nem szeretném elvenni a kedvét, csupán nem értem a 100% értékeléseket.
-
pr0bi
senior tag
-
Macccy
senior tag
válasz
Elderath
#123309
üzenetére
Nagy önuralmat gyakorlok, de félek a gyatyámba megyek, ha ilyesmiket olvasok
Harmadik napja van a polcon a Ragnarök, sőt fel is telepítettem, de a hét elején úgy döntöttem, az előző részt ideje újrázni, így fegyelmezetten befejeztem szépen épp tegnap este - oké kicsit rusholva. Eddig el sem indítottam a folytatást ... de most már hulla hó, Ragnarök! -
Elderath
addikt
16 órám van ragnarokba eddig szerintem kb max 30-40%-nál járhatok, de ez olyan szinten tapossa földbe a 2018as részt, hogy nemigaz pedig az se volt piskóta. Peak gaming
-
oriic
HÁZIGAZDA
-
kecsu10
aktív tag
Azt kérdezném, hogy a Cyberpunk milyen játék? GTA-hoz hasonló? Mert akkor nem játszom vele. Vagy érdemes rászánni az időt majd a God of war után? Van annyira jó játék, hogy több hetem elmenjen rá?
-
Farkassacred
őstag
Avagy.. Túlzottan "hozzászoktunk" a soulslike játékokhoz.
Én a harmadik nehézségen kezdtem a Gow új részét, de nem mondanám igazán könnyűnek. Megszoktuk a harcrendszert és kész.
Szerintem korrekt nehézségi szint ez így az elején. A Got kezdett például kifejezetten keményen az elején szerintem, fejlesztői hibaként meg is maradt bennem ez. -
cyberkind
félisten
God of War fanoktól kérdem, van értelme rávetnie magát az embernek Give Me God of War nehézségre, ad oyan bónuszokat a játék?
-
pr0bi
senior tag
Aki már ismeri a Crisis core FF7-et megtudja mondani mit jelent pontosan a bal felső sarokban folyamatosan pörgő számos/karakteres rész? Nem sikerült rájönnöm.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos:
• hirdetni
• konzol vs PC téma
- Xbox One/Series X lemezes játékok korrekt áron eladóak/10.000Ft felett ingyen Foxpost
- Xbox Series X, dobozában, kitisztítva+újrapasztázva, 6 hó teljeskörű gar., Bp-i üzletből eladó!
- PS4 FAT 12.02 GoldHen
- PS4/PS5 lemezes játékok korrekt áron eladóak/10.000Ft felett ingyen Foxpost
- Sony PlayStation 5 Pro 2TB Bontatlan
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
- Új Honor X7d 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Honor X6 /4/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Történet helyett ösvény.... szívességek helyett kegy, és ezt minden küldetésnél kell olvasnom, szabályosan fájnak...
Kendek
RangerFox