-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csicsóka
őstag
válasz
pvt.peter
#27571
üzenetére
Ezzel jól megszívtam ebay rendelés volt. Pont így néz ki a kolléga cucca, amiről a következő hsz.-ban ír, de az nem hamisítvány. Itt is ment ez a téma, olvashatsz róla bőven, mérések, tapasztalatok.
-
pvt.peter
őstag
válasz
pvt.peter
#27489
üzenetére
Mivel túl macerás volt ez a dataplicity.
Félig működött, félig nem.
Így interneten keresztüli távoli asztal elérés megvalósítására maradt a TeamViewer Host. -
pvt.peter
őstag
válasz
pvt.peter
#27483
üzenetére
Egy kis helyzetjelentés Dataplicity ügyben:
Sikerült a telepítés, a távoli terminál működik, akár újraindítható is indítható a készülék neten keresztül.
Ami nem megy még az a VNC kliens (noVNC) elérése böngészőből.
Ha ezt is sikerülne belőni, akkor kész is lenne a konfig. -
pvt.peter
őstag
válasz
pvt.peter
#27480
üzenetére
a dataplicity egész jónak tűnik
-
pvt.peter
őstag
válasz
pvt.peter
#27386
üzenetére
Közben meg is van: Win32 Disk Imager
-
wassermann
Topikgazda
válasz
pvt.peter
#27346
üzenetére
A kérdés két dolog miatt értelmetlen:
1. a PI-nek nincs olyan jellegű tápegysége, mint egy PC-nek emiatt örülj, ha egy darab 2,5-es USB vinyót meg tud táplálni (nálam így megy egy Y-kábellel, ami egy további szabad USB-portról is nyer így áramot). Külső tápos vinyó vagy USB-hub használata esetén persze több is lehet, de lsd. a 2. pontot
2. A Pi-k belső felépítése nem PC jellegű, inkább egy koros mobiltelefonéra hasonlít. Nincsenek belül nagy sebességű adatbuszok. A perifériák egy belső USB-vonalra csatlakoznak. Rakhatsz rá sok perifériát, de ez a korlátozott sebesség akkor még jobban elaprózódik.
-
lord.lakli
őstag
válasz
pvt.peter
#27343
üzenetére
Winyónak ilyet vettem.
Winyó házakat nem szeretem, így egy dokkoló állomást vettem (pl. egy ilyen, de vannak olcsóbbak is). -
Yoshida
aktív tag
válasz
pvt.peter
#27332
üzenetére
Nem nagyon van mit kifejteni rajta
bent vagyok vnc-n az asztalon, elindítok egy kodit, és továbbra is az asztalt látom a vnc-n, míg a hdmi-n a kodi fut már. vnc-vel hozzá se férek a kodihoz billentyűzettel se. USB-n rádugott billentyűzet meg a kodit vezérli ilyenkor(szerk: én használtam a ventit amit a gagyi müanyag dobozkához adtak egy darabig, nem volt hangos, még éjjel se)
Más: ha a pi csak kb minden 6-8-10-ik próbára hajlandó bebootolni, akkor az sd kártya kuka?
Át akarok állni usb-s 2.5"-os winyóra, csak sajnos van rajta egy ntfs partició is, és félek hogy azt törölni kell. Ethereum vagy miben csak az egész disket lehet kiválasztani, nem tudom a fat32 particiót. (abból lehetne ext-et is vagy bármit, de az ntfs-en kellenek az adatok, és nincs hova menteni) Vagy nem is törölné, csak az mbr-be ír? -
-
Noxy
veterán
válasz
pvt.peter
#24582
üzenetére
Nem tudom, de az internettben az a legcsodálatossab, hogy nem kell egyik üzletből a másikba mászkálni, hogy hol a legolcsóbb.
1xüen beírom a Google, eBay, Amazon stb.. keresőjébe a termék nevét. Végeredményt meg egy egyszerű összeadás kivonásal nyugtázom, és megrendelem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Interactive Brokers társalgó
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen RAM-ot vegyek?
- BIOS topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Facebook és Messenger
- Essejó: MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
- Ford topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- !!AKCIÓ!! GAMER PC AMD Ryzen 5 5600X/MSI MPG B550 GAMING PLUS/GeForce RTX 4070 DUAL 12 GB/32GB DDR4
- Qnap TS-463U, 4 magos AMD CPU, 2x2TB WD Red, 8GB, 2x10GB sfp, 4x 1GB LAN
- Eladó gamer pc, intel i7, GTX 1080 TI
- INTEL PC ULTRA 7 265KF - RTX 5070/5080 - 32GB DDR5 - 2 TB M.2 SSD - 360 AIO/Garanciás-Beszámítás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 32GB RGB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

bent vagyok vnc-n az asztalon, elindítok egy kodit, és továbbra is az asztalt látom a vnc-n, míg a hdmi-n a kodi fut már. vnc-vel hozzá se férek a kodihoz billentyűzettel se. USB-n rádugott billentyűzet meg a kodit vezérli ilyenkor


