-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Nerazim #45626 üzenetére
Az ALSA device nekem arra utal, hogy valamiért a hangkártyát nem találja. De amúgy van erre itt jobb Topic is, meg a Volumio saját Fóruma, ami ez esetben szerintem a legjobb, ott kezdheted mindjárt egy kereséssel.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Nerazim #45538 üzenetére
Egy ilyet igen, mert ez aktív. Az ilyen "bookshelf"/PC-s hangfalak többsége amúgy is aktív. Amit kábelt adnak hozzá, azzal is simán rá tudod kötni és kész, nem kell semmi hókusz-pókusz. Nem is a 3.5"-os Jack "bemenet" a lényeg, ezt kicsit máshogy értettem, az RCA bemenet is jó, ha az tud analóg jelet fogad (AUX/Line-in-out), ennek a gyári kábele meg gondlom alapból 3.5"-os Jack-ben végződik. A passzív hangfalak már bonyolultabb téma.
-
wassermann
Topikgazda
válasz
Nerazim #45532 üzenetére
Amit a képpel én ajánlottam az való sima, passzív hangfalhoz, mert abban a DAC mellet van egy kis D-osztályú erősítő is.
Nem tudom a tüskesor ugyanaz-e mindegyik Zero-nál, de ennek utána lehet járni.
Ha nem férne el, úgy emlékszem láttam ilyen toldót valahol (olyasmi mindkét oldalon, mint az IDE-s merevlemezek csatija). de forrasztani is lehet, szerintem néhány tüskénél nem használhat többet (digitális adatok + táp)
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Nerazim #45532 üzenetére
A legegyszerűbb módon, a 3.5-ös Jack csatijára kötöd a hangfalakat, a legtöbb ilyen USB-s DAC-on van ilyen kimenet. Pl. amit én ajánlottam, ott látszik, hogy küldenek is hozzá USB-C->"sima" USB adaptert is, tehát ez sem lehet gond. Én pl. épp most rendeltem ebből egyet PC-s használatra ("Abigail Pro 3.5" a kínálatban).
Szerk.: És a másik végén a 3,5 -es csatiba hogy dugok egy pár hangfalat?-> Ja, most gondolom csak, hogy ezek nem aktív, hanem passzív hangfalak lennének? No akkor fordult a dolog, ha nincs natív 3.5"-os bemenetük, mert akkor tényleg kéne eléjük "valami", pl. egy erősítő, ami átalakítja a jelet. Erről már inkább a linkelt DAC-os Topcic-ban érdeklődj. Ezek a "mini DAC-ok" elsősorban fejhallgatózásra és közvetlen aktív hangfalas (tehát, amiknek van saját, beépített erősítőjük is) jelforrásként jók. Eddid erről nem szól a fáma, hogy neked milyen hangfalokhoz kellenének pontosan...
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Nerazim #45521 üzenetére
Akkor már vehetnél USB-s DAC-ot is, azokból jóval nagyobb a választék. DAC-os Topic. Ha nem vagy nagyon audiophil, akkor akár 10K-ból is kijön egy ilyen viszonylag jobb fajta. Én pl. valami mini dongle DAC-ot ajánlanék. És nem kell hozzájuk feltétlen külön erősítő.
-
cigam
titán
válasz
Nerazim #45491 üzenetére
Nem aza kérdés, hogy tudja-e futtatni, hanem a limitált HW környezetben mit művel. Pl. a zéró azért nem jó, mer kevés a RAM. Pl. a Zero2 a Pi3 procijával van szerelve, de csak 512MB RAM-ja van. A linkelt oldal ajánlásában P4 és Pi3 van. A HA-t valamiért docker-ben futtatja, ami plusz erőforrásokat (pl. RAM-ot) igén futtatásához. Lehet elpbukdácsol rajt, de figyeld meg mennyi RAM-ot eszik. Pl. a folyamatos swap lassítja a működését, és a folyamatos írással gyilkolja az SD kártyát.
-
kenand
veterán
válasz
Nerazim #35254 üzenetére
Tavaly sok eszközön kipróbáltam: Xplenology, Amlogic TV box, pizeroW. Xplenology gyors volt és -egy ideig-stabil, de a korlátozott Linux miatt macerás. Majd minden a pi-re van kitalálva, de az SD kártya gyenge pont még egy HDD-nél is sérülékenyebb. Idén a fő áramlatot követve próbálnám Pi4-en, de jó lenne SSD-re költöztetni a stabilabb működés miatt.
-
Latitude
aktív tag
válasz
Nerazim #35127 üzenetére
Szia,
A Rpi Zero W-nél a "W" a wireless-t jelenti, vagy is a hálózatra csatlakoztathatóság módját.
Itt egy jó kis leírás, ezt érdemes olvasgatni:
https://logout.hu/cikk/raspberry_pi_zero_media_center_8_bol/miert_is.html -
cigam
titán
válasz
Nerazim #31922 üzenetére
Sima 18-as bétára is fel lehet varázsolni, ha egyre gondolunk.
Megoldható a dualboot, de eddig nem foglalkoztam vele, viszont itt többeknek már sikerült. Ez a leírás elég részletesnek tűnik.
zsola32
A P3 pedig 2016-ban jelent megAmúgy meg letöltöd az éppen aktuális LibreElec kiadást, kiírod egy SD kártyára, és kész. Érdemes egy új kártyára kiírnod, ha másért nem, hát megmarad "B" tervnek, ha valami nem jön össze ;-)
-
cigam
titán
válasz
Nerazim #31919 üzenetére
Mindég kíváncsi voltam miért jó n+1 bőrt lehúzni ugyanarról. Ha nincs a letölthető image fájlok között, akkor nincs, vagy megpróbálhatod letölteni a forrást, és fordítani 1et magadnak.
zsola32
Mi köze a P3-nak a Raspberry-hez? Szerintem azt már ne piszkáld. Az újabb verziók HW igénye már régen túlnőtt a P3-nál. -
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I7 6700K / 32GB DDR4 / RTX 2060 / 500GB SSD
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- AKCIÓ! ASRock H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB AeroCool Strike-X 500W
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest