Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz ctibor #53241 üzenetére

    Az már jó megoldás, ha az SSID-k utalnak az eszközre (router / repeater) és a működési sávra (2,4 / 5 GHz). Tehát ha van négy SSID-d, amelyekről egyértelműen tudod, hogy mihez tartoznak, az nagy segítség lehet a jövőben. A kódolás típusa és a megosztott kulcs ilyenkor másodlagos, eltérő SSID-kről már senkinek nem lesz olyan képzete, hogy ugyanazokról a wifi-hálózatokról van szó. Ha nem akarsz esetleg a kliens-eszközök hozzáférése alapján szelektálni, akár azonosak is lehetnek a kulcsok ('jelszavak').

  • viktorhu

    veterán

    válasz ctibor #53238 üzenetére

    A LAN kábelnél nincs jobb megoldás. De amúgy biztos az volt, hogy a tévé a jelismétlő hózatára csatlakozott az azonos ssid miatt.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ctibor #53235 üzenetére

    Amint And is írta: a repeater megfelezi a sebességet: vagy vesz vagy ad, mivel csak egy rádiója van -- ami viszont értelemszerűen azonos hullámhosszon megy, mint az alap wifi.

    Mivel valamiért azonos SSID-t állítottál be, ránézésre meg sem tudod különböztetni a két rádióforrást.

    Lehet, hogy a tévéd eleve a repeaterre csatlakozott, azaz eleve a felezett sebességet kapja, de az is előfordulhat, hogy valaki sokat forgalmaz a jelismétlőn keresztül, és az azonos frenkvencia miatt ez visszahat a közvetlen kapcsolatra is.

    Először is, egyszer és mindenkorra, válassz eltérő SSID-t, hogy legalább lásd, hogy mi történik! (Az azonos SSID legfeljebb önmagunk megszívatására alkalmas, pl. így, hogy elrejti a problémát). Ha a repeaterre kapcsolódott, akkor állítsd vissza a primer AP-ra!
    Ha az elsődleges AP-ra csatlakozott, akkor lehet játszani a repeaterrel, ki-be kapcsolgatni, nézegetni, hogy ki mit csinál vele, stb, de legfőképpen tudomásul venni, hogy a wifi nem feltétlenül való videolejátszásra!!! Összejöhet, de nincs rá garancia. A tévéhez (médialejátszóhoz) vezeték kell!

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • And

    veterán

    válasz ctibor #53235 üzenetére

    1.) A jelismétlőt olyan helyre kell tenni, ahol az eredeti router még jó jelszintet produkál. Azért lehet megtévesztő a jelerősítő kifejezés, mert azt sugallja, hogy az eszköz a gyenge jelből erőset kreál. Ami formailag igaz ugyan, de a jelismétlő éppen úgy kénytelen az első routerre felcsatlakozni, mint a végső kliens (esetedben a TV), és ugyanúgy nyögi majd a gyenge vételi térerősséget, vagyis nem lesz képes nagysebességű link kialakítására, mivel a hasznos sebesség a jelszinttel együtt csökken.
    2.) Nem érdemes ugyanazt az SSID-t, kulcsolást és megosztott kulcsot használni, mint az első routeren. Attól ugyanis - WDS vagy mesh-hálózat hiányában - nem válik azonossá a két rádiós hálózat, így nincs is sok értelme az azonos hálózatneveknek. Sok kellemetlenségtől kíméled meg magad, ha az eredeti és az ismételt wifi neve eltérő.
    3.) A jelismétlés az elve miatt ideális esetben is megfelezi, illetve ha a vételi jelszint valahol (akár az első router és a repeater, akár a repeater és a végpont között) nem megfelelő, további arányban is ronthatja az átvitel sebességét.

Új hozzászólás Aktív témák