-
Fototrend
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #26337 üzenetére
Kompozit készítésénél valójában az ördög a részletekben rejlik. Nézd meg >>EZT<< a tutorialt például. Figyeld meg, mennyi apró részletre kell figyelni. A megfelelő háttérről, a hasonló megvilágításról, az expozíció közben esetleges bemozdulásokból fakadó homályosság leutánzásáról, a mesterséges mélységélesség leutánzásáról, a háttérkép zajának leutánzásáról, a színek utóhangolásának leutánzásáról stb.
Készülj fel lelkileg, hogy maga 1-1 ilyen tutorial végignézése sem öt perc! Ahány tárgy, annyiféle tutorial. Ha több órán keresztül nézel ilyeneket, akkor nagyjából képben leszel, hogy mikre is kell figyelni, hogy hihető legyen a végeredmény.
Tárgy kivágása az eredeti vetett árnyék megtartásával
Átlátszó üvegpohár kijelölése és más környezetbe való illesztése
Zöld hátteres modell külső helyszínbe illesztése, kompozitálásaEzek a tutorialok egyenként félórásak. Nem hosszúak, ha azt vesszük, egy-egy AfterEffect tutorial két órás is lehet.
-
Vesa
veterán
válasz
Orionk #26337 üzenetére
Egyszerűnek tűnik, de valójában nem olyan egyszerű egy kivágott képet élethűen rátenni egy másikra. Számos technika van erre, de ahogy korábban írták neked, ennek kiválasztása a konkrét feladattól függ.
Alapvető, hogy a kivágást pontosan kell megcsinálni. A legprimitívebb megoldás, hogy a kivágott kép éleit 2-3 pixel méretben gaussian blur használatával "elmosod". A konkrét képnél amit mutattál, én létrehoznék egy külön cloud/smoke layert (egészen fátyolosat, inkább ködszerűt), levenném az opacity-t 10-15%-ra, a blend mode pedig lehetne mondjuk "screen" vagy "soft light", esetleg "overlay" (vagy amivel jól néz ki), és ráúsztatnám kicsit a ballonra. Ezzel kvázi "hátrébb" kerül optikailag, jobban belesímul a háttérképbe. Aztán a kivágott képet tartalmazó layert össze kell hozni kontrasztban és színben a háttérképpel, illetve meg kell csinálni az árnyékolásokat is, szintén a háttérkép adottságainak megfelelően. Az a lényeg, hogy a háttérkép fényviszonyait nagyon erősen figyelembe kell venni, és aszerint árnyékolni/megvilágítani a ráhelyezett képet. De ez is baromi kevés még és a profitól marha messze van, csak próbálok valami konkrétabb támpontot adni.[ Szerkesztve ]
-
Vesa
veterán
válasz
Orionk #26235 üzenetére
Én az Ms Autoruns nevű programjával irtok ki minden ilyen processt. Azért indul el, mert a drága Adobe telesz*rja a gépet ilyen marhaságokkal, melyeket alapból betölt minden indulásnál.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #25891 üzenetére
Egyrészt átméretezheted. Nem muszáj 12 Megapixel legyen, csak akkora, hogy olvashatóak legyenek rajta az adatok. Gondolom, nem nyomtatnak plakátot belőle.
Másrészt a tömörítés mértékével játszadozhatsz. Save for Web-nél leveszed mondjuk 65%-ra a JPEG minőségét. És azonnal látod még mentés előtt, hogy fog végül kinézni.
-
#57018880
törölt tag
-
Grafirka
őstag
válasz
Orionk #24270 üzenetére
Igen, az a Satisfaction font. A forditott kalapos ekezet a C betu folott manualisan volt odabigygyesztve
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #24027 üzenetére
Nem olvasol, csak írsz! Megspórolhattál volna egy fölösleges konverziót, mert – mint említettem – a Bridge-ben össze tudsz pakolni PSD-fájlokat PDF-fé.
Kiválasztod a fájlokat, majd az Output tabon kiválasztod, hogy PDF legyen. Be tudsz állítani elrendezést, oszlopokat, eltartást, méretet, margókat, fájlnevet, betűtípust, papírméretet – mindent!
-
-
Grafirka
őstag
válasz
Orionk #24021 üzenetére
A kifuto merete a nyomasnal hasznalt iv merettol es a munka meretenek az aranyatol fugg. A lenyeg, hogy minel tobbszor ferjen ra a munka+bleed (kifuto) a nyomdai ivre, A legkisebb elerheto veszteseg a cel. A 3-5 mm kozotti ertek a legaltalanosabb (szinte) mindenhol elfogadjak .Ha tengeren tul nyomtatjak akkor 1/8 - 1/5 inch a szabvany.
[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #24023 üzenetére
Ehhez vektoros program kell, ami a PDF konvertálásnál beállítja a vágójeleket és tudja kezelni a kifutót.
Nyomdai munkára mindig vektoros programot használunk, mert erre való. Ha mégis Ps-sel akarod megoldani, megalkuvás kell.
Többoldalas PDF-et Bridge-ben is összerakhatsz a PSD-fájlokból.
-
Met
nagyúr
válasz
Orionk #24017 üzenetére
Új doksi, méret a kívánt érték cm vagy mm-ben megadva, felbontás 300 dpi, színprofil CMYK.
Kell kifutó is amihez itt találsz segítséget.
Designtól függ hogy mennyire kell átszerkeszteni ha variálnak a mérettel, erre csak úgy tudsz felkészülni ha olyan grafikát tervezel ami ezt elviseli, vagy könnyű hozzámódosítani a grafikát.A PS nem tud több oldalas dokumentumot kezelni. Tehát fajtánként/nevenként külön el kell mentened a pdf-et.
-
Grafirka
őstag
válasz
Orionk #23644 üzenetére
Letrehozol egy dokumentumot ( international paper/ A4 /resolution 300 )
Menteskor save as kivalasztod a photoshop pdf opciot -
BonFire
veterán
válasz
Orionk #23624 üzenetére
Elég hitvány, ahhoz képest, hogy sablon!
A felső vonal nem áll a szöveg első sorával. Miért?
Az ikonok alatti szöveg behúzása kicsi. Olyan, mintha elrontották volna. Ha behúz, húzza be jobban, hogy egyértelmű legyen.
A technológiák paragrafus alatt lévő felsorolás pontjai összevissza vannak behúzva. Olyan, mint az ökörhugyozás.
Angol nyelvű sablonnal készül, mert A Cím Minden Szava Nagy Kezdőbetűvel Indít, ami magyarul helytelen. Ezért a „Pár Munkám” helyett „Pár munkám” lenne megfelelő.
A végén helyesírási hiba, vagy tipográfiai, tökmindegy, mert kétféleképpen értelmezhető.
„filmsorozat nézés”, vagy „film-sorozat nézés”, se semmiképpen nem nagy kezdőbetűvel, maximum mondatként értelmezve a mondatkezdő nagybetűt, így: „Film-sorozat nézés.”, akkor viszont kéne a végére egy pont.Ha a további véleményezés érdekel, van erre egy külön topik, ahol ezeket lehet megbeszélni. Ezt a hsz-t is offba teszem.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #23319 üzenetére
Ha egy darab A4-es oldal a tartalom, legközelebb Illustratorral szerkeszd meg; a szöveg sokkal sokoldalúbban, kreatívabban szerkeszthető. Nagyobb kiadványokhoz pedig InDesign ajánlott. Word jó regényekhez, novellához, szakdolgozathoz, irodai dokumentumokhoz. De szép dizájnhoz nem jó.
[ Szerkesztve ]
-
-
-
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22969 üzenetére
Van alapértelmezett sablon a Photoshopban az International paper címszó alatt. Az 210×297 mm-es 300 dpi-s felbontású dokumentumot nyit neked, amit a Crop eszközzel kissé megnagyítasz, amennyiben kifutósra szeretnéd a képet. Kifutóra 3-3 mm-t tervezz, túl sokat ne, és ügyelj rá, hogy kifutóra olyan lényeges képelem ne essen, ami rosszul esne, ha kettévágnák.
-
#16514048
törölt tag
válasz
Orionk #22769 üzenetére
Attól függ, hogy a nyomdának megvan-e az adott betűtípus. Ennek a problémának az elkerülése érdekében érdemes a végleges szöveget alakzattá alakítani (Type -> convert to shape).
A Photoshop-ból mentett pdf sajnos ilyen lesz, nem ilyen feladatokra való igazából ez a program.
szerk: megint megelőzetk.
[ Szerkesztve ]
-
berzerker83
csendes tag
válasz
Orionk #22762 üzenetére
New guide layout, ha CC-t használsz. Beállíthatod a margókat minden oldalról, majd ahhoz igazítod a shape-et. Talán ez a legkézenfekvőbb kezdők számára. Am nem ciki papíron sem kiszámolni mindent, régen nem volt minden úri huncutsággal megtömve a Ps, és csak ez az opció volt, ha pixelpontosan akartam dolgozni (mármint az alap guide).
[ Szerkesztve ]
-
pikszel
addikt
válasz
Orionk #22759 üzenetére
A megnyitott képről készítesz egy rétegmásolatot, megnöveled a vásznat amennyivel szeretnéd és kitöltöd a hátteret (az eredeti képet) a kellő színnel, majd a rétegpalettán a kép rétegére duplaklikk (nem a nevére) majd beállítasz az ekkor megjelenő ablakban egy fehér körvonal effektet. Például.
[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22757 üzenetére
A narancssárga is egy téglalap, meg a fehér is egy téglalap, csak kisebb. Nem keretekben kell gondolkodni, hanem rétegekben! Téglalap full kitöltés narancssárgával, majd új rétegre új téglalap (vagy ajánlom a vektoros téglalap alakzateszközt), a második téglalap fehér. Erre jön rá a tartalom, a háttérkép, ami megintcsak egy újabb téglalap.
Ps. A kör kerete rétegstílussal (Stroke) megoldható.
[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22742 üzenetére
„Akkor nincs más módszer, mint pl. PS ben Quick Selection Tool-al körbevágni ?”
Kétmillió lehetséges módszer van. A legkézenfekvőbb a fehér szín szűrése, mivel egymástól jól elhatárolható színekből áll a kép, nem a gyorsmaszk. Miért csináljuk bonyolultan, ha egyszerűen is lehet?
Illustratorban is egy réteg, sőt, ott még csak nem is érdekes, hogy hány rétegre van téve az ábra, mert ott objektumokban gondolkodunk. Plusz réteget csak akkor használunk, ha átláthatóbbá akarjuk tenni a dokumentumot. A két program teljesen más logikára épül, bár vannak benne hasonlóan működő eszközök, mégis leginkább alma összehasonlítása a körtével.
-
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22736 üzenetére
Elvileg a TIF ugyanúgy rétegeket tartalmaz, mint a PSD. Kérd meg az illetőt, hogy olyan TIF-et küldjön, amin külön vannak a rétegek, és nincs összeolvasztva.
Persze az is lehet, hogy szó sincs TIF-ről, csak megnyitott egy JPEG-et Photoshopban és egyszerűen elmentette TIF-ként.
Szeretjük az ilyesmit.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22734 üzenetére
Általában minden további nélkül képes a Photoshop ezeket az állományokat importálni. Kétféle kiterjesztés elterjedt, az AI (Adobe Illustrator fájl), illetve az EPS. A letöltött és kicsomagolt fájlokat Photoshopban fájlnyitással nyitod. Ekkor feljön egy párbeszédablak, amelyben meg kell adnod, mekkora méretben készítse el neked. Mivel raszterizálni fogja, nem marad vektorosként, érdemes minél nagyobb dimenziókat megadni. Ha nyomdába megy, akkor pontos dokumentum méretekhez igazítva 300 dpi felbontásban csináld CMYK színmódban. Ha képernyőre megy, akkor RGB legyen.
Viszont szerkeszteni nem tudod őket, mert az egész egy darabban lesz. Ha egy csiricsáré színű háttéren van az alakzat, akkor azt Ps-ben ki kell vagdosni. Illustratorban ezeknek az állományoknak a szerkesztése két kattintás. Egy kattintás a kijelölés, egy másik pedig a megváltoztatás. De míg nincs Illustrator, ideiglenesen a raszteres megnyitás is megteszi.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22722 üzenetére
Én is az Illustrator mellett törnék pálcát, de persze ha nem tudod használni, akkor segédprogramnak. Innen tudsz rengeteg (szabadon felhasználható, ingyenes vektoros cuccot letölteni, amit ha megnyitsz Illustratorban, majd áthúzod Ps-be, ott vektoros Smart Object lesz belőle, amit bármekkorára skálázhatsz. Az egyedüli hátránya, hogy a színek a két dokumentumban eltérőek lehetnek.
A szöveggel is könnyebb bánni Illustratorban, meg az igazításokkal, illesztésekkel. Persze, amíg nekem nem volt, én is Ps-ben oldottam meg minden ilyesmit, de az Illustrator nagyon elkényeztetett.
-
válasz
Orionk #22728 üzenetére
Nem akarok a lelkedbe tiporni, de sajnos a Photoshop kezelésének az alapszintű elsajátítása is hetekbe telik.
Ha még szeptemberre kell ez az oklevél, akkor menj el egy céghez és fizesd meg.
Ha több, mint egy hónapod van rá, akkor hajrá, csak sok szabadidőd nem lesz, az elkövetkezendő hetekben. -
-
-
-
-
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22246 üzenetére
Eleve érthetetlen, miért színezték ki Photoshopban, ha Illustratorban megrajzolták a körvonalakat? Nincs rajta olyan kitöltés, amit Illustratorban ne lehetne megcsinálni A ballon fölé kell egy gradientes opacity mask és meg van oldva a fényfolt. A szalagok (egyébként rendkívül gusztustalan színátmenete) pedig Blend eszközzel csinálható meg.
A betűk gyalázatosan el vannak torzítva, nekem az egészről a „gáz” ugrott be. Ez nem logó, hanem illusztráció, annak is naiv művészet.
Illustratorban töltsd ki a körvonalakat. Kitt-katt megvan.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22158 üzenetére
Nem értem, miért bonyolítod túl… Írtam, hogy nem lesz egyforma átméretezésnél az eltartás. Viszont!
A TERV
• CTRL+A = Kijelölöd az egészet.
• CTRL+Shift+T = Kijelölés átméretezése. Shift+Alt lenyomva, a sarkát összenyomva középpontból kiindulva zsugorodik a kijelölés.
• EnterEzt a továbbiakban úgy cikornyázod, ahogy tetszik.
• Select–►Modify–►Smooth = Ezzel tudod kerekíteni a sarkát. Utána új rétegen körvonalazod tetszés szerint.
B TERV
• Smooth után új réteg–►kitöltés tetszőleges színnel.
• Rétegstílusok-►Stroke a videó szerint.
• Kitöltés 0%C TERV
• Alakzateszközök–►Lekerekített téglalap eszköz
• Megrajzolod a téglalapot
• Kitöltését leveszed (pirossal áthúzott fehér téglalap), körvonalat szabadon állíthatod pontozottra, folyamatosra, szaggatottra. Vastagságot, színt bármikor változtathatsz rajta. -
pikszel
addikt
válasz
Orionk #22158 üzenetére
Akkor annyit kellene tenned, hogy behúzod a vonalzókat, ezek mentén kijelölést eszközölsz, majd egy új rétegen kitöltöd azt színnel. Erre a rétegre alkalmazod az ominózus effektet. Belül vagy középen legyen, mert a külsőn lesz egy kis kerekítés. A kitöltés (fill) vedd le 0-ra, ahogy BonFire is írta, és akkor csak az effektet azaz a neked kellő keretet látod. Például.
[ Szerkesztve ]
-
pikszel
addikt
válasz
Orionk #22154 üzenetére
„Szóval még mindig nem tudom, hogy azt a keretet hogyan csináljam meg”
Kiválasztod a réteget, amelyen a keretet szeretnéd látni, majd rányomsz a rétegpaletta alján lévő Fx gombra > Körvonal (Stroke) és beállítod a színét, vastagságát, valamint irányát (kint-bent-középen). Belsőre állítsd.
[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22152 üzenetére
„Nem tudom, hogy mi az a körvonal effekt.”
Sokat kell még tanulnod, ifjú padawan… Rétegstílusok (Layer paletta alján FX gomb) –►Stroke. Beállíthatod a körvonal színét, vastagságát, és a pozícióját: kívül, középen vagy belül keretezzen. Ez a leggyorsabb.
„az 52ik másodperctől kezdődően azt csinálja, hogy a teljes tartalmat kijelöli és arra tudja használni a Modify->Contract-ot.
Na mindegy.”Nem mindegy, mert odáig már nem jutottál el, hogy beleolvass a kommentekbe. Javaslom: tedd meg! A videó 2008-as, és ránézésre a CS3-at használja, és (bár nem emlékszem rá) előfordulhat, hogy abban még működött Select Allnál a Contract. De már elég régen nem működik, az új Photoshopoknál biztosan nem. Azóta már kijött 5 fő programverizó! Ne kérdezd, miért vették ki belőle: rejtély.
Ha ilyet kell csinálnom, és nem felel meg a Stroke valami miatt, akkor én segédvonalakkal szoktam szüttyögni.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #22149 üzenetére
A teljes tartalom kijelölésénél nem működik a Modify–►Contract. Amúgy sem egyformán csökkentené, hanem oldalarányosan, tehát ha csak nem négyzet a képed, nem lenne egyforma a csökkentett pixelek száma. Húzzál inkább be vonalzóról pár pixel távolságra segédvonalakat, és kézzel rajzolj hozzájuk egy Marquee-t. Az biztosan egyforma távolságra lesz mindig a széléltől.
-
*Ropi*
félisten
-
-
#81999360
törölt tag
válasz
Orionk #22100 üzenetére
Ez nem teljesen így megy...
Van 98 milliárd féle font az interneten, nem úgy van, hogy "tapasztalatok alapján" ezek vagy azok támogatják. Ha a font készítője belerakja az Ő betűt, akkor máris támogatja. Ha nem, akkor keresel másikat.Egyébként Google Fonts-nál be lehet állítani, hogy csak az olyat mutassa, ami támogatja a bővített latin készletet, vagy Cyrillt vagy bármit amit akarsz.
Ha mégsem találsz olyat, akkor keresel egy oldalt, ahol van valami tutorial font szerkesztésre és beleszerkeszted az ékezeteket.
[ Szerkesztve ]
-
-
TheProb
veterán
válasz
Orionk #21798 üzenetére
Sokat nem irkálok ide, de anno már az első alkalommal is ugyan ilyen stílusban válaszolt ez a drága ember, holott én akkor is normális hangnemben kérdeztem és úgy emlékszek nem is blődséget, erre ismételten csak beugatott de érdemi választ akkor sem adott (és a nevezett videóban még többször szóba is hozza, hogy neki soha nem köszönnek meg semmit). Lehet, hogy ért hozzá, de ez feljogosítja arra, hogy úgy beszéljen az emberrel, hogy a bicska nyíljon ki a zsebemben? Őszintén szólva örülök is neki, hogy elhúzott, ilyen ember nem való közösségbe/fórumra, akár mennyire is kompetens a témában. És akkor még ő csinál sirató videót, hogy szegénnyel, hogy viselkednek ezek a háládatlan, ebugatta személyek...
Ez most csak egy visszafogott vélemény nyilvánítás volt, amit valójában gondolok azért ban járna, meg amúgy se a fórum témájában tartozik.
De azért te se gondolod komolyan, hogy én tehetek arról, hogy szegény ember "elmenekül" innen...
-
#16514048
törölt tag
válasz
Orionk #21798 üzenetére
Na, azért ne őt hibáztassuk már egyedül érte (attól függetlenül, hogy Bonfire rá hivatkozott). Mielőtt bármit írnék, én elismerem Bonfire tudását, nézem a vlogját is, nem tartozok az ellenségei közé, szóval nem bántásként mondom.
Bonfire-nek azért van egy olyan stílusa, amit más nem nagyon enged meg magának itt a fórumon, nem csodálkozok, hogy megsértődnek néhányan a válaszain. Nekem is szólt már be, pedig én még csak nem is kérdeztem hülyeséget, előtte gugliztam is a problémára eleget. Konkrétan az volt a problémája, hogy "Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős" topicban mertem feltennil egy After Effects kérdést (mozgó grafika, szóval hiába írta, még csak nem is off...), ha valakit érdekel: [link].
TheProb-nak szerintem teljesen igaza van abban, hogy képes néha magas lóról beszélni, amit akkor se néznék jó szemmel, ha valóban annyival többet tett volna le az asztalra, mint pár fórumtárs.Tévednek be ide emberek, akik nem értenek a PS-hez, nem olvasnak vissza a fórumban, képtelenséget kérdeznek, vagy fél perc alatt megtalálhatná a választ a Google segítségével. Ha nem megy az, hogy minden alkalommal higgadtan, normális hangnemben adjunk segítséget, akkor hagyni kell az egészet a fenébe. Ezzel szemben Bonfire volt az, aki minden ilyen hozzászólásra rögtön reagált bunkó, lekezelő stílusban, nem meglepő, ha megsértődnek. Aztán ő panaszkodik a videóiban, hogy minden nap ilyen hülyékkel KELL foglalkoznia, ahelyett, hogy szimplán ignorálná őket.
Most egy kicsit kevesebb feszültség lesz a topicban, szerintem neki is jót tesz a szünet, eggyel kevesebb dolog, amivel csak felidegesítené magát. A valóban építő jellegű hozzászólásai viszont hiányozni fognak.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #21083 üzenetére
Ahhoz legtanácsosabb InDesing-hoz fordulni, az a kiadványszerkesztő. Photoshoppal megszerkeszted a raszteres állományt, Illustratorral a vektorost, InDesingban pedig összepakolod és ott adod hozzá a szöveget is, amennyiben nagy mennyiségű szövegről van szó. 1-2 oldalt még akár Photoshopban is meg lehetne csinálni, terjedelmesebb állomány esetén már akkor az intelligens kiadványszerkesztőt kell elővenni.
Ezeket a hullámos vágómaszkokat pedig azért javaslom Illustratorban elkészíteni, mert ott csak egy vonalat rajzolsz meg, és rádobsz egy ecsetstílust, kitt-katt a pathfinderrel, és már kész is az alakzat. Ps-ben meg végig kell pöcsölni vele a délutánt pennel.
Csak így hirtelen.
-
#81999360
törölt tag
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #20846 üzenetére
Jól teszed. Örülni fogsz, ha vele dolgozhatsz, majd meglátod. Várunk szeretettel az Illustrator topikban is!
[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #20843 üzenetére
Mondom: ha nincs Illustratorod, akkor Photoshopban is meg lehet csinálni full vektorosba az ábrát, csak lényegesen nehezebb az alakzatokat szerkeszteni, szabni-vágni-varrni, mint Illustratorban. A betűk natívan vektorosak, ezzel nincs gond. Ezekbe is bele lehet nyúlni, ha legörbézed őket (ezt egyébként is érdemes megtenni, ne legyenek betűtípus-hiányzási problémák) a Type >> Convert to Shape. Az alakzateszközök rendelkezésre állnak (U), és ott van az ultimate Pen tool. Ezekkel ügyködsz és kész.
Végén mentesz nekik egy PDF-et a végeredményből.
-
BonFire
veterán
válasz
Orionk #20840 üzenetére
Én értettem elsőre is, csak azt nem értettem, a nyomdász miért nem ezzel kezdte? Máskor mindig ezt szokták. Szó nélkül bedobja és lekontúrozza. Na, olyan is lett, mint egy kétkattintós automata művelet. Szar.
Máskor, ha PSD-t is szerkesztesz, csinált vektoros eszközökkel!
A betűk vektoros alakzatok. Ezeket a primitív alakzatokat szintén létre lehet hozni a Photoshop vektoros eszközeivel. Végül mentesz egy PDF fájlt, aminek örülni fog a nyomda, mert őrzi a vektoros alakzatokat, és nem egy kis felbontású JPEG-ből kell kókányolni a nyomdásznak. Mindenki boldog.
De mivel nem olcsó egy egyedi pólót csináltatni, legközelebb előtte kérdezz, és utána szerkessz csak! Mert különben drága tanulópénzt kell fizess.