Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
S_x96x_S
#7289
üzenetére
A L2$ mérete bizonyos benchmarkok esetén már korábban is jelentett problémát. Amikor a Zen1 megjelent 512Kb L2$-sel, akkor is volt valami benchmark, amiben kiugró eredményt ért, mert belefért az L2$-be az egész feladat.
Külön-külön sem az 1MB L2$-nek, sem az AVX512-nek nem szabadna ilyen kiugrást eredményeznie. Előbbi ugyanis az Alder Lake esetén okozott volna hasonló ugrást, utóbbi pedig a Rocket lake esetén.
Azt tudnám elképzelni, hogy a megnövekedett L2$ és az AVX512 teszt együttállása okozza. Mondjuk hogy az 1MB L2$-be már pont belefér az AVX512-es teszt. Hiszen az 1MB L2$-t az AVX512-képes Rocket lake hiányolta, míg a 1.25MB L2$-sel rendelkező ADL pedig AVX512-t nem tud.
De ez is sántít, mert az ADL megjelenésekor még az E magok letiltásával vissza lehetett nyerni a P magok AVX512 képességét. Kizártnak tartom, hogy soha senki ne futtatta volna le a UB tesztet E magok nélkül - és akkor ki kellett volna jönnie hasonló "anomáliának", aminek hasonló marketing hírverést kellett volna okoznia, hogy "Hahó, tiltsd le az E magokat, mert nyersz vele +20% ST teljesítményt az UB szerint "
Ezúttal az UB nem adott magyarázatot az anomáliára. Ez alapján sajnos arra kell következtessek, hogy az UB processzorgyártó/család alapján más és más teszteket futtat és a más tesztek eredményét közli néhány pontszámba gyúrva, vagy ha a futtatott teszt ugyanaz, akkor processzorgyártó/család alapján a kapott eredményeket máshogy pontozza vagy máshogy súlyozza.
Létezne, hogy az UB úgy működik, hogy van egy elvárt végeredmény és úgy alakítják ki a mintavételezési algoritmust, hogy pont az jöjjön ki?
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad L14 G1a - R5 4650U I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG G531GV Gamer notebook - i7 9750H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB WIN11
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 2700X / GTX 1080Ti / 16GB DDR4 / 512 SSD!
- EK Quantum Velocity 2 D-RGB AM5 Nickel Processzor blokk
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

