Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Zoli-bácsi #45548 üzenetére

    nem tudom, hogy nálam a hibát mi okozta, tény, hogy az egyik zár néha megmakacsolta magát és nem zárt, belső gombra sem reagált, nem is volt benyomható a belső zárógomb, távirányítóval sem működött.

    előbb szétszedésre, kiszedésre kenésre és visszaszerelésre jó lett, később ezt már szétszedés nélkül a zárnyelv egy pontját erősen megtolva egy villáskulccsal sikerült orvosolni, aztán egy darabig (hetek, hónapok) jó volt.

    a neten sokfélét olvastam erről, szerelő mondott egy n+1. verziót, volt aki zárhibát azonosított, volt aki por miatti szorulást, volt aki a szerkezetben levő alkatrészek, rudazatok megnyúlását okolta, volt aki a karosszéria feszülését.

    ezen okok közül bármelyik lehetett bármelyik esetben, mivel egymással nagyjából kölcsönhatásban vannak, így az alkalmazási sorrendtől is függhet kinek mitől javult meg, így utána ő arra az okra esküszik, ami értelemszerű.

    én kiszedéssel, kenéssel, átmozgatással kezdenék, abból baj nem lehet, és szép lassan le lehet határolni hogy mi segít, ha van rá idő és lehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák