Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz szpeti40 #9339 üzenetére

    Hi, igaz pár nap késéssel , de gondoltam bedobom neked, mert a srácnak van pár konfigja amit épített és elég jól magyarázza a dolgokat.
    The Perfect Home Server 2025 – 56TB, ECC, IPMI, Quiet & (kind of) Compact

    Prociban Ryzen 4650G-t használ, ami 6mag/12 szál és 35W-os TPD, ami nem mondható rossznak. Igaz írtad másik hsz-ben hogy sok helyed nincs, de a ház amit használ aliról 30k-ért megvehető kis kocka elég jónak néz ki.
    Nekem volt több épített NAS-om, OMV topicból ismersz, Node304-el oldottam meg, ahol van 6 HDD helyed, de csak ITX lapokat tudsz beletenni, ellenben nagytesója Node 804-ben már mATX-et is tudsz és 8 HDD-t asszem.

    Synologyra tértem át én is, DS423+-ra (J4125) ami igazából egy update-t DS920+ a lap szempomjából.
    Mivel sok időm nincs mostanság család miatt, ezért kellett ez a vészmegoldás , amihez 1 SSD-t (Micron 1300-as Datacenter) és 3 db Wd Purple 6TB amit Raid5-ben használok és meg vagyok vele elégedve, így ~12TB (10,2GB reális) helyen van a NAS-on.
    Én is többségében médiatartalmakra használom, de van sok fontos családi kép, doksi is ami rajta van ezért használok Raid5-öt.
    Synology-ról csak jót mondhatod, de picit rosszat is, mert nekem nappaliban van, a ház fröccsöntött műanyag, illetve a HDD keretek is. A 6TB-os HDD-k még 5400-on pörögnek így csak Seedeléskor van hangjuk, de az sajnos zavaró picit, így 3 db kis csuszásgátlós ikeas tappancsal csillapítom a hangját így már elviselhető.

    Én a te IT-s tapasztalatoddal ne biztos hogy vennék Synology NAS-t, mert 200+K-ból kapsz egy integrált laposat, akkor inkább a linkelt videos srác(Wolfgang) fele mennék el.

Új hozzászólás Aktív témák