-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
spe88
senior tag
Hello!
Soha nem használtam Linuxot nem is volt tervben. Viszont most szeretnék egy NAS-t, amin elvileg Linux alapú OS fut. A probléma, hogy amint berakom a teli adatokkal és soft linkeket tartalmazó, NTFS-re formázott HDD-t, az le akarja formázni a saját fájlrendszerére és partíciót létrhozni magának az OS-nek.
Tudtommal sehogy nem megoldható, hogy NTFS HDD fusson egy "dobozos" boltban kapható NAS-ban. Ha nem így van jó lenne.
Ha valaki találkozott ilyennel anélkül, hogy formázta volna a HDD-t az hogy oldotta meg? Nyilván más fájlrendszernél esélytelen, hogy ne kellje egy backup HDD-t kreálni.
Ha minden szakad, akkor viszont kénytelen leszek soft linkeket a Linuxos fájlrendszerre kreálni.
Ezt, hogy tehetem meg? (Winben parancssorból automatikusan meg tudtam csinálni több 1000-et) NAS-on lévő Linux OS alatt ez mennyire nehézkes? Már ha egyáltalán kezel soft linket a Linux, de gondolom igen.
Illetve, ha rákötök egy másik HDD-t USB-n vagy UTP-n a NAS-ra, ami NTFS-re van formázva mennyire hasad össze a rendszer, ha összeszinkronizálom a kettőt? Gondolom ez nem gond.
Semmi tapasztalatom nicns ebben.
Köszi szépen
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Mikrotik routerek
- Itt van az ASUS legfrissebb, AMD platformra épülő mini PC-je
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Formula-1
- Call of Duty: Black Ops 7
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Windows 10
- Windows 11
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Windows 10 / 11 Pro Retail aktiváló kulcs Azonnal szállítással, számlával, garanciával!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Fractal Design Core 2500 ADATA 600W
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest