Új hozzászólás Aktív témák
-
Gravity1234
tag
válasz
Dolphin
#73443
üzenetére
Koszonom az otletindito kommenteket.
En azt gondolom, hogy kezbol kb 1-2% amit videoznek, igy az hogy a GH-kban nincs stabi az OMD vel ellentetben kb tok mindegy, mert ugyis allvanyrol mennne a felvetel.
A kreativabb felvetelekhez meg mindenkepp glidecam es/vagy slider, amiken megintcsak nem feltetlen kell a stabi, hiszen stabilak.En imadom a gepem, szenzacios kepeket csinaltam vele az elmult par evben,es videokat is kiprobalas szeruen, de kifejezetten videozasra minden tesztben, leirasban a GH-kat ajanljak.
Ha jol tudom a GH-k melle rakott sajat obik stabilizatorosak, tehat igazan csak akkor jarnek picit rosszabbul ha megtartanam a 12-40 Pro-t es azt tennem a GH-ra, mert akkor lenne teljesen stabi nelkul a set.
Igazsag szerint nem tudom, en is csak otletelek, nezem hogy tudnek valtani erro l a setrol GH-ra a video miatt, de nem kotelezo, ha nem tudom megoldani kb 1-1be, akkor em fogom per pill eroltetni es elkezdek videozni a jelenlegivel.
Elso korben az erdekelne hogy tudnek e (ha talalnek ilyet) 1-1 be cserelni mondjuk GH4 + Gvario 12-35-re, vagy ez a csere nem lenne realis.
A masodik hogy ha eladnam az en settem, abbol kijonne e a GH4 + 12-35 Lumix set? (a bearazos topicban 280-300-at mondtak a settemre)A harmadik pedig vloban az hogy kell e, erdemes e valtani. (tesztek, leirasok alapjan videora mindenkepp)
-
MrChris
nagyúr
válasz
Dolphin
#73443
üzenetére
+1 jjeahh
Magam is rendszeresen szofverstabizok G6-al. Mercalit használva 5 maximum 10% elég (egy pontra célozva elég a 3%) a stabilizáláshoz és még így is szebb, élesebb marad a felbontás/részletesség mint az Olympus bármelyik vázának videója. Ott ugye a blokkosodás 72mbps-nál is jelen van. Futkosásra persze a szoftveres nem alkalmas arra csak kell a valódi stabilizátor. Viszont jjeahh által javasolt 4k+szoftstabi+leméretezés képminőségének nyomába se fog érni az Olympus annyira gyenge a felbontás, tendenciát látva sajnos 4k-val sem fog. -
jjeahh
nagyúr
válasz
Dolphin
#73443
üzenetére
Valamelyik 4k pana + stabis üveg + esetleg filléres ebayes steadicam + 4k videó szoftveres stabilizálása, majd leméretezés fullhd-re szerintem sokkal stabilabb és jobb minőségű eredményt adhat mint egy om-d. Persze macerább, de mivel az ismerősöd igényes valszeg úgy is melózik a videón...
Új hozzászólás Aktív témák
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- ÚJ Lenovo ThinkPad L14 G6 - 14"WUXGA - Ultra 5 225U - 16GB - 512GB - Win11 P - 3 + év gyári garancia
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- BONTATLAN - MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G GAMING SLIM World of Warcraft EDITION
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
