-
Fototrend
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ekkold
Topikgazda
válasz
jegesib
#10439
üzenetére
Szia! Kaptál választ, csak nem akartad meghallani, és tovább kérdezni. Akik gyakran konfigolnak be mikrotiket, és rendelkeznek az átlagosnál több tapasztalattal, azoknak egyöntetűen az a hozzáállása, hogy töröljük a gyári konfigot, és semmiképpen sem használjuk a quick setupot. Azért nem, mert ez sosem volt erőssége a mikroiknek, és nincs egyértelműen definiálva, hogy a quick setup pontosan milyen beállításokat végez. Azon kívül ha több kell, mint amit egy soho router tud, és ezeket a funkciókat be is állítod - majd módosítod a quick setupba lépve a beállításokat, az nagyjából boritékolhatóan szétcsesz mindent, és egy áttekinthetetlen katyvasz lesz a beállításokból.
Tehát nem (na jó nem csak) a magas ló miatt mondják, hogy ne használd a quick setupot, hanem azért mert nem jó. Olyan mintha lenne egy mercid, de mindig fixen kettesben lenne a váltó és úgy közlekednél.
Többek között én is feltettem egy kezdőknek szóló cikket az internetre, mikrotik beállításokról, magyarul, részletekbe menően, egy router kb. teljes felkonfigurálásával. Aki keresi megtalálja. De az is úgy kezdődik, hogy aki többet akar, mint amit egy sima soho router tud, és végig megy a beállításokon, az kezdje a gyári konfig törlésével, és soha ne használja a quick setupot. Amúgy a mikrotik logikájára hamar rá lehet érezni, és onnantól már nem is tűnik olyan vészesnek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- OLED TV topic
- Robotporszívók
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Arc Raiders
- Launch trailert kapott a Honkai: Star Rail
- Számos VGA kihalhat a memóriapánik miatt
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- Macbook Pro 13" M1 A2338 16GB 2020 (2021 végi gyártás)
- MacBook Pro 13" (2022) M2 / 16 GB RAM / 512 GB SSD
- Macbook Pro 13" M1 A2338 8GB 2020 (2022 gyártás)
- 845 G11 14" FHD+ IPS Ryzen 5 PRO 8540U Radeon 740M 16GB 512GB NVMe magyar vibill ujjlolv gar
- Cyrus Pre Qx dac , előfok + Cyrus PSX-R tápjával eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3944, 100% Akkumulátor
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3940, 100% Akku
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
ekkold
