- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- Invázió egy novellában 3-4. (Update) +5. fejezet! (18+ nyelvezet)
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 2. rész.
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Osibaa
senior tag
Hihi, Celeroncs után felüdülés lehet a szülőknek ez a kis gép.

Keresgéltem a neten, sokféle intel hűtőt találtam, ha minden igaz a Tiéd 6,5 cm magas. Eszerint rosszul becsültük korábban a max. magasságot, Zalmanok is vannak már ebben a méretben.
"intel+intel=stabilitás" - volt már AMD-s géped mondjuk az AthlonXP korszak óta?

-
Osibaa
senior tag
Scythe Kaze Jyu 10 cm Slim (1000 rpm, 28 CFM, 14 dBA)
-
HookR
addikt
"Kb. 5mm az alaplap és a procifoglalat"
~1.5 mm a nyák, amihez képest +8 mm a processzor teteje, ahova a hűtő kerül. Szóval inkább 10 mm lesz az. Továbbá - mint ahogy arra már korábban valaki rávilágított - az alaplapi távtartó csavarokkal sem számoltál (jellemzően 10 mm).Az ODD előlapja 43 mm magas, se ha attól hátra még 40 mm is, akkor is csak a különbözet felét vonhatod le. Nem is annyira az a 1.5 mm a lényeg, hanem hogyha szűk helyen akarsz elhelyezni valamit és nem vagy tisztában a pontos számokkal, akkor inkább 1-2 mm-rel felfele kerekíts, mintsem lefele.
-
zodo
nagyúr
Ahogyan a többiektől is olvashattad, ez a ház tipp szerintem a legjobb választás.
Úgy sem a tied lesz.
Tápot kicseréled az otthon lévőre és beledobsz egy slim odd-ot.
Azt hiszem én 8k környékén vettem + kell hozzá egy Slimline Sata kábel és már költöztetheted is be a konfigot.
Szerk: Jah, hogy slot-in odd. Passz.
Más:
Apropó költöztetés.
Tegnapi sikeres Bios frissítés után a mai napom az új házikóm belakásával zajlott.
Hát vazze, volt LEGO-m, de ez simán veri.
Igen trükkösen kell rakosgatni a hardvereket, kábeleket.
kb. 10 perce végeztem, sajna ezen az egy 3,5"-os vinyón nincs szinte semmilyen progi így most ki kell találjam, hogy hozom át a másik gépen maradt adatokat.Külső vinyót nem lehet valahogy alkotni egy normál belső Sata II-es hdd-ből?
Valamilyen átalakító létezik ennek az áthídalására vagy egyéb megoldás?
,mert ugye ebbe a házba csak egy hdd fér, de én kettőt szeretnék használni és nem levett oldallap mellet, kilógó kábelekkel.
-
-
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
Szia!
Ha jól értem a konfig kb úgy nézne ki, hogy
- asztali procit fogadó alaplap
- asztali proci 65W TDP-vel
- Shuriken CPU hűtő
- normál HDD, normál ODDEz nagyon úgy néz ki, mint egy asztali gép.
Ha ezt akarod besűríteni egy mini-ITX-be, az bizony vagy drágább, vagy kompromisszumos megoldást szül. Mindenképp mITX-et szeretnél?A Chieftec házba való beköltözésnél a számításból szerintem kimaradt az alaplap alatti kb 10 mm-es csavar, ami tovább csökkenti az ODD-től való távolságot. Neccesen szerintem befér a Shuriken, de tényleg érdekes lesz a hűtés.

Új hozzászólás Aktív témák
- Új, bontatlan G.SKILL 32GB (2x16GB) KIT DDR5 6000MHz CL36 Ripjaws M5 Neo RGB White EXPO - 10 év gari
- Új, bontatlan ADATA XPG 32GB (2x16GB) KIT DDR5 6000MHz CL30 Lancer Blade Black XMP/EXPO - 10 év gari
- Új, bontatlan ADATA XPG 48GB (2x24GB) KIT DDR5 6000MHz CL30 Lancer Blade RGB Black - 10 év garival!
- Patriot Viper RGB Elite 5 Ultra - 48GB (2x24) DDR5 6000MHz CL28 - 10 év garancia
- Patriot Viper Elite 5 Ultra - 48GB (2x24) DDR5 6400MHz CL32 - 10 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Casio férfi karóra ECB-950DB-1AEF
- Apple iPhone Air Space Black 256 GB Használt, újszerű 100% akku / 7 ciklus Garancia 2026.
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3645, 100% Akksi
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3588, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

akkor először gyári venti lesz aztán majd meglátom, így is úgy is máshonnan lenne a hűtő, mint a többi cumó, tuning+nem lesz, mert nekem alapon is elég lesz mindenre az i5-650-es(azért majd megnézem mit megy
)







