-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Partz
senior tag
"Egyedül kontrsztban sikerült (végre) megverni..."
Végre? Az első generációs oled tévék is simán verték bármelyik plazmát kontrasztban.
Az idei tévéknél maradva. Március óta szállítják a tengerentúl az ide 65G6P oled tévéket. Ennek köszönhetően már vannak tesztek, csak pár azok közül amiket olvastam. Két héten belül szállítják odaát az 65E6P típust.
Kis összefoglaló.
Amiket javítottak a tavalyi modellekhez képest:
-Széleken esetenként jelentkező elsötétedés megszüntetve.
-Panel uniformitás, függőleges sávozódást olyan szinten leredukálták, hogy tartalmaknál nincs semmi látható jele.
-Sötét részlet, árnyékmegjelenítés szintén tökéletes.Ezen felül amiben az idei panelek fejlődtek:
-DCI-P3 színlefedettség 94% ez több különböző készüléken mért érték. Tavaly ez 86-88% körül volt.
-Max. fényerő készülékenként változó, de az összes mért érték 700-800 nit közé esett. Tavaly ez 400-500 nit közt volt.
-Még előny és nem panel jellemző, hogy megkapják a Dolby Vision támogatást. A témában kutatva ez szintén előny lesz a jövőben képmegjelenítés tekintetében, a csak hdr10 támogatottságú készülékekkel szemben.Ami viszont szemet szúrt fórumokon mikor rákérdeztek, az összes tesztelő kivétel nélkül lecserélné a régi Pio Kuro, Pana VT/ZT 60-át, egy idei Lg oled tévére, ha lehetősége lenne rá. Beleértve David Mackenziet, a fent említett hdtvtest-ről. Ez eddig nem volt ilyen egyöntetű.
Egyedül a mozgás megjelenítés kétséges ahogy írtátok, ott sokan a plazmát még mindig jobbnak tartják, de említik annak hátrányait is. Viszont képminőségben, annyival túlszárnyalják az idei oled tévék minden tekintetben a plazmákat, hogy nincs kétség. Erre jön még a hdr megjelenítés pluszba.Kíváncsian várom az olcsóbb modelleket és, hogy a Philips, Panasonic mit hoz ki idén ezekből a panelekből.
-
nobeige
tag
"A mozgásfelbotás a panel sebessége, "
Hát nem.
"Nem kérdés, hogy ma nincs tv sem oled, sem lcd, ami megfelelően tudná mozgatni a 4K-t. "
Mindegyik megfelelően tudja mozgatni. A sample&hold megjelenítésnél a látásunk a korlátozó tényező, illetve a műsorforrás alacsony képkocka száma. Gyakrabban változó tartalom vagy a kép villogtatása- javul a mozgásfelbontás. Villogtatás esetén viszont megint csak előjönnek hibák - dupla kontúr, szaggatás. Képkockaszám növelése a forrásban - filmek esetén számos nézőt zavart, tévé adásoknál nagy baj nincs, de az 50i helyett az 50p jobb lenne, csak éppen jelentősen növekedne a továbbítandó adat mennyiség, ezért nem jellemző az FHD 50p
A plazma tévé nagy mérnöki csoda - elképesztő ügyesség kellett ahhoz, hogy színes mozgóképet tudjanak előállítani kétállapotú "fénycsövekből."
Ez az elképesztő invenciózusság sem volt elegendő azonban ahhoz, hogy mozgás közben ne legyenek képhibák (dfc, zajosodás), és hogy ne legyen kevés a natívan egyszerre megjeleníthető színek száma (dither).A gyártók továbbléptek a plazmán, kész, ennyi volt, nem valószínű, hogy visszatér. Talán 20 év múlva jön valami új. Addig vagy reszelik tovább az OLED-et, vagy marad az LCD, ami olyan, amilyen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Cyberpunk 2077
- Alkoholista nevelde
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Fotók, videók mobillal
- Xbox tulajok OFF topicja
- Internet és kábel TV hálózatokról kötetlenül
- ASUS notebook topic
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Proxmox VE
- További aktív témák...
- LG 65EU961H 4K OLED 65" TV! 3840x2160
- LG OLED65C41LA OLED 3 ÉV GYÁRTÓI GARANCIA
- LG 65C5 - 55" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- LG 65M4 - 65" Wireless OLED evo - 4K 144Hz - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- LG 48C5 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- Dell Latitude 3420 - i5 1135G7 ,16GB RAM, SSD, jó akku, EU bill., számla, 6 hó gar
- Autós kamera eladó
- Apple iPhone 11 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Szerver / szerverterem / szerver infrastruktúra felvásárlás, 1-1db is, kiszállással, logisztikával
- EREDETI NINTENDO Pokemon Go Plus autocatcher dobozban eladó
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor
