-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yodamest
veterán
válasz
Yodamest
#99178
üzenetére
"Nézzük a Sárkányok Házát és van benne egy hosszabb sötét jelenet, amikor lakomáznak a kastélyban. Megint előjött ez, ami kezdetektől zavar, hogy 1-2 perc után annyira lesötétíti magától a jelenetet, hogy konkrétan semmit nem látni."
Erre a problémára írtam korábban, hogy az intelligens képmód megszűntette, de közben sejthető volt, hogy nem maga a képmód csinálja, hanem inkább azon belül egy adott beállítás.Nos, végeztem egy kis tesztelést, a contrast enchancerre gyakanodtam, így visszállítottam mindent filmmaker módra és csak annyit változtattam, hogy a contrast enhancert bekapcsoltam. (mindegy, hogy low vagy high) A probléma így is megszűnik, a tv nem csinálja az automatikus lesötétítést, szóval ez így a legjobb kombináció.
Két lehetőség maradt:
A. Most akkor vagy konkrétan a contrast enhancer nem hagyja megtörténni a dimmelést.
B. Vagy pedig szimplán csak a fényerőhöz van köze, tehát mivel a default filmmaker módnak elég sötét a képe, így ott ezért lép életbe a további sötétítés (logikus?), de magasabb fényerőt használva ez a probléma amúgy is megszűnne.Most számomra mindegy, hogy A vagy B, mert amúgy is sokkal jobb a kép contrast enhancerrel, de aki ezzel a dimmelés gonddal küzd, ezek valamelyikét próbálja meg.
-
hunspikey
őstag
válasz
Yodamest
#99178
üzenetére
Köszi, hogy megosztottad - LG-ken is volt hasonló gond, ott hál istennek már egy jó ideje firmware frissítéssel ezt végül az LG megoldotta, de kotta ugyan ez volt a jelenség - és engem is rohadtul zavart - mindig elő kellett venni a menüt, hogy fényt lásson az algoritmus és akkor felvilágosította az egészet - agybaj.
Az LG- tulajokat az mentette meg, hogy Vincent Theo készített egy elég határozott hangvételű videót erről és azután észbe kaptak a kóreaiak.
A G3-nak már nincs ilyen baja, eleve jó FW van benne.
Amúgy a filmmaker is olyan, hogy hát igen --- referencia... oké.. persze.. értem én..
DE- meggyőződésem, hogy ha valaki a TV belső streaming appjait használja akkor el van baszcsikázva a DV visszaadás.
Legjobb példa az Apple TV app, pl a most futó Dark Matter sorozat: A dobozon belüli jelenetei nincs az az isten, hogy bármilyen videofil referencia imádó embernek értékelhető legyen. Filmmakerben szinte egy kikapcsolt TV-t látsz kotta 0 nites éjszakai megtekintés mellett.
Na erre állítottam be én az élénk módot, jelentősen visszavett színnel és levett képjavítókkal, illetve alaposan megdolgozott EOTF görbével - de legalább menti a tartalmat és így végsősoron teljesül az, hogy a TV egy szórakoztató eszköz, nem egy kibaszós römi 1.5 millióért.. szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Érdemes elővenni a Diablo II-t: érdekes újdonságot kap a játék
- Trollok komolyan
- Asztrofotózás
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Házimozi és Hifi kábelezés!
- aquark: KGST processzorok 1984-ig
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
- FRISS ÁRU!!! Dell Latitude Precision Üzleti gépek, 2-in-1 gépek, 3-11. gen.
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3293
- Apple MacBook Pro 13 (2020) M1 8GB/256GB használt, megkímélt 90% akku (399 ciklus)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor
