-
Fototrend
Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója
Új hozzászólás Aktív témák
-
rainman72
nagyúr
Itt vok folyamatosan 5 éve több topikban,de hogy ezt én még soha nem hallottam az hót ziher
Senki sem nem nevezte így a képhibákat 1szer se.
Persze ott van a megnevezésba a felhősödés,a banding vagy az utolsó kép ami a DSE-re hasonlít de Mura nélkül ismertük eddig
Viszont a 3.kép az minden csak nem normális
képminőségAzt úgy elég vna bemagyarázni nekem legalább is,felhősödésnek hívja azt is de az nagyon túl tesz rajta,nem is igazán láttam még ilyet topikokban említeni.
-
-
oris
aktív tag
válasz
amdxp2 #40569 üzenetére
Tartalomfogyasztás közben nem tűnik fel, a fotókon erősebben látszik, mint a valóságban. Csere esetén sem biztos, hogy sokkal jobb jönne, ráadásul ez még androidos talán már nem is forgalmazzák (65PUS8818), bele sem kezdek a garanciázási folyamatba (amúgy is nagyon rossz tapasztalatom van velük ebben a témakörben). A jelenséget (mura effektus) - a használati útmutató szerint - nem tekintik garanciális problémának:
Háttérvilágítási jellemzők: Minden Philips TV szigorú teszteken és ellenőrzéseken ment át, mielőtt Önnek kiszállítottuk. Biztos lehet benne, hogy TV-készülékeink minőségét mindennél fontosabbnak tartjuk annak érdekében, hogy Önnek tévénézés közben a látvánnyal kapcsolatban semmilyen kellemetlensége ne legyen. Felhívjuk azonban a figyelmet arra, hogy a háttérfény „felhősödése” („Mura effektus”) és/vagy egyenetlensége, amely csak sötét képeken vagy nagyon sötét szobában figyelhető meg, a TVkészülék specifikációinak határértékein belülinek tekinthető. Az ilyen jelenségek nem jelentenek minőségromlást, és nem tekinthetők a TV-készülék hibájának. Ezért sajnos az ilyen jellegű jótállási igények, ingyenes szervizelés, csere vagy visszatérítés nem teljesíthetők sem a garanciális időszakon belül, sem azon kívül.
-
rainman72
nagyúr
válasz
amdxp2 #40571 üzenetére
Igen ez a gond ha már észre is veszed,utána meg már keresed is.
Próbálj szervizzel beszélni mit mondanak rá.
Amúgy ez ott van évek óta a TCL-nél is Lg,Samu szintén..
Változó mértékben hol zavaró hol nem,ezért is fogják rá gariztatásnál hogy a tech.velejárója
Nekem a Hisense oleden is jelen volt ha nem is ilyen erősen de látható volt rendesen. -
-szabi-
addikt
válasz
rainman72 #40566 üzenetére
Nálam Kodi a 6-7 éves kínai TV boxon CoreElec alól fut, így nagy hiányérzetem alkalmazások szempontjából nincs a Titan kapcsán.
Azt látom van még mit fejleszteni rajta pl. amit fentebb írtam TV műsorújság és időbeállítás, vagy akár kicsit okosabb OLED frissítés kapcsán de amúgy használható. -
rainman72
nagyúr
2026s modelek majd február környéke talán.
Nem hiszem hogy nagyon meg fognak újulni.
A Titan meg a Saphi újragondolása,hozzá adták 1 HBO MAX app.-t semmi több,meg kicsit kozmetikázták.
Viszont a képes illusztrációt a beállításokban 1:1-ben át vették,aki használt Saphi 1ből felismeri majd.
Nincs amúgy nagyobb problema vele,könnyen használható,ha nincs szükség olyan app.-okra ami androidon letölthető de itt nem pl Kodi akkor el lehet vele lenni.Persze ez nem dicséret csak 1 megállapítás csak. -
ftc
nagyúr
Ezek a képek nem igazán meggyőzőek
-
rainman72
nagyúr
válasz
evitiguF #40560 üzenetére
Nem volt még Philips mini ledem csak más márkák TCL,Hisense,Samsung,nem tudom pontosan mit tudhat.
Samuból 2022 utáni neo qledek előtte lévő modelek mint a tied nem,de azt látom hogy viszonylag nagy hdr fényerőt tudott már akkor is.Viszont feketében nem voltak tökéletesek föleg a blooming miatt,illetve a mini ledek még nem terjeszkedtek akkor.
Jelenleg azt a tudást ma már 1 olcsóbb model is hozza a mini lednek meg a sok local dimming zónának köszönhetően.TCL C6-C7-C8K Hisense U7-U8 stb...
Ez a mostani Philips Mled920 is de élőben még nem láttam.
A PUS9010 széria viszont nem mini led hanem csak normál direct led és FALD sincs,abból inkább csak a 85" lenne jó cserének az is inkább a méret miatt,a 75" az IPS panel miatt nem annyira opció esetleg akkor csak ha nem nagyon használod sötétben,nem tud normália feketét és fényerőben is jóval kevesebbett. -
amdxp2
tag
válasz
rainman72 #40551 üzenetére
Nem rémlik hogy új kora óta ilyen lenne, pár hónapja kezdett el zavarni, és most értem oda hogy rákérdezzek nálatok is ilyen e, vagy hogy ez mennyire normális. A grey tesztet megnézem, kiváncsi leszek mit mutat majd.
2027. 04-ig garis még, ha most azonnal nem is lépek, figyelem tovább és ha nő vagy több lesz biztos megpróbálom gariztatni. Köszi a válaszod. -
rainman72
nagyúr
válasz
-szabi- #40554 üzenetére
A qled normál direct led a mini led alapjaiban hasonló de új tech.ahol csökkentették a ledek méretét.
Így akár több ezer mini led is adhatja a háttérvilágítást márkától és modeltől függően.
Plus ehhez jönnek a local dimming zónák ami több 100 de akár 1000-2000 is lehet de vannak 5-10 ezer zónás tvk is.
Így jóval magasabb kontraszt fényerő és fekete lesz.
A Philips egyenlőre lemaradásban van a mini ledekben a TCL-hez Hisense-hez képest. -
rainman72
nagyúr
-
rainman72
nagyúr
válasz
amdxp2 #40550 üzenetére
Új kora óta ilyen?
Vmennyire szokott sávosodás lenni a led tvken,grey test youtube-on meg mutatja általában.
Viszont az a vastag nem igazán az elfogadható ketegória már.
Ha meg azóta ott van mióta megvehetted vissza kellett vna küldeni 14 nap alatt.
Gariztatni se 1 szerű az ilyet.
Annyit még h ez nem Philips betegség minden márkánál ott llehet sőt oledeken is. -
amdxp2
tag
Sziasztok! Van egy 65PUS8818-am, 347e-ért vettem kb 1,5 éve, viszont nem igazán vagyok megelégedve vele...
Nem mondanám magam kritikusnak, de ha az ember ennyi pénzt kiad egy tv-re akkor az normális hogy látok benne függőleges sávokat/csíkokat? Illetve ahogy mozog a kép, a tárgyak közvetlen közelében elmosódik. Ez mennyire normális? Még garis, és ha azt mondjátok másnál nem ilyen, akkor visszaküldöm. Köszi előre is a segítséget.
-
rainman72
nagyúr
Amikor a WC-d is ambis
-
cigam
titán
válasz
stefi68 #40546 üzenetére
Az eladó csak annyit "segített", hogy elküldött a bolt egyik sarkába, hogy talán ott vannak a távirányítok. Ez meg ugye a nevéből adódóan Philipses volt. Csak gyártó szerint lehetett szelektálni, modell nem volt ráírva.
Köszi a linket, meg is rendeltem, remélem hamar megjön! -
cigam
titán
Próbáltam levelet írni a philipsszerviz@t-online.hu címre (az összefoglalóból), de visszapattant. Tippem szerint rtvservice@chello.hu cím sem él már. Látszólag ~10éve nem frissült.
Vettem egy SBOX RC-01404-PHILIPS távirányítót, de nem viszi 26PFL2908H/12-t. Milyen távirányító viszi ezt a régi TV-t?
-
allein
addikt
Jó reggelt, be lehet állítani google os alatt, hogy a TV-t amikor bekapcsolom a TV adással induljon?
-
belashx
senior tag
válasz
-szabi- #40538 üzenetére
Ha napközben kikapcsold pár percre, akkor nem dobja fel a frissítést. Nem tudom pontosan, de 8-12 óra folyamatos üzem után jön fel az üzenet, és kb 10 perc kell neki.
A "nagy" képernyőfrissítés meg 1500-2500 óránként azt hiszem, de annak kell 1 óra kb.Ezzel jár a jó képminőség, ez van.
-
-szabi-
addikt
Azt hittem a heti egy OLED frissítés nem zavaró, de igazából az.
Ma délután kétszer ugrott fel üzenet a frissítésre ahol későbbre nyomtam.
Most így kilenckor előugrott egy üzenet, hogy mindenképp frissíteni kell és nem lehetett halasztani.
Aztán persze le is állt a TV, a műsor kellős közepén.
Egy hete frissített utoljára és nem látom be miért nem tudott ezzel várni még egy másfél órát mikor úgyis lekapcsoljuk éjszakára a TVt.
Egy hét, 168 óra, mit számít az az egy-másfél óra.
Vagy csinálta volna meg tegnap éjjel miután lekapcsoltam.
Ez szerintem nagyon amatőr így. -
Kronk
őstag
Sziasztok,
Szomszédnál fejlesztettük a digi-s ezer éves f668 routert egy Asus be58u-ra.
Látja a wifi 5-ös hálózatot de nem tud hozzá csatlakozni
Már a csatornát lejjebb vettem 36 és 48 közé, de továbbra sem kapcsolódik.
Van bármilyen tippetek, mit lehetne még próbálni, már a wifi 7-t is kikapcsoltam rajta... -
-szabi-
addikt
Ma újraraktam a TVt, de a műsorfüzet probléma nem szűnt meg.
A pontos idő 9:29
Automatikus időbeállítás mellett a TV idő 8:29.
TV műsorfüzet szerint 20:29, szerda.
Ha az időt átállítom országfüggő, automata vagy nyári módba semmi nem változik.
Ha kézi módban beállítom akkor pontos a TV idő és és a TV műsorfüzet ideje de a műsor teljesen más mint ami megy, ilyenkor még a műsorfüzet és az info között is eltérés van.
Nem tudom mit kellene már állítani.
Az előző Philips TV műsorfüzet jól működött. -
-szabi-
addikt
Tudnátok pár tippet adni mit csináljak, hogy a TV műsorfüzet rendben legyen?
Alapból az időbeállítás autó módban volt de hiába tettem régió módba vagy állítottam manuálisan akkor sincs összhang a vetített műsor és a műsorfüzet között. -
rainman72
nagyúr
1-2 évig nem voltak jó áron az ambis tvk főleg megjelenés évében.Most azért lehet találni jó árakat
-
rainman72
nagyúr
Olcsó ambis tv kuponnal eMag
-
rainman72
nagyúr
-
rainman72
nagyúr
-
rainman72
nagyúr
Ez a tv tényleg görbe vagy az én szemem sz@r
-
ftc
nagyúr
Erről vélemény? 55" Philips The Xtra 55PML9019
Hálóba nem követelmény az Ambi ...ebédlőben az...amíg ott a régi 43pus7150 megy addig marad
-
rainman72
nagyúr
válasz
Alien! #40506 üzenetére
Milyen a tv?
Igazából nem sok fejlődés van azt kapod amit 3-4 éve is.
75"-ban maradt az IPS sajnos gyenge feketével.
A P5 jól skáláz abban nincs csalódás színek jók mozgás is jónan tünik.
De teljes áron az olcsóbb TCL mini ledek mellett ez már kevés kontrasztban feketében.Igazából csak az ambi miatt vettem meg illetve "csak 380e volt az ára.
Op.rendszer elfogadható gyors nem akad táv szintén jó. -
rainman72
nagyúr
[Philips újdonság a Hue támogatás helyett]
Frissítés után meg is jelent a menüben
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ Microsoft Surface Laptop 7 13.8" 2K - 120Hz Érintő - Snapdragon X Elite - 16GB - 512GB-2 év gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő