-
Fototrend
PlayStation 5 összefoglaló
A túlzott offolás és a konzol vs PC téma nem megengedett!
Új hozzászólás Aktív témák
-
chris0000
őstag
válasz
Kendek
#60791
üzenetére
...kimaradt.. pont, h nem játszottam vele.. ezért lenne jó, mert most néztem a Demon's Soulst is és azért csak jobb játszani 60fps-el Perfmance módban, mint 30-al Cinematicban... legalábbis nekem.. és annyira nincs egetverő különbség.. a Days Gonet meg pont végigvittem day 1 vásárlás volt, ami meg persze kapott... nah hátha később lesz, van mit tolni... üdv.
-
Gaben92
őstag
válasz
saelin
#60793
üzenetére
Kíváncsiságból ránéztem mert nálam teljesen kimaradt ez a cím. Javíts ki ha tévedek de a combat nekem első blikkre ilyen "jól kell időzíteni mert hosszú az attack animation" fajtának tűnik, de ítad, hogy te egy lassú rig-gel nyomod. Tetszik a koncepció csak az én ízlésemnek kicsit lassúnak tűnik (reflex>időzítés), de lehet tévedek.
Egy két címnél amúgy előfodulnak ilyen hibák. AC Syndicate például tipikusan ilyen. Játszani éppen játszható mert nem fehéredik ki épp az egész kép, de szerintem elég élvezhetetlen a gameplay. Videó.
-
MultiDoodad
aktív tag
-
-
válasz
saelin
#60793
üzenetére
Sok Souls game rajongó meg mások is lenézik ezt a játékot alaptalanul! Nekem nagyon nagy kedvenc mindkét része, ki is platináztam őket, nagyon hangulatos és sok mindenben jobb is mint bármelyik Souls game👍 Ha az első tetszik akkor a másodikat semmi esetre se hagyd ki, mert az még sokkal jobb, mindenben fejlődött az elsőhöz képest😁
-
chris0000
őstag
válasz
Kendek
#60791
üzenetére
V

nah kész is.. a PS5 account jelszavamat agyon erősnek vette. meg ezt a két dolgot is beállítottam a saját fiókra.. ez elég? thx.
egyébként a Fiók->Fizetés és Előfizetések után már angolul vannak a dolgok...
ezt már nem bírta berakni magyarul a Sony
nah mind1 csak aki nem boldogul... Purchase Settings-re kell menni... -
saelin
veterán
Tegnap este unalmamban felraktam meg egy játékot, a The Surge első részét. Hatalmas meglepetésemre ez az első Ps4-es játék aminél grafikai anomáliát tapasztaltam és utána kellett járni a neten, hogy most ez játszhatatlan vagy lehet vele valamit kezdeni. A jelenség az volt, hogy a képernyőn valamilyen színű vízszintes sáv kezdett kirajzolódni ahogy játszottam vele, úgy 1-2 perc után már nem láttam semmit mert az egész képernyő pl fehér volt. Reddit alapján kiderült hogy a lensflare effektet kell nullára letekerni, mert valamiért ez okozza ezt a glitch-t. Érdekes volt alapból a játék indítása, mert a konzol figyelmeztetett, hogy ezzel a játékkal problémáim lehetnek ps5 rendszeren, és hát volt is egy gyakorlatilag game breaking hibám. Ha nem lehetne állítani ilyen jól a játék grafikai opciót, akkor simán játszhatatlan lenne az egész. Remélem a backlogomban nem találkozok többet ilyennel, mert eléggé szomorú lennék ha nem tudnám egy ilyen miatt játszani.
Egyébként maga a játék zseniális! Olvastam róla itt és redditen is anno, hogy milyen jó és egyedi cucc, de csak most értem oda hogy egyáltalán feltelepítsem. Az animációk nagyon szépek, az ellenfelek pedig mintha valami horrorfilmből szabadultak volna! Az első zónában van egy sötét hely és ott szó szerint felsikítottam amikor rámugrott egy váratlan ellenfél...
Egy jó nagy páncélos szuper lassú RIG-el tolom amivel max bossoknál vagy szívósabb ellenfeleknél dodge-olok. Minden mást block/parry, ha sikerül. A nehézsége viszont a toppon van! Rengeteg idő volt eljutni az első bossig és azt le is győzni valahogy. Külön érdekes számomra hogy a kis opcionális ellenfeleket szabályosan keresem benne, mert akkora fun a harcrendszere a játéknak, meg eléggé jó gearrel is jutalmaz ezek leverésével. Megvan a második része is, ha nem égek ki tőle lehet a Nier előtt letolom a kettőt, mert ez most eltalált nálam valami sweetspot-ot nagyon. -
BusinessGuy
őstag
Képzeld el hogy ez a játékok jelentős részét nem érintette.
Pályabetöltés meg load screen...10 percenként.. Aha. Mesélj még.
Idejét nem tudom mikor néztem load képernyőt singleplayerben a saját loadolásomat esetleg valami nagyobb pályabetöltést leszámítva, multira inkább jellwmzó de nem releváns. A legtöbb játékban 5-10mp difit adott az ssd-te váltás, olyan játékokban ahol jó ha óránként látsz töltőképet nemhogy 10 percenként Nyomhatod nekem végig fullba, fél évig ssd-t használtam Pro-ban majd kukáztam mert csekély tárhelyért cserébe alig volt játék amiben valós előnyt adott ami miatt csettinteni kéne. Messze szar volt a ps4 éra ssd kezelése fényévekre elmaradva attól amit pc-n kapsz egy ssd-től.
Ps5 egyig legnagyobb nyügje meg pont a tárhely. Persze 512-es ssd mehetett drágán a pro-ba csak abból kapásból cirka 400at használhattál, szuperjó volt mikor 2 nagyobb játék miatt nem volt hely mégegynek vagy ha patchelni kellett a mesés rendszer miatt nem ment mert egy 1 gigás patchnél is a teljes játéknyi szabad hely.
-
válasz
chris0000
#60789
üzenetére
Eddig még nem nyilatkoztak róla, hogy kap-e és mikor patch-et vagy natív portot. De amúgy ha játszani szeretnéd mert már kijátszottad az első három részét, akkor egész nyugodtan nekiállhatsz, nem fogsz csalódni. Ahhoz képest remekül fut, és a grafikájára sem lehet túl sok panasz.
-
hombre[EU]
nagyúr
válasz
Kendek
#60787
üzenetére
nem rossz ez a bc, a legrosszabb esetben is (esetek 90+%-ában) ugyanolyan az élmény,mint a prevgenen...csak a ms jobban csinálta mivel érdekük (feltölteni a gamepasst).
egyébként ez az adatkommunikációs elōny (komplett i/o rendszer) már most is kicsit érezhetō (stabilabb a ps, az sx többször érezhetōen megbotlik adat streamelés miatt), késōbb mikor a vram határait fogják feszegetni ott meg majd megköszöni a "fancy ssd"-t
-
válasz
hombre[EU]
#60785
üzenetére
Bizonyítani akarja, hogy a PS5 ezen a téren elbukik, és, hogy ez egy valós probléma. Amit én a magam részéről elhiszek, de sajnos mi itt ezzel nem tudunk mit kezdeni, ez nem az a fórum.
A BC megoldásának szoftveres háttere nyilván fejlődik, a rendszerszoftver-frissítéssel jönnek ide is javítások. Ezt magam is tapasztaltam már, mikor egy játék játszhatatlan formából teljesen játszhatóvá vált. Ez a legfontosabb, vagyis a bug-ok eltüntetése. Ha ezen felül tudnak még optimalizálni a betöltéseken is majd, azt ugyanúgy szívesen fogadjuk. De az elsődleges akkor is az, hogy játszható legyen az adott játék. -
dnlz
csendes tag
Sziasztok, a Miles Morales PS5-ös verziója és a PS4-es PS5-re upgradelt verziója között van különbség?
-
RangerFox
Topikgazda
válasz
chris0000
#60771
üzenetére
A 2 lépcsős hitelesítés a legjobb dolog az egész psn-ben, főleg, mióta lehet használni a Google Authenticatort is. Kapcsold be, az lesz a legjobb. A GoW-nak pedig már a digitális változata is tartalmazza a 60fps mode-ot, a lemezeshez is le lehet tölteni a frissítéseket is.
-
válasz
chris0000
#60771
üzenetére
Ha feltörik az account-odat, akkor bármi lehet. Nem érdemes ezzel hazardírozni, mert elveszítheted a profilodat, és adott esetben pénzt is bukhatsz. A PS4-en elég gyakori volt (persze nézőpont kérdése). De nem azért mert feltörték a Sony rendszerét, hanem mert nagyon sokan ugyanazt a jelszót használják több szolgáltatáshoz is. Aztán ha az egyik elbukik, akkor a többihez is hozzáférnek.
Amennyiben a PSN fiókodhoz egyedi, kellően erős jelszót használsz, azzal már tettél az ügy érdekében. Ez esszenciális, a kétlépcsős hitelesítés pedig ezen felül erősen ajánlott. -
Moby
veterán
Úristen itt még ma is az ssd a téma ROFL
Szenvelgéstopik lvl. 7000.
Holnap megint benézek, hátha vége. -
semetka
őstag
Valakinek volt már problémája a Dualsense akksijával? Tesóm este fullra töltötte, reggelre full lemerült hogy be se kapcsol. Már nem az első eset.
-
PS5-nél az SSD nem a régebbi játékok pályabetöltésének gyorsítása okán került bele. Itt a cél az, hogy az új játékoknál már lehetőleg ne is legyen betöltőképernyő, illetve maximum csak nagyon minimális. Az I/O kapcsán erre van optimalizálva minden. De ahhoz, hogy ez működjön, kifejezetten úgy is kell tervezni a játékokat, hogy ez figyelembe van véve.
Persze a puszta számok alapján az lenne a logikus, hogy a hagyományos pályabetöltések is gyorsulnak, akkor is ha BC játékokról van szó. És ez is a helyzet, van rá példa, hogy akár lényegesen is gyorsabb a PS5 mint a PS4. A TLoU Part 2 talán azért nem ilyen, mert az a lehető legalacsonyabb szintig rá van optimalizálva a PS4 hardveres felépítésére. Egyes dolgok pedig kényszerűen emulálva vannak a PS5-ben, hogy biztosítva legyen a visszafele kompatibilitás. Ez sokat tud lassítani a feldolgozás menetén. -
chris0000
őstag
hi. még új a gép, nem állítottam be kétlépcsős azonosítót.
meg tel. számot se adtam meg a jelszó emlékeztetőhöz (nem szoktam elfelejteni a jelszavaimat)... mi történhet, feltörik mint mondjuk steamen és blokkolják?
járt már így itt vki vagy PS4-en, mennyire gyakori? thx. üdv.más: God of Wart próbálta vki PS5-ön, megy a 60fps? úgy látom infoként, h csak lemezes verziónálmegy, frissítések nem lehetnek a játékon és csak dinamikus opcióval...
thx. üdv. -
ImACeltic
őstag
Jönni fognak az ilyen, már teljes mértékben a PS5 SSD-re optimalizált játékok, csak éppen világjárvány van, ami eléggé lelassította a játékipart is.
Amúgy meg mért zavar téged, ha más embereket nem zavarnak a hosszú töltési idők és netán nem cserélték le a HDD-t SSD-re az előző generációban?
-
Crus
addikt
válasz
BusinessGuy
#60744
üzenetére
Képzeld el, hogy egy pálya betöltése stock HDD-vel 35 mp. Most képzeld el, hogy 14 mp. Azt mondod, ez nem releváns. Akkor most add a képletbe azt, hogy sok a pályabetöltés, 100 óra alatt, átlag 10 percenként van load screen, ez 600 alkalmat fog jelenteni. Ebből szépen ki is jön, hogy egyik esetben majdnem 6 órán át lesed a töltőképernyőt, a másik esetben pedig kevesebb, mint 2.5 órát. Ha neked ez nem egetrengető difi, akkor nem tudom mi az.
A stock HDD sebessége nagyjából 80-100 MB/s körül van, az SSD-é pedig 200-240 MB/s körül. De nézzünk egy gyakorlati, valós példát, a Bloodborne kapcsán, azt kiplatinázni, DLC-vel együtt nem 2 perc:
Stock HDD
- Old Yharman -> 30 mp
- Central Yharman -> 31 mp
SSHD
- Old Yharman -> 28 mp
- Central Yharman -> 26 mp
SSD
- Old Yharman -> 16 mp (14 mp difi vs HDD)
- Central Yharman -> 17 mp (14 mp difi vs HDD)Teljesen felesleges lett volna 1TB-os SSD-ben gondolkodni, mert az baromi drága volt, szerencsére volt kisebb, jóval olcsóbban.
A PS5-ön is 670 GB alattról indulunk...
-
Crus
addikt
válasz
CptAdamica
#60734
üzenetére
Ez nem mod. A Sony teljesen felvállaltan támogatta, engedte, hogy olyan meghajtót tegyél bele, amilyet csak szeretnél. Egy csavar, egy gyakorlott kéznek kevesebb, mint 1 perc kiszedni, 1 perc visszatenni. Van aki egyébként SSHD-t tett bele, az is kellemesebbé tette vele az életet, tudom, mert próbáltam azzal is.
A töltési idő, ha nincs CPU limit (itt arról szó sem lehet), ha nincs elrontva a vezérlő (pl. SATA vagy PCI-E), akkor onnantól már csak a háttértáron kellene, hogy múljon, ha a programozásban nincs valami nagyon csúnyán elszabva. De van. Jó hír, hogy ez javítható szoftveresen az biztos, rossz hír, hogy szerintem rohadtul leszarják... megy a BC? Megy. Akkor jó. Itt tartanak vele és itt fognak vele tartani 3 év múlva is, le merem fogadni.Ami még nagyon fájó - és vegyük 6. pontnak -, az az optical out lehagyása. Nekem szerencsére az OLED-del nem gond, de tudom, hogy sokaknak igen és erre egyelőre rohadtul költséges megoldások vannak, mert egyéb esetekben csúnya laggal lehet számolni.
-
Lackooo84
nagyúr
-
Forrest Gump
tag
-
eisento
addikt
válasz
WhiteWalker
#60745
üzenetére
Mint irtam en konzolt jatszani veszek. ki a faszt erdekel, hogy nem lehet temazni? Ha neked hianyoznak ezek a funkciok legalabb legkozelebb majd informalodsz mielott veszel valamit.... Add el es vegyel egy ps4-et vagy prot.
-
-
Lackooo84
nagyúr
Megvettem ezt a Jurassic Park játékot, úgy elment a mai nap a dínótenyésztéssel, mint a picsa....

-
válasz
WhiteWalker
#60745
üzenetére
Miért, neked olyan csúcstelód van, ami tudja azokat az alap dolgokat, amiket 10 évvel ezelőtt minden csúcs tudott? Tehát van benne jack csati, infra, cserélhető az akkuja és nincs idióta módon lekerekítve a kijelző? Mondd már meg melyik az, mert kb most azonnal rohanok vásárolni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ProEvoFan
nagyúr
válasz
WhiteWalker
#60745
üzenetére
Igen, sok alapvető dolog hiányzik. Bosszantó, de ez van.Ezzel még jó sokáig együtt kell élni.
Viszont vannak pozitív változások is.Végre van kívánságlista.Mutatja mennyi időt játszottál a játékkal.A storeon belül nem kell két percet várni, mire betölti az éppen nézett játék képernyő mentéseit. -
N@idia
őstag
válasz
Silεncε
#60739
üzenetére
Na a Ghost of Tsushima játékot és a Spiderman Miles M. játék lesz az első amit kifogok, majd próbálni ps5 gépen
Sajna pont akkor adtam el a ps4 pro gépem, amikor kijött a Tsushima játék készülve az akkor még nem sejthető készlethiányos ps5-öt ami miatt megváltam a ps4-től, igy félévvel később most, hogy kijöttek az upgrade patch-ek ps5-re és végre stabil 60 fps lett a 30 helyett ez már magában is kárpótol mindenért
-
WhiteWalker
nagyúr
válasz
eisento
#60724
üzenetére
Jah hát az elvakult Sony fanokkal de nehéz

Elég alacsony az inger küszöböd. Megveszed a csúcs gépet és kapsz egy szoftverében lebutított rendszert , az előzőhöz képest.Nem tudom mit szólnál , de ezek szerint azzal is egyet értenél ha a következő csúcs telódon hasonló egyszerü rendszer lenne mint a PS5 gépen. Míg az előző telefonon benne lenne minden tudás. Mégegyszer írom , alapvető dolgok hiányoznak!
Nem is értem , hogy lehet ezzel egyet érteni...

-
BusinessGuy
őstag
Nem mintha az előző genben a hdd lecserélése ssd-re olyan egetrengető difit hozott volna amitől a hdd igénytelenség lett volna. Persze volt pár játék ahol betöltésnél nyerhettél 20-30 másodpercet de ezek ritkák voltak, a ps4/pro ssd támogatása és kihasználása nevetséges volt, gyakorlatilag nem érte meg pláne hogy akkor az 1 terrás ssd-k ára sem volt verőfényes.
-
saelin
veterán
válasz
#29263560
#60701
üzenetére
Nem is halottam róla.
Más:
Ez a Watch Dogs Legion Online jó ratyi. Kb 2 óra után elment tőle a kedvem és inkább mentem vissza a single-be. Az operatívokat nagyon lassan lehet megszerezni, mert itt már tech pontokért lehet őket INSTANT felbérelni. Nekem tetszett az a rendszer hogy a problémájukat meg kellett oldani és úgy csatlakoztak hozzánk. Látszik a multin hogy utólag találták ki az egészet, mert kb semmi nincs benne átgondolva. Nincs kedvem kifejteni hogy mi minden rossz benne, mert annyi mindent lehetne ide sorolni. A singleplayer része ezerszer jobban ki van dolgozva.
-
bandi0000
nagyúr
válasz
Silεncε
#60739
üzenetére
Fúhh ne is mond, én is most vettem meg haverral, Oled TV-n ment a nyálcsorgatás, rendes kegyetlenül néz ki, ha csak ilyen játékok jönnének akkor se bánnám, de hát ennél csak jobbak lesznek az exek
Sajnos még van egy kis backlogom Death Stranding illetve a Last Of Last 1 rem. mielőtt nekiukrok a 2-nek, talán még a Legiont se lenne ártalmas kiprögetni ahh csak lenne rá rengeteg idő és kedv
Más:
Ezek a play linkes játékok betegek, ha nem is adnak akkora funt mint a kinect, de azért ezzel is tök jól el lehet szórakozni haverokkal, viszont felkurt a Frantics mivel android 11-en nem jön fel a billentyű, ezért nem is tudom használni, fel nem tudom fogni mit műveltek, hogy a rohadt billentyű nem jön fel, holott előtte meg működik -
Silεncε
őstag
Jó ez a topic, csak lassíthatnátok kicsit, nem tudok ilyen gyorsan popcornt pattogtatni
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Egyébként ez a Tsushima eddig tetszik, a grafika nagyon durván jó, sehol egy röccenés. A sztori is bejön meg a setting is
-
CptAdamica
veterán
De nem hasonlíthatsz egy stock rendszert egy moddolt rendszerhez. A töltési idő nem csak a hardveren múlik és mint mindenki tudja, baromi kevés a nextgen cím, amik ténylegesen ki is használnák a rendszert. Innentől teljesen felesleges a bizonygatásod, vásárlás előtt is tudtad, hogy főleg prevgen címek lesznek és ennek volt több oka is.
Nyilván a többi dologban van igazság, például, hogy a Sony elmaradásban van a szoftverrel kapcsolatban is, például VRR sincs, vagy hogy tudták a béna analóg karok hibáit, mégis azt a gyártót választották. Szarul jött ki az egész új konzolgeneráció is a covid időszakban.
-
Crus
addikt
válasz
predakon
#60722
üzenetére
Majd a következő talán jobban sikerül. Elsőre a PS4-et is sikerült elcseszni. Nem nagyon van alternatíva, ha a jelenlegi és jövőbeni exkluzívokkal szeretnék játszani, szokásos kényszer, nyeld le a békát, nincs más. De annyira nincs más, hogy a 6-700 ezres VGA árak miatt, tényleg nincs más.
-
Crus
addikt
válasz
CptAdamica
#60718
üzenetére
Aki az előző gent képes volt végigszenvedni a stock HDD-vel, arra nem tudok mit mondani, mert az őszinte sajnálat és a mély részvét gondolom édeskevés. Egy Bloodborne platina során a user cirka 1.5 órát bámul töltőképernyőt, SSD-vel meg a felét.
-
Crus
addikt
válasz
#29263560
#60717
üzenetére
Egyetértünk, iszonyat kínos, hogy hónapokig a csapból is az folyt, hogy a túlvilágból gyűjtött lelkek esszenciáját a Sony befogá', azt egy szilárdtest meghajtóba zárá', majd nékünk földi halandóknak adá' által, hogy kedvünket leljük benne. Csak valami, valahol elszaródott, mert egy dzsunkarizs SSD a zajos prevgen géppel gyorsabban tölti be a pályákat. A számok nem hazudnak, a lassabb a gyorsabb.
-
eisento
addikt
válasz
WhiteWalker
#60719
üzenetére
Igen rendben van. Rgb vilagitast meg egyeb buzisagot nem akarsz? Ez egy JATEKkonzol. Leulsz bekapcsolod jatszol elvezed orulsz kikapcsolod alvas elott kis fitymatorna es joccak.
De meg buko nelkul siman el tudod adni es nezz egy gepet a konkurenciabol.Eddig mindenki a "hangos ventire" a coil whinera izgult, kicsit csendesedett majd vki felalomba felebredt, hogy bassza meg meg a temazasba meg nem lehet torolni dolgokat a konyvtarbol rinya nem volt!
Jatszani kell rajta es kesz.
De, hogy en aki tenyleg jatszani akar nem jut gep aki meg kotekszik annak meg jut. Igazsagtalan az elet
-
Fernet
senior tag
Sziasztok, lenne egy kérdésem Fall Guys-al kapcsolatban.
Látom a store-ban, hogy a season 4 elérhető. Mit kell tudni erről, mi a különbség a season-ok között, kell ezzel foglalkozni? -
-
WhiteWalker
nagyúr
válasz
eisento
#60705
üzenetére
Szerinted ez akkor így rendben van?

Nem , nem nézegettem YT-n semmilyen videót. Meg se fordult a fejemben , hogy megjelenéskor egy pre alpha szofter lesz a gépen ,
főleg mivel a PS4 után minimum egy hasonló tudású rendszernek kéne lennie rajta.
Alapvető dolgok hiányoznak.
De mindig elfelejtem , hogy $onyék szoftveresen mindig el vannak maradva , a konkurenciához képest meg pláne. De igaz ez a telefonjaik kamera szoftverére is... -
Crus
addikt
válasz
CptAdamica
#60685
üzenetére
Leírtam az általam tapasztalt hibákat azoknak, akiknek még nincs gépük, a tények sosem a fanboyoknak szóltak. A táltosodást a tapasztalataim alapján jóval későbbre várom, egyelőre elég lenne azt a szintet megugorni, amire egy 5 éves konzol képes.
-
Crus
addikt
válasz
WhiteWalker
#60670
üzenetére
Azt mondani se mertem és nem is merem, mert pár elvakult szerint ez így tökéletes, én meg alap dolgokat nem találok meg benne egykönnyen experienced userként. Kicsit olyan, mint a W10 start menü... rendre az idegeimre megy.
-
Tomtailor85
senior tag
Játszom tovább a last of us 2-vel. Keresem az üzemanyagot, már eléggé felb*szott, hogy nem találtam meg. Nagy nehezen megvan rögtön mondom hangosan, hogy megvagy b*szd meg! Feliraton megjelenik, hogy b*szd meg! Azt hittem besírok!
-
Crus
addikt
válasz
Kendek
#60665
üzenetére
Bölcs döntés volt a Sony részéről a BC, mert ott álltak volna launch napján egy 11 éves játék remasterjével, egy középszer zsákfiúval (amit kb. bármelyik random Nintendo exclu platformer nevetve elver), meg a Miles-szal, ami olyan, mint a zsiráf. (Ja és bocsánat az Astro tényleg zseniális.)
Nem véletlen a Welcome pack létezése, abszolút okos döntés volt részükről.Szívesen próbálok még címeket, mert ahogy eddig tapasztaltam nem csak a TLOU 2-nél van ez az anomália. (Nyilván most csak BC címekről beszélek.) Nekem egyrészt a pár kimaradt PS4 cím pótlására is kellett a PS5, de leginkább a TLOU miatt kellett és ebben a húzásban racionalitást nem is kell keresni, mert ez rajongás szintű.
-
válasz
tompa07
#60710
üzenetére
A pihenő üzemmód az alapértelmezett kikapcsolási mód. Alapvetően nem okoz problémát, de voltak vele gondok a kezdeti időkben, és talán még most is (bár jómagam nem tapasztaltam semmi rendellenességet). Kb. 1,5 wattot fogyaszt (ha teljesen idle, és nem tölt semmit), legalábbis én ezt olvasom le a fogyasztásmérőmről.
-
tompa07
csendes tag
Akkor ezek szerint teljesen normális, hogy sárgán ég a lámpa pihenő üzemmódban.
Megnyugodtam. -
Gaben92
őstag
válasz
tompa07
#60704
üzenetére
Rosszul emlékszel. Nálam a PS4 Pro egyszer rest-ben maradt és 3 hét múlva mikor hazaértem még mindig abban volt.

A 3 óra csak annyit csinál, hogy az USB-ket addig tartja táp alatt, utána lekapcsolja őket. Ha rest-ben van a gép akkor folyamatosan narancssárgán világít, ugyanúgy mint a PS4.
-
eisento
addikt
válasz
WhiteWalker
#60670
üzenetére
Szerintem volt ido megismerni a konzolt youtubeon eleg sok video van/volt a menurendszerrol illetve a funkciokrol. Ha meg tudtad minek vetted meg?
-
tompa07
csendes tag
Sziasztok!
Valaki segítsen nekem.
Ha a PS5-öt nem kikapcsolom, hanem csak pihenő üzemmódra teszem, akkor az normális, hogy egészen addig ég a sárga lámpa amíg be nem kapcsolom másnap vagy teljesen ki nem kapcsolom?
3 órára van állítva, hogy töltse a kontrollert pihenő üzemmódban.
Vagy én állítottam rosszul be valamit?
Úgy emlékszem PS4-nél egy idő után kikapcsolt teljesen. -
Forrest Gump
tag
Sziasztok!
Barátommal megosztunk egy fiókot, ő maradt PS4-en, én áváltottam PS5-re.
A játékmegosztással nincs probléma, tudjuk használni mindketten a megosztott játékot (R6 siege). Viszont nem enged minket egy squadba, pontosabban nem érkeznek meg egymáshoz a meghívók. Kiírja nálam, hogy meghívó elküldve, de nem érkezik meg nála, így nem tud joinolni.
Mi lehet a probléma?Köszönöm
Kipróbáltuk BF5-el, ott sem enged össze, pedig az nem is osztott játék, lemezesen van meg mindkettőnknek.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos:
• hirdetni
• konzol vs PC téma
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Spórolós topik
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Apple MacBook
- CES 2026: valóságos képkockagenerálók lesznek a modernebb GeForce-ok tavasszal
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Arch Linux
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4031
- Dell Latitude 7480 14" FHD IPS, i5 7300U, 8GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Csere-Beszámítás! Xbox Series S Játékkonzol!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ezt már nem bírta berakni magyarul a Sony
nah mind1 csak aki nem boldogul... Purchase Settings-re kell menni...
Egy jó nagy páncélos szuper lassú RIG-el tolom amivel max bossoknál vagy szívósabb ellenfeleknél dodge-olok. Minden mást block/parry, ha sikerül. A nehézsége viszont a toppon van! Rengeteg idő volt eljutni az első bossig és azt le is győzni valahogy. Külön érdekes számomra hogy a kis opcionális ellenfeleket szabályosan keresem benne, mert akkora fun a harcrendszere a játéknak, meg eléggé jó gearrel is jutalmaz ezek leverésével. Megvan a második része is, ha nem égek ki tőle lehet a Nier előtt letolom a kettőt, mert ez most eltalált nálam valami sweetspot-ot nagyon.
Idejét nem tudom mikor néztem load képernyőt singleplayerben a saját loadolásomat esetleg valami nagyobb pályabetöltést leszámítva, multira inkább jellwmzó de nem releváns. A legtöbb játékban 5-10mp difit adott az ssd-te váltás, olyan játékokban ahol jó ha óránként látsz töltőképet nemhogy 10 percenként



(SP)
RangerFox
