Új hozzászólás Aktív témák
-
Szirty
őstag
válasz
crucified
#6876
üzenetére
Nem dehogy!
Csak FB-hez lehet DB-t hozzárendelni. Sem FC-hez, sem OB-hez nem lehet.
De FC blokk is hívható és paraméterezhető más blokkból, ahogy az FB, csak FC-nek nincs nem felejtő lokális változóterülete.Ezzel kapcsolatban a korábban linkelt oldalt ajánlanám elolvasásra.
Az OB teljesen más történet. Az OB-knak meghatározott feladata van és nem a felhasználói programból hívhatók, ezeket a rendszer hívja.
Hogy mikor, az attól függ melyiket. Különböző célú OB blokkok vannak. Nagy részük hibakezelő. Ezek akkor futnak le egyszer amikor az adott csoportba tartozó hiba (amikre az OB vonatkozik) bekövetkezik vagy megszűnik. Egy részük megszakítás kezelésére való. Pl. van amelyik adott időközönként fut le (HW konfigban állítható) illetve vannak bellítható időpontban lefutó OB-k is.Javasolt további olvasnivalók:
Az S7 PLC programozása 1. rész
Az S7 PLC programozása 2. rész
Hibakezelő blokkok
Új hozzászólás Aktív témák
- Asztalos klub
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Tudományos Pandémia Klub
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen autót vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- PlayStation 5
- Milyen RAM-ot vegyek?
- További aktív témák...
- Új könyv: Grandpierre Attila: Az élő világegyetem könyve
- AKCIÓ! Huawei Watch 4 Pro eSIM okosóra garanciával hibátlan működéssel
- Akció! Dell Latitude 7200 2-in-1,12.3",FHD,i5-8365U,8GB,256GB SSD,WIN11,Tablet,LTE
- MacBook Air 15" M4 / 24 GB / 512 SSD / 100% akksi / gyári garis
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
