-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
PistiSan
addikt
válasz
vzoltan #4096 üzenetére
Szia!
Hogy zajlik pontosan az usb-re költöztetés?
Arch linuxot használok, egy rákötött laptop hdd-vel, szeretném átköltöztetni a fájlrendszert a hdd-re! Csaj jobban bírja a folyamatos írást, olvasást mint az sd.
Ha adnál valami linket, vagy kiindulási pontot, az remek lenne.
Köszi. -
zsfoto
tag
válasz
vzoltan #4094 üzenetére
Egy kicsit most elgondolkoztam ezen, mert ugyan nem írtam, de most pótolom, hogy rátennék még egy laptop HDD-t is. Akkor azt akár particionálhatom úgy is, hogy akármekkora legyen a rendszer rajta és így akármekkora lehet a MySQL adatbázis is, ha meg találna hízni véletlenül. ;-)
Komolyabbra fordítva a szót, akkor az ajánlott pen helyett a rendszer az ExtN (N: 3,4,5 ami épp a legújabb) partíción lenne.
Elsőre azt hittem, hogy kevesebb játszadozással megúszhatom a megfelelő konfigot, de kezdem úgy látni, hogy szép kihívás lesz ;-)
-
Jim-Y
veterán
válasz
vzoltan #4094 üzenetére
jó..de nem az az alap, hogy valaki overclockol.
A kolléga felsorolásából talán csak a médialejátszót nem próbáltam, meg az említett netezést, de sem a samba, sem a php+apache nem tette tönkre a rendszert.
Szerintem egy 4, vagy 8gb-os 6-class SD elég lesz. Úgyis rádugsz majd egy pendrive-ot vagy külső hdd-t az adatoknak..
-
otapi
tag
-
-
graffin
csendes tag
válasz
vzoltan #3595 üzenetére
Szia Vzoltan!
Ez az ambilight projekt [is] érdekel.
elsődleges kérdésem, hogy megoldható e az, hogy a Pi játsza a videot és vezérli a LEDsort?
másodlagos kérdésem, ha az előzőre igen a válasz, hogy van e esetleg egy-két hasznos linked, amiből ki lehetne indulni?
Köszönöm, üdv
g
-
D@reeo
aktív tag
válasz
vzoltan #3977 üzenetére
Igen, azt tudom, csak ki akartam próbálni de a posztod elkerülte a figyelmemet.
Más: SiriProxy csak open wrt-s routeren át fog működni? Most kezdtem el olvasgatni, hogy mit s hogy kéne és 1-2 helyen azt írják.
Cél:
Magyarul vezérelni a sirit, hogy kérésre mutassa a webkamera képét. Egyenlőre "csak" ennyi, esetleg kérésre felvétel indítása és megállítása.
Ehhez hasonló megoldás, illetve az első kb 30 másodpercben.Megvalósítása elképzelésem alapján:
-Siriproxy telepítése a PI-re
-Google API konfigolás
-Kamerakezelő megoldás megtalálása és konfigolása, hogy képet közvetítsen
-Router konfig (port nyitások, stb)
-Olyan API írása, vagy meglévő módosítása, hogy megértse a saját utasításaimat (vagy ezt talán majd a Google API-ban kell konfigolni?)Jelzem, hogy csak most kezdtem el utána járni a dolgoknak, így valószínűleg írtam óriási hülyeségeket.
-
wassermann
Topikgazda
-
DarkByte
addikt
válasz
vzoltan #3760 üzenetére
Na ez beteg. Ilyet akarok csinálni én is csak FPGA-val, de úgy tűnik elég hozzá egy ilyen ARM lap is. Az lenne a szép ha a Stereo differencia jelet és az RDS jelet is tudná kódolni. Elvileg nem lehetetlen ezek ismeretében.
Vajon a Cubieboard-on is meg lehet oldani?Meg van azt hiszem a keresgélni valóm
-
designREX
tag
válasz
vzoltan #3769 üzenetére
Szia.
Elvileg 4 fájlt töltöttem fel az első a videó.
Közben találtam egy jó kis leírást a fizikai gombokról.
Itt az xbmc pythonból való vezérlése:
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=HOW-TO_write_Python_Scripts#XBMC_Core_Player_OptionsItt pedig a gpio portokon való gombok kezelése pyithonból.
Igaz itt egy mp3 fájlt inditanak el benne de nem nagy varázslat az xbmcel összehozni:
if ( GPIO.input(megfelelő tüske) == False ):
os.system('xbmc.Player().play(file)')...
-
designREX
tag
válasz
vzoltan #3766 üzenetére
Szia. Persze.
Skoda Feliciám van. A rendszer a kesztyűtartóban vagy alatta lesz egy dobozban. A kijelző, egy usb és ha sikerül a fizikai gombokat rákötnöm és vezérelnem, akkor még azok lesznek kivezetve a műszerfalra.
Vagy a hamutál helyére, vagy ha sikerül valami esztétikus formába tenni akkor a vezetőoldalon a kormány elé a szélvédőhöz.
Ha sikerül vennem pár hőmérő diódát akkor azokat is beszerelem és külső-belső, esetleg motor stb... hőmérsékletet is kilehet íratni vele.Jelenleg egy pénzvizsgáló kibelezett dobozában foglal helyet ideiglenesen az egész ketyere, hogy könnyebben tudjam szerelni alakítani.
Plusz a véglegesre egy 4x20 karakteres kijelző lesz feltéve.Itt van pár fotó meg egy rövid videó. Sajnos nem a legjobb minőség, de most csak ezt tudom adni.
https://picasaweb.google.com/116228149921554958745/Felicia?authuser=0&feat=directlinkA működése a következő:
leágaztattam a szivargyújtóról a 12 voltot, az rámegy egy 1990 ft-os autós usb töltőre.
Az Auchan-ban találtam olyat mia 5 volt és 1,5 amper kimenetet biztosít.
Egy noname 2000 Ft-os Fm transmittert vettem, szétszedtem és az előlapját megtartva a kezelőgombjait lehet nyomogatni a többit leforrasztottam és a dobozba bekábeleztem.
Erre csatlakozik az R-pi audio kimenete.
Ha majd lesz aux bemenetes autóhifim akkor közvetlenül csatlakozik oda de még nincs.
Az r-pin egy xbian rendszer van xbmc-el.
Az infra egy usb-s epson presentation remote controll kit.
Automatikusan felismerte nem volt vele gond, és az xbmc-t lehet vele irányítani.
Lirc-el a gombokat is átlehet konfigolni.
A 2x16-os lcd kijelző a gpio portokra van kötve ezen leírás alapján:
http://www.tech-fruits.com/archives/4388
Ha időm engedi akkor a fizikai gombok a következő amit felakarok illeszteni rá és a hőmérők. -
D@reeo
aktív tag
válasz
vzoltan #3714 üzenetére
Szia
Az én pi-m egy ideje már az egyik haveromnál van, aki autobot repülőgépet épít belőle és a vizsgák miatt sincs jelenleg időm/erőm foglalkozni a dologgal, így a fórumot se követem annyira, viszont nemsokára remélhetőleg visszakapom és akkor nekiállok ismét bütykölni.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Te rendszered milyen alapokon áll? Valamilyen médialejátszós buildre épül (raspbmc, openelec, stb)?
A siris - googles kombóra adnál linket, hogy te melyik leírást követted? Tudom, tudom, google, de jó lenne ha egy kipróbált módszernek állnék neki majd én is. Esetleg magyar/angol tutorial van hozzá lépésről lépésre?
Köszi
-
Oldmobil
aktív tag
válasz
vzoltan #3753 üzenetére
Jó-jó, hogy kirakja, de hova?
A rendszeremben nem lesz képernyő, a lejátszás vezérlése egy iPod touch-ról törétnik!
Köszi, nézem most a másik fórumot is!Illetve ahogy nézem most Pythonból nem lesz nehéz a http request alapú kommunikáció az xbmc-vel, csak meg kell majd tanulni kicsit Pythonul
-
azbest
félisten
-
vzoltan
aktív tag
válasz
vzoltan #3658 üzenetére
(a filterezest meg nem , abban meg mindig segitsegre varok)
-
vzoltan
aktív tag
válasz
vzoltan #3486 üzenetére
tudtam h ez lesz a kovetkezo hozza szolas
6 van eppen benne a downloadban, es 40 a seedben.
a kepen azt latod hogy 6 letoltendo van, es ebbol azt az egyet eppen 4,4MB/sel tolti a raspi.
------
nalam ugy van beallitva hogy 1x-re csak 1-et tolt de azt maxon, (igy azert merettol fuggoen) 3-10perc utan mar tolti is a kovetkezot. szerintem (szerintem) folosleges egyserre raereszteni 1nel tobbet, mert csak szetosztodna az az 5MB/s es nem lenne hamarabb keszen a letoltes X db eseten egyszerre mint 1-esevel, sooot. (feltoltesenel pedig ha eppen viszik, akkor hozza az osszesen 2,5MB/s-et amire elofizettem)PistiSan nekemis 5MB/s / 2,5MB/s-es a netem (40/20)
-
PistiSan
addikt
válasz
vzoltan #3486 üzenetére
Nekem csak 5 ös netem van, soha semmilyen baj nincs a pi-vel! Torrent, ftp, samba, minidlna fut rajta egyszerre, videó lejátszást sajnos ki kellett váltanom egy másik eszközzel, mert a pi-vel nem voltam elégedett.
Tegnap volt a 18 nap uptime-om, azért kellett csak kikapcsolnom, mert adatot vittem ismerőshöz. -
azbest
félisten
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3384 üzenetére
nos ez alapján a hub visszatáplálása volt kevés - a hangminőség változása ezt jelzi... annó tapasztaltam ilyet.
Lehet hogy van valami alkatrész azon a vonalon a hubban ami lefogja.Tegnap sikerült szétszednem a hubomat és meglepő módon láttam olyan alkatrészeket, amire nem számítottam. Mármint ha jól sejtem melyik alkatrész mi, akkor nem kéne visszatápolnia, de majd megmutatom ehhez értő kollégáimnak, hogy mondjanak rá valamit, hogy miért megy mégis
-
sztanozs
veterán
válasz
vzoltan #3367 üzenetére
A háromból melyik az így?
Amúgy vannak mérőpontok a rpi-n (sárgaréz körök) és azokon (meg egy főldelt részen) tudod megnézni a board feszültségét. Szonte biztosan nem elég a táp. Próbálj meg beszerezni egy márkás tablet (pl. iPad, Samsung) töltőt próbára - azok tuti bírják, ami rájuk van írva.
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3367 üzenetére
Az is benne van a pakliban, hogy valójában nem 2A a tápod, azt csak ráírták. Nekem is van olyan kínai tápom, amit egy másik hubhoz adtak, hogy valójában fél amperes sem lehet, mert nem képes meghajtani szinte semelyik rákötött eszközt. Azért jó a multimeter, mert azon látszik, ha leesett a feszültség, az azt jelentheti, hogy nem bírja a táp.
Ebay-ről már 5 dolcsi körül kapni olcsó és gagyi multimétert.
Első használatkor meg kellett forrasztanom, mert letörtem az egyik érintkezőt. Nagyobb (hálózati) feszültség mérése tilos vele, mert agyonvág az áram. De boltokban is kapni 2-3 ezresért normálisabbakat.Itt van leírás a mérésről: [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
vzoltan #3362 üzenetére
Nem kell semmi több elektronikai ismeret, mint amit tanítottak általános iskolában. Feszültség két pont között mérhető, a fekete mérővezetéket földre kell érinteni, a pirosat meg a mérendő pontra, a műszert meg egyenfeszültség mérés állásba kell tenni.
Hogy hol vegyed, azt nem tudom, láttam már benzinkúton is, De elektrós bolt biztos van valamerre a környékeden, kérd a legolcsóbb digitális multimétert.
Amúgy a mostani tápod mellett nem hiszem, hogy az lenne a probléma. Nem követtem mindent, melyik PI verzió van neked?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
vzoltan #3335 üzenetére
Akkor neked tulajdonképpen csak az USB-t kell lementeni. Ehhez nem is kell módosítani a szkriptet, mert mikor futtatod így: ./rpi_shrink
Akkor lefut az fdisk -l, és látod a bedugott USB-t a /dev/sd valami néven. Ezt ott írja is a szkript, hogy milyen formában kell megadnod neki, nálad ha mondjuk sdc lesz az usb, akkor sudo ./rpi_shrink /dev/sdc
Innen kezdve elvileg pont ugyanúgy megy minden, mintha SD kártya lenne.
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3312 üzenetére
arra tippelek, hogy a tunert és a pi-t már nem bírja el a tápod, és leesik a feszültség 4V körülre, akkor az analóg kimeneten nagyon rossz szokott lenni a hang.
Ha közvetlen a pi-re van dugva a tuner, akkor annak mikro usb táp-bemenete miatt is leeshet a fesz.
Visszatáplálós hub bekötéssel viszont el kéne bírnia. Ha a hubban van a tuner és az táplál vissza az usb-n annak is jónak kéne lennie. Nálam 3 tuner + kártyaolvasó + hdd + infra vevő mellett esett 4.7-re a 2A5V tápommal.
Erre a tesztpontokon érdemes rámérni.A másikra: ha az xbmc éppen valamelyik streamet mutatja miközben megnyomod a tvheadend gombját, akkor az nem fog tudni frekvenciát váltani. Tehát stoppold le a tévé nézését, akkor map-eld a csatornákat. Ja meg persze gondolom ki van pipálva mindhárom mux a mux listán, hogy aktív legyen.
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3310 üzenetére
hybrid tunered van, az xc3028 az analog tuner, amihez nincs a helyen a firmware. Sok tunerhez nem mellekelik a linuxban a zart fw-t jogi okokbol. @linuxtv.org oldalon vannak infok, ha az analogot is be akarod uzemelni: www.linuxtv.org/wiki/index.php/Xceive_XC3028/XC2028
A digitalis dvb-t vetelhez viszont gondolom rendben van minden, hisz letezik a /dev/dvb/ -ben az eszkoz. Ha a services fulon ott vannak a csatornak, akkormegfelelo a vetel, csak kicsit noszogatni kell. Esetleg beteheted a general fulon a monitor signal quality-t, hogy mutassa a vetel minoseget (a fix 100 helyett).
-
azbest
félisten
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3259 üzenetére
Azt hittem két tápegység van (aktív hubnak egy meg a ledsor felől egy). De így már érthető.
szerk:
A feszre azért mérj rá terhelés körben, mert fura hibákat okozhat, ha lecsökken.
Korábban írtam például, hogy az analóg hangkimenet zajossága annál erősebb, minél kisebb a fesz. -
wassermann
Topikgazda
válasz
vzoltan #3242 üzenetére
- A két külön tápforrás nem szerencsés, A GPIO-n elég csak a földeket (-) összekötni!
A fogyasztó számára (RpI) egyébként a helyzet láthatatlan, ha ugyanarra a tápgerincre csatlakozik a két táp. Viszont, ha a tápok nincsenek párba válogatva, feszültség eltérés esetén (pl 5,1V és 4,9V) az egyik kikönyökölhet.
-
vzoltan
aktív tag
válasz
vzoltan #3245 üzenetére
Fene lejart az ido limit mire elolvastam moli.hu utolso ket sorat, kerdes igy targytalan
Akkor mast kerdezek, miert lehet h gpio felol nem jut eleg aram az usb hubon levo vinyonak, de az usb hub felol jut eleg a gpion levon ledeknek es meg a vinyonak is? (Ebben az esetben ertelem szeruen 1 aramforras egyszerre egyik oldalon)
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3242 üzenetére
Ha az aktív hub nem táplál vissza, akkor nem okozhat gondot. Mert csak egy helyről megy a táp.
Ha két helyről is kap tápot, akkor talán lehet probléma, az áramkörtől függ. Nem vagyok biztos benne, de a két táp közt is lehet áram, mivel biztosan nem pontosan ugyanakkora feszültséget adnak. Nem értek annyira az elektronikához, hogy állást foglaljak ez ügyben.
-
tg44
csendes tag
válasz
vzoltan #3168 üzenetére
Egyetértek kicsit, tényleg elég offtopic vagy néha, konkrétan a kérdésedre a választ, azaz hogy hogy kell ezt a 2 daemont elindítani autostartban, MEGVÁLASZOLTAM, sőt kaptál egy működő scriptcsonkot, azt amit linkeltem kimásolod, csinálsz egy filet a /etc/init.d-be, beleteszed, kitöltöd a start és a stop részt (a start az általad leírt 2 sor, a stop meg ugyan az csak a startokat stopra kell cserélni), adsz rá futásjogot (chmod +x {filenv} és ráküldöd az rc-t (lsd fentebb). Emellett érdemes külön guglizni azután, hogy hogy lehet már létező scripteket autostartra bedobni, mert ha az init.d-ben létezik ez a kettő akkor biztos hogy új script nélkül is megoldható a dolog (nekem ez arra szokott kelleni ha tmpfs-t mountolok meg a rajtuk futó általam írt daemonokat is el akarom indítani...
Erről a négy billentyűzetről van valakinek tapasztalata? Nem igazán vannak fent a "pivel jól menő hardverek" wikis listáján...
-
moli.hu
őstag
válasz
vzoltan #3166 üzenetére
-egy forum nem gyujtohely, az a wiki. a forum az aktualis temak helye, nem tudastar.
-milyen buta erveles, mert: ha mar egyetlen helyen is van leiras, akkor minek leirni megegyszer? de foleg minek megkerdezni?
-ugorjam at? hogy? honnan tudnam, hogy mit irsz? miert nem gondolod vegig, hogy mit beszelsz? annak idejen miattad hagytam abba a forum olvasasat, nezd vissza a datumokat 2012 majus-junius kozottde tudod mit, tenyleg atugrom, amit irsz: beirom a feedph-ba, hogy a te useredrol erkezo hozzaszolasokat hagyja ki, azokat a hozzaszolasaidat is, amelyekben egyebkent szivesen segitene'k. itt elerheto a szurt rss feed ezen forum hozzaszolasairol.
-
moli.hu
őstag
válasz
vzoltan #3163 üzenetére
szerenyen szeretnem megkerdezni, hogy a forumba iras elott ra tudnal-e keresni a kerdeseidre az interneten? komolyan kerdezem. olyan trivialis problemaid vannak, melyek nem idevaloak, de ha mar muszaj forumba, akkor is maximum egy altalanos linuxos topikba! raadasul pont te panaszkodtal, hogy majus ota ujraolvasva a topikot, alig van ertelmes hozzaszolas, csak sok olvasnivalo.
amugy telepites kozben kiirja a kepenyore, hogy mit kell allitani. nem kell init.d script hozza. -
tg44
csendes tag
válasz
vzoltan #3163 üzenetére
milyen rendszer alatt?
Debiannál írni kell egy scriptet ami megfelel bizonyos előírásoknak, be kell tanni az /etc/init.d/-be és le kell nyeletni egy scriptel ami bepakolja a megfelelő helyekre.
Nem tudom hogy a raspbmc pontosan mit használ, de az oldalon látom említve a raspbiant szóval valószínű azt. [link] ez már majdnem jó
update-rc.d {scriptnév} defaults
Ez pedig a szükséges paransc amivel betolod a rendszerbe. -
tg44
csendes tag
válasz
vzoltan #3156 üzenetére
Wifis história reagálás:
Egy az egyben azt írta le a tutorial amit én linkeltem, ha ment az iwlist scan akkor elvileg az interfaces meg a supplicant segítségével fel lehet húzni.A sambával rengeteget lehet szívni, sokat küzdöttem vele openwrt alatt, gondolom a többi rendszeren sem egyszerű. A javaslataim: először csak próbáld meg megcsinálni a minimum beállításokat, semmi jelszó meg ilyenek... Hívogasd a samba restartot ha módosítasz valamit a configban, mert ezzel a "feledékenységgel" órákat lehet eltolni a semmire... Olyan mappát csatolj fel amiben van valami, illetve amire mindenkinek van írási és olasási joga (az elején, ha egyszer működik utána lehet kísérletezni a szűkítésével). És ami nekem aranytanulság volt: ne higyj a tutorialoknak, nem mindig az a configfile amit írnak
És ne csak simán "kik vannak a hálózaton" kérdéssel próbáld megállapítani hogy él-e a rendszer, hanem intézőben felső sávba próbálkozz \\gépnév\megosztás módszerrel is.
FTP-vel nincs tapasztalatom, meg jelenleg direktben az xbmc-vel sem, jövő hét végén fogom legközelebb elővenni a cuccot ilyesmire, de tudok dobni egy [link]-et hátha segít.
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3136 üzenetére
már volt szó róla korábban is, hogy nem particiónként hanem a teljes kártyát érdemes menteni.
dd if=/dev/sdc of=mentett.img bs=1M(#3135) szabi__memo
rosszul tervezték meg... a kikapcsolt pi leföldelte a cec-et és emiatt zavarta a rákötött többi eszköz kommunikációját ha jól emlékszem [link]. Változtattak ezen, hogy ne okozzon gondot. -
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3115 üzenetére
Tuning mellett előfordulhat sd kártya írás hiba. Ha kevés a táp az is okozhat csúnya dolgokat. A korábbi firmware és linux mellett is voltak sd kártya hibák. A gyorsabb kártyákkal könnyebben kijön. Érdemes időnként melenteni gépre a kártya tartalmát, hogy baj esetén ne kelljen nulláról újra kezdeni.
Volt már szó róla, a hivatalos letöltőoldalon is írják [link]
linux aklatt dd paranccsal lehet menteni, win alatt Win32DiskImager-rel. -
tg44
csendes tag
-
tg44
csendes tag
válasz
vzoltan #3035 üzenetére
Hát én ap-t csináltam belőle, de le tudom írni a klienst is.
Jobb esetben a /etc/network/interfaces-t kell csak módosítani beleírod, hogy iface wlan0 inet dhcp, aztán beleírod az ssid-t és a kódot (lsd [link] és ifup wlan0-al fel is csatlakozik.
Ha nincs szerencséd akkor a drivert is újra kell húzni erre most nem fogok neked tudni linkelni mert nem mentettem le, de a lényege az, hogy le kell lökdösni a drivereket 2-3 mélységig, és aztán újra kell kérni. Ez egy debian bug volt amikor próbálkoztam vele, ugyanis valami olyasmi történik, hogy az egyik modul már be van töltődve, és a következő rétegeket rosszul húzza be, és az ha teljesen 0-ról húzod be az egészet egybe akkor működik. Bár ez nem eidmax stick-el volt hanem asus laptop beépített wifijével, az eidmax ralinkos driverrel kellene hogy menjen minimális konfiggal.
Ap-vá configolni annyiban más hogy nem dhcp-re hanem static ip-re állítod, teszel fel egy dnsmasq-t, amit felkonfigurálsz, illetve egy hostapd-t is.
Elvileg ha az interfaces-ben bentvan hogy van wlan0 interface is, akkor bele tudsz hallgatni a levegőbe iwlist wlan0 scanning -el. Illetve az ifup-al át tudod adni a kapcsolódási paramétereket (ssid-t és pwd-t, mant kell olvasni hogy pontosan hogy -
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3031 üzenetére
Az xbmc azért szenved annyira, mert kevés neki a gpu memória. Újabban úgy trükköznek, hogy a grafikus felület csak 720p felskálázva 1080p-re, így elfér benne. A videó attól 1080p marad. Ezen kívül már működik a zoom funkció is, így lehet képarányt váltani xbmc-ben. A legfrissebb firmware-ben pedig már bob deinterlace is van (ez még csak githubon van fenn).
Újabban hivatalosan is engedik 1000/500 beállítás mellett hajtani a pi-t, ami megint csak dob a teljesítményen. A samsung ramosok valsz bírják is. Az xbmc meg egyébként is bugos, mert eszi a cpu időt a kezelőfelületet nézve, ezt valamennyire már javították, de még mindig nem tökéletes.Ahogy írtam a kis monitorommal probléma van natív felbontásán. 1280x720p -re álíltottam be és így meg kihúzta függőlegesen is - rossz lett a képarány - ezt korrigáltam az xbmc felületén a felbontás rész alatt lévő kalibrációval
A legfrisebb build egyébként elég vacakul működött, megint egy bugosabb időszakuk van.
Ja igen, korábban kipróbáltam a video kimenetet. Egy tévé tunerrel rögzítettem róla videót. Azon egész korrektül nézett ki. Először csak zajt mutatott, de aztán rákeresve kiderült ,hogy az xbmc egyik konfig fájlában ki kellett vennem egy értéket - ha jól emlékszem a CEC támogatást. Annó írtam is ide erről. Pal módban egész korrektül nézett ki.
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #3029 üzenetére
Néha olvasgatom a hivatalos fórumon... ott kb annyi derült ki az X hardveres gyorsításáról, hogy egy (azaz 1) srác küzd vele, több-kevesebb sikerrel, de lényegében nem láttam előrelépést. Ez a legnagyobb baja az összes armos alternatívának is.
Magam részéről a tv vétel és streamelés témában próbálgatok dolgokat, hogy set-top-box (ehhez lehet az 512-es változat lenne célszerűbb) vagy legalább stream szerver célra jó legyen.
Egy ideje nem fordul a media_tree a pi-n (kernel 3.2.27+), jeleztem ezt a linux-media levlistán, de senki se reagált rá. Ez a hátránya, hogy mindig olyan kernelverziót sikerül kiválasztani, amit sehol máshol nem használnak. Mindig valami döglött ággal dolgoznak. A realtek és it9135 chispetesekhez is van már driver benne, csak most még nem tudom kipróbálni, mert nem fordul.
Az általam favorizált olcsó ez100pu olvasónak zárt drivere van, azt nem sikerült az arm-os pi-n beüzemelni (még). Nemrég kipróbáltam egy omnikey 3121 usb csatlakozású smartkártya olvasót a pi-n és gond nélkül kezelik a repoban lévő csomagok (ccid, pcsclite...). Eddig pécén newcs kártyakezelő progit használtam, ami zárt binárisként érhető el, így nem futhat a pi-n. Viszont a nyílt forráskódú OScam szépen fordul vele, de még nem volt időm kipróbálni a működését.
A tvheadend stream progi is szépen fordul, de mintha nem lenne olyan stabil vele a vétel, mint asztali gépen, legalábbis amikor több tunert kötök rá. Viszont ezt most nagyon aktívan fejlesztik.egyébként mire számítottál?
-
azbest
félisten
válasz
vzoltan #1600 üzenetére
sajna az omxplayer nem kezeli a divx-et. Ellenben mplayer segítségével jól megy. 70% alatt volt általában a ph tesztvieók közti divx lejátszása teljesen szoftveresen.
mplayer -vo sdl -ao sdl fájl.avi
debian és raspbian rendszeren próbáltam. A hangot modprobe-bal be kell kapcsolni.
Grafikus felületen nagyon gyatrán megy a vlc szegény, mert nincs gyorsítva a rajzolás.
A külön omxplayer is jól megy, végülis az openelec xbmc is azt használjaRaktam bordát az usb hub chipre is, eléggé forró tud lenni az is. Itt már a biztonság kedvéért leszigeteltem a sün túllógó részét.
-
PistiSan
addikt
válasz
vzoltan #1561 üzenetére
Nekem már van távirányítóm is az rp-hez, amint lesz olyan xmbc hozzá ami lejátssza a filmek 80-90%-át többet én sem fogok gépen filmezni, de sajnos most 10 avi-ból 1-et vitt csak, a többinél volt hang, de kép az nem, tekerni is tudtam, de a film kép nélkül nem igazán élvezhető.
-
MiZY
tag
válasz
vzoltan #1539 üzenetére
A kerdes, hogy mennyi torrentet futtatsz, a masik meg hogy milyen klienst.
Transmission es rtorrent kozul melyik eszik kevesebb eroforrast? rtorrentet eleg sokat hasznaltam, csak sose neztem mennyi eroforrast fogyaszt, mert mindig allt rendelkezesre eleg, Transmission meg mindig csak ilyen SOS tema volt... Probalni meg nem tudom, mert 6-8 hetet igertek a szallitasra, igy probalok puhatolozni, melyik iranyban induljak el, ha megjon. Normal PCn Deluget, hasznalom, de nem sok eselyt latok arra, hogy Arpi szeretni fogja.
-
D@reeo
aktív tag
válasz
vzoltan #1532 üzenetére
Arra figyeljetek, hogy a vírusíró ne blokkoljon semmit és ha Windows 7 es gépen akarjátok elérni a Pi-t, akkor a hálózatfelderítés legyen bekapcsolva. Én ezzel sz*ptam 1-2 napot
Ha nincs bekapcsolva, és nem is lehet bekapcsolni, mert visszaáll a kikapcsolt állapotra, akkor a szolgáltatásoknál kell elindítani párat. Ha valakinek nem menne, írjon és megpróbálok segíteni. Ha már én szenvedtem, nektek ne kelljen
Üdv
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A54 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5-2GEN I 4GB I 250GB I HDMI I 14" HD I W10 I Gari!
- Használt Intel procik - Core 2 - Dual Core
- Lenovo V130-15IGM laptop (Pentium Silver N5000/8GB/256GB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest