-
Fototrend
A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bogyó bá'
nagyúr
válasz tototos #40600 üzenetére
Én "szélsőségesen" gondolkodom erről: a kitobit eladni úgysem igen tudod szerintem (nekem van itthon 2 db ), így az maradjon, ha valamikor (utazáshoz, ilyesmi) nagyon pici gép kell - azzal az obival együtt elfér egy nagyobb zsebben. Én a zoomot venném meg, és az előbbi esetet leszámítva csak azzal használnám. "Szinte mindenre" elég lesz (én évekig egy 18-105 obival fotóztam, és kevés dologra nem volt elég. Ez meg "hosszabb is".
#40601nighttheduck: a Sony 70350-et majd második körben venném (vettem) meg, mert az már drága, és sok általános dologra NEM alkalmas. Az APS-C géppel szinte már "nagytele". Bár valóban király.
[ Szerkesztve ]
Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...
-
nighttheduck
kezdő
válasz tototos #40600 üzenetére
Mindkettő jó kis lencse, de két külön célra. A Sigma 30mm 1.4 egy éles, fényerős obi, de sajnos lábbal tudsz zoomolni csak már amennyire. A 18-135 mm meg inkább egy ilyen minden egyben lencse csak kevésbé fényerős, de bitang éles képeket csinál. Attól függ, hogy melyik lenne jobb, hogy mit szeretne fotózni. Azt viszont nem értem, hogy egy árban vannak, a 18-135 ~ 120-130 ezer forint, a Sigma 30mm 1.4 ~ 80-90 ezer inkább.
Speciel nekem már volt 18-135-öm, utazó objektívnek jobbat talán a 70-350-et tudom mondani, de az egy nagyobb cucc és drágább lencse. 30mm 1.4-em még nem, de ha kell a biztos élesség, alacsony fényerőben is jó fotók készítése, mosott háttér (pl. portrézás, termékfotózás), akkor a Sigma lesz a nyerő választás szerintem.
Mindkettőnek van előnye és hátránya is, de várd meg mások válaszát is szerintem.
A fényképező vásárláshoz pedig annyit, hogy tényleg amit ránézésre tudsz megállapítani, hogy vannak-e valahol karcok, tudsz-e vele fényképezni, olvas-e SD kártyát, hány akksi jön hozzá.
Apróságok, de összeadódnak, az a szemkagyló, a vakutakaró műanyag, (legalább is én ezekből szoktam általában bírálni az előző tulajt, mert ha ezek megvannak annyira csak nem utálta szegény fényképezőt. A vakutakaró műanyag egy könnyen elveszthető cucc és épp ezért jó mérce szerintem, hogy mennyire vigyázott valaki arra a kis műanyag darabkára.)
Karcos-e az objektív, (elől-hátul), vakuval oldalról világíts, hogy lásd a porszemcséket, van-e első hátsó objektívsapkája, napellenzője, doboza. Működik-e az autófókusz, manuál fókusz, milyen érzete van a fókusz gyűrűnek (pl. érzed, hogy alatta roszog a homok vagy sima), milyen érzete van a zoomnak.
A lényeg, nyomkodd csak meg amit lehet, próbálj ki rajta.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest