Új hozzászólás Aktív témák

  • anglergab

    addikt

    válasz zsolt501 #2780 üzenetére

    Mivel VoWiFi-n általában nem a szolgáltató hozzáférési hálózatát használod, hanem egy külső hálózatot, amin nem biztos hogy végig előnyben részesíthető a WiFi hanghívás forgalma, ezért nincs garancia a minőségre.
    Az említett szolgáltatók lehet rendelkeznek peering linkekkel, ahol nagyobb a sávszélesség. Viszont ha az internet felé megy a hang peering linkek nélkül és megnövekedett a forgalom és/vagy messze vagy a szerverektől, előfordulhat jitter, packet loss.
    Ezeket egy limit alatt elfedi a technológia, majd pedig hallhatóvá válnak.
    Ilyenkor célszerű Telekom mobilneten tesztelni a Telekom VoWiFi-t. Azaz hogy végig "hálózaton belül" is jelentkezik-e a probléma.
    Ez az eset nem egyenlő a VoLTE-val, bár hasonló.
    A legjobb minőséghez VoLTE-t célszerű használni. Ha azt és 2G/3G-t nem lehet, akkor érdemes VoWiFi-t használni.
    A 2G/3G/4G hang minősége biztosan garantált a vonali kapcsolás és a QoS miatt.

Új hozzászólás Aktív témák