-
Fototrend
OpenWrt topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
kentucky
őstag
válasz
Stauffenberg
#12259
üzenetére
kábelen mi a helyzet? nekem néha wifi vannak lag spikeok, valszeg a gyenge vas miatt
-
kentucky
őstag
válasz
Stauffenberg
#12256
üzenetére
Nyugi, én az 50-esnek is örülök, előtte csak a hulladék 8/2-es digi volt. Nem tudom mik lehetnek azok a kiugrások, mert konkrétan nálunk úgy stabil a hálózat, hogy Plex-szel filmeznek a nappaliban, nálam megy a torrent, és még játszok is. Még amit megpróbálhatsz: lekorlátozod a torrent kapcsolatok számát esetleg, hátha akkor nem kakil be a router.
-
kentucky
őstag
válasz
Stauffenberg
#12250
üzenetére
Nem tudom, nekem még be sincs korlátozva a torrent, mégis többi eszközön normál a ping és a netforgalom. Pedig még régebbi SoC van benne az enyémben, mint a tiédben. Én leszámoltam a szinte állandóan járó két set top box sávszélét, ami 1 HD+ 1 SD streamet jelent, vagyis 9 mbit/sec + 2,3 mbit/sec, ezért én 50-es csomag lévén 37-et engedtem az SQM-nek.
tlac: Azért szeretem az SQM-et, mert ez szerintem az egyik legkevésbé macerásabb beállítani, és ezt is tolják jobban a fejlesztők.
Edit: Küldj képet minden wan interfészről.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
Stauffenberg
#12250
üzenetére
Alap OpenWrt esetén beállítottad te rendesen a PPPoE kapcsolatot?
-
stopperos
senior tag
válasz
Stauffenberg
#12242
üzenetére
A problémád egyértelműen az hogy 4/32-es eszözt használsz. Nem tudsz normálisan csomagot telepíteni, mert kevés a memória és kevés a tárhely is.
Válassz olyan közösségi build-et amiben benne van az sqm: itt
Én sokáig a LADUS-t használtam, majd egy hete fordítottam sajátot, amibe benne van a monitorozás is. -
vargalex
Topikgazda
válasz
Stauffenberg
#12242
üzenetére
Milyen neted van egyébként? Van valami eszköz a TP-Link előtt? Ha igen, akkor az modem, vagy router módban? Ha utóbbi, akkor mi a LAN IP tartománya?
Egyébként igen, simán mehet Openwrt-re, hiszen ahogy írtam, a Gargoyle is egy OpenWrt.
-
wigyori
tag
válasz
Stauffenberg
#12242
üzenetére
Ha a routeren siman wget-tel megprobalod ezt letolteni, ipv4-en (tehat down-ba rakott wan6-tal)...
http://downloads.openwrt.org/chaos_calmer/15.05.1/ar71xx/generic/packages/base/Packages.sig
... akkor egy md5sum-ot nyomj mar ra pls, erdekelne hogy mit tolt le.
Koszi,
-w- -
vargalex
Topikgazda
válasz
Stauffenberg
#12239
üzenetére
Szia!
Nem tudom, hogy pontosan milyen routerről van szó, de ha a QOS/sávszélesség korlátozás, stb. a fő szempont, akkor egy próbát megérhet a szintén OpenWrt alapú Gargoyle firmware.
-
itanczos
senior tag
válasz
Stauffenberg
#12239
üzenetére
Szia!
Neked a készen megvehető router kell! Ennyi...
Akinek van energiája, ideje és némi linux alap ismerete, az meg foglalkozzon az OpenWRT-vel.
Persze olyan router-en van értelme foglalkozni vele, ami elég okos és van elég erőforrása (memória, flash tár, usb port) -
kentucky
őstag
válasz
Stauffenberg
#12236
üzenetére
vagy ha van egy regi pendriveod es a router usb kimenet extroottal megnovelheted a belso tarhelyet
-
suste
veterán
válasz
Stauffenberg
#12236
üzenetére
Érdekesen hasonlítod a gyártit az openwrt-hez.
A gyári az tudja ami bele van téve (hülye biztos webfelulettel), és nem tudsz rajta módosítani.
Az openwrt azt tudja amit belepakolsz (és megtanulod kezelni), de persze a hw korlátait nem tudja átlépni.
Ez a különbség.
Szóval egyrészt sw , egy részt user
.
A hw adott. -
Stauffenberg
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#12234
üzenetére
Oké, megtaláltam, hogy hol lehet Resetelni (a GUI felületen el-el tűnnek majd előbukkannak elemek, nem gondolom, hogy ez normális), megcsináltam, de a csomagokat telepíteni nem tudom. A keresésre és a telepítésre is Bad Gateway hibával elszáll, de valamit feltelepített mégis, mivel a szabad helyem lecsökkent 40 KB-ra. A Startup menüben megjelent az SQM, de elindítani nem engedi, míg a Software menüben a csomagra nem jelzi, hogy telepítve lenne.
A log-ban ez a hibaüzenet van: "opkg_conf_load: Could not lock /var/lock/opkg.lock: Resource temporarily unavailable."
Feladom, megy vissza a routerre a gyári firmware. Ennek így semmi értelme, valószínűleg a memória is nagyon kevés ahhoz, hogy érdemben bármit tudjak kezdeni ezzel. Alapból 4 MB van, friss firmware telepítés után ~320 KB.
Délután elmegyek egy új routerért, ami már alapból tud normális SQM/QoS-t. Ezzel kellett volna kezdenem, elcsesztem egy hétvégét a semmire. Azt sem értem minek van egyáltalán GUI az OpenWRT-hez, ha bármilyen nyűgöm miatt utánaolvasok, akkor mindenre csak parancssoros megoldásokat kapok.
(#12235) vargalex: A luci-app-qos csomagot én telepítettem fel. Reset után ez a csomag nincs sehol, a hely felszabadul. De akkor most akármit akarok törölni, majd mindig Reseteljem a routert, vagy mi?
-
vargalex
Topikgazda
válasz
Stauffenberg
#12234
üzenetére
Szia!
Ha nem szabadult fel helyed, akkor te egy olyan build-et tettél fel, amiben benne van a QOS.
-
kentucky
őstag
válasz
Stauffenberg
#12230
üzenetére
ereszd rá sqm-et, többet ér
-
tlac
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#12228
üzenetére
ha a calcuate overhead be van kapcsolva, akkor a maximális sávszélességet kell megadni, mivel ez az opció lassít
a torrentet pedig nézd meg az alapján, amit írtam
-
tlac
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#12225
üzenetére
mit állítottál be pontosan?
mutass egy képet vagy a configotHa Speedtest-el kimérem a sebességet, akkor lefele irányba 0,8 - 1,5 Mbit körül mozog a sávszél torrent mellett.
ez így nagyon rossz
valószínűleg a torrentet is állítani kellene:
egyrészt ne add meg neki a max sávszélességet
másrészt vedd lejjebb peerek/szálak számát
a port száma pedig fix legyen és valószínűleg 1024 felett kell lennie (a config-odtól függően) -
kentucky
őstag
válasz
Stauffenberg
#12225
üzenetére
Ha van IPTV, azt is számold rá.
Egyébként sqm beállítások:
Enable this SQM instance. [pipa]
Interface name: wan portra ereszd rá
Queue discipline: cake, piece_of_cake.qos
Link layer adaptation: ethernet with overhead (VDSL)
Per-packet overhead: 8 -
tlac
nagyúr
válasz
Stauffenberg
#12223
üzenetére
milyen neted van?
mit állítottál be pontosan?
milyen minőségre van állítva a youtube?
Új hozzászólás Aktív témák
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Android 16-ra nyitott az egyik legmenőbb csukható
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- Ne várj sokat a vásárlással: drágulás a láthatáron
- Androidos tablet topic
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Tesla topik
- Formula-1
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone Xs Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3537, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732, 100% Akkumulátor
- Macbook Pro 2019 Laptop A2141 i9
- Honor 90 /12/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- AKCIÓ! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
.
vargalex
