Új hozzászólás Aktív témák
-
paprobert
őstag
válasz
Petykemano
#9137
üzenetére
Az Apple ARM-ra váltásának életképességét látva szerintem mindenki felbátorodott az utóbbi időben.
A QC elsőnek érkezett, de ott az NV, AMD, Intel is, akik a kisujjukból ki tudnak rázni egy működő SoC-t.
Arányaiban kis befektetéssel ők lehetnek a következő 10+ év nagy PC CPU gyártója, ha a váltás végbemegy, ezért érthető a próbálkozás.Most lett polcról levehető, meglehetősen erős ARM mag, és ami talán még fontosabb, AMI BIOS támogatás (a kompatibilitásért).
Eddig ahány chiptervező, annyi összehackelt SoC, custom firmware-rel, önmagában létezett.
Most viszont mintha tényleg kezdene összeállni egy szolid platformmá az eddigi forgácsolt mobilos piac.Busterftw felvetése jogos, a Windows-nak elegánsan hoznia kell egy kompatibilitási réteget, legacy app-okra.
Bár a 2000-res évek végétől egyre több minden ISA-agnosztikussá vált. Compilerek, böngészők, futtatási környezetek mind elfedik HW-t.
Szerintem a legtöbb aktívan fejlesztett projekt meg tudná lépni a váltást, a maradék abandonware-re kell a MS-nak kitalálni valamit.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 14 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku : 87%
- Xiaomi Redmi 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bontatlan iPhone 17 (256 GB) (rendelhető)
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook S761 - i5-2520M I 4GB I 320GB I DVDRW I 13,3" HD I HDMI I W10 I Garancia!
- Sanyo akkutöltő + 2 használható akku
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

