Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #91784 üzenetére

    Mondjuk igaz, hogy nincs tapasztalatom vele, tehát nemigen mondhatok véleményt, anélkül nem is szeretek. Annyi hogy az x86/64 vonalhoz szoktam hozzá, ehhez köt minden, tapasztalat, stb. Más gépeknél nem látom, nem is tudom hogy vannak-e viszonyítási pontok, pld a 3DMarkok futnak-e rajtuk, vagy hasonló listák léteznek-e, mint pld PC- re a HWBOT, PHLista, egyéb netes tesztek ? Nagyon nem vagyok sebességmániás, csak pld a retro gépek is érjenek el egy bizonyos szintet, kell egy viszonyítási alap.

    Pld majd V2SLI- t kell tesztelnem, azt csak x86- on tudom, gőzöm sincs hogy más rendszerű gépen lehet-e, de gondolom nem.

    Apple viszonylatban ment most az eszmei vita, előtte meg a Linux-DOS-Win vonal volt, de végülis igazad van, felesleges erőltetni.

    (#91794) arn : nem semmi hova elszállt a fogyasztás, pedig a csíkszéleség csökkent. Meg hogy a VGA tápkábelt nem szabad meghajlítani, veszélyesen erős amperek mennek. Ilyen nagy teljesítményű VGA- kat mellőzöm, márcsak a pénztárcám miatt is.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #91784 üzenetére

    Én ezzel a fogyasztási karakterisztikával eleve nem vagyok elégedett. Ahhoz nem elég kicsi, hogy érdemben befolyásolja a dolgokat, ahhoz viszont már elég nagy, hogy az átlag pc-kel kerüljön egy súlycsoportba.

    Ha alacsony fogyasztás, és kb végtelen működési idő kell, akkor én a maximálisan 7w-ot fogyasztó Pentium N processzorokat szoktam javasolni. Az 4 magos, böngészni, youtubeozni, emailezni, levelezni, webkamozni, stb, teljesen jó, és a teljes laptop ott fogyaszt kb 12w körül kijelzővel, vinyóval együtt.

    Ahová meg ez kevés, oda meg nyugodtan jöhet valami 100w körüli cucc.

    És szerintem emiatt az apple megoldása a két szék közé esik, egyikre sem igazán ideális. Bár tudom, hogy van (volt?) az M1-nek is 7w-os változata, szóval tudom, hogy próbálták skálázni a terméket, csak nem nagyon sikerült.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák