Új hozzászólás Aktív témák
-
#75376384
törölt tag
válasz
daninet #3359 üzenetére
a "d" billentyűt lenyomva felugrik egy ablak "dimension style manager". ott tudsz magadnak csinálni méretezési stílusokat. ha "belemész" abba, amelyikkel a képen látható kótát húztad, ott be tudod állítani a neked megfelelő méreteket. le lehetne írni, minden egyes parancsot, hogy mire jó, de szerintem felesleges lenne.
neked az első három fül fog kelleni. ott be tudod állítani amire szükséged van.személy szerint azt tanácsolnám, hogy egy tiszta rajzon a fenti paranccsal hozz létre magadnak különböző stílusokat, igazítva őket a későbbi méretarányokhoz (1:100, 1:50 stbstb) és ahhoz, hogy az adott elemet miben szeretnéd kótázni (mm, cm, m).
majd mentsd el dwt fájlként és ezt állítsd be alapértelmezettnek.
ezután érdemes mindent mm-ben rajzolni (vagyis 1 rajzi egység 1 mm), azt a drawing setup-os ablakot pedig felejtsd el.azt persze neked kell eldönteni, hogy melyik a kényelmes. az előbbi csak egy javaslat volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Formula-1
- PlayStation 5
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Egy tápkábel négy vezetékét elvágva is működik a GeForce RTX 5090
- Volvo és Polestar kulcsok is menthetők lesznek Samsung telefonba
- PlayStation 1 / 2
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- További aktív témák...