Új hozzászólás Aktív témák
-
luckyboi82
tag
válasz
kriszpontaz #4299 üzenetére
Köszönöm, közben rájöttem, hogy szétvetés után szerkeszthetőek helyben az adatok és ez volt most sos megoldás.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
luckyboi82 #4298 üzenetére
Ez nem adatbázis, hanem blokk attribútum. Blokkonként változik az attribútum szöveg tartalma (tulajdonságok panelen látható). Lehet belőle csinálni adatkiemelést, amit a saját igényeid szerint formázhatsz. (Beillesztés fül - Összekapcsolás és kiemelés - Adatkiemelés)
[ Szerkesztve ]
-
luckyboi82
tag
Sziasztok,
a fenti képen látható adatbázis alapadatait hol találom? Sehol egy fájl vagy táblázat...
-
konyi79
addikt
válasz
kriszpontaz #4295 üzenetére
Nem gondoltam ez ilyen körülményes, ez rajzoló programban.
Köszönöm! -
Kambacsuz
csendes újonc
Sikerült megoldani! Eszközök menü-> Testreszabás -> Programparaméterek (acad.pgp) szerkesztése. Megnyílik egy text fájl és át lehet írni a parancsok rövidítését. Figyelni kell rá, hogy ne legyen ütközés más parancsokkal. Utána program újraindítása és ha minden jól sikerült már megy is az angol nyelvű parancs használat.
-
konyi79
addikt
Sziasztok,
bocs, egy egyszerű kérdést tennék fel (annak, aki tudja) Szinusz hullámot autocad-ben (2018) tudok valahonnan előkapni, ha azt akarom szabályos legyen? mert ugye vonallánc vagy ívdarabokból elég pontatlan lenne visszaolvasni. A csúcsértéket, amplitúdót persze kellene álítanom.Köszi!
-
-ZeeZee-
senior tag
Ha csak _appload-dal betöltöd, akkor addig tudod elérni a lispet, amíg nem lövöd le a CAD-et. Amikor kiadod az _appload parancsot, akkor ott látnod kellene egy kis "táskát", azt hiszem indítópult, vagy valami ilyen neve van. Ha oda behúzod a lispet, akkor minden induláskor be fog töltődni az a lisp. Azt is meg tudod nézni, hogy mi az, ami automatikusan betöltődik, ha a "táska" alá kattintasz, azt hiszem összetevők, vagy valami ilyesmi. Ott is hozzá tudod adni, hogy melyik lispeket töltse be automatikusan.
-
Jetx
csendes tag
Sziasztok!
Nálam felmerült egy olyan probléma, hogy hiába ikszelem be a fagyasztás az aktuális nézetablakban opciót, az a nyavalyás fólia továbbra is látszódik az aktuális nézetablak nyomtatásánál.
Esetleg valakinek ötlete miért nyomtatja ki mégis a fagyasztás ellenére?Üdv
-
-ZeeZee-
senior tag
Elég csak az
_appload
parancsot kiadni, betallózni a kívánt lispet és már futtathatod is. Ha jól tudom, akkor az LT verziók kivételével mindegyik AutoCAD képes erre.szerk.: ha betöltötted és jól van megírva a LISP, akkor betöltéskor kiírja a "hívó" parancsot. Pl így:
LINE, LWPOLYLINE rajzelemek végpontjainak felcserélése
Hívása: vpcs
Ha egyszerre több vonal rajzelem kiválasztását kérjük,
akkor csak azokat fordítja meg, amelyeknek a +X tengellyel
az óra járása szerinti irányban bezárt szöge nagyobb 180 foknál.
Vonalláncok esetén kérhető a szakaszok vastagságának megfordítása is.
˙
˙˙˙Vonalak, vonalláncok jelkulcsozása blokkal.
˙˙˙Használható parancsok: (vonal_jk)[ Szerkesztve ]
-
pf-prg
csendes tag
Hello!
Alapvetően az Autolisp fejelesztőkörnyezet súgója. Ha kompletten telepíted az AutoLisp fejlesztőkörnyezetet, akkor példa projekt is települ hozzá részletes magyarázattal.
Magyar nyelvű könyvet valószínűleg csak antikváriumban találsz.
Angol nyelven töméntelen infót találhatsz a neten. Beírod például a Google-nak: autolisp basics
-
Kowax
tag
-
Kambacsuz
csendes újonc
Sziasztok!
2018 civi3D magyar nyelvű verziót használok, de szeretném az angol parancsokat alkalmazni. Van valami megoldás rá (nyelvi pack vagy hasonló)? Az alul vonás+ angolparancs kicsit időigényesebb, azt nem szeretném használni
-
pf-prg
csendes tag
Hello!
Könnyű vonalláncok íves szegmenseinek egyenes szegmensekkel való helyettesítéséhez ajánlanám a http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/vlIvVon.php oldalról letölthető lispet. Annak használata esetén nem kell előzőleg szétvetni a vonalláncot, és nincs szükség az ívek felbontása után a JOIN parancs használatára sem.
-
Kowax
tag
rgqjx és -ZeeZee- :
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!
Ezen a vonalon már legalább el tudok indulni. Az első verzió még nem rövidíti le a munkát, de a AutoLisp-es progi már megoldás lehet. Most kicsit utána kellene nézni az AutoLisp alapjainak, mert még nem használtam...
Esetleg valami gyorstalpaló?És természetesen nagy köszönet pf-prg -nek a programért!
[ Szerkesztve ]
-
-ZeeZee-
senior tag
A szerkesztésről: A kör, ív lényegében egy végtelen oldalú poligon. Tehát az elem origójából tudsz a körbe, vagy kör köré rajzolható sokszöget rajzolni, majd ennek robbantásával és a felesleg eltávolításával kész is az "íved, köröd". Erre valahol létezik egy lisp progi is, de rég használtam ilyent, szóval nem tudom a nevét. --->gugli
Ha szabad ajánlanom, akkor ez szerintem tökéletes erre.
-
rgqjx
aktív tag
Szia!
A polyline csak egyenesekből állhat, mert a wipeout nem szereti az ivet.
Amit én tennék: Mozgasd el valahova ezt a polylinet, majd explode. Qselect parancs ablakában jobb fönt katt az ikonra, majd jelöld ki a szétrobbantott rajzelemeket, majd a legördülő menüben jelöld ki azokat, amit a wipeout nem szeret. (arc, circle talán még spline is). Ezeket kijelölés után mozgasd el valahova, ahol szerkesztheted, majd a szerkesztett dolgot onnan visszamásolod ide, majd kijelölöd az egészet, majd join. Wipeout parancs, majd add hozzá az elkészült zárt polylinet.A szerkesztésről: A kör, ív lényegében egy végtelen oldalú poligon. Tehát az elem origójából tudsz a körbe, vagy kör köré rajzolható sokszöget rajzolni, majd ennek robbantásával és a felesleg eltávolításával kész is az "íved, köröd". Erre valahol létezik egy lisp progi is, de rég használtam ilyent, szóval nem tudom a nevét. --->gugli
Bocs, hogy szájbarágós volt, valószínűleg van egyszerűbb és elegánsabb módja is, hirtelen ez jutott eszembe...
-
Kowax
tag
Sziasztok!
AutoCAD kérdések következnek:
Wipeout paranccsal kapcsolatban lenne egy kis segítségre szükségem...
Van egy küldső progi, a neve Superboundary, ami pár kattintással megcsinálja a bonyolultabb alakzatoknál is a kontúrt polyline-ként. Utána ebből a polyline-ból szeretnék Wipeout-ot varázsolni, azonban sehogy nem akarja elfogadni...
Valakinek valami gyors, egyszerű, működő módszere van erre? Esetleg az én elképzelésem valami módon meggyógyítható?
Kerestem a Shrinkwrap parancsot is hasonló felhasználásra, de sehogy se tudtam előcsalogatni. Valaki esetleg találkozott már vele?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! -
Ödike
tag
Helló!
Ez azért lehet, mert az építész Archicad-dal dolgozik.
Ott a fal és minden egyéb elem külön elemként van definiálva.
(az egyes gyártók dolgai külön-külön vannak. Téglafajták szerint a falak, gyártónként, és kialakítások szerint az ablakok, stb.. Asszem GDL elemek?)
A fal lehet, hogy el van forgatva, és más a blokk neve, de a blokkot ugyanolyan nevű elemek, kisebb blokkok alkotják.
Hű ez nagyon zavaros lett!!
A lényeg az, hogy mindent fel kell robbantani, és utána még egyszer fel kell robbantani, hogy vonal és vonallánc elemeket kapj (ha szerencséd van, a sraff nem eseik szét).
Ezekkel már azt csinálsz amit akarsz, de sajna újra kell őket egyesíteni, sraffozni, meg minden egyebet.Ha szerencséd van, akkor az építész tud adni egy olyan rajzot, ahol csak vonalak szerepelnek.
Azzal könnyebb boldogulni.Ja és a legszebb, hogy az EOV-t építész még nem nagyon használta, és egy egység nem egy méter, hanem egy miliméter!
Üdv
Ödi -
pf-prg
csendes tag
Hello!
A blokkreferenciaként megjelenített falak mindegyike külön, egyedi nevű blokkdefinícióra hivatkozik. Az építészektől kapott DWG állományokban ez mindig így is volt. Gondolom, az építész szoftverekben nem az a blokként történő megjelenítés célja, hogy több, teljesen azonos megjelenésű objektumot egyetlen blokkdefinícióra hivatkozva jelenítsenek meg, hanem az, hogy a blokká szervezett rajzelemek együtt legyenek manipulálhatóak.
-
-
pf-prg
csendes tag
válasz
-ZeeZee- #4271 üzenetére
Hello!
Nem minden rajzelem kuszálódik össze, csak a blokkreferenciaként beillesztett falak. Nem vagyok járatos a felhasználói koordinátarendszerek használatában, de úgy gondolom, hogy azok nem lehetnek vagy száz blokkreferenciára nézve egymástól különbözőek. Vagy tévedek?
-
pf-prg
csendes tag
Hello!
Egy több szintes épület szintenként külön DWG-ben építésztől megkapott rajzait kell beleillesztenem egyetlen állományba blokkokként.
Az egyik szint állományának beillesztése után, az abban blokként létező falak összevissza elforgatva és eltolódva jelennek meg. Ha az állomány beillesztése előtt abban a falak blokkjait szétvetem, akkor beillesztés után a falak jól jelennek meg. Ez akár megoldás is lehet a problémára, de azért szeretném tudni, mi lehet a beágyazott blokkok hibás elhelyezkedésének oka. -
csinibá
tag
Sziasztok!
Egy kis csónak készítésénél akadtam el, de nagyon.
A bordákra pásztázással ráhúzok 1 simított felületet, az elejétől a végéig.
Amikor a vastagítás opcióval adnék neki szélességet, a következő üzenetet dobja:
1 felület nem vastagítható a megadott értékkel. Az objektum saját magát metszi
Van valami ötletetek?Előre is köszi a segítséget!
-
Kercsi17
tag
válasz
kriszpontaz #4267 üzenetére
Köszönöm a válaszodat kipróbálom.
-
Kercsi17
tag
Sziasztok!
Teljesen zöldfülűként az alábbi kérdésem lenne a témában. Mellékállásban tervrajzok készítésével foglalkozok. Mivel egyre több munkám van kilátásban szükségessé vált egy nagyobb monitor vásárlása. A lényeg, hogy van jelenleg egy LF325610 TV-m, ami mint utólag kiderült elég kicsi lett TV-nek. Terveim szerint ezt befognám rajzolni mivel kb annyit érhet használtan mint egy 24-27" új monitor és helyére vennék egy nagyobb TV-t.
A probléma, hogy valamelyik nap összedugtam hdmi-n keresztül a laptopommal és nem elég finom a kép hiába full hd felbontás volt beállítva. Mi lehet a gond?
a, valami beállítással van gond a tv-n / a laptop nem tudja valami miatt kezelni a tv-t normálisan?
b, a tv és monitorok képernyője eltérő elven működik, emiatt ez a TV sosem lesz használható erre a célra?
c, szimplán csak túl közelről néztem a 32"-t és ezért tűnt zavarónak a kép?
d, valami más van a háttérben, de mi?Köszönöm előre a segítségeteket, várom a javaslatokat hogy oldjam meg ezt a dolgot, ügyesen, okosan, olcsón.
-
Geresics
addikt
válasz
bughead123 #4261 üzenetére
Note: Express Tools are not supported in AutoCAD LT.
-
Geresics
addikt
válasz
bughead123 #4261 üzenetére
Köszönöm, hétfőn, vagy kedden meg is próbálom!
(#4262) pf-prg
Jelenleg úgy csinálom, hogy balra dől és kék, jobbra dől és zöld, vagy keresztes és zöld, ha mindkettő, de a kivitelező szólt, hogy ha nem nagy macera, akkor legyek kedves megoldani, mert ők mindig is ezeket a színeket használták (kint terepen is így jelölik be maguknak tollal a nyomtatott rajzra). Tök normálisan kérdezte, úgyhogy szeretném megoldani neki! -
pf-prg
csendes tag
(#4233) tom956ster válasza zedii (#4232) üzenetére
A fenti hozzászólás, és korábbi hardverrel kapcsolatos kérdések kapcsán megosztanék egy ötletet.
A céges gépemben négymagos I7 processzor van. A rendszer alapértelmezetten mindegyiket két-két virtuális processzorként használja tehát összesen nyolc processzorra oszthatja ki a futó folyamatokat.
Az AutoCAD nem képes egynél több magot használni, tehát maximum a processzorteljesítmény 100/8 = 12.5 százaléka állhat rendelkezésére. A gépen az AutoCAD a leginkább erőforrás igényes program.
Ha a bios-ban letiltom a processzormagok virtuális felosztását, akkor a használható processzorok száma négyre csökken, és az AutoCAD 100/4 = 25 százalékát használhatja a tényleges processzorteljesítménynek.
Nekem határozottan gyorsabbnak is tűnik így az AutoCAD. -
pf-prg
csendes tag
-
bughead123
csendes tag
válasz
bughead123 #4260 üzenetére
Most látom, hogy meg lehet adni a méretet is , így már egész jól lehet szerintem használni, úgy csináltam hogy rajzoltam egy 45fokos vonalat 5 hosszan, aztán a másik irányba ugyanezt a felezőpontokat egymásra mozgattam és be szineztem a két vonalat , aztán pedig el menteni blokkba és ahogy a videóban van be lehet illeszteni.Amit még észrevettem, hogy ezzel a módszerrel úgymond a rajz fölé létrehoz egy ablakot ami miatt nem tudod kijelölni a rajzod szóval jó létrehozni neki egy külön réteget és akkor ki tudod kapcsolni a láthatóságát ha esetleg szerkeszteni kell a rajzot.
[ Szerkesztve ]
-
Geresics
addikt
Kukucs!
Olyat hogy tudok csinálni, hogy a sraffozás 2 színű legyen?
Hogy teljes legyen a kép. Egy komplexum épületeit szeretném besraffozni az alábbiak szerint:
- Beltéri nyomvonal kész - kék átlós sraffozás
- Szerelvényezés kész - zöld átlós sraffoztás (ellenkező irányba)
Ahol mindkettő kész, ott a fenti kettő pont merőlegesen keresztezi egymást. Ezt jelenleg úgy tudom megcsinálni, hogy kétszer sraffozom be az adott épületet (egyszer így, egyszer úgy). Nem lehet valahogy létrehozni egy olyan sraffozást, ami a kettő ötvözete? -
bughead123
csendes tag
válasz
bughead123 #4256 üzenetére
Köszi
-
kriszpontaz
veterán
válasz
bughead123 #4253 üzenetére
Csinálj belőle blokkot. Akkor scale-elheted úgy ahogy akarod, a méretvonalak nem változnak.
[ Szerkesztve ]
-
bughead123
csendes tag
Egy papírtérbe be ctrl+c ctrl+v zem az osszes rajzot ami kell nekem oda és kozepre igazitom, azt nem lehet meg oldani hogy ilyen model dobozba foglaljam a rajzokat és akkor azon belul be tudnám zoomolni ?
-
bughead123
csendes tag
válasz
Ted_Beneky #4254 üzenetére
Szakdolgozathoz rajzolok alkatrészeket, PDF be ki nyomtatom és úgy csinálom hogy az A4 lapot elfelezem felül 2D rajz méretekkel , alul pedig 3D nézet az alkatrészről, viszont a felső 2D rajz nagyon kicsi, most azt csinálom hogy felnagyitom és egyenként minden méretet át írkálok
-
Ted_Beneky
senior tag
válasz
bughead123 #4253 üzenetére
Miért szeretnéd nagyobbra?
-
bughead123
csendes tag
Scale paranccsal szeretnék nagyobbra rakni egy 2D beméretezett rajzot, az a gond hogy a méreteket is átírja nagyobbra, meg lehet ezt oldani valahogy ?
-
kriszpontaz
veterán
Meg tudod magyarázni mi a különbség a csupasz AutoCAD és a C3D-féle között?
Ugyanis a kettő csont ugyanaz profil szinten (mivel azt tölti be induláskor), maximum a C3D és MAP extra funkciói továbbra is elérhetők alóla vagy parancssorból, vagy szerkesztett CUI-val, de nem csak egy menüsor csere történik.Egyébként már ha ennyire szívatni akarod magad a telepítéssel, mindig az alacsonyabb funkcionalitású verzióval kezdd, majd jöhet rá a C3D. Ugyanez igaz eltérő verziók esetén (először a régebbi, majd az újabb verzió telepítendő).
[ Szerkesztve ]
-
zedii
aktív tag
válasz
kriszpontaz #4250 üzenetére
C3D autocad változat total nem egyenlő a sima autocad-el. ugyanazt a civilt tölti be, csak autocad-es menüsort tesz fel.
biztos ,h összeakadt csináltam egy clean instalt a CAD megjavult a civilt még nem volt időm feltenni, de külön mappába mennek, remélem nem lesz baj. Eddig nem volt ilyen problémám, pedig mindig volt civil is és sima cad is a gépemen
-
zedii
aktív tag
sziasztok!
ha egy gépre sima autocad 2018-at és egy autocad civil 2018-at akarok feltenni, akkor van annak jelentőség ,h melyiket telepítem előbb? most az tűnt fel ,h a sima CAD az mindenféle hibaüzenetekkel indul csk el, pontos szöveget nem tudom, mert letöröltem az egészet és nem jegyeztem fel, de vlmit keres, amit nem talál és nem tud betölteni. Ha ezeket a sorokat leokézom akkor elindul a CAD, de minden vágólapra másoláskor előjön. Nem tudom mi ez, meg miért
Úra telepítettem. Ezt írja ki: Cannot fine the resource string number 19511 in resource AaccQTO120 ...aztán még sok ilyet, utána fut a program
[ Szerkesztve ]
-
-ZeeZee-
senior tag
válasz
undercover #4246 üzenetére
Én őt ajánlom, sokmindent sikerült a videói alapján csinálnom.
[ Szerkesztve ]
-
-ZeeZee-
senior tag
válasz
undercover #4244 üzenetére
A pontokat kösd össze 3D vonallánccal, majd az fkr-t állítsd a vonalad irányába és válts nézetet (azt hiszem előre kell).
Ha ennél komplexebb kell, akkor Civil3D terepmodell és keresztszelvények.
-
undercover
őstag
Sziasztok! Én a keresztszelvények rajzolásában kérnék egy kis segítséget, valamilyen leírás vagy oktatóanyag nagyon jó lenne. Adott pontokból szeretnék a legegyszerűbb módon keresztszelvényeket csinálni. Én eddig kézzel próbálgatam lemérni a távolságot meg hasonlók, de tudom van egy okosabb módszer ahol az autocad magától rajzolja ki azt szeretném megtanulni.
-
oleandro
tag
válasz
tom956ster #4242 üzenetére
Szia, szuper, erre gondoltam!
A lépéseit le tudod nekem írni?
-
oleandro
tag
Sziasztok,
szeretnék egy kis segítséget kérni. Nem vagyok AutoCad-es viszont szükségem lenne egy alap műveletre.
Az alábbi linken van egy 3D-s egyszerű falmérés, dxf és dwg formátumban. Hogyan tudom ezt 2D-be átforgatni? Tehát, ami a szemből nézet az a felülnézet legyen?Ha esetleg valaki leírná a lépéseket, azt nagyon megköszönném!
-
Klon
aktív tag
válasz
tom956ster #4239 üzenetére
feltettem, eddig f@sza
sokkal stabilabbnak érzem mint a 2018-at -
Klon
aktív tag
Köszi a válaszokat, akkor biztos nalam vmi baj...
Tudom,h nem egyszerű a visszatérés, de én most sima cadet használok, azzal nincs ilyen baj, csak régebbire kell visszamenteni....Amúgy is van bajom a win 10-zel. Nem rég váltottam win7-ről, de sztem az sokkal stabilabb, egyszeűbb, átláthatóbb volt. Persze ez csak az én véleményem...
-
bughead123
csendes tag
Nem lehet hogy ez a processzor botrány állhat a háttérben ? Én nem régóta használom az AutoCAD-et szóval ilyesmi tapasztalatom nincs hogy milyen volt viszont akár ez is lehet egy opció ami miatt be lassult.
-
Klon
aktív tag
Sziasztok!
Használtok Win10 alatt ACAD 2018-at?
Ti mit tapasztaltok? én már 20 éve dolgozok az autocaddel, de ilyen lomha, lassú,és bizonytalan cuccal még nem találkoztam(erős gépem van, 3DS Max-ot is használok, az is pörgősebb volt sztem win 7 alatt)
Eddig a 2013-at használtam, de valszeg vissza is térek ahoz.
Kiváncsi vagyok, nálattok hogy szuperál ez a kombó?
Köszi a választ!
-
zedii
aktív tag
válasz
tom956ster #4233 üzenetére
hú ez érdekes. köszi, vissza olvasok kicsit jobban. Azt hittem, h amit az autodesk ajánl abban kell gondolkodni.. és minél inkább i7 annál jobb... de akkor ezek szerint nem biztos
[ Szerkesztve ]
-
tom956ster
aktív tag
Pár oldallal hátrébb veséztük a témát, meg sokkal korábban is biztosan.
Ha idióta lennék, fészbuk stílusban benyomnám: Vótmá...A megfejtés pár egybehangzó vélemény alapján kb ez:
Sima AutoCad esetén és Civil 3D esetén sem érdemes csillagászati összegeket beruházni a nagy nevek workstation modelljeibe. Nekem az aláírásom szerinti munkaállomás a mobil gépem, vagyis benti, otthon asztalin tolom. Egy Dell M6800 Precision. Nem én vagyok az első tulaj, de nem éri meg civil 3d és autocad esetében a milliós vételárat. Vannak természetesen más, ipari programok amiket csodásan hajt, sajnos előbbieket nem.
Ami a lényege a rizsának: közepes vga elég, ha jobb az csak jó, de nem feltétel. A legfontosabb: egy magra vetített maximális órajel. Sajnos ez a két program nem használ sem 4 sem 8 szálat, így pont felesleges neki egy i7. Jó kis tapasztalat ez: asztaliban i5 6600K proci, 8 gb ddr4 ram 2400 mhz-en, proci felhúzva 3,5-ről 4,5 ghz-re.
Notiban: i7 48xx pontosan nem tudom, de 8 szál 3,3 ghz turbó, 16 gb ddr3 ram. Nem kell mondani sem, hogy az asztali mennyivel gyorsabb. Pedig: az autocad és a civil is aláírja, hogy bizony a notin egy certifikált hardveren futnak.
Én ha vennék, ma laposnak egy jó gamer gépet vennék, ha lehet csak i5-el, mert az i7 felesleges és még jobban termeli a hőt, fele annyiért mint egy dell vagy hp workstationt. Asztaliban csak magam építenék, ahogy eddig is, ott az i5 TOP Cpuját választanám, ha lehet vízhútéssel, min 5ghz-en járatva. Memória terén már 3000 mhz alatt nem keresgélnék, ami még áldásos, egy gyors NVME M.2 ssd. Itt min. 2000 mbit/s felettiek az érdekesek.
Azt hiszem, ebben @kriszpontaz véleménye is hasonló lesz, ugye?Remélem segítettem. Keress egy Asus ROG gépet, az Alienware megint feleslegesen sok.
-
zedii
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Hardver kapcsán kérdezném ,h sima autocad-hez valamint civil 3D-hez (3D modell készítéshez) mi az ami ajánlott?
Asztali gépet (CPU? | VGA? a kérdés) és laptop (thinkpad v DELL vlmelyik munkaállomás) kell beszereznem.
Köszönöm!
üdv, Zedii
[ Szerkesztve ]
-
rgqjx
aktív tag
-
Geresics
addikt
automatikus sorszámozást lehet csinálni AutoCAD-ben?
Gondolok itt olyanra, hogy lerakok egy objektumot (pl. téglalap), a belsejében (vagy mellette/alatta/akármi) van egy szám, és amikor másolom az objektumot, akkor a sorszám mindig +1-el nő...
Bármi hasonló megoldás is érdekelne! -
pf-prg
csendes tag
-
bughead123
csendes tag
Sziasztok, hol találok olyan rajzokat amivel gyakorolhatok AutoCAD-ben ?2 és 3D is érdekel
-
Ted_Beneky
senior tag
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy melyik az a legrégebbi (és vélhetően legegyszerűbb) AutoCad Lt verzió, amely 64bites Windowson már működik?
Köszi!
-
rgqjx
aktív tag
Bár nem sraff, de hasonló dolog okozott pillanatnyi fejtörést, amikor a rajzelemnek egyedi színe volt, nem pedig a fólia színe. A 255 színkód egyébként is trükkös, mivel az tényleg fehér.
Esetleg egy audit futtatása.Idén már nem leszek cad közelben, de ha nem oldódik meg, akkor szívesen meglesném a fájlt ha szabad.
szerk: Geresics már leírta a lényeget...
[ Szerkesztve ]
-
Geresics
addikt
Hülye kérdés, de az alábbiakat nézném meg sorban a Fóliatulajdonságoknál:
- lámpa világít? [Be]
- napocska világít? [Fagyasztás]
- a szín megfelelő? [Fehér, és nem 255-ös]
- nyomtatási stílusnál is?
- nyomtató világít? [Nyomtatás]
- [Fagyasztás új nézetablakban] világít?Ha ezek mind jól vannak beállítva, akkor a lépték még, ami hirtelen eszembe jut!
-
pf-prg
csendes tag
Hello!
Egy rajzfájl modellterében található - És ott rendesen látható - sraffozások (HATCH rajzelemek) a papírtérben nem jelennek meg.
A fólia beállításoknál minden engedélyezett (Nem fagyasztott).
Ha copy-paste -el modelltérből papírtérbe másolok egy sraffozást, az sem látható.
Ha a modelltérben, vagy a papírtérben újabb sraffozásokat hozok létre, - Akár a nem látható régebbiekkel azonos fólián is - azok rendesen láthatóak a papírtérben.
Újonnan létrehozott papírtéri elrendezésekben mindenben ugyanez a helyzet.
Tehát úgy tűnik, nem fóliához kapcsolódik a probléma, hanem a konkrét rajzelemekhez.
Találkozott már valaki ilyen problémával?[ Szerkesztve ]
-
Ödike
tag
Helló Mesterek!
2017-es AutoCAD-et és Civil 3D-t használok.
Ha ebben is abban is dolgozom, akkor egy idő után a méretvonalak mellet feltűnik egy sárga négyszög egy felkiáltójellel.
Nagyon zavaró!
Ha rákattintok, akkor feljön egy ablak "Újracsatolás" "Töröl" parancsokkal.
Az újracsatolás meg nem mindig működik, mert azt mondja, hogy nem lehet újracsatolni.
Ha beillesztek a rajzba valamit, akkor is ezt csinálja.
Ha csak a vakvilágba teszek egy elforgatott méretet, akkor is odateszi ezt a sárga négyszöget.Mit tehetek ellene??
Már próbáltam a méretek újracsatolását, de nem megoldás.Előre is köszönöm!
-
-ZeeZee-
senior tag
Ha esetleg tud rá megoldást, akkor megköszönném. Valószínűleg valamilyen beállítási probléma okozza a következő problémát:
AutoCAD Map3d 2018 fut teljes képernyős módban. Ha 1 állomány van nyitva, és az állományban lévő hyperlink hivatkozásra (Ctrl+bal egér) kattintok, akkor egy új ablakban megnyílik a hyperlink (jelen esetben 1 kép). Képet bezárom, a CAD marad teljes képernyős. Ha 2 állomány van nyitva, és akkor nyitom meg a kép linkjét, akkor a CADra való visszaváltás után a CAD már nem teljes képernyőn fut, hanem ablakban. Teljesen mindegy hány állomány van nyitva, ha 1-nél több, akkor mindig ez történik. Tehát 1 állomány esetén teljes képernyős módban marad, ha több van nyitva, akkor mindig ablakos módra vált. Mit kellene állítani, hogy mindig teljes képernyős módba maradjon? (Az még hozzátartozik, hogy a géphez 2 monitor van kötve, az egyiken fut a CAD, a másikon nyitja a képet. A hyperlink nyitásakor a CAD-et ledobja a tálcára, majd visszaváltáskor hozza az ablakos módót.)
-
d.bali
csendes tag
válasz
kmisi99 #4214 üzenetére
Én ezt még úgy szoktam megoldani, hogy nem egysoros szöveget helyezek el hanem bekezdésest, amiben be lehet állítani a szöveg hátterét. Háttérmaszk használata, majd a "Rajz háttérszínének használata" kifejezés előtt pipa. Így nem egy színes vagy fekete paca lesz a háttér nyomtatásban hanem (általában) fehér.
De ezt a módszert írta le rgqjx is!
Természetesen a szövegnek kell legfelül lennie vagy legalább a sraff felett.
Ez a módszer kótázásnál is működik előszeretettel használom ha sok maszlag van alatta.[ Szerkesztve ]
-
d.bali
csendes tag
Sziasztok!
Én azt szeretném megoldani, hogy mezőbeillesztés esetén ha egyenletet alkalmazok, akkor szeretném a pozitív érték előjelét is megjeleníteni. Egy kicsit részletesebben megfogalmazva: azt szeretném elérni, hogy mező egyenletben (két objektum koordináta különbsége) jelenjen meg pl.: "alapszint +49,5cm" (jelenleg ezt tudom elérni "alapszint 49,5cm", ami elég zavaró. Értelemszerűen a negatív értéknél szépen kiírja pl.:"alapszint -23,5cm".
Hátha közületek már futott ilyen problémába. -
-
kmisi99
addikt
Sziasztok, hogy lehetne olyat, hogy besraffozok egy téglalapot amibe nekem szöveget kell írni. Van opció arra, hogy ne húzza át a szöveget is? Azaz a szövegnél megszakadjon. Az se jó ha előtérbe hozom a szöveget attól még mögötte ott a sraffozás.
-
Preko00
újonc
Sziasztok! Van itt olyan, aki villamos terveket készít Autocad segítségével? Én is erre használom a programot, és érdekelne, hogy hogyan tudjátok megkönnyíteni a munkátokat a klüönböző praktikák segítségével? Olyan is érdekelne, hogy van-e lehetőség arra, hogy az alaprajzon feltűntetett helyiségneveket felismertessem a programmal, és a név függvényében automatikusan elhelyezzen ott szerelvényeket?
-
Geresics
addikt
Sziasztok,
vonalstílus-létrehozásában szeretnék segítséget kérni!
Az volna a lényeg, hogy létre tudjak hozni egyedi vonalakat, gondolok itt olyanra, hogy megy a vonallánc, és benne betűk legyenek, mint például:
tűzjelző vezetéknél: "---- TJ ----",
gyengeáramnál "---- GYÁ ----",
stb.Ehhez találtam .LIN kiterjesztésű fájlt, és látom, hogy abban lehet szerkesztgetni, ami kiindulásnak elegendő lehet, azonban vannak ott mindenféle számok, és parancsok, amik a vonal tulajdonságait határozzák meg, pl.:
*SZIGETELÉS,Szigetelés SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
A,.0001,-.1,[BAT,ltypeshp.shx,x=-.1,s=.1],-.2,[BAT,ltypeshp.shx,r=180,x=.1,s=.1],-.1Itt mi micsoda?
[ Szerkesztve ]
-
#75376384
törölt tag
sziasztok
az első kérdésem az lenne, hogy magyar nyelvü 2017-es autocadben honnan lehet előhozni a mértékegységek menüt? ezt az ablakot keresem. a gyorsbillentyü már megvan, de jó lenne tudni, hogy menüsorból honnan lehet kikukázni.
ismerős kérdezte. mivel én klasszikus nézetü, angol nyelvü, régebbi verziót használok, igy segiteni se tudtam neki.a másik téma picit off, de lövésem sincs, hogy hol keresgéljek. most csinálom infra msc-t és kaptunk egy házit. a tárgy neve mérnöketika és ezt a feladat:
"1. Mérnöki etikai kérdéseket felvető médiaközlemény elemzése
A közmédiában időről időre megjelennek olyan közlemények, amelyekben kiterjed a figyelem a mérnöki tevékenységgel (tervezéssel, kivitelezéssel, műszaki ellenőrzéssel, szakértő tanácsadással) összefüggő etikai kérdésekre. Szakmai és társadalmi-gazdasági profilú napi- és hetilapok, folyóiratok és elektronikus médiumok is közölnek ilyen vonatkozású, többé-kevésbé részletes híreket, írásokat. Elsősorban az oknyomozó újságírás tényfeltáró anyagaiban találhatók olyan felvetések, amelyek a vizsgált ügy szereplőinek mérnöki felelősségét, lépéseit vagy mulasztásait etikai szempontból is mérlegelik, minősítik."
ha esetleg tudnátok témát/honlapot javasolni, azt megköszönném.
[ Szerkesztve ]
-
kőbaltazár
tag
válasz
tom956ster #4203 üzenetére
Nagyon köszönöm, frankó lett.
Most olyanba ütköztem, hogy mindent beírtam az autocad biblia szerint.
Azt szeretném, hogy az acad.dwt sablont töltse be amikor indul.
Indítási parancs: "Z:\PROGRAM FILES\Autodesk\AutoCAD 2016\acad.exe" /t Z:\PROGRAM FILES\Autodesk\AutoCAD 2016\Template\acad.dwt /nologo
És ez jön elő
Az elérési utakkal minden rendben van.
Milehet a baja?
2004 -nél semmi gond nem volt ami a program support könyvtárában volt, mindent megtalált.[ Szerkesztve ]
-
pf-prg
csendes tag
válasz
csanyics #4204 üzenetére
Hello!
Nem tudom aktuális-e még a kérdés.
Nekem úgy sikerült ilyet megcsinálni, hogy a blokk létrehozásakor a szöveget konstans attribútumként illesztettem bele (ATTDEF rajzelem), és a 'Scale uniformly' kapcsolót kikapcsoltam. Az így létrehozott blokkot az X vagy Y irányú beillesztési szorzójának negatív értékre állításával tükrözve, az attribútumok nem tükröződtek.
-
tom956ster
aktív tag
válasz
kőbaltazár #4196 üzenetére
Szia!
ennek a sokszor idegesítő future-nek a rendszerváltozója:
selectionpreview
alap beállítás többnyire : 3
ha ezt 0-ra állítod, nem lesz a célkeresztben lévő elem kijelölve (előzetese kiválasztásra megjelölve).
működését limitáltan is lehet kezelni:
SELECTIONPREVIEWLIMIT
erről viszont kb ennyit tudok, én alapból rühellem az egészet.
Összes rendszerváltozóra igazán jó megoldást nem tudok, de google a barátod... meg az F1!
-
csanyics
csendes tag
sziasztok,abban kérném segítségeteket, hogy hogyan tudok AutoCAD-ben egy blokkot úgy tükrözni, hogy a szöveg ne tükröződjön, vagyis ne forduljon el, csak a blokk többi része? (dugaljakat osztanék ki, aki előttem dolgozott rajta, tükrözött ily módon, tehát lehetséges, de őt nem érem el). Autocad súgó szerint a mirrtext érték állítása 0/1-re blokkoknál nem működik. Akkor mégis hogy?? köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
- Elkezdte felszámolni a GPU-s PhysX támogatását az NVIDIA
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Valami baja van a tápomnak
- Autós topik
- Végre bemutatkozott a Google Pixel 4a
- Le Mans Ultimate
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Path of Exile 2
- Akciókamerák
- További aktív témák...