-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
válasz
poli27 #25291 üzenetére
"Látom te még nem építkeztél"
Én magam tényleg nem. Sajnos a mai gazdasági helyzetben nincs is kilátásban még a hosszútávú terveim között sem egy ilyen. Pedig én még állítólag jól keresek...
Viszont annál több építkezésen dolgoztam apám mellett, még egyetem előtt, aki történetesen villanyszerelő.
Erre szokták utólag az emlékkönyvbe írni, "Fiatal voltam, kellett a pénz". És első kézből van tapasztalatom ha mégis úgy hozza a sors és építkezésbe fogok."a szerelvényt nem azért rakja fel hogy ne vesszen el, hanem mert felveszi rá a pénzt szerelvényezés címén!"
Rengetegen megfordulnak egy építkezésen. Miután te minden szerelvény helyét betömködted dobozzal és vezetékkel, felraktad az erősáramú szerelvényeket, minden amit ott hagysz magad után azután hogy végeztél, szabadon...az bizony szabad préda.És amikor jön a "nem-napon-barnult" munkásokból álló takarítóbrigád azzal a gondolattal, hogy itt már végeztek, csak lehet nem mindent a sittes konténerbe dobál. Utána meg jönnek a felelősségre vonások, és magyarázkodhat a villanyszerelő, hogy ő otthagyta a legkisebb szoba sarkában a zsákban a többi szerelvényt. De be se tudja már fejezni a mondatát, amikor rákontráz az építésvezető / főnök / megrendelő: "És azokat miért nem raktad fel a többivel együtt??!"
Ennek megfelelően a villanyszerelő felszerel minden, általa kiépített végpontra mindent, átadja a munkáját, és megy tovább. Az, hogy felszereljen minden szerelvényt pedig időbe kerül. Idő pedig pénz.
Sajnos ez van.
"Szóval még mindig nem áll meg az érvelésed, nem a villanyszerelő dolga lenne kiépíteni a gyengeáramú hálózatot, és pláne nem neki kéne szerelvényeznie!!"
Még szerencse, hogy nem érveltem ezzel.
Ugyanis mindössze azt mondtam, a villanyszerelő intézi. Nem azt, hogy az ő dolga lenne. -
Flashget
félisten
válasz
poli27 #25291 üzenetére
én is építőiparos vagyok és elég sok helyen csak azt látom, hogy behúzzák a kanócot, de nem csinálnak vele semmilyen bekötést legyen az magánház vagy irodaház.
még a saját portájukat sem söprik jól..elkötik a villanyt is vagy a vezetékeket össze sem kötik a falban, mert volt ilyenre is példa, pont átadáskor derült ki.
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Lenovo Thinkpad L13, 13,3" FHD IPS, I5-10310U, 16GB DDR4, 512 GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( o
- Lenovo Thinkpad L15, 15,6" FHD IPS, Ryzen 7 Pro 4750U , 16GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év gara
- SAMSUNG 27" Odyssey OLED G6 G60SD QHD 360Hz 0.03ms Gaming Monitor - MediaMarkt garancia 2027.11.25.
- ASUS PRIME GeForce RTX 5070 OC 12GB hibátlan, garanciás, személyes átvétel
- Eladó Kukirin M4 MAX garanciális CSERE IS!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo Thinkcentre M920t Tower/ M720s SFF / i5-8-9. gen/ WIN10-11/számla, garancia
- Bomba ár! Dell Latitude 5400 - i7-8GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Macbook Air M1 2020 // 13" // 16/512GB // Számla+Garancia /
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2048, 96% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest