Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
válasz
PikkPukk
#499
üzenetére
Az 1080i filmeknél látszólag tényleg felesleges, ott az 1080p logikusabb lenne, viszont ha az olimpiát vagy más sport eseményt vesszük akkor az 50 Hz -es képfrissítés sokkal folyamatosabb képet jelent ami ilyen gyors mozgásoknál hasznos. A filmeknél egyébként is sugározhatnak félképes megoldással úgy hogy lényegében progresszív képet kapsz, a felső és alsó félkép egy frame -ben ilyenkor ugyanazon képkockához tartozik. Vagyis az 1080i univerzálisabb mint a progresszív ami csak 24-25 fps egész képkockát enged meg. 720i tudtommal nem elterjedt, így valószínűleg ezért is döntöttek az 1080i mellett az MTV -nél. Javaslom ezt elolvasni, világosabb lesz remélhetőleg a dolog: [link] Azt viszont nem tudom hogy 1080i és 1080p között menet közben van-e lehetőség váltani, tehát egy film progresszívban megy, a reklámok pedig például váltott sorosan. Úgy tűnne logikusnak hogy a H.264 kodek lehetőségei végett ez is működik.
wwenigma: nem hinném hogy például egy jobb tetőtéri antennával Szegeden ne lehetne majd fogni a Szentesi adón futó DVB-T multiplex -t (ami ugye még idén lesz). Én a régi albérletemben egy tetőtéri antennával a negyedik emeleti lakás ablakából - a betontömb közepéből - fogtam RTL Klub -ot ami mint nemrég kiderült csak Szentesről van sugározva a környéken (gyengébb is volt a vétel valamivel természetesen, de elviselhető volt). És csak egy gagyi AstroVision tuner -em volt.
pikkpukk #502: a progresszív->váltott soros konverziót a beltéri el tudja végezni, elvégre most is tudsz DivX -es asztali lejátszóval CRT TV -n filmet nézni pedig a DivX filmek túlnyomó többsége progresszív.

Új hozzászólás Aktív témák
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Linux kezdőknek
- iPhone topik
- Milyen routert?
- Milyen videókártyát?
- Hearthstone: Heroes of Warcraft - free online CCG
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- További aktív témák...
- Gigabyte rtx 5070 bontatlan.
- miniITX félkonfig i7-6700, RX580 8gb, AsRock B150M ITX
- ASUS ROG STRIX RTX 2080 Ti OC 11GB (ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING)
- Eladó egy Clevo PA71HS-G i7 7700hq Gtx1070 Kérlek olvasd végig a hirdetést
- DELL latitude 5410 Tartós Üzleti Laptop 14" -70% i5-10210U 4Mag 8Gb 256GB SSD FHD IPS
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Bomba ár! HP ProBook 640 G4 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- LG 27UN880-B - 27" IPS ERGO - 3840x2160 4K - 60Hz - DisplayHDR 400 - USB Type-C - AMD FreeSync - Mac
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

wassermann
