-
Fototrend
Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink → itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ba cy lus
addikt
válasz
kukulec
#70335
üzenetére
Legalább első kézből tapasztalhattad az MG-k silányságát.
Nekem is volt még majd 20 éve az első MG-szériából, az MG30DFX, viszont akkoriban jóval kevesebb lehetőség volt, és hiába szarozták itt-ott, úgy voltam vele, csak a sznobság beszél belőlük. Aztán mikor úgy volt, hogy feladom a gitározást, eladtam, évekkel később már egy használt Roland Cube 15x-szel kezdtem újra, eszembe nem jutott az MG.
-
FockeWulf
tag
válasz
kukulec
#70336
üzenetére
A valeton gp5-öt érdemesebb valami végfokon, aktív ládán használni, sokkal jobban szól mint kombón. Minden effektet be tudsz úgy állótani hogy ki-be kapcsolod a lábkspcsolóval. Pl csinálj egy cleán preszetet, meg egy effektezettet, a lábkapcsolót állítsd A-Z módra és akkor csak ezt a két preszetet rendeld a lábkapcsolóhoz és ezt váltogatod oda-vissza.
-
X2N
őstag
válasz
kukulec
#70336
üzenetére
Használati útmutató 9. oldal.
Bár ennyi pénzért már lehet venni komolyabb gitárládát is vagy aktív stúdió monitor hangfalat(Kali Audio LP6V2), vagy használhatod azt a hifi erősítőt is amit belinkeltél stereo-ban 2db gitárládával is(bár ez már egy komolyabb gitár setup), hosszútávon biztos kinövöd GP5-öst és érdemes már olyan multieffektet nézni ami 4 cable method-ot is tud. Sok lehetőség van. Audio interace-el is lehet, DAW-al csak pluginokat használva. Az utóbbi a legolcsóbb talán hosszútávon de ott kell a legtöbbet kísérletezni.
Neked kell tudni hogy mire akarod használni, milyen hangerő kell, otthonra 2 jó stúdió monitor hangfal sokaknak elég lehet.Csöves gitárerősítő mellet még mindig az szól hogy azt csak bedugod és gitározol, jól fog szólni, inspiráló, de hangos is lesz hiába 15W, már ezzel simán fel lehet lépni bárhol. Kezdőknek ez nagyobb segítség mint az hogy belinkelek 20+ oldalt melyik plugin-t kell leszedni a DAW-ba meg hogy kell 3 fele routolni hogy lemez hangot kapj szerintem.
-
consono
nagyúr
válasz
kukulec
#70331
üzenetére
Tudod, csak akkor az erősítő, meg ládaszimulációkat ki kell kapcsolnod. A másik megoldás, hogy az effekt loop returnjébe dugod a Valeton kimenetét, akkor csak a ládaszimulációkat kell kikapcsolnod és a GP5 lesz az előfokod. De akkor meg minek a csöves erősítő?

Vagy gitár->tube15->effect send->GP5->effect return, így "jó" helyen lesznek az idő alapú effektetk, de a torzítást az erősítőn kell megoldanod. -
X2N
őstag
válasz
kukulec
#69961
üzenetére
Komoly. Milyen hangfalak vannak rákötve? Szoba akusztika is megvan csinálva? Érdemes a Valeton-GP5-be 80Hz-High-pass, és ~6kHz Low-pass szűrőt beállítani a lánc végére biztos ami biztos, hogy kíméld a hangalakat.
MasterMark - Nem én gitározok rajta, neked kell tudni. Ezeknél az olcsóbb rózsafa utánzatok helyett én inkább akkor már juhar fogólapos gitárt vennék.
Lehet ilyet is kapni. -
X2N
őstag
válasz
kukulec
#69941
üzenetére
Megvan mindegyik gitártípuson belül mik az általánosan használt faanyagok, ezektől nem nagyon szoktak eltérni, hangzásba is beleszól ahogy a gitár konstrukciója is, elég csak akusztikusan megpengetve meghallgatni a gitárokat, nem lehet csak a faanyagból kiindulni, túl sok változó van, számít a lakkozás, húrláb, kulcsok, nyereg is. A hangszedőkön is sok múlik, ezeket is úgy szokták kiválogatni a gitárokba mert azokat is sokféleképpen lehet voice-olni. A gitároson is sok múlik, aki csak a trashmetált játssza annak minden mindegy. Az erősítő+láda+hangszóró egyébként is sokkal fontosabb. Inkább legyen jó erősítőd és rosszabb gitárod, mint fordítva.
-
Hadeska22
aktív tag
válasz
kukulec
#69936
üzenetére
Szép! Fura az Ibanez ilyen téren mert ennek a fogólapja is sokkal jobban néz ki mint több sokkal drágább modellé. Ez a villámos inlay + eléggé barna fogólap jó. Sötétebb mint a laurel és jóval sötétebb / barnábbb mint a jatoba(?). A Satin is jó választás volt erre.
Remélem, hogy hosszú ideig jó társad marad
. Használd egészséggel!szerk. szerintem ez satin. Ha natúr lenne mint pl RGRT-420/421 akkor az látszódna.
-
Ctrl+Alt~Del
őstag
válasz
kukulec
#69941
üzenetére
Na, mostantól számítva lesz mindjárt 57 hozzászólás.

Bíbor szív. Jó ég, sose hallottam. Az meg mi a vihar?
Nyárfa gyakori testnek, könnyű, dolgozni is könnyű vele. A juhar nyak meg talán a leggyakoribb gitároknál. Vannak, akik vitatkoznak, hogy tök ugyanaz a gitár másképp szól-e juhar nyakkal, mint mahagónival, szerintem az butaság, annyira elhanyagolható különbség lehet, hogy az a mixben úgyis elveszik.
-
GalaHU
addikt
válasz
kukulec
#69826
üzenetére
+1 a Justinguitar-ra! Nem csak App van hozzá, hanem weboldal is, ráadásul a YT-t is teleszórta más-más videókkal (pl. húrcsere, elsőre azért nem evidens)
Ezen kívül nekem még a Yousician is bejött, mostanában már csak az pörög a tanár által feladott mellett. Itt TAB (vagy ha kihívást keresel kotta) alapú okítás van, szépen beszínezve az ujjakat hogy ne tévedj el.
Egy halom ismert vagy csak simán jó szám van különböző nehézségi szintekhez igazítva, de külön vannak specifikus oktató részek egy-egy nóta megtanulásához és tematikusan van benne egy halom zenekar (pl Metallica) is. Én egy szűk év alatt a 6.szint végéig küzdöttem el magam, napi átlag 30 perc gyakorlással. (a másik 30 meg másfajta anyag volt). De ahogy nehezedik a dolog, és gyakorlok mást is valószínűleg a maradék 4 szint több lesz mint egy év. De addig biztosan van egy jól struktúrált tananyagod, mert a "mit gyakoroljak?" kérdés gyakran felmerül... -
X2N
őstag
válasz
kukulec
#69826
üzenetére
John Petrtucci - Rock Discipline
Minden benne van amit metál gitározásról tudni kell.
-
X2N
őstag
válasz
kukulec
#69826
üzenetére
Nem az. Egyrészt meg kell tanulni egy ilyen erősítőt is beállítani amire ő a fáradtságot se vette mert visszavitte pár nap után, a másik meg az hogy nem minden erősítő jó minden stílusra még metálon belül se, ezért kell kipróbálni a boltban amit lehet nem online rendelgetni mindent ahogy ő csinálja, mert ott van olyan aki ért is hozzá, és megtudja neked mutatni melyik erősítő nagyjából mire jó és mit tud.
Ha pesti vagy az alapokat megtudom neked mutogatni, de érdemes 1-2 havonta tanárhoz benézni csak hogy lássa valaki hogy jól csinálod-e a gyakorlatokat, meg hogy ne rögzüljenek be rossz dolgok amik később problémát okozhatnak. Ezt internetről nem fogod megtanulni.
-
btraven
őstag
válasz
kukulec
#69811
üzenetére
Én arra jutottam hogy élőben ki kell próbálni gitárokat vásárlás előtt. Mert hiába jól néz ki meg jó a hangja, ha kínszenvedés rajta játszani. Akkor csak szobadísz lesz belőle. Amit kinéztem az jó lenne a falra dísznek amúgy.

Sajnos, pedig én is rendelném már azonnal a thomann-ról.
-
Horel77
tag
válasz
kukulec
#69797
üzenetére
Ha az a gitár tetszik, vedd meg azt, annak fogsz örülni, és szívesen játszani rajta, ez is fontos. Metálra humbucker hangszedő az igazi, ebben az van, teljesen jó lesz rá, meg minden másra is. Mindenképp valami multit vegyél mellé, azon kb bármilyen hangzást meg tudsz csinálni, azt is, amire most nem is gondolnád, hogy szükséged van, és azt rádughatod a hifire, jó gitárhangod lesz vele, és rögtön van vele hangolód is. Kábeleket se felejts el venni hozzá, meg pengetőket.
-
X2N
őstag
válasz
kukulec
#69797
üzenetére
Ibaneznél jelenleg az ennél olcsóbb gitárokat újonnan nem igazán érdemes megvenni szerintem(már ez is made in china). Ha találsz használtan régebbi szériást (legalább 300-as), nem kezdő GIO szériát akkor arra érdemes lecsapni hozza a mostani 400-as szintet vagy még jobb is annál, mert pl. 3 darabból van a nyak, stabilabb, mint a mostani 1 darabos nyakak, meg minőségibb rózsafa fogólapokat kaptak(ezek még Indonéziában készültek), egyébként felejtős.
Újonnan érdemes már inkább a 400-as RG-ket nézegetni.
Ibanez RG421
Ibanez RG421-MOL
Ibanez RG421EX
-és a többi.Van még az RG szérián kívül az S sorozat vékonyított testtel, ezek is nagyon kényelmes, könnyű gitárok:
Ibanez S521
Meg az RGA sorozat amiknek kevésbé szögletes testük van mint az RG- szériának és domborított a fedlapja:
Ibanez RGA42FM-BLF
Ibanez RGA42FM-DEF
Ibanez RGA42EX
EX- a kicsit metálosabb vonal. -
arnyekxxx
veterán
válasz
kukulec
#69797
üzenetére
Az ibanez- elfogultsáknak mi az oka? A felsoroltjaid közül egyik sem használ ibanezt emlékeim szerint (csak Adrian a Maidenből egy 40éves destroyert), jacksont meg többen. Ezek az olcsó hangszerek ugyanabban a pár bérgyártó gyárban készülnek ugyanazokon a sorokon ugyanazokból az anyagokból csak a fejformához átállítják a cnc-t.
Ha az tetszik amit linkeltél azzal sem jársz rosszul, kb ugyanolyan lesz mint az összes többi ebben az árkategóriában. A tremolóval valaki jól beparáztathatott egyszer, de hidd el, hogy egy vintage tremolós gitár ugyanolyan mint egy fix hidas, ha nem akarod használni benne a kart. Egy lebegőre állított floyd az lehet macerás, a vintage nem az.
-
Ctrl+Alt~Del
őstag
-
arnyekxxx
veterán
válasz
kukulec
#69778
üzenetére
Ilyet akkor ha van egy csöves erősítőd és pont ezt a hangzást keresed.
a fentebb linkelt valeton GP5-nél jobb dolog nem nagyon van jelenleg a piacon, ha azt megveszed akkor azzal ellehetsz a klubkoncertezős korodig. Picit kevesebbért jó ajánlat a Sonicake PocketMonster, ennek megvan az az előnye, hogy beépített aksis, zsebreteheted, kiülhetsz vele a teraszra vagy a kertbe egy gitárral és fülessel nyomhatod anélkül, hogy a család csúnyán nézné a kisérletezésedet. Minkét kütyünek olyan hangja van, hogy csinálhatsz vele albumot és nem fogja visszadobni a kiadó.
-
cucka
addikt
válasz
kukulec
#69778
üzenetére
A gitárhang része az erősítő és a gitárra való hangszóró (ami nem szélessávú hifi hangszóró), a láda amiben a hangszóró van, és hogy ha a lemezeken hallható hangzást keresed, akkor a mikrofon is.
Szóval két opciód van:
1. veszel egy multieffektet (pl. amit ajánlottak előttem), ami szimulálja az erősítő, a hangszóró, a láda, és a mikrofon hangját. Ezt ki tudod küldeni hifire és úgy fog szólni mint egy gitár.
2. veszel egy gitár erősítőtHa érdekel, hogy szól egy gitár fuzz pedálokkal amit egy hifibe dugtak be, akkor a Burzum Filosofem albumot javaslom. Szerintem nem ezt a sound-ot keresed
.Egyébként amikor azt írod, hogy "a metál zúzás érdekel", az mit jelent pontosan? A judas priest-től a knocked loose-ig elég széles a skála.
-
Ctrl+Alt~Del
őstag
-
Goose-T
veterán
válasz
kukulec
#45203
üzenetére
Rosszat linkeltem, ez még a nyári házistúdiós felvételünk, és eléggé félkész. Ez a mostani próbatermi felvétel.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
kukulec
#45113
üzenetére
Ha veszel valami torzítót és azt direktbe rátolod a hifire azt annyira nem szereti. De te se szeretnéd mert krvaszarul szólna és ez nem túlzás, tényleg élvezhetetlen hang. A multiban levő erősítő+hangszórószimuláció a helyére teszi a dolgokat méhkaptár helyett gitárhang szól. A multi persze lehet a fentebb említett számítógép is a rajta futó ampszimulátorral. Nekem pl a próbateremben van a multi mert élőben azért jobb azt kapcsolgatni, itthon meg van a pc és azon zajongok
-
Goose-T
veterán
-
válasz
kukulec
#45090
üzenetére
Épp múltkor olvastam valahol mennyire lelombozólag hatnak ezek a videók, valami felmérés/kutatás volt.
Megnézel pár ilyen brutál embert és többet kezedbe se akarsz fogni hangszert. De ne csüggedj, csak ne nézz ilyeneket
Kezd csak el, itt mindenki segít majd elindulni, legyen kérdés hangszerrel, technikával vagy zene elmélettel kapcsolatos. -
válasz
kukulec
#45094
üzenetére
Üdv a klubban, én is most kezdtem (43 évesen)
A tanárom azt mondta, hogy első szint az, amikor már nekem is tetszik amit játszok. Mondtam neki, hogy na ez nekem elég lenne. Azt mondta 1 év, ha kitartó vagyok. De hát hülyeséget beszél amúgy, a C dúr skála már annyira tetszett mikor először sikerült "hibátlanul", hogy lefostam a bokám
A lényeg, hogy az YT-n fellelhető csodagyerekekhez még véletlenül se mérd magad, tudom, ez nagyon triviálisnak hangzik, de tudat alatt mégis könnyű belecsúszni. Megnézem, mert miért ne nézném, nincs is azzal baj, csak nem szabad beletenni magad. Szóval én arra jöttem rá, hogy akár 1-2 hét távlatban is tudni kell megtalálni magamhoz képest az előrelépést, és ez általában sikerül is (ha éppen nem hagytam ki 1-2 hetet
), és eddig mindig erőt adott a folytatáshoz.Tanárt nagyon ajánlom én is, ad egy tétet és egy rendszert az egésznek. Ha valaki figyel rád, és tudod hogy várni fog, és megnézi "kész e a házi", már csak ez maga egy óriási motiváció (legalábbis nekem az).
-
Bobrooney
senior tag
válasz
kukulec
#45094
üzenetére
Nagyon sok mindenre jó azon felül hogy szórakozás. Szerintem fejleszti a koncentrációt is. Teljesen koca gitáros vagyok, csak azt gyakorolom ami tetszik (nem is tudok zenélni és rohadt béna is vagyok, de időm/energiám/kedvem most ennyit enged) ha majd többet szeretnék akkor majd elmegyek tanárhoz.
-
Smiley
addikt
válasz
kukulec
#45090
üzenetére
Az eleje szopo... marmint ha ugy csinalod ahogy en, hogy magadtol a youtube-rol tanulsz. El fog faradni a kezed, az ujjad es kurva szarul szol minden. Aztan fel ev es a vilag egyik legjobb hobbija lesz belole, ha van hozza eleg kitartasod. Amiota home officeban vagyok megjobb, itt van mellettem, csak felkapom es szorakozok vele melo kozben egy fel orat. Nekem valodi kikapcsolodast nyujt.
En voltam egy Arch Enemy koncerten, es akkor jott az otlet, hogy ez solo csak nem lehet annyira bonyolult, veszek egy gitart es megtanulom. Ezt 2018-ban 32 eves fejjel. Most mar "kurvajol" megy, legalabbis magamhoz kepest, de volt vele szivas. Utolag belegondolva, kihagytam par lepcsofokot, es nem biztos hogy ennek kellett volna kapasbol nekiugrani.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Jah, es mindenkepp vedd fel a legelso probalkozast, evek utan jo lesz hallani hova jutottal.
Szerk.: es meg annyi, hogy ez az egyik legjobb topic a ph-n, itt mindenki nagyon segitokesz.
-
espista
senior tag
válasz
kukulec
#45085
üzenetére
Szeretem az Ibanezt, amikor két tökugyanolyan gitárt árul ugyanannyiért. :-) Bár élőben biztos van különbség köztük. Szerintem ki kell próbálni és amelyik jobban kézre áll. Leírás alapján én nem látok nagy differenciát. Formára, pickupokra, felszereltségre nekem tök ugyanolyan mindkettő. Az RGA-nál látok bevágásokat a szarvaknál, de ennyi.
-
Goose-T
veterán
válasz
kukulec
#45085
üzenetére
Az RGA42FM az áramvonalasított testének köszönhetően könnyebb és kényelmesebb, az RG421EX pedig a nagyobb súlya miatt kicsivel jobb hangkitartással rendelkezhet. A nagyobb test miatt talán a hangja is kicsivel öblösebb lehet, de nem biztos, hogy egy vakteszten meg tudnám különböztetni. A pickupok mindkettőben Quantumok, nekem is olyanok volt gyárilag az RG412AHM-emben. Véleményem szerint macskadobálásra, fényképek hűtőhöz rögzítésére kiválóak. Lényegében bármilyen 20-30-40 dolláros kínai pickuppal jobban szól, én egy Donlis DHN53 szettet tettem bele. És még tán jobban is néz ki vele.
Hogy érdemben is válaszoljak a kérdésedre: zúzásra mindkét általad kinézett Ibanez tökéletes. A pickupok cseréje ajánlott.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitedesk 800 G2 SFF brand - i7 6700 16GB DDR4 250GB SSD 500GB HDD GTX 1050Ti 4GB W10
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Pro 5 WQXGA GAMER notebook - i9 14900HX 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 8GB
- LG 32G810SA-W - 32" IPS Smart - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Air 13 M1 8GB RAM 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! LG UltraGear 27GR93U-B 27 144Hz UHD IPS 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! ASRock Formula OC RX 6900 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Xbox Series S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
- Poco F4 GT 12/256GB - Független, Fekete - 1 Év Garanciával
- Dell Precision 7760 i7-11850H 64 GB RAM NVIDIA RTX A4000 FHD IPS Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Nekem is volt még majd 20 éve az első MG-szériából, az MG30DFX, viszont akkoriban jóval kevesebb lehetőség volt, és hiába szarozták itt-ott, úgy voltam vele, csak a sznobság beszél belőlük. Aztán mikor úgy volt, hogy feladom a gitározást, eladtam, évekkel később már egy használt Roland Cube 15x-szel kezdtem újra, eszembe nem jutott az MG.
Lehet

