Új hozzászólás Aktív témák
-
AXisBOLD
addikt
válasz
ANDROID??? #13671 üzenetére
Már vissza is kikdte, mert hangosan búgott használaton kívüli is...most jön az új. Nem túl jó kezdés.
-
AXisBOLD
addikt
válasz
ANDROID??? #13648 üzenetére
Ejj ez nem jó hír, de már megvette, garis, remélem rendben lesz neki....
-
AXisBOLD
addikt
válasz
ANDROID??? #13644 üzenetére
Konkrét példát tudnál linkelni?
-
AXisBOLD
addikt
válasz
ANDROID??? #13644 üzenetére
Ok értem köszi
-
AXisBOLD
addikt
válasz
ANDROID??? #13638 üzenetére
miért?
-
L4D1K
őstag
válasz
ANDROID??? #13101 üzenetére
Ez egy forum, szoval ha hetek mulva kapsz valaszt az is rendben van.
Nyilvan ismeretlen termeket senki sem tudna nyugodt szivvel ajanlani - de oszinten, valtozott volna valamit a dontesed ha mondanak ra A vagy B-t?
Talaltam itt egy review-t, ahol egy Baratza Encore mellet tesztelik. Az a daralo arukereso alapjan 65 korul megy. Ha ennyi (kb 60e) a kereted, sztem olvass utana ajanlott orloknek es donts az igenyeid es a penztarcad alapjan. -
tuzpenge
őstag
válasz
ANDROID??? #13103 üzenetére
Nem nemannyiért (talán 90-re van hírdetve de lehet alkuképes..nem tudom csak láttam), de ahogy @RetepNyaraB írja.....
-
válasz
ANDROID??? #13103 üzenetére
Annyiért sajnos kézit érdemes venni. Vagy Graefet, de azt én már nem ajánlgatom
-
tuzpenge
őstag
válasz
ANDROID??? #13101 üzenetére
Annyiért sokkal-de sokkal inkább egy super jolly. A másik topicban van is pont egy eladó...
-
válasz
ANDROID??? #13092 üzenetére
Kettő dolog elég valószínű:
1 kitchen aid, tehát túl van árazva
2 ők robotban erősek, nem kv főző gyártó cég. Fenntartásokkal (erős fenntartásokkal) érdemes kezelni.Ettől még lehet jó vétel; rugdosd körbe rendesen. Nézd meg a kést, nem sorjás-e az éle, meg is mérheted mekkora (csak a miheztartás végett),
-
L4D1K
őstag
válasz
ANDROID??? #13092 üzenetére
Gondolom senkinek sincs róla tapasztalata.
Vedd meg, próbáld ki és írj róla véleményt.
Zöld.
-
iatti
aktív tag
válasz
ANDROID??? #13094 üzenetére
veszélyzóna
-
iatti
aktív tag
válasz
ANDROID??? #13092 üzenetére
ilyenről még nem volt infó itt a topikon szerintem. én inkább a tűzpiros gombot nyomnám meg, bár nem néztem utána.
-
ANDROID???
addikt
válasz
ANDROID??? #13087 üzenetére
A nem reagálás igent, vagy halvány lilát jelent?
-
kmarci25
veterán
válasz
ANDROID??? #10962 üzenetére
A kar igazából mindegy. A nyitott kar arra jó, hogy lásd, ha valahol csatornásodik, ha meg nem, akkor kávépornó.
Az IMS kosár már jelent(het) különbséget.
-
looser
addikt
válasz
ANDROID??? #10848 üzenetére
Az ALDI elég friss kávékat szokott árulni, legalábbis sajátmárkásban szinte mindig van 3 hónap körüli; nekem egyedül - frissessége ellenére - a karácsony körül árult mexikói volt rettenetes.
Hajrá, már én is várom :-) -
válasz
ANDROID??? #10790 üzenetére
De nem lehet egyből azzal indítani, hogy kávézói minőséget akar otthon. Elérhető, sőt akár jobb is, de az nem 1-2 hét.
-
Richemano85
csendes tag
válasz
ANDROID??? #10117 üzenetére
108 489 Ft volt az ára gondolom csak pár darab volt készleten a marketworldon.
De közben találtam még a:
https://www.ebolt.hu/product1196769_category2212-Gaggia_RI948011_CLASSIC_2018_PRO_kavefozo.html -
válasz
ANDROID??? #10038 üzenetére
AVX alapból elég verhetetlen ár/értékben. A régebbi pörköléseket asszem rendszeresen adják olcsóbban, ott csak arra kell figyelni, hogy behajítsd a fagyóba, mielőtt tényleg megöregszik.
-
válasz
ANDROID??? #10038 üzenetére
Igen szoktak lenni jo akciok
-
válasz
ANDROID??? #9888 üzenetére
Ezt arra írtam, hogy az avx fácséján Béla ezt meg azt ír. Nem Te zaklatsz, hanem Gajdán Béla. Pedig ide is írhatna, ha már úgyis olvas mindent 🤦
Kifejezetten jót tenne a kétoldali kommunikáció.
Amúgy kifejezetten érdekes infó volt, mert nem tudtam, hogy kínai eredeti a legismertebb európai alap őrlő (a Graef és baráti köre).
Az, hogy a Niche-t is ők gyártják nem jelent semmit, mert nem tudom és nem is nézek utána ki fejlesztette - nyilván ez a lényeg, nem a bérgyártó. -
válasz
ANDROID??? #9884 üzenetére
Igen. Nekem teljesen mindegy, de ő jobban tudja, legyen igaza. Ha itt is beleszólna és nem csak engem baszogatna emailben, jobban járnánk mind
Egy darálóban szerintem a lényeg a kés és a fordulatszám. Ha kúpos, ez legyen minél alacsonyabb. Ha sík, akkor megoszlanak a vélemények, presszóhoz nem baj a sebesség, filterhez inkább hátrány (ld. Df64V, ahol állítható). A többi (kijelző, fémház, különféle őrleménytartók, beépített mérleg és barátai) a parasztvakítás része.
A Kitchen Aid mindezek csúcsra járatása (bár pont a presszó gépük vállalható, csak drága). -
válasz
ANDROID??? #9881 üzenetére
Ez egy graef 800-as klón. A graefből pedig legajánlottabb a legolcsóbb (702-es). A drágább modellekben van egy rögmentesítő háló(?), ami extrém mennyiségű őrleményt visszatart. Szerintem az nem jó. Amúgy meg az összes ugyanaz belül, csak optikai tuning a semmire jó fémház, meg a többi.
-
tuzpenge
őstag
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
Ambianohoz a graef tökéletes (még sok is)!
Nekem is ambiano van meg egy innen vásárolt használt graef cm 81. -
Anubris
őstag
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
Használtan szokott lenni facebook barista csoportokban Lelit Fred, vagy Baratza Encore ami még egy olcsóbb kategória, de talán ajánlott.
-
iatti
aktív tag
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
ezekkel a darálókkal nem nagyon van itt tapasztalat, a nagypályán meg még kissebb az esély. a graefet szokták ajánlani belépő motorosnak. esetleg avx, catler. a többi szerintem is felejtős lehet. megelőztél kmarci25
-
kmarci25
veterán
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
Ezekre a kérdésekre elég kis eséllyel kapsz itt választ. Az általad említett őrlőket nagyon kevesen/egyáltalán nem használják azok közül, akik itt olvasgatnak, ezért csak általános válaszokat kaphatsz, amit Retep már megadott.
Van néhány yt csatorna, ahol budget őrlőket hasonlítanak össze. Találsz ilyen Hoffmannál, Lance Hedrick-nél, Kyle Rowsell-nél. Azokat nézd meg, pro és kontra oldalt is bemutatnak, és úgy dönts. Vagy megveszed bővebb infók nélkül, amelyik tetszik és örömmel használod. -
válasz
ANDROID??? #9870 üzenetére
Mert az ilyen alap gépeket ész nélkül készítik. El akarják adni, minden más lényegtelen. Írtam feljebb, hogy a bézik, nyomásfokozóshoz biztos jók. Ha igényeid kezdenek támadni, ott bizony el kell kezdeni kinyitni a pénztárcát, vagy máshol kötni kompromisszumot (ld. kézi hajtányok).
Az avx-et nézd meg. Ha aszongya jó presszóra, akkor jó lesz - gondolom úgysem világos afrikai filter tételeket szeretnél húzni az ambianon. Csíbót hagyd a fenébe, az biztos.
-
Mr.Csizmás
Topikgazda
válasz
ANDROID??? #9864 üzenetére
meg automatás.
-
válasz
ANDROID??? #9864 üzenetére
-
ANDROID???
addikt
válasz
ANDROID??? #9861 üzenetére
Van másik kávés topik?
-
válasz
ANDROID??? #9825 üzenetére
Jók ezek használtan is.
Amúgy a kis kúpos 48mm őrlők (ih, most épp nem emlékszem a graef ilyen-e) nagyjából ugyanazt hozzák, HA be lehet őket hangolni presszóra. A Graef egy bizonyított szerkezet. Ha az esetleges klónjai, vagy az avx őrlő asonló beállításokat tud (minél több fokozat, alátétezhető kés a jobb állításhoz, horribile dictu lassú fordulatszám, ami jó a kúposnak), akkor a legszimpatikusabbat vedd. Avx garanciális ügyintézése nagyon flott, ha szükséges lenne. -
goom
senior tag
válasz
ANDROID??? #9825 üzenetére
Néhány hónapon át használtam egy 702-est. Használtan vettem, úgy is adtam tovább, mindenféle probléma nélkül. Jó kis készülék, finom kávékat ittam.
De ahhoz képest elég komoly előrelépés volt a K4, véleményem szerint. Ehhez jön hozzá az érzés, hogy na, ez az én kávém, én őröltem meg.Meg ugye hogy új készülék, a nulla pangó, az igen sok fokozat, a kora reggeli csend...
Szerintem. -
ANDROID???
addikt
válasz
ANDROID??? #9825 üzenetére
Senki nincs itt, vagy halvány lila f.ngotok sincs?
-
válasz
ANDROID??? #9780 üzenetére
Ezek az őrlők nem valószínű, hogy alkalmasak rendes presszó őrleményre. Egy olcsó gép nyomásfokozós szűrőjéhez biztos jók és itt a vége. Tizen-huszonezer forintért ma sajnos már semmi értelmezhetőt nem kapsz motorosban.
Vagy megalkuszol a kézi tekeréssel és timemore, vagy kingrinder (de ez se tizenezer lesz), vagy a szokásos Graef cm702, mint legkisebb, garantáltan presszóképes masina.
Szerk.: filterre meg azért nem jók, mert nagy lesz a szórás a szemcseméretben. Esetleg kotyogóra, szódával.
-
aradebil2
senior tag
válasz
ANDROID??? #9780 üzenetére
Mit főzöl, és mivel?
-
looser
addikt
válasz
ANDROID??? #9780 üzenetére
Pedig Ernőné szerint "Könnyen kezelhető, sok beállítási lehetőséggel, szép formával. Nagyon örülök neki, jó választás volt!" :-))
-
válasz
ANDROID??? #3363 üzenetére
Buktad a 3300 forintot délután már. Nekem délelőtt a raktárból mentett meg egy csomagot az egyik hölgy.
-
soldier2
őstag
válasz
ANDROID??? #3314 üzenetére
Arra figyelj ha kapszulást adsz, hogy az kb olyan mintha egy hitellel lepnéd meg őket (értsd. annyival többe fog kerülni egy kávézó családnál a különbség a szemes kávé/kapszula esetében).
-
válasz
ANDROID??? #3319 üzenetére
Ennyiért sajnos csak azt kapsz.
-
#49155328
törölt tag
válasz
ANDROID??? #3319 üzenetére
Egykutya mind.
-
viktorhu
veterán
válasz
ANDROID??? #3319 üzenetére
Nekem egy delonghi kávéfőző és egy krups őrlő egészen jó eredményt produkált megfelelő kávéval, nyilván ott is az erősebb pörkölés volt nyerő - ha túl keserűre volt pörkölve, akkor durvábbra állítottam az őrlőt. A két gép együtt valamivel 50 ezer fölött volt. Nyilvánvaló, hogy egy szarvasihoz képest óriási az előrelépés. Vagy tudsz venni használt automatát hasonló kiadással, sok kereskerő árul ilyet garanciával.
-
Mortein
tag
válasz
ANDROID??? #3316 üzenetére
Vedd meg szépen csomagold ki, főzz vele párat, ha nem tetszik szerintem simán visszaveszik. Aldi ügyfélszolgálata elég jó (legalábbis nekem a Lidllel párban ez volt a valaha volt legjobb).
-
válasz
ANDROID??? #3308 üzenetére
Egy ilyen kis játékszer abszolút belépő szint (nyaralóban van egy, családnak jó, nem teszik tönkre, meg az omnia miatt is mindegy, min főzik le
).
Szóval hőhiányos (kell a hosszú előfűtés, aztán hűtőcsapolás is), fix 15bar nyomás, immár kicsi a szűrője is (agyő ipari méret), nincs benne háromjáratú szelep, pid, egyszóval semmi, amitől komolyabb lenne.
Világos pörköltet el lehet felejteni, arra alkalmatlan.
Ezért olcsó. Cserébe nem kell vele sokat baszódni (nem is tudsz). Ha jó kv-t, jól őrölve egyenletesen tömörítve kap, jó lesz a vége. Kár a kicsi szűrőért, a nyomásfokozós kosarat kiraknám, de ebben a méretben sokat kell keresgélni... -
Mortein
tag
válasz
ANDROID??? #3314 üzenetére
Jelen pillanatban még nem tudok olyan kávét csinálni vele, amivel teljesen elégedett lennék, ennek két oka van, még nem találtam meg a nekem megfelelő beállításokat és számomra ismeretlen kávé van benne, de én nem vennék kapszulásat, túl drága (nem a gép, hanem etetni kapszulával). Viszont a kapszula mellett szól a kényelem, meg az mindig pont ugyanolyan kávét csinál, nincs mit elrontani, de nem is lehet vele annál jobbat csinálni.
-
Mortein
tag
válasz
ANDROID??? #3311 üzenetére
Ezt jelen pillanatban nem tudom megmondani. Én is csak próbálgatom. Ami zavar, hogy start/stop rendszerű a vízkiadása tehát megnyomod és jön belőle a kávé, amíg le nem állítod egy újabb gombnyomással. Vagy még nem jöttem rá a beállítására vagy tényleg ilyen, ma jobban utánanézek, de első pár próbálkozásra ez jött le nekem.
-
Mortein
tag
válasz
ANDROID??? #3307 üzenetére
Dedica 52-be kerül és ahhoz nincs kávédaráló. 3 év gari is az Aldi mellett szól, persze a Dedica jobb gép de az ára is 2x annyi. Én is nagyon nézegettem de most csak az Aldis kombó fért bele.
-
válasz
ANDROID??? #3293 üzenetére
Az Aldis szériát ismerem, noha ezt pont már nem. Feljebb párral írtam róla valami kérdésre. Jó lesz, kezdetnek, sok kompromisszummal, ha most kell. A lidlisről fogalmam sincs. Egy karoson minél kevesebb vevőcsalogató "fícsör" van, annál jobb.
-Ha nem riadsz el használttól, akkor egy Gaggia baby 40-50k környékén azért jobb vétel ezeknél.
-Az árukeresős linkelt Gaggiák nem érik meg. -
#49155328
törölt tag
válasz
ANDROID??? #3293 üzenetére
Az aldis szettet vedd meg.
Kvgép + őrlő.
Tökéletes lesz a szülőknek.
Új hozzászólás Aktív témák
- SSD kibeszélő
- Elektromos autók - motorok
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Milyen légkondit a lakásba?
- Haditechnika, harcászat
- Autós topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus M5A99FX PRO R2.0 990FX chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 13 . 128GB , Kártyafüggetlen , 100% akku
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z77 MPOWER Z77 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest