Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaax

    őstag

    válasz Frawly #67297 üzenetére

    Múltkor nem volt időm leírni, hogy miért beszélsz hülyeséget, de most van, hát így jártál... :K

    A linux felhasználók nagy része nem disztróvaccsol, hanem azt nézi, hogy a neki szükséges szoftvereket hol támogatja a gyártója. Például OL-RHEL-SLES, és akárhogyan nézem, nem látok egy rolling rendszert sem köztük. Vajon miért lehet??? :C

    A linux felhasználók jó részének pedig meg kell felelni mindenféle törvényi előírásoknak, ahol sokszor követelmény, hogy legyen a használt szoftvereknek támogatása, ha másért nem, azért, mert az auditot végző cégek csak a nagy fizetős disztrókat ismerik, mert nem tudnak annyi szakembert fenntartani, ahány disztró van.

    Ráadásul a linux felhasználók nagy részének ügyfelei vannak, szolgáltalásokat nyújtanak, úgyhogy gáz esetén kell legyen valaki, aki segít (ami a gyakorlatban sokszor azt jelenti, hogy kár esetén el lehessen kenni a felelősséget, de ez már más lapra tartozik).

    "A Linux világa eleve a sokszínűségről szól." Ez valamikor régen talán még igaz is volt, de már jó régen a linux világa az üzletről és a pénzről szól. A kernel és egyéb szoftverek fejlesztői jó része már nem hobbiból vagy szórakozásból dolgozik a linuxon, hanem pénzért. Az otthoni felhasználók száma elenyésző az ipari felhasználókhoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák