-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz FoxiestFox #66195 üzenetére
Szóval kell fognod egy Windows telepítőt és azzal meg tudod csinálni a bootloader helyreállítását. Indítási hibakeresés vagy valami hasonló néven van benn.
Btw mint többedik használt TP tulaj, azokat a TP szoftvereket még az életben nem használtam. Talán csak a driver frissítőt, de azt is csak egyszer, utána már úgy se volt miért fent tartani a gépen. Linuxra meg nem is kell ilyesmi.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
félisten
-
nagyúr
válasz FoxiestFox #66197 üzenetére
Ja, bocs, arra nem is gondoltam. Tegnap volt egy serial lekopós eset, egyébként nálam is akkusav ehetné meg max. Olvasgatni meg netezni azon a kisgépen bőven elég lenne egy desktop Linux is. Ha már úgyis öngyilkos lett rajta a Winx.
Egyébként egyik Linuxos installernek sincs joga semmihez sem. Nekem most van kb 20 Linux iso a tároló HDD-n, de nem félek, hogy bármelyik előugrik és megeszi a fő disztrómat, amíg dolgozom rajta.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
félisten
válasz ubyegon2 #66196 üzenetére
A serialt nem értettem hogy wtf, de aztán rájöttem, hogy a Winről van szó. Ott az akku alatt, az nem probléma.
Meg amúgy sincs semmi fontos ezen a notin, olvastagni és netezni szoktam rajta, az SSD-je is csak egy 60-as, tehát max egy Win10 telepítőt ráengedek, hátha van javító módja, vagy ilyesmi. -
nagyúr
válasz FoxiestFox #66195 üzenetére
Nem tudom leírni fordítva. Ha azt mondom, visszafordíthatatlan, az segít?
Mondhatnám azt is, mielőtt felszállsz egy helikopáterral, ne cseréld ki a két rotorját.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
félisten
válasz ubyegon2 #66194 üzenetére
Fordítást kérhetek ehhez a hsz-hez?
lev: kösz! Azért én elég ritkán nézek be ilyesmit, csak közben dolgoztam, és nem figyeltem. Mondjuk eleve arra sem gondoltam, hogy van joga Win alatt boot recordot írni egy ilyen kis linuxos installernek... elég nonszensz..
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz FoxiestFox #66192 üzenetére
A kedvenc mindentudó topik azt mondja, hogy ez enyhén irreverzibilis.
A tegnapi hüppögős thread-ból kiindulva, reméljük a serial-t kiolvastad már.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
lev258
veterán
válasz FoxiestFox #66192 üzenetére
Ha csak simán felmásolna valamit, attól még nem indulna el azzal a gép.
Az unetbootin is szokott egyéb műveleteket végezni a pendrive-on.
Én tartok tőle, hogy legalább egy rendszerindító reinstall-ra szüksége lesz a Win-nek. Jó tanács legközelebbi alkalomra: Ne használj olyat, aminek nem ismered a működését (vagy legalább alapos legyél, amikor használod).Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
félisten
-
lev258
veterán
válasz FoxiestFox #66190 üzenetére
Ennek a tuxboot-nak kellene utánanézned (sosem hallottam még róla), mert szerintem a lemezindító szektorba is belenyúlt valahogy. A fájlok törlése a C-ről nem fog segíteni, ettől csak elhalálozik majd induláskor.
[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
félisten
válasz CPT.Pirk #66189 üzenetére
Akkor a sztori egészben
Egy SD kártyát akartam kettéparticionálni linux swappá az N900-amba.
Ehhez egy Win 10 noti (X220t, Win10) volt adott.
Leszedtem egy Virtualboxot, és a gparted image-t a Tuxboot segítségével, elsőre viszont véletlenül azt jelöltem be Tuxbootban, hogy a C-re csomagolja ki az image-t (félreértettem, és azt hittem, csak az image fájl megy majd oda, amit elindítok Vboxban, mountolom bele az SD kártyám, és megcsinálom a particionálást).
A folyamat végbement, rájöttem, hogy rosszul csináltam, úgyhogy megcsináltam normálisan is, külön letöltve az isot, Vbox indít, sd mount, kettéoszt, vbox ki.Aztán kikapcsoltam a laptopot, és a gparted indul a W10 helyett, mert ugye ott maradtak a C meghajtó gyökerében a gparted cuccai az első fail attemptemből.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz FoxiestFox #66188 üzenetére
Üdv.
Ezt most nem igazán értem. A gparted az egy live lemezkép. Mit csináltál vele pontosan? Mi volt eddig a rendszermeghajtón? Hogy néznek ki a meghajtóid?
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
félisten
Hello!
Véletlenül a rendszermeghajtómra töltöttem le a gpartedet (live image-et akartam csupán, amit vboxban futtatok), és a Win 10 újraindulása után a Gparted indul el, a telepített oprendszer futtatására pedig nem csinál semmit.
Meg tudom ezt oldani azzal, ha a rendszermeghajtóm beteszem egy külső házba, és a Linuxhoz kapcsolódó fájlokat törlöm egy másik Win10 gép segítségével? -
nagyúr
válasz CPT.Pirk #66186 üzenetére
Szóval ez működne a gyakorlatban, nem?
A szakmai részét még nem adtam fel.
A hsz kifejezetten hozzád, hozzáértőhöz szólt, nem kizárólag a kérdezőre gondoltam, amikor írtam, hogy felesleges volt leírnom..... Vagy volt válasz, csak nem vettem észre? Írtál azóta sokat.mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz ubyegon2 #66185 üzenetére
Ne szaporítsuk a szót, csak erről van szó: "Amit írtam imént, az max fél óra lenne, de te tudod, szenvedj napokig vele......tényleg felesleges volt leírnom is."
Nem azzal van baj amit írtál, hanem ahogy. Gyakorlatilag lebaltáztad olyan miatt, ami egyébként nem köztudomású. Csak annyit kértem, hogy kicsit finomabban fogalmazd meg az egyébként segítő szándékú mondandót. És ezt zárjuk is le ennyivel.Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
nagyúr
válasz CPT.Pirk #66183 üzenetére
Stílus? Nem bántok senkit, egyszerűen leírom, ha valami értelmetlen, mint ahogyan ez is az, amit írtál. Egy 850x bonyolultabb kérdést leír ide a kolléga, de azt a rövid mondatot a Windows topikban nem, hogy
Lekopott a serial szám a gépemről, hol tudom megnézni?
Szerintem ehhez amúgy a tucatnyi külső segédprogram sem kell, ott van a registryben is.
Én sem sértődöm meg, ha ilyen ultra szofisztikált magyarázattal nézel lütyőnek!
Ami fura, hogy arra senki nem reagál, amit a Linuxos kérdésére írtam a kérdezőnek!
nem is magától értetődő, hogy ki lehet olvasni a termékkódot
Aham, az viszont igen, hogy egy bonyolult klónozási folyamatot viszont végre lehet hajtani? Értem.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
nagyúr
Lehet. Nem ez a lényeg, én hol nem finoman szólok, hol nem egy szakmai topik szintjéhez méltóan......ezt hallom állandóan. No de! Vagy ír valaki a kérdező problémájára egy komplex megoldást vagy nem. Ez, hogy mindenki kérdez egy kis részletre és arra majd jön válasz...ennek semmi értelme. A szaktopikban komplex válasz kell. Én próbáltam egyet, senki nem mond semmit rá, akik értenek hozzá. Szerintem az megoldás.
Most ül a kérdező és vár, hogy mi lesz a válasz a dd-re? OK, azt is megcsinálja és utána ül fél napot, hogy most akkor hogyan tovább? Ez egy kezdő topik, a haladóban elég egy rövid mondattal továbblökni a kérdezőt, nem az én szövegem ez, de igaz.
new out
(#66181) 7etape
Én már nem, mert olyankor többnyire elküldenek a fenébe!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
sh4d0w
félisten
Gpartedban van copy és paste, ha jól rémlik...
https://www.coreinfinity.tech
-
nagyúr
Még ez az egy hsz-em hadd legyen ehhez a témához, utána tényleg nem szólok hozzá!
DD-zni Minek, utána FSTAB megy egyéb konfig szerkesztésekkel mi lesz? A dd-zés kezdőknél nem célszerű, mert ezt a Gpartedben is meg tudod csinálni egyszerű és közismert másol/beilleszt gombokkal. Csak arra kell figyelni, hogy a célmeghajtó minimum akkora, de inkább nagyobb legyen, mint a másolandó partíció teljes mérete. Ha jól emlékszem.....
off
uff
outCsak azóta, hogy én hozzászóltam a kolléga kérdéséhez, kb 50x lehetett volna úgy megcsinálni, ahogy javasoltam. No de inkább szofisztikáljunk, ki ne mondjuk, hogy koma, ne akard ezt te így csinálni, mert nem vagy rá még képes. Én az első hónapokban kifejezetten örültem, ha rámszóltak, hogy ezt így még ne akard.....
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
válasz CPT.Pirk #66175 üzenetére
Finomabban? Mit írjak finomabban? Nem szenvedés lesz ez így, mi ebben a sértő? Leírtam egy gyors egyszerű módot, ami kockázatmentes is, de nem, a kolléga olyanon agyalog tovább asszisztálásotokkal, ami nem fog menni a jelenlegi tudásszintjén.
Finomkodjunk vagy legyünk őszinték? Az egyik segít, de nem az etyele-petyele, jaj hátha sikerülne, volt már ilyen biztosan már....
Sorry, de ez nekem szenvedés. A szenvedés meg nem szitokszó.*********************
Most úgy egymás között, ha a Haladóban kérdez a kolléga, attól hány ezredmilliméterrel lesz előrébb?Na ugye!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Kenderice #66171 üzenetére
Lehet, hogy van ilyen készen Linuxra is, de én még nem találkoztam vele. Kérdezz még rá szerintem a nem kezdő Linuxos topicban is, hátha ott valaki tud ilyet.
Azt tudom mondani, hogyha az fstab fájlban a partíció elérések a hagyományos /dev/sd... módon vannak beállítva és ahová kerül ott is ugyanaz lesz, akkor egy clonezilla át tudja menteni az új helyre a cuccot és még működni is fog.
Bármi egyéb esetben bele kell nyúlni itt-ott, ami elsőre nem javasolt.Ubi: kicsit finomabban pls.
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
nagyúr
válasz Kenderice #66171 üzenetére
5+ éve nem használtam Windowst, de kb 1 perc alatt le lehet kérdezni a serialt a rendszerből.
Topikjában meg tudod kérdezni azt az egy tucat módszert/programot.Amit írtam imént, az max fél óra lenne, de te tudod, szenvedj napokig vele......tényleg felesleges volt leírnom is.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Kenderice
senior tag
válasz CPT.Pirk #66170 üzenetére
Most migráltam egy hete.
Laptopon volt, de kinőtte a vinyót.
A windows kódja már lekopott a laptopról, ezért kód hiányában nem tudtam volna újratelepíteni, így migráltam egy nagyobb HDD-re.
Aomei partition assistant-ot használtam
Utána win telepítő pendrive és terminálban a fixmbr és fixboot parancsok lefuttatva.
Azóta megy rendesen.
Azt gondoltam, hogy linux alatt is van valami ilyen megoldás, de nincsen... -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Kenderice #66169 üzenetére
Én mozgattam át Windowst új hdd-re, partíciós tábla és boot szektor másolásával. El is kezdett bootolni, de nem sikerült neki, mert az új hdd hardveres azonosítója nem stimmelt azzal, amit magának valahová letárolt és ő még a régit kereste.
Mondjuk sok éve vagyok már a PC bizniszben minden téren, de még nem igazán találkoztam vele, hogy valaki Windowst akart volna migrálni, azt mindig mindenki frissen felrakta.Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
nagyúr
válasz CPT.Pirk #66167 üzenetére
Én ezt írtam az előbb, de közben
rájöttemrávezettek, hogy szaktopikba írásra nem vagyok alkalmas:Ritkán írok olyat, amit még nem csináltam, de majd aki ért hozzá, felülbírálja. Én ha ebben a helyzetben lennék, új telepítést választanék, mert ez meg amit még el kéne végezni, sokkal hamarabb megvan és nagyságrendekkel esélyesebb, hogy jó is lesz.
-csinálnék egy listát a telepített fájlokról, *, **
-a /home partícióról csinálnék másolatot, kivéve a letöltött fájlokat
-felraknám a disztrót, frissíteném
-* amit az új disztrón egy terminal parancsba illesztve feltelepítenék
-live alól felülírnám a /home-otAz utóbbi kettő sorrendjében nem vagyok most biztos......
ha kell:
**How to List Installed Packages on Ubuntu and DebianSzóval ez működne a gyakorlatban, nem?
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Kenderice #66165 üzenetére
Jobban végiggondolva, még az fstab fájlba is bele kellene nyúlni kívülről, mert másik eszközre kerülne. Plusz akkor már az initet is újra kell alkotni... Nem megoldhatatlan, de határozottan nem kezdő téma.
Még mindig telepíteni egyszerűbb, a /home mappád alatt meg ott van kb. mindennek a beállítása rejtett .-al kezdődő mappákban, onnan át tudsz vinni ezt-azt, ha ilyesmi hiányzik.Amúgy ez a migrálás dolog annyira Windowsnál se egyszerű téma, lehet oda van valami célprogram erre, de ott is sok dolgot kell ehhez végigcsinálni, azt se nagyon szokták csinálni.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
kovaax
őstag
válasz Apollyon #66157 üzenetére
Ne essünk túlzásokba, igyekszem csak akkor szólni, ha biztos vagyok a dolgomban, szóval az csak úgy látszik, hogy van tudásom.
És lustulok is, már nem magam reszelgetem a felületet, hanem áttértem xfce-re, azt próbálom belakni rendesen. A dmenu-t sem ismerem.-=- There's no place like /home -=-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Kenderice #66162 üzenetére
Ez több lépcsős folyamat, ha még nem telepítettél kézzel grub-ot live rendszer alól, akkor inkább egy friss telepítést javaslok, egyszerűbb.
Egyébként partíció mentés + visszaállítás gparted / kparted alól, majd grub telepítés az eljárás. Azt mondjuk furcsának tartom, hogy nem lát semmit a kparted.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Kenderice
senior tag
-
-
Kenderice
senior tag
Üdv.
Pendrive-ra telepítettem xubuntut, próbaképpen.
Egész megtetszett.
Szeretném átmigrálni egy SSD-re, de a gparted-ben nincs migrálás.
Feltettem a KDE Partition Manager-t de az nem lát egy háttértárat se.Milyen programot javasoltok ehhez?
Windows alatt az Aomei programot szoktam használni ilyesmire.
Van hasonló linuxra is? -
Apollyon
Korrektor
válasz kovaax #66155 üzenetére
20 éve debianozol? Az kemény Mondjuk az eddigi munkásságod alapján nem is kételkedtem a tudásodban, bár a kernel backportos posztodat valóban félreértettem, sorry.
Firefoxból én is szeretném a legfrissebb debianon kívüli stabilt használni, de nem tudom megoldani a dmenu-ből indítást – $PATH environtment variables okoskodásával van problémám. Ugyanígy nem veszi be a dmenu a viber chatalkalmazást sem. (Archon pedig ment) Használtál már dmenu-t?
(Mivel i3-wm-et használok, desktopom meg nincs, amiről indítani lehetne bármilyen parancsikont.)
Amúgy nincs gondom az ESR firefox-szal sem. Azon kívül, hogy a network.trr-t nem lehet benne kikapcsolni értelmesen.
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
félisten
Sziasztok!
Szeretnek setupolni egy linuxos router gepet.
Eloszor openWRT-re gondoltam, hogy kevesebb melo legyen, de vegul ugy dontottem, hogy Debian 10 lesz az alap, mivel egy kiserleti projectnek is otthont fog adni a szerver: AMD VCE-n keresztul 480p/720p stream-et szeretnek kuldeni neten keresztul a NAS-rol jovo 1080p-s videokbol, illetve biztonsagi kamerak kepeirol.
Azert a 10-es, mert mire kesz leszek a projecttel, addigra tuti megjelenik - keves idom van erre otthon, sajnos, viszont annal tobb idom van olvasgatni leirasokat, velemenyeket, beszamolokat.Tudtok ajanlani doksikat, ami errol szolnak? Nem csak a linuxos megvalositas, ami erdekel, hanem hogy egyaltalan mit kell tartalmaznia egy ilyen gepnek biztonsagi szempontokbol, jo legyen a teljesitmeny, stb.
Akar halozati alapismeret szinten is johetnek a temaba vago leirasok.Koszi!
[ Szerkesztve ]
Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
kovaax
őstag
válasz Apollyon #66154 üzenetére
Azok közül csak a libreoffice- kezdetűek jönnek a stretch-backports repoból, az esetleges grafikus könyvtárakat (meg az egyéb függőségeket is) a normál stretch repoból húzza le, tehát nem rontják a rendszer stabilitását.
Mondjuk totál kezdőknek nem feltétlenül ajánlom a backports repo használatát, de leginkább azért nem, mert hajlamosak a tapasztalatlan emberek a backportos program hibáját a stabil disztribució problémájának betudni, vagy esetleg a linuxénak (xaralinux).
Bár ugyanazok a programok jönnek ki a gyorsabb bioritmusú disztribuciókban is, és azok is használhatók, csak az alapok is újabbak, azok minden "lehetőségével" egyetemben, szóval ezért szavazok a debianra immáron több mint 20 éve.
Mindamellett, hogy régebben még jóval komolyabb lemaradásban voltak a debian desktop alkalmazásai a többiekhez képest (a vindózhoz képest meg pláne). A libreoffice-t pl. valami minimális excel kompatibilitási probléma miatt raktam backportsból (ami nem is befolyásolta a használhatóságot, talán valamit máshogy színezett, mint a munkahelyi vindóz, vagy hasonló), a firefox-ot meg már nem is emlékszem, de mindkettőből tudnám használni a szimpla debianos stabil verziót is.-=- There's no place like /home -=-
-
Apollyon
Korrektor
válasz kovaax #66153 üzenetére
Hát lehet, hogy te máshoz vagy szokva, de nekem többszáz mega, meg tizen-huszonpár függőség már tonna. Bár tegyük hozzá, elég minimalista rendszerem van, nincs DE-m, és majdnem mindenből cli programokat használok.
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
kovaax
őstag
válasz Apollyon #66140 üzenetére
A Libreoffice-nak tonnányi függősége van
Nincsen, mivel pont az a lényege a backports repo-nak, hogy fel tudjon menni az aktuális stabil verzióra is az újabb verziójú program. Egyedül a libreoffice-t használom a backports repóból egyébként.
A firefox-ból meg a legfrissebb nem esr-t rakom fel mindig, kézzel.
-=- There's no place like /home -=-
-
kovaax
őstag
válasz Apollyon #66136 üzenetére
Félreértettél...
Pl. ha egy kernel hibát javítanak egy debian stabil kernel verziónál újabb kernelben, és kritikusnak ítélik a hibát, akkor a debianosok megpatchelik vele a stabil (és sokszor az oldstabil) kernelüket is, backportolják a javítást.
-=- There's no place like /home -=-
-
-
Dave™
nagyúr
válasz anorche1 #66142 üzenetére
Nem tudom mit csináltál, csak tippelek: beraktad a panelre a global menu widgetet, ami mint a neve is mutatja globális menüt csinál, tehát a panelen mutatja a programot menüjét, nem a programokban. Egyszerűen eltávolítod a global menu widgetet és kész, vagy ha nem ez volt a gond, akkor a /home/user/.coonfig mappa alól kell törölni a "plasma-org.kde.plasma.desktop-appletsrc" nevű fájlt, ha jól emlékszem, és ezzel visszaáll az alap panel.
-
Tamy
senior tag
Igen, köszönöm, így valóban jó. Már csak a helyi bejelentkezést kellene letiltani. Viszont ha átírom a passwd fájlban, akkor ftp-n se tud bejönni. Lehet, hogy inkább a virtuális felhasználók felé kellene elmennem?
Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.
-
-
Tamy
senior tag
Nos érdekes:
Annak ellenére, hogy a home könyvtár beállításánál azt kifogásolta, hogy a beállított mappa létezik, így be tudok lépni ftp-n, viszont nem zár be a home könyvtáramba, ami az általad javasolt konfig alapján normális. Ha viszont a chroot_list_enable=NO beállítással próbálom, akkor meg vsftpd 500 oops refusing to run with writable root inside chroot hibaüzenetet dob.
Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.
-
-
Tamy
senior tag
Régen én is lőttem be párat, igaz akkor nem kellett a sambával összehozni. Nem gondoltam, hogy most kifog rajtam.
local_umask=770, ez 0770 akart lenni, vagy inkább 0660, a Samba konfgja alapján (csoport írhatja, olvashatja), de próbáltam már az alap 022-vel is.
secure_chroot_dir=... visszaírtam a gyári /var/run/vsftpd/empty -re.
chroot_local_user=YES
Ezt szerintem félreérted, itt is azt írják, hogy így zárom be.usermod -m -d /samba/public/oszt ftpuseredneve
Erre meg azt mondja, hogy a home könyvtárja már létezik (naná, hogy igen).A bejelentkezést a /etc/passwd fájlban a :/bin/false segítségével tiltom le, de enélkül se tudok belépni.
Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.
-
Bár mindég összezavar a konfigja (nem csinálom napi szinten, és elfelejtem ), látok 1-2 furcsaságot.
local_umask=770
Ezzel a tulajdonostól, és a csoporttól elveszed a hozzáférés lehetőségét, mindenki más csinálhat bármit.
secure_chroot_dir=/samba/public/oszt
Ez egy üres könyvtárra kéne mutasson, nem oda, ahova beléptetnéd az user-t.
chroot_local_user=YES
Bitros hogy jó dolog, ha kiengeded engeded barangolni?
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list
Legyen egy listád azokról akik ezt megtehetik.Ha azt akarod, hogy a /samba/public/oszt könyvtárba dobja az adott user-t, írd átt a "home" könyvtárát:
usermod -m -d /samba/public/oszt ftpuseredneveHogyan tiltottad le a bejelentkezést? Ha újra engedélyezed akkor be tudsz lépni ftp-vel?
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
anorche1
őstag
Hogyan tudom torolni a manjaro kde feluletet vissza allatiani a default alapotra?
Mar toroltem a felhasznaloi mappamban minden rejtett kde-vel kezodod mappat, fajt, toroltem plasma -sat is, es nem ha bejelentkezek, akkor is betolti a beallitasokat.
Hol tarolja akkor ezeket?Targytalan, megvan, valami kactivitymanager az.
De a problema, amit ezzel akartam orvosolni, nem oldodott meg.
Eltunk az alkalmazasok menu bar -ja.
Sikerult a title bar -ra kihelelyeznem a pin ikon melle egy application menut, amivel legalabb a funkciokat elerem,
Ctrl+m a gyari shortcut a menu bar ki es bekapcsolasara, de nem reagal ra. Atraktam masik kombora is, de ugy sem.
Asszem csinalok egy uj felhasznalot, es annak a config fajlaival felulirom az enyemet.[ Szerkesztve ]
"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond
-
Tamy
senior tag
Van egy Debian alapú fájlszerverem, amin jelenleg samba megosztások vannak beállítva. Szükséges lenne most az egyik megosztott mappára egy ftp elérést is beállítanom, amit célszerűen a vsftpd segítségével próbálok megvalósítani. Az ftp-nek létrehoztam egy külön felhasználót, elláttam jelszóval, hozzáadtam a samba felhasználók csoportjához, a helyi bejelentkezést letiltottam, és hozzáadtam a vsftpd.allowed_users fájlhoz. Ez a konfig:
listen=YES
listen_ipv6=NO
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=770
dirmessage_enable=YES
use_localtime=YES
xferlog_enable=YES
log_ftp_protocol=YES
connect_from_port_20=YES
chroot_local_user=YES
chroot_list_enable=NO
userlist_deny=NO
userlist_enable=YES
userlist_file=/etc/vsftpd.allowed_users
pam_service_name=vsftpd
ssl_enable=NO
force_dot_files=YES
secure_chroot_dir=/samba/public/osztA hibaüzenet: "530 Login incorrect."
Ezzel a megoldással működik, de nekem pont az lenne a lényeg, hogy egy már meglévő mappába tudjon írni, a felhasználó home-ját meg nem rakhatom a megosztott mappába. Esetleg tegyek symlinket a /home/ftpuser alá? Gondolom van ennél elegánsabb, kézenfekvő megoldás is.
Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.
-
Apollyon
Korrektor
válasz CPT.Pirk #66138 üzenetére
Ahh, nem az, csak akinek friss csomagok kellenek az válasszon más disztrót. A Libreoffice-nak tonnányi függősége van még úgy is, ha csak egy komponensét (pl. csak a Calcot vagy a Writert) teszed fel. (Más disztrón amúgy lehet ilyet?)
De pl. a Thunderbird és a Firefox mindig a legfrissebbek (legalábbis ha az ESR verziót nézzük )Backports meg aztán tényleg csak különleges esetekre adhat megoldást, de átlaguser azt inkább ne használja, tekintve hogy nem, vagy csak nagyon késve kaphatja meg adott backported cucc a security patch-et, testing is csak késve.
Egyébként még ott van a Sid is, mint lehetőség, ha annyira Debian kell, az legalább valamelyest frissebb és rolling. Viszont Debiannál az a fő szempont, hogy felrakod, bekonfolod és ne kelljen foglalkozni vele többet, legalábbis egy jó ideig.
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
Apollyon
Korrektor
válasz Frawly #66120 üzenetére
Először is: Debian MasterRace.
Másodszor: Debianon elég hamar ott vannak a security patch-ek (amint elérhető, kb. azonnal), és ha régebbiek is egyes csomagok mint egy Arch Linuxon, még nem jelenti azt, hogy lyukas.#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
Frawly
veterán
Ja, az a rendszernek gyenge pontja, ha már a csomaglista letöltésénél elavult a tükör, akkor nem fogja látni, hogy újabb csomagok vannak, és nem is fog más tükörrel próbálkozni.
A legjobb ilyen gyűjtő ballance server lenne, ami ntp-nél is van. Megadod címnek, és átirányít a kisebb terhelésű, legközelebbi, de random szerver felé, és mindig más szerverrel kapcsol össze. Így ha egy tükör el is avul, néhányszori újrafuttatással rátalálna egy frissebbre. Vagy mondjuk egy központi szerver csak valami összefoglaló listát szolgáltatna a csomagokról, verziókról, épp csak annyi infót, ami arra elég, hogy egy nem naprakész tükröt fel lehessen ismerni, kizárni csomaglista letöltésénél, függőségi fa feépítésénél.
A p2p-t és torrentet mindenképp overkillnek érzem ehhez. Mert hiába is frissítenéd a változásokat, az egész torrentet újra létre kell hozni, visszatenni seedbe, erre meg nem sokan lennének hajlandóak. Egyszerűen a torrentet nem ilyen változékony anyagok megosztására találták ki, nem véletlen, hogy egyik disztró sem használja csomagok terjesztésére.
-
Frawly
veterán
válasz s1999xx #66119 üzenetére
Illetve még két gondolat a vírusirtó témájához: ha Linuxon tényleg szükség lenne rá, akkor a Mint, Ubuntu és egyéb kezdőknek szánt disztró mind alapból szállítana egyet, vagy telepítés után kiírná, hogy ajánlott a beszerzése. Nem véletlen nem mellékelik egyetlen disztróban sem, és a múltban sem volt így.
Még azt is tudni kell, hogy a linuxos vírusirtók nem olyanok, mint a windowsos társaik. Nincs process control, nem nézi át a futó folyamatokat, nem lehet vele futtatást engedélyezni. Csak mappákat, fájlokat, stb. néz át, tehát inkább passzív alapon működnek, még akkor is, ha aktív irtóként futnak. Már emiatt sem indokolt, hogy a böngészés kedvéért fussanak.
Ugyanez a tűzfalra, alapból azt sem mellékelik egy disztróhoz sem. Ennek ellenére be lehet konfigurálni, GUI-t is fel lehet hozzá tenni, de akkor is csak csomagokat szűrnek, de nem végeznek pl. alkalmazásszintű szűrést.
-
válasz togvau #66127 üzenetére
Milyen jogosultságok vannak azon a mappán?
Az SFU a Windows Services for Unix rövidítése. Nem kell W10 pro-hoz Gonolom Pro verziód van és telepítetted az NFS támogatást. Esetleg néz meg ezt Talán megoldás egy kis registry turkálás. W10 topikból irányítottak ide?ontheground
Ez is Windows only kártevő[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
ontheground
tag
válasz lev258 #66129 üzenetére
Utoljára Firefoxban ezt:
2019-02-13 01:40:55 Preload access protection file /dev/shm/firefoxcache/cache2/entries/57CBF352423263ADB210ECDD6EA823B87F48B968 HTML/ScrInject.B trojan deleted user Event occurred on a new file created by the application: /usr/lib/firefox/firefox (CE4D8F99E2B405C0E9C09CE9E9D1A8F54482553F).
Közben ment reklámblokkolóként a Ublock Origin is.
Persze lehetséges, hogy téves riasztás volt.
-
lev258
veterán
válasz ontheground #66128 üzenetére
Azért arra kíváncsi lennék, böngészőben mit talált. Mert manapság ott a blokkolók többet érnek.
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
ontheground
tag
válasz #96851200 #66109 üzenetére
Nod32 Antivirus for Linux is van, a 4-es verzió. Elég régi verzió, nincs is újabb, de 18.04-es Ubuntunak megfelelő Linux Lite 4.2 64bittel tökéletesen működik,szerintem Mint-tel is mennie kell. Fogott már meg 1-2 dolgot, mikor neteztem. Sajna nincs magyar verzió, de van pár nyelven, köztük angolul is, 32-es és 64-es is: [link]
Beveszi a Windowsos aktiváló kódokat, a trialt is, tehát, ha van Windowsos licenszed, azzal is megy. Wine-al működik a Windowsos opensource kódkereső progi is.
[ Szerkesztve ]
-
togvau
senior tag
Igen, és permission denied. Látszik a showmountban is. Minden beépített. De elérik egymást, csak az elcseszett jogosultságrendszerekkel van gond.
Valami SFU-ról írtak, hogy mappelni kell a usereket, de hogy mi az, és hol azt nem tudom.
[ Szerkesztve ]
hitler, sztálin, micro usb
-
válasz Frawly #66125 üzenetére
Amikor egy br lemez mérete ekkora, nem hiszem hogy olyan nagy gond lenne a tárhely. Meddig tart napi1 alkalommal vagy 12 óránként összeszedni a változásokat. Inkább az elavult fájlok törlése lenne problémás, de biztos lehetne erre is módot találni.
Pedig de. Pont ma tapasztaltam. Telepítéskor 3 tükröt rakott be, és a listából csak az elsőt használta. Ez a szerver nem frissült, de valamiért el tudta hitetni a csomagkezelővel, hogy bizony ennél frissebb nincs, ezért nem is kukkantott bele a másik két tükörbe. Amint kikommenteltem a hibás mirror címét, rengeteg csomag frissült, és csak így lett naprakész a rendszer.[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Frawly
veterán
De egész disztró lazán meglehet 50 giga is az összes csomaggal, ennyit kevesebben tudnak seedelni. Meg ennek a seedanyagnak a frissítése, szinkronizációja is bajos lenne, most egy megváltozott csomagnál is újra kéne kreálni az egész torrentet.
Az Arch Linux tudja rangsorolni a tárolókat, annak alapján, hogy mikor frissültek, milyen a válaszidejük, mennyi kimaradásuk szokott lenni, földrajzilag milyen messze vannak, és ennek alapján le lehet generálni a mirrorlist-et, ahol jósági csökkenő sorrendben vannak állítva a szerverek. Egyszerre a kommentjelek eltávolításával lehet aktiválni több tükröt is, és ha az egyik nagyon belassulna, nem menne, nem lenne megtalálható néhány csomag, akkor a pacman átvált a következő mirrora, ha azon sem jó valami, akkor megy tovább a beállított prefernciasor következő tárolójára, amíg le nem tudja húzni a csomagokat. Olyan semmiképp nincs, hogy ha nem tudja lehúzni az elsőről, akkor széttárt kezekkel vállvonogatás meg hibaüzenet miatti frissítésleállás legyen.
Meg a párhuzamosítás/p2p sem garancia semmire sem. Nézd meg, a Win10 frissítési mechanizmusa milyen rossz, milyen lassú, milyen erőforrászabáló, hiába van benne p2p és emiatt párhuzamosítás elvileg.
[ Szerkesztve ]
-
válasz Frawly #66123 üzenetére
csak azt kell nézni, hogy rendszeresen sync-elve legyen, és akkor az garancia, hogy ott van minden csomag legújabb verziója.
Na pont egy ilyen régen szinkronizált, de még működő tükörrel gyűjt meg a bajom. Aztán jött az ötlet, hogyan lehetne kiküszöbölni. Nem csomagonként lenne készítve egy új torrentfájl, hanem az egész distro-t egy torrent fájlba kell beleszőni, és amikor frissül, azt automatice frissítse a többi kliens is. Ez gyakorlatilag is megoldott, hiszen rengeteg torrent fel van készítve az RSS-en keresztüli frissítésre. Akinek meg a régebbi csomagok kellenének valamiért, azok megtalálnák a szokásos https szervereken.
A csomagkezelő pedig csak a telepítésre frissítésre kijelölteket töltené le.[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Frawly
veterán
Van olyan disztró, ami használ http/ftp protokollokat tárolóknál, attól függően, hogy milyen tárolókat állítasz be. De ezek a protokollok biztonságilag már elavultak (lásd a kernel.org-os régi hírt, hogy dobják az ftp-ket), ami persze az aláírt és ellenőrzött integritású csomag miatt mindegy, mert azokba senki nem tud emiatt belebuherálni, de a legtöbb disztró a https-es tárolókat használ ma már. De pl. Arch Linuxon vannak rsync:// protokollos tárolók is. Emiatt elvileg nincs megkötés a protokollt illetően, csak annyi, hogy adott protokollt egyszerre kell támogatnia a csomagkezelőnek és az adott tárolótükörnek is.
A p2p/torrent protokoll csak nem elterjedt, max. csak telepítő iso-knál. Csomagoknál nem annyira, mert nehéz lenne leszervezni, hogy ki milyen csomagverziókat seedel, meg a sok kismillió csomag miatt kéne sok kismillió külön torrent, aminek a frissítéséről nehéz lenne gondoskodni. Szerveres tárolótükröknél csak azt kell nézni, hogy rendszeresen sync-elve legyen, és akkor az garancia, hogy ott van minden csomag legújabb verziója.
Amit én a linuxos csomagkezelőkből hiányolok, az főleg a többszálúsítás:
1) párhuzamos letöltés egyszerre több tárolótükörről, több csomagot, és ugyanannak a csomagnak különböző részeit tölthetné más-más tükrökből
2) a letöltött csomag párhuzamos aláírás/integritásellenőrzése (nem egyenként egymás után)
3) a letöltött és leellenőrzött csomagok párhuzamos kibontása (a post install scripteket nem javallott párhuzamosítani)Ezek jobban kihasználnák az erőforrásokat, főleg a net/háttértár sávszélességét. De ennek nem annyira érzik szükségességét a disztrók készítői, mert
1) a legtöbb tükörnek már így is akkora sávszélessége van, hogy max. sebességgel jönnek le róla a csomagok
2) a kernel meg a linuxos fájlrendszerek szépen használják ki a lemezes erőforrásokat, emiatt a lemezműveletek még csomagonként egyenként lefutva is elég gördülékenyek
3) ezek miatt masszív párhuzamosítással nem sokat nyernének sebességben, hatékonyságban. -
anorche1
őstag
Manjaro, kde. Erre a bugra tud valaki megoldast? Ujrainditas nem segitett. Ha valtok a desktopok kozott, akkor jelenik meg ez a gyonyoru effekt. Ujrainditas nem oldotta meg:
youtube linkSzerk.: Csak ha cube animaciot hasznalok a valtashoz. Fade -del es slide -dal jo.
Legyen a slide. De ha van valakinek otlete, hogy hasznalhassam a cube -ot, akkor kerem szoljon[ Szerkesztve ]
"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond
-
A tükörszerverek miért http/ftp protkollokat használnak? Miért nem lehet bittorent alapú?
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Frawly
veterán
válasz s1999xx #66119 üzenetére
Ez így van, főleg Debian, Ubuntun fordul elő, hogy esetleg sokára javítanak valamit, igaz azok azért nem szoktak olyan kritikus sebezhetőségek lenni. Ezek a sebezhetőség is gyorsan javítva vannak, csak a Debian és hasonló disztrók konzervativizmusból, meg kiadásalapú filozófia miatt nem frissítik olyan gyakran a csomagjaikat. Egy Fedorán, Manjaro-n, Arch Linuxon vagy klónján más a helyzet.
Mondom, erre visszatérhetünk, ahogy az első ember összeszedte Linuxon az első kártevőt. Ha visszaolvasol a kezdeti időkig akármelyik fórum, akármelyik linuxos topikjába, ilyenre nem volt példa senkinél.
Ráadásul jobb össze nem mosni a sebezhetőségeket és a kártevőket. Az, hogy van valami sebezhetőség, az nem jelenti azt, hogy ki is használják, illetve, ha ki is használják, akkor minden gépen, minden disztrón ki tudják használni.
Annyira elméleti eshetőség ez Linuxon, hogy hamarabb kell attól tartani, hogy memóriakorrupciós hiba keretében egy bithibád keletkezik, mert nem ECC szervermemóriát használsz, vagy az SSD-d hirtelen áramszünetbe döglik bele vagy veszt adatot.
Nem véletlen, hogy akárhányszor felmerül a linuxos kártevők és vírusirtók, desktop tűzfalak témaköre, mindig kizárólag Windowsról érkező, teljesen laikusok vetik fel, akik próbálják a Windowsról hozott szokásaikat linuxosítani. Pedig a Linuxban pont az a poén, hogy máshogy is használod, mint a Windowst, nem fog úgy működni. Ez nem azt jelenti, hogy nem működik, csak hogy máshogy, mindenre más szoftveres alternatívát kell keresni, lesznek dolgok, amik nem is lesznek szükségesek (mert windowsos problémát oldanak meg), cserébe más dolgok kerülnek előtérbe (pl. csomagkezelés, függőségek, jogosultságok, meghajtók felcsatolása, kernel és GPU driver verziójának szinkronba hozása, kompozitálási gondok, mint a tearing, Gnome kulcstartó, stb.).
-
válasz togvau #66110 üzenetére
Intézővel be tudod tallózni/írni? Megjelenik a megosztás?
A showmount -e 192.168.0.100 mutatja a megosztást? Beépített tüzfal, vagy más gyártó biztonsági programja fut a W10-en? No és a linux-on?Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Frawly
veterán
válasz s1999xx #66116 üzenetére
Amik vannak kártevők Linuxra, azok eleve nem futnak el minden rendszeren, valami szükséges csomag hiányában pl., meg tevőleges magatartás kell hozzájuk, pl. valamit szándékosan rendszergazdai jogokkal futtatni. Plusz elég gyorsan el is avulnak, ha még meg is van a támadott csomag a rendszereden és rendszergazdai joggal indítod az ártalmas kódot, akkor is általában már 1-2 nap múltán nem tud ártani, mert a csomagok nagyon gyorsan frissülnek, néha az adott CVE-sérülékenység bejelentésétől nincs 24 óra, már szipkázza is le a csomagkezelő a javított, friss csomagverziót. Tehát nagyon sok tényező szerencsétlen együttes fennforgása kell, hogy te linuxos rendszert össze tudj vírusozni, kártevőzni. Ez nem Windows, hogy elég egy rossz weboldalra kattintani és mindennek vége. Meg elég gyorsan frissülnek a linuxos csomagok, nem kell havi egy patch keddre várni, meg a MS-ra, mire szíveskednek biztonsági frissítést kinyomni magukból.
Ha meg csak csomagkezelővel telepítesz hivatalos tárolóból, akkor meg konkrétan 0% az esélye, mivel oda csak ellenőrzött kódok kerülnek fel, semmi ilyen malware-es, buherált sötét mutyi, a böngészők meg sandboxban futnak. Meg ugye ha mindent tárolóból használsz, az rendszeresen frissül is, nem úgy, mint Windowson, hogy az user még a 27-es Firefoxot használja, meg az 5.5-ös Total Commandertl, mert 2012-ben még azt telepítette fel, és azóta nem nyúlt a belakott rendszerhez, és megrekedt dinoszauruszok korabeli verziókon. Meg Linux alatt kiesik a crackelés, warez is.
A Windowst könnyű fertőzni, sok user eleve rendszergazdai jogokkal ügyködik rajta szükségtelenül, mindenféle weboldalról töltögetik le a franc tudja milyen setup.exe, installer.msi és keygen.exe-ket, a vírus tud támaszkodni olyan elemekre, amik minden Windowsban ott vannak. A linuxos telepítések viszont sokfélék, eleve a támadó abban sem lehet biztos, hogy a vírusa által használt vagy támadott csomag (megfelelő, még támadható verziója) fent lesz az adott disztró adott verzióján, és ha még ott is van, akkor jön a következő probléma, hogy Linuxon nincs az a windowsos mindent rendszergazdaként futtatok, ha kell, ha nem beidegződés, meg nem tud bemászni a tárolókba sem.
Itt többen vagyunk a topikban, akik rendszeresen látogatják ezeket a linuxos topikokat, már sok éve vagy évtizede Linuxot használva, és azt hiszem, a többiek nevében is nyilatkozhatok, hogy vírusa még senkinek nem volt.
Az ilyen szerveres SSL heartbleed mitológiát hagyjuk, az ilyen sérülékenységek is gyorsan javítva lettek, csak sokan csesztek feltenni a friss csomagokat, mert a régi is atomstabil, meg éljen a Debian, CentOS, 2.4-es kernel, meg a 6 millió éves uptime-ban gondolkodók felelőtlensége volt. Meg ezek egyébként is max. szervereket érintettek.
Kezdőként nem a vírusoktól kell tartani Linuxon, sokkal inkább az első pár telepítését tapasztalatlanságból fogja a laikus hazavágni, az lesz neki a tanulópénz, nem a vírusokat. Általában a rossz GPU driver felerőtetése, /etc/fstab hazavágása, valami fontos systemd service kiirtása szokott a klasszikus ok lenni, vagy valami jogosultsági szint téves megváltoztatása.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz #96851200 #66113 üzenetére
Nem árthat, de felesleges erőforrás-pazarlás. A Linuxban pont a két legfőbb előny
1) nem kell antivirusnak meg mindenféle biztonsági szoftvercsomagnak futni
2) a kernel erőforrásokkal gazdálkodása sokkal hatékonyabb, mint Windowson.Azzal, hogy felszögelsz rá egy felesleges antivírust, pont elesel a legfőbb előnyétől.
Vannak persze további előnyei is
3) nagyobb kontrollod van a géped és az alkalmazások felett
4) gyakoribb frissítések, dinamikusabb fejlődésA legtöbb ember csak azt hiszi, hogy az az előnye a Linuxnak, hogy ingyen van, és bár ez is valóban előny, de még a legelhanyagolhatóbb egy home usernél.
-
Frawly
veterán
válasz #96851200 #66109 üzenetére
Ami a legkevesebb fájdalommal fut, az a clamav. De Linuxra nem kell antivírus. Egyáltalán. Ez nem Windows, hogy antivírus, meg külön tűzfal kell rá.
Ha mégis nagyon erőltetni akarod teljesen feleslegesen, akkor megnyitod a grafikus csomagkezelőt, már nem is tudom magyar Mint-en hogy hívják, és ott keress rá a virus szóra. Fel fog hozni találatokat.
Linuxra csak azért van antivírus, hogy ha Windowsos gépek felé szolgálsz ki megosztást, akkor ne terjessz tovább windowsos kártevőket. Meg elvileg a Wine-környezet is meg tud fertőződni, de ez elég elméleti lehetőség.
Ha normálisan használod a Linuxot, csak a csomagkezelővel telepítesz hivatalos tárolókból, és mindig felteszed a frissítéseket, akkor 0% az esélye, hogy vírusos legyen a gép.
-
#96851200
törölt tag
Linux Mint Xfce X64-hez létezik használható antivírus program?
-
válasz togvau #66107 üzenetére
A paraméterek közé vedd fel az insecure-t is.
/share/cucc 192.168.0.0/24(rw,async,no_subtree_check, insecure)
Aztán sudo exportfs -a olvastasd újra a beállításokat.
Nálam gondot okozott a fájlnevekben szereplő speciális karakterek (pl.magyar ékezetes betűk), viszont az tetszett, hogy mutatta a megosztás telítettségét, mintha tényleg egy helyi lemez lett volna.
Az is gond, hogy csak a W10 Pro-tól felfelé tartalmazza gyárilag az NFS támogatást. A home verzióhoz külső fél programja kell.
Szerintem a különböző protokollok között minimális difi lehet, sokkal inkább a praktikum, a használhatóság döntsön. Pl. hiába gyorsabb 10%-al webdav, ha a kliensek nem ismerik ezt a protkollt.
[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
togvau
senior tag
linuxos szerveren cpu takarékosságból kipróbálnám az NFS-t, hogy talán gyorsabban tudja kiszolgálni a kíndózos gépet, mint a samba.
Ez van az exports-ban:
/share/cucc 192.168.0.0/24(rw,async,no_subtree_check)
vindózon ha fel akarom csatolni, akkor viszont access denied (Network Error - 1326) lesz, pedig azzal a júzerrel és jelszóval próbálok belépni, mint a linuxos gépen, aminek minden joga megvan a mappára.
Linux szerver van korlátozott cpu teljesítménnyel. Samba, webdav sima http, NFS közül melyik lehet a leggyorsabb?
hitler, sztálin, micro usb
-
#96851200
törölt tag
Üdvözletem!
Kezdő Linux felhasználó vagyok és a segítségeteket szeretném kérni. Milyen alternatíva van az Adobe Reader programra? Olyan kellene, amivel a dokumentumokat el lehet látni digitális aláírással.
-
Cirbolya_sen
aktív tag
válasz sh4d0w #66102 üzenetére
Teljesen jól működött a kártya, csak a network manager app nem akart működni, néhány reinstall és újraindítás majd "reset panel" után, egyszer csak megjelent és most már jó
lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Skylake Host Bridge/DRAM Registers (rev 08)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation HD Graphics 520 (rev 07)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP USB 3.0 xHCI Controller (rev 21)
00:14.2 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Thermal subsystem (rev 21)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP CSME HECI #1 (rev 21)
00:17.0 SATA controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP SATA Controller [AHCI mode] (rev 21)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP PCI Express Root Port (rev f1)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP PCI Express Root Port #5 (rev f1)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP PCI Express Root Port #6 (rev f1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP LPC Controller (rev 21)
00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP PMC (rev 21)
00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-LP HD Audio (rev 21)
00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-LP SMBus (rev 21)
01:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Sun XT [Radeon HD 8670A/8670M/8690M / R5 M330 / M430] (rev 83)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 15)
03:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros QCA9377 802.11ac Wireless Network Adapter (rev 30)Cirbolya_sentinel
-
sh4d0w
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- PlayStation 5
- Path of Exile 2
- Samsung Galaxy Z Flip5 - ami kint, az van bent
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- Samsung LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HÁZIMOZI / HIFI / TV beárazás
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Projektor topic
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- További aktív témák...
- Office Professional Plus 2013, 2016, 2019, 2021, 2024 licenckulcsok - MEGA Akció!
- Surfshark Starter VPN 3 hónap / Végtelen eszköz / Előfizetés hosszabbításra is alkalnas Kupon
- Fifa 20 PC játék (lemezes)
- Új Windows 7, 8.1, 10, 11 telepítő pendrive-ok, pendrájvok és telepítőlemezek, DVD-k
- Forza Horizon 4 Ultimate Edition -t keresek PC-re
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest