-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
leviske
veterán
válasz
cooi11 #67898 üzenetére
Az LTS az LTE? Egyébként lehet, hogy kár, hogy válaszolok, de szerintem Android "helyére" a Linux nem feltétlen jó ötlet, pláne, ha az adott tablet semmilyen közösségi projektben nem élvez kiemelt figyelmet. Így senki nem tudja garantálni, hogy működni fog. Könnyen előfordulhat, hogy egy kevésbé támogatott modellben pl a modem nem fog működni és máris kidobtad a plusz pénzt az ablakon.
Én a helyedben vennék egy olcsóbb, használt X86-os, Windows-os tabletet, arra gondolom kevésbé nagy művészet Linuxot hegeszteni.
-
cooi11
senior tag
Sziasztok!
10"~>taletet szeretnék venni,
Sorozatbará és digionline tv mene rajta.
A kérdésem, Linux teljesíthető tabletra? -
aki33
csendes tag
válasz
herdsman12 #67879 üzenetére
Ez alapján meg tudod oldani:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=234725 -
leviske
veterán
válasz
ubyegon2 #67877 üzenetére
Igen, próbáltam az Ubuntut utólag felhegesztett KDE-vel, próbáltam a Kubuntut és próbáltam a neont. Előbbi kettő hosszútávon nem nyújtott olyan élményt, hogy napoknál tovább maradt volna a gépen. A neon anyám gépén viszont már 1+ éve fent van és nálam is bírt pár hónapot.
Nálam azért búcsúzott az Ubuntu vonal, mert a neonnál tapasztaltam gondokat a grub kapcsán (kb 3 havonta vacakolni kell vele), nálam pedig a Windows dual boot miatt az ilyesmit még kellemetlenebb is megoldani. A Windowst meg teljesen még nem tudom dobni, mert a sulis projektemnek Windows a célplatformja és néha ellenőrzöm Radeonon is (notiban nVidia van).
Szóval anyám gépén még neon van, nálam meg most Manjaro.
-
válasz
Frawly #67891 üzenetére
Hobbi célból építem, mert anno nekem ez kimaradt. (900-as Athlonról váltottam 1800+-os Athlon XP-re, aztán meg csak Celeronra futotta.) S478 + P4 3GHz, és direkt még AGP-s alaplap, mert számomra a S775 több magja, és a PCIe VGA még nem retro, nem adja azt a hangulatot, mint az előbbi. (Ettől még nagyon szeretem a 775-öt is, csak a nosztalgiázáshoz kissé fiatalnak tartom, majd 5 év múlva...)
Én is inkább vagyok a Radeon pártján, viszont azt tudom, hogy már 2010-ben, SUSE linuxon szuperül ment egy FX 5200-zal a Deus Ex, aminek most is mennie kéne majd. Mondjuk emlékeim szerint az a szuperül menés csak azt jelentette, hogy talán 800x600-ban volt vagy 35-40 fps, de nem dobott ki, nem voltak képhibák, és végig lehetett vinni a teljes játékot mentésekkel, gond nélkül. Ha ezt most minimum 720p-ben szeretném, az kihívás lesz szerintem egy Radeon 9550-nek is, ezért örülnék a lehető legerősebb 2004-es, AGP-s, és low profile kártyának (mivel ilyen gépházba került a P4-es konfig).Apollyon:
Szeretem az Intel IGP-ket, és tudom, hogy nagyon jó velük linux alatt, de perpill egy alaplapi Intel Extreme Graphics 2-vel számolhatok, ami egyszerűen kevés még a Deus Ex (2000)-hez hasonló címekhez is, mert kábé egy FX5200 teljesítményének a felét tudja hozni. Szóval dedikált kártyát szeretnék, de korhűt, 2004-eset.Ráadásul low profile AGP-set.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
Fred23 #67887 üzenetére
Nem feltétlenül neked, csak úgy megjegyzésképp írom, hogy jelen pillanatban, ha nem kell játék vagy komolyabb 3D feladat, akkor olcsón egy inteles gép IGP-vel elég jó linux támogatottságot élvez, ráadásul sokkal hatékonyabb mint egy ezeréves diszkrét vga. Az már más kérdés hogy adatbiztonsági szempontból intel ma már kuka.
AMD-s gépem viszont jó rég még a phenom II időszakban volt, manapság az új APU-k hogy állnak linux terén, van megközelítőleg windózos 3D + gyorsítás szint?
-
Frawly
veterán
-
herdsman12
őstag
válasz
ubyegon2 #67885 üzenetére
Nézem én, de semmit nem mond nekem.
systemctl status networkmanager-wait-online.service
Unit networkmanager-wait-online.service could not be found.Gondolom ez ok, boot is rendben van.
(#67886) cigam
Marvell Yukon Optima 88E8059 [PCIe Gigabit Ethernet with AVB]
driver: sky2
driverversion=1.30Még nem találkoztam ilyen kapcsolóval, de ettől még lehet valahol.
Windows 10 alatt egy pillanat alatt visszaugrik a hálózatra, ha alvásból felébresztem. -
Régi hobbi gépbe Radeon vagy GeForce jobb választás driver szempontjából? 2004-es low profile konfigot építek, szóval kábe ezek jöhetnek szóba: Radeon 9550 / Radeon 9600 SE, vagy FX 5200 / FX 5500. A 6200 is szóba jöhet esetleg, van belőle LP változat, és volt már belőle kész példány 2004-ben, ha minden igaz. Kapni mondjuk nem nagyon lehet.
Gondolom, a régi zárt driver nem jobb az új nyíltnál. Szóval ATI vagy NVIDIA, ha 2004-es VGA-król van szó?
-
cigam
titán
válasz
herdsman12 #67884 üzenetére
Pontosan milyen hálókártya van benne(Mikori driverrel)?
Nekem pl. Windows alatt sem szereti az alvást. Ébresztés után nincs hálózat. Windows alatt ki kellett kapcsolni az eszközkezelőben, hogy a rendszer kikapcsolhatja az eszközt energiamegtakarítás céljából.
Linux alatt is van hasonló kapcsoló?
-
válasz
herdsman12 #67884 üzenetére
journalctl -b -1 | curl -F 'f:1=<-' ix.io
(egy böngészőbe másolandó linket kapsz kimenetként, ha még nem használtad volna)Meg kéne nézned a fenti parancs kimenetét, mit ír arra az időre, amikor nem csatlakozik. Mivel be van kapcsolva és inaktív, akár egy service is lehet, bár ezek boot után szokták kifejteni áldásos tevékenységüket, de itt nálad is látszik, hogy valami visszatartja a network-manager-t.
Ezt is kilőheted, mert okozhat galibát, ha bootkor nem is jelentkezik nálad, nem tudom amúgy mennyire gyors a boot. Egy próbát megérne, ez a service nálam ritkán van fenn alapból, akkor is kiszedem.
Egy Ubuntu 19-x Mate van a HP-n, azzal sem tudtam produkálni, amit nálad csinál a nmanager. Az is igaz, hogy itt a fedél felhajtására nem reagál semmi, meg kell nyomnom a bekapcs gombot és akkor éled a rendszer alvásból.
-
herdsman12
őstag
válasz
ubyegon2 #67883 üzenetére
Automatikus kapcsolódás bejelölve, van ott egy "prioritás" sor -999 értékkel, 0-val sincs változás.
Ha csak bontom a kapcsolatot, akkor még vissza lehet kapcsolni, láthatóan aktív a név és a "Hálózat bekapcsolása" sor is. Felfüggesztés után visszakapcsolva viszont a fenti ábrán is látható inaktív sorokat látom.
Energiagazdálkodás kb ua, mint a többi gépen.
Ellenék ezzel, de csak nem normális így. -
válasz
herdsman12 #67879 üzenetére
-
0xmilan
addikt
~ xset -q
...
DPMS (Energy Star):
Standby: 0 Suspend: 0 Off: 0
DPMS is Disabled^ Illetve eddig 'Enabled' volt, de mindharom ertek 0.
Ennek ellenere relative hamar (~5-10 perc) elsotetul a monitor... i3 alatt, xfce-vel nem volt hasonlo.
Az alabbi parancsokkal probaltam kikapcsolni ezt az energia takarekos modot.
xset -dpms
xset dpms 0 0 0Van barmi mas beallitas, ami ezt befolyasolhatna?
-
herdsman12
őstag
Újabban vezetékes kapcsolattal is használok alkalmanként egy (Sony Vaio, Linux Mint 19.x, Mate) laptopot. Felfüggesztésből visszatérve nem látja a hálózatot, csak újraindítás segít rajta.
WiFi kapcsolatot használva rendben visszacsatlakozik.
Lehet ezzel valamit kezdeni? -
MineFox54
őstag
Sziasztok!
Thinkpad X230T-mben lévő multitouchos Wacom érintőmet szeretném linux alatt működésre bírni (Debian/Ubuntu). Működik is out of box, de a program amivel szeretném használni (MagicQ), elég érdekesen működik vele. Windows alatt ugyanezzel semmi gond nincs.
Olyan, mintha nem lenne release event, vagyis lenyomva marad minden.
Illetve, ezen kívül görgetni nem tudok vele, mindenképp kattintani akar, görgetés helyett.
libwacom, libinput csomagok telepítve.
valaki futott már bele hasonlóba? -
válasz
leviske #67876 üzenetére
Azt nem próbáltam, hogy olyan disztróra tegyem fel, ami nem támogatja.
Olyant még én sem.
Alapvetően ilyen nincs, amit itt említesz, bár én nem is KDE-t raktam a Mint Cinnamonra valójában, csak plasma-t. (bár ez is sánta kicsit így.....)
Te akkor próbáltad 3 módon az Ubuntu+KDE-t, ha jól értem.
Ubuntu+KDE
Kubuntu
KDE NeonEz a három amúgy ugyanaz, csak részleteiben és az alaprendszer verzióiban van különbség. Már amennyire én értek hozzá.....
Akkor a fentiek közül már egyiket sem használod, ha írod, hogy felhagytál az Ubuntu vonallal? Ez nekem most nem tiszta....
-
leviske
veterán
válasz
ubyegon2 #67858 üzenetére
"próbáltad már? Ja hogy nem.....értem."
Azt nem próbáltam, hogy olyan disztróra tegyem fel, ami nem támogatja. Viszont azt próbáltam, hogy olyan disztróra tegyem fel, ami alapértelmezetten nem azzal az ablakkezelővel jön. Ez volt az Ubuntu és borzasztóan "broken" élményt nyújtott az egész. Nem véletlenül nem próbáltam most sem szimplán az ablakkezelőt cserélni és inkább az egész Ubuntu vonaltól köszöntem el.
Abban igazad van, hogy hardver függő is, hogy kinek mi jön be. Szimplán én csak úgy tapasztaltam 3 általam kezelt gépen, hogy a Kubuntu nem nyújtja azt a KDE minőséget, mint a neon. A Kubuntut mindig csak pár napig tudtam anyám gépén, vagy a sajátomon tartani, aztán a sok felmerülő gond miatt mindig búcsúzott. Ezzel szemben a neon második nekifutásra az időnként felbukkanó grub gondoktól eltekintve tökéletesen teszi a dolgát több mint egy éve.
-
Laszlo733
aktív tag
válasz
Frawly #67872 üzenetére
Az a helyzet hogy nincs se /etc/sysctl.conf -om és /etc/sysctl.d/99-sysctl.conf -om. Melyiket kellene létrehoznom a haszálatához? Memória bővítést meg nem tudok csinálni, mert a gép nem enged 4GB -ram-nál többet. A BIOS -ra meg nincs frissítés. Van itthon még két régebbi noti azokat sem tudtam bővíteni 2GB -ram-ról 4GB -ra, mert a "kedves" gyártók nem teszik lehetővé a memóriabővítést. Ebben a gépben 1TB -os SSD van e mellé menne az 500 -as HDD. Van még egy 1TB -os SSD is, de az általam korábban említett okok miatt lenne a HDD. Arról már nem is beszélve, hogy a DVD sima sata felületü volt, hiába a rack -ben a sata3 átalakító.
-
Frawly
veterán
válasz
Laszlo733 #67870 üzenetére
De, be lehet állítani, a swappiness-t 15-ös értékre teszed:
sudo sysctl vm.swappiness=15Kísérletezhetsz az értékével, hogy mikor jó. Azonnal életbe lép ez a beállítás, nem kell újraindítani a gépet, menet közben tudsz vele kísérletezni. Viszont újraindításkor elveszik ez a beállítás.
Ha állandósítani akarod, hogy reboot után is megmaradjon, akkor rendszergazdai jogokkal szerkeszted a /etc/sysctl.conf fájlt, abba beírod a vm.swappiness=15 sort, de ezután egyszer újra kell indítani a rendszert, hogy életbe lépjen.
4 GB RAM-hoz szerintem sok a 8 GB swap, bár felhasználástól is függ, milyen DE-t futtatsz, vagy csak WM-et, milyen alkalmazásokból hány fut egyszerre. De bővíts inkább memóriát, lementek a ramárak, kimaxolod a gépet 8-16 gigával legalább, az meg elég lesz az idők végezetéig, ahogy Billigatya mondaná, ought to be enough for anybody. Akkor nem lesz szükség swapra sem. SSD beszerzése is nagyon ajánlott, azok sem drágák már 500-as méretik, de 1 terás méretben sem vészesek már, a Linux is meghálálja, swap nélkül is.
-
-
Laszlo733
aktív tag
Sziasztok!
A notebook -ban a dvd olvasó helyére raknék egy keretet, amiben egy 500GB HDD lenne.
A cél, hogy a fő lemezen, ami egy SSD szeretném a swap partíciót megszüntetni és átköltöztetni a HDD -re.
A swap mérete 8GB lenne. A HDD berakása után Live alól gparted -el lecsípek 8GB -ot a maradékot gondolom formázom ext3 -ra. Az SSD -n meg törlöm a swap -ot és hozzácsapom az alaprendszerhez.
Ezt követően elég lenne átírni az új UUID alapján az /etc/fstab -ot és az /etc/default/grup fájlt, majd mellé egy update- grub?
Ez így működőképes lenne, vagy máshogy kellene kivitelezni?
/ a rendszer egy Win10 mellett lévő Manjaro dual boot -ban / -
válasz
CPT.Pirk #67859 üzenetére
Én mivel kerültem a képbe? 1 évig Mint-en dolgoztam.
Már nem tudom pontosan, de valamit írtál, gondolom arra reagáltam.
Tudom, hogy Mint KDE-vel dolgoztál, ebbe nem is kötöttem bele, hogy akkor mi bajod van vele.....(pedig akartam....)
Olvastam tőled meg másoktól is, mennyire komplikált azóta a Mint-re felrakni a KDE-t, most gondoltam egyet és kipróbáltam pár leírást, végül is második nekifutásra már tök egyszerű volt, de tény, hogy míg odáig eljutottam.....
Nekem tényleg jól fut a plasma, az addig meglévő programok is teljesen olajozottan futottak, volt olyan, hogy elfelejtettem, hogy Plasma-n vagyok és használtam a Gpartedet meg más legacy appot is. Kubuntu-desktopot nem raktam fel, így sok KDE-s progam nincs is fenn.
Az, hogy párhuzamot vontam az általad említett Mint KDE bug és a Manjaro-s iwlwifi, glibc probléma közé, szerintem természetes reakció volt tőlem, mert én ezt tapasztaltam. Tudom sokan rossz szemmel nézik, de nem fikázni akartam ezzel más KDE-s disztrót, egyszerűen ha gond van vele, azt le kell írni. Ennyi. Sose fikázok légbőlkapottan, előbbire is van legalább 20 kapcsolódó hsz, ami ezzel foglalkozik. A Manjarot is kedvelem egyébként, más tészta, hogy nem tudom használni, mert meguntam a folyamatos GRUB rendberakást a kernel panic-ja miatt.
(amúgy meg quasi PH közszereplő vagy, téged bármikor emlegethetünk)
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
válasz
leviske #67846 üzenetére
Szerintem egy olyan disztrón, amire hivatalosan már nem elérhető a KDE, nem kapja az ember azt az élményt a KDE-től, ami alapján megtudná ítélni, hogy tetszik-e.
Szerintem meg de. Tőled is megkérdezem, mint Kapitánytól, próbáltad már? Ja hogy nem.....értem.
Még kifejezetten olyan KDE-s disztrók is vannak, amik alkalmatlanok a KDE élmény átadására (pl Kubuntu, szerintem).
Ez így marhaság. Nálad a Neon jobban működik a stabil Ubuntu alapra húzott teszteletlen új plasma csomagokkal, de ettől még egy normál gépen ugyanolyan jó lehet a Kubuntu is, mindháromnak bőven megvannak a saját marhaságai, amit a fanok persze kicsinyítenek. Ja igen, a 3. a Manjaro, ha már háromról tettem említést.
Szóval a Neon is egy Kubuntu egyébként quasi, csak jól megkevertek benne dolgokat.
A Manjraro-n még túl új vagyok, hogy nyilatkozzam róla, de egyelőre ezt is jobbnak érzem, mint az alap, Gnome-os Ubuntut, minden szempontból.
Már én is unom, annyiszor leírtam, az a jó disztró és DE, amit a géped és te is készségszinten használni tudsz, ismersz és minden számodra fontos feladatot megoldasz vele.
(nem tudom használni a Szamárpingvin nevű disztrót, pedig néhány embernek az a legsuperebb....)Én 6. éve Mint Cinnamont használok, sose volt vele gondom, akárhányan leírhatják, mennyire fényévekkel jobb a Manjaro.....elismerem, a legtutibb.
Nekem megfelel a Mint. (imént kifejtettek miatt)
-
Frawly
veterán
válasz
hódmaci #67845 üzenetére
Ezeket a háttérképes oldalakat ajánlom, nem csak Linuxra, hanem mindenféle OS-hez, meg telóhoz, táblagéphez is:
wallpaperscraft.com
wall.alphacoders.com
interfacelift.comDe lehet szemezgetni olyan oldalakról is, mint a deviantart.com, unsplash.com, stb.. Ezek nem wallpaper oldalak, de tematikus is kereshetők, és sok olyan kép van, ami egész magas felbontásban is használható háttérképnek.
Én nem szoktam erre szoftveres megoldást, a legtöbb asztali környezet Linuxon tudja, hogy ha előre kézzel letöltöd azt a csokor képet, amit szeretnél váltogatni, beleteszed egy mappába, akkor onnan váltogatják neked a háttérképeket diavetítésszerűen. A KDE pl. tud ilyet.
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #67810 üzenetére
Látod ezt nem tudom. De ha ezen is tényleg Mac-es felület van, akkor nem ajánlom, érdemesebb helyette Mintet próbálni. Persze amúgy is érdemesebb Minttel kezdeni, mint Zorinnal.
(#67819) colomb2: én nem érzékeltem változást a Sway 1.1-gyel az 1.0 után. Max. csak kevesebb GPU errort logol az Intel IGP-vel, de a működésben nem érzek semmi különbséget. Sem nem gyorsabb, sem nem stabilabb, sem nem instabilabb. Annyi, hogy a swaybg-t külön alkalmazásként adják ki.
Most találtam magamnak egy új Wayland felületet: Velox. Még nem raktam fel, csak szemezek vele, elvileg dwm/xmonad-klón.
-
-
-
ooszi
senior tag
Sziasztok
A rendszer amit használok, Ubuntu Desktop 18.04.2 LTS.Előkerült az 1TB os merevlemez, adatok lementve, ntfs fájlrendszer rajta, ezt berakom a gépbe és hogyan tovább? Gparted-el formázzam le és utána?
előre is köszönöm
-
leviske
veterán
válasz
hódmaci #67845 üzenetére
A KDE (neon-on és Manjaro-n biztosan) letudja kapni a Flickr/Wikimedia/Bing és több más oldalról a nap képét és ezt változtatni automatikusan. Olyat, ami félóránként vált online mappából, nem tudok. Arra szerintem egyszerűbb, ha letöltesz pár ezer képet magad és ezekből hagyod hogy válasszon fél óránként.
(#67842) ubyegon: Szerintem egy olyan disztrón, amire hivatalosan már nem elérhető a KDE, nem kapja az ember azt az élményt a KDE-től, ami alapján megtudná ítélni, hogy tetszik-e. Még kifejezetten olyan KDE-s disztrók is vannak, amik alkalmatlanok a KDE élmény átadására (pl Kubuntu, szerintem). Én örülök, hogy anno belefutottam a neonba, mert a hülyeségei ellenére bizonyította, hogy van minőségi felhasználói élmény Linux-on is. A Manjraro-n még túl új vagyok, hogy nyilatkozzam róla, de egyelőre ezt is jobbnak érzem, mint az alap, Gnome-os Ubuntut, minden szempontból.
-
hódmaci
senior tag
Sziasztok!
Már ha asztali környezet jött szóba kicsit hasonló témában érdeklődnék.
Egész pontosan wallpapers után.
Létezik olyan oldal ahonnan jó minőségű képek vannak témákra bontva?
Mármint az tudom, hogy biztos van egy rahedli ilyen de engem olyan érdekelne ahonnan a pc-m állandóan le tudja tölteni a képeket és azt mondjuk diavetítésben félóránként váltogatni?
Meg hát gondolom ehhez valami program is kell
Így mindig találkozhatnék új dolgokkal nem csak a megszokott 'körforgás' lenne -
Félreértesz, dehogy mondtam én, hogy jobb....viszont nézz rá óvatosan az alapkérdésre:
Jelenleg Linux Mint 19.1 Cinnamon-t használok a pc-men.
Szépen be is laktam viszont szeretném kipróbálni a KDE asztali környezetet.
Van e rá valami mód hogy át álljak erre a jelenlegi belakott rendszeremen?
Illetve későbbiekben ha szeretnék vissza állni a cinnamon környezetre annak mi a menete?Én nyilvánvalóan erre válaszoltam a kérdezőnek alapvetően. Ha ez így konkrétan nem kerül elő, sose tukmáltam volna a marhaságomat senkire.
(egyébként se voltam híve a DE-k egymás mellé halmozásának)De ha már pont ugyanezt csináltam végig pár napja...........(vagy még így se kellett volna?)
konkl.: - mindenki rakjon fel kész rendszereket!
Woow, az a dupla képernyős dolog nem rossz!
-
Dave™
nagyúr
válasz
ubyegon2 #67840 üzenetére
Miért jobb valami nem hivatalosat összegyúrni nagyjából működőre, mint kapásból a rendeset használni? Nekem pl. van mentésem, de maximum két óra alatt nulláról ugyanúgy összerakom a rendszert bármiféle script meg akármi nélkül, egyszerűen nincs létjogosultsága egy meglévő rendszert tutujgatni.
szerk: ilyen szépre, ni (két monitoros, azért széles):
-
válasz
CPT.Pirk #67832 üzenetére
Pl. a lockscreen háttérképét nem tudtad menüből beállítani
Én ezért már simán eret vágnék valakin. Főleg ha bármikor eszembe jutna ezt az opciót használni.
A jó öreg Manjaro KDE kevéssé bosszantó hibáival is találkozni néha, már ha egyáltalán valaki bosszant, ha 20 percig tart a wifi elindítása.....szóval csak azt akarom említeni, hogy nem csak a Mint KDE-vel, hanem sok KDE-s verzióval kapcsolatban előfordulnak hibák. (kernel panic csak Manjaro-nál van, ha másik disztró kernelt frissít....igaz csak 2 éves bug még csak)
Egy példa az iwlwifi és a glibc bugokról.
Szerintem kár volt lebeszélnetek a kollégát a Mint 19.1 Plasmásításáról, szerintem az tök jól múködik, bár én nem tudhatom, mivel 2 nap alatt végigcsináltam. Te próbáltad már?
(szerintem nem, ezért is kérdeztem rá, jobb a dolog kontrasztja)
A pozitív, hogy ebben a melegben megúsztam a blogírást....
-
ooszi
senior tag
Sziasztok
A rendszer amit használok, Ubuntu Desktop 18.04.2 LTS
Telepítettem a VirtualBoxot, ebbe ment VHD-re a win 8.1 rendszer, linux alatt mivel tudom az adatokat kinyerni a VHD-ból?
előre is köszönöm -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
subset #67825 üzenetére
Mert a Chrome motorját használja. A Chrome meg háááát, a személyes véleményem az, hogy gyors persze, de közben a Firefox is behoz minden oldalt, csak stílussal.
hódmaci: mióta dobták a Mint KDE-t, azóta sajnos célszerű másik disztrót nézni emiatt. Amúgy se toltak bele túl sok erőforrást, volt egy két bug a Mintes KDE verzióba. Pl. a lockscreen háttérképét nem tudtad menüből beállítani, mert rosszul voltak beállítva a jogosultságok a mappára, ahonnan szedte volna a képet és nem tudott írni bele...
-
válasz
hódmaci #67830 üzenetére
Az jó, akkor beleírom a tapipados részt is majd. Elméletileg ami futott eddig, az futni fog ezután is, az alaprendszerhez nem nyúl a DE felrakása, a login-managert cseréli le max, de azt sem önhatalmúlag. Igazából ahogy átjelentkeztem a másik felületre és elindítottam a Firefoxot, ugyanott folytattam a megnyitott fülekkel, mintha semmi nem is történt volna. Ahogy működött, vissza is mentem Cinnamonra, szóval mélyebben nem teszteltem, de lehet nem is kell.
(utóbbit nem is bánom, mert mióta inaktív vagyok, szinte mindent elfelejtettem, ami addig rám ragadt)
-
válasz
hódmaci #67828 üzenetére
Engem is az hajtott, de aznap, mikor racuppantam, el is akadt a projekt. 2 nap múlva viszont ment a dolog, amikor rájöttem, mit kell kihagyni és mit kell még összeguberálni a múködtetéshez.
Mondjuk a HP 8570p-n próbáltam, itt kellett a tapipadhoz még valami meg a rendszerbeállítások gyüjtőablak sem volt. Desktopon egyszerűbb lesz a dolog.
Milyen eszközön szeretnéd kipróbálni? -
válasz
hódmaci #67826 üzenetére
Szia!
Van rá mód, épp a minap csináltam 19.1-re plasma felületet, de sajna egyik leírás sem múködött, viszont elmentettem a history-ból az összes parancsot és majd desktopon újra megpróbálom a lépéseket és összefoglalom blog-ba. Ha nem sürgős, akkor ne ugorj neki még!
Én KDE-s programokat nem raktam fel, csak néhány települt a plasma-val, de a végén, ha minden működik, azokat is fel lehet rakni.
Ez gyakorlatilag a Cinnamon mellé rakja fel a plasma felületet és kijelentkezés - újra bejelentkezéskor lehet váltani közöttük.
-
hódmaci
senior tag
Sziasztok!
Jelenleg Linux Mint 19.1 Cinnamon-t használok a pc-men.
Szépen be is laktam viszont szeretném kipróbálni a KDE asztali környezetet.
Van e rá valami mód hogy át álljak erre a jelenlegi belakott rendszeremen?
Illetve későbbiekben ha szeretnék vissza állni a cinnamon környezetre annak mi a menete? -
subset
senior tag
Sziasztok,
Ezer éve firefoxot (anno még mozillát) használok, de időről időre jönnek pillanatok mikor kipróbálok másik böngészőt is...
Miért van az a mai napig is, hogy pl. egy opera jelentősen gyorsabb benchmarkok alatt (ami különösebben nem izgat) de a való világ böngészése közben is szembetűnő az előnye sebesség tekintetében.basemark web 3.0
ff 375
opera 694speedometer 2.0
ff 42
opera 68 -
Akkor jó, bár nekem ez nem tűnt fel, totál ugyanaz volt, amit felraktam is, ránézésre. Na mindegy, az ilyeneket leírásból jobban átlátom.
Az előzőt se nézegettem különösebben, jól működik, tetszik ez a KDE nélküli plasma. Bár igazából hirtelen ötlet volt, hogy felrakom pár perc alatt, aztán nem sikerült és 2 nap múlva ráfeküdtem a témára, akkor már minden OK volt. Már majdnem írtam egy rövid blogot az átalakításról, aztán rájöttem, az csak virtual beton lenne.(ha valakit mégis érdekelne nem belekötési célból a historyból tudom rekonstruálni a műveletet)
-
Plasma 5.16-hoz meg minek!?
Minap plasmásítottam a Mint 19.1-et és ugyanezt láttam, belenéztem a videóba, de mi javult, mi változott az előző kiadáshoz képest? (az lenne érdekesebb)
Mi a ragxya értelme van egy ilyen videónak?
No mindegy, a lényeg, hogy a Mint Cinnamon mellé rakott plasma tök jól megy KDE programok nélkül, most már nem is bánom, hogy a Kubuntu PPA-ból nem mindent lehetett felrakni függőségi gubanc miatt. Így sokkal jobb. 100 % plasma K alapprogramok nélkül. Ezek szerint jól kezeli a Gnome-tól örökölt programokat.
-
BoB
veterán
-
ooszi
senior tag
sziasztok tudtok ajánlani egy programot amivel usb-re tudok telepítőt készíteni?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
funkmester #67811 üzenetére
Opera az a Chrome motorját használja, így amilyen a Chrome, olyan az Opera is, mindegy milyen oprendszeren nézed.
Nem tudom az Opera tud-e kiegészítőket, de pl. egy adblock jellemzően megoldja az ilyen gondokat. Úgy általánosságban maguk a Linuxok kicsit kevésbé terhelik a gépet, mint egy Windows. -
funkmester
aktív tag
windows 10-et hazsnalok. Opera processzor igenya nagyon magas..Linuxon a bongeszok ugyanennyi energiat igenyelnek, vagy mashogy gazdalkodnak veluk?
-
Frawly
veterán
válasz
sh4d0w #67808 üzenetére
Igen, én is használok ilyen megoldást. De ez csak a Pro vagy nagyobb változatokhoz jár, és extra lehúzás, meg korlátokkal jár, pl. nagy update-eket nem enged Win To Go rendszerre feltenni. Mondom, a Windows technikailag tudná, a MS nem akarja, hogy hordozható USB-s Windows-zal rohamozzál meg minden gépet, mert akkor nem tudnak gépenként külön licenccel és MS adóval lehúzni. A Linux viszont ingyenes, nincs értelme az ilyen korlátozó, meg fizessél érte kezdetű matyizásoknak.
-
-
Frawly
veterán
válasz
Vakegérke #67796 üzenetére
1) Igen, a Zorin telepíthető USB3-on csatlakoztatott SSD-re és HDD-re is. Igazából ezt a Windows is tudná, a MS szándékosan lehetetleníti el üzleti érdekből.
2) Nem nyúlkál más meghajtókhoz, mint a Windows telepítő. Tehát csak ahhoz a háttértárhoz nyúl, amit telepítéskor megadsz, nem kezd magánakcióba, nem rakosgat szemetet a többi meghajtóra. Ez is egy Windows only betegség, egyik másik OS sem csinálja ezt.Nyugodtan próbáld ki, van kipróbálás (Live) módja is, ki tudod próbálni telepítés nélkül is, ha bejön, feltelepíted egy külső meghajtóra.
Ami miatt itt nem nagyon használunk Zorint: nincs vele nagy baj, de túlzottan windowsos akar lenni, meg vannak nála nagyobb disztrók, amik jobban hozzák, hogy miről kéne a Linuxnak szólni. De teljesen kezdőknek, akik első Linux disztróként próbálják be, teljesen megfelelő lehet ennek ellenére a Zorin.
-
válasz
Rimuru #67804 üzenetére
Nekem sem azzal van bajom, hanem....gyakorlatilag amit leírtál, azzal. Az eOS is okozott anno felháborodást azzal, hogy az elején ki lehetett választani, mekkora összeget ad a letöltő, de ott nulla dollárt is be lehetett jelölni és a meglévő helphez mindenki hozzáfért. Aki fizetett supportos Linuxot akar, annak ott vannak a professional disztrók, ez így nagyon gáz......
Amúgy meg kinézetre meg talán funkciókra is elég sokat fejlődött a Zorin, de én az előbbi kollégával ellentétben nem nagy jövőt jósolok neki. Aki ért hozzá persze a Core változatot is fel tudja turbózni, de épp az openszósz elvek miatt nem fognak hozzá sem nyúlni.
Condres OS már akkor inkább, az is jól néz ki.
(még eg Archklón, de akkor is....)
-
válasz
Rimuru #67802 üzenetére
+ a KDE Connect lenyúlása Zorin Connect néven:
Based on GSConnect and KDE Connect, “Zorin Connect” helps integrate and bridge your laptop or PC with your smartphone, enabling all kinds of cool features including:
Use your phone as a mouse
Quickly transfer files to/from phone and PC
See and reply to Android notifications on the desktop
See media player controlsEz a 39 dolcsi meg az Ultimate név azért enyhén erős.......
-
Gyick
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest