Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz GombócArtúr #299 üzenetére

    Az aktuális jegybanki kamatot. Illetve ez a lekötési időtől függ. Menj be, nézd át a listát. Van, hogy a 2 hetes a legmagasabb. Emlékeim szerint 1000 forintos jegyeket lehet vásárolni.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • X@b3e

    addikt

    válasz MasOyama #283 üzenetére

    Azt hittem a topic címéből, hogy itt komoly dolgokról van szó;]

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • GombócArtúr

    senior tag

    válasz Sipi #301 üzenetére

    öööö hova kell mennem?

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz Sipi #300 üzenetére

    Igen, ez a dolog az egyetlen hátulütője.... :O Erre a limites dolgora sokan kérdezőködtek, végül az jött le belőle, h lesz változtatás, csak még nem tudják mikor, de elvileg határos időn belül.

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Sipi

    addikt

    válasz GombócArtúr #303 üzenetére

    Hozhatod hozzám is a pénzed. :)
    Nagyobb OTP-fiókokba. A weblapjukon meg is keresheted, adott régióban mely fiókok foglalkoznak állampapírokkal. Ott talán többet tudnak segíteni is. (Meg az aktuális lejárati időket, kamatokat is ők tudják megmondani.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Papa-Georgo

    senior tag

    Amúgy láttam volt kis kavarás dolgokban, Credit-Suisse, meg egyebek, aranyút, minden arany, stb.

    Ha vmelyik termékről érdekel vkit infó szívesen elmondom, mindenféle ''takargatás'' nélkül.
    Ezek ált. viszonlag egyszerű termékek, nagyon nincs bennük ''kanyar''

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Sipi

    addikt

    válasz Papa-Georgo #304 üzenetére

    Annyi előnye van, hogy így az ember rá van kényszerítve, hogy átgondolja a pénzügyeit, megtervezze, és ne csak úgy szórja a pénzt. Én több, mint egy éve boldogulok vele. Igaz, az OTP-s folyószámlámat meghagytam mellette, erre utalom át (ingyen) azt a pézt, amit fel szeretnék venni a rengeteg OTP-automatából. De fiztni az ELLA-kártyával is lehet.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sihto_

    tag

    Szasztok van kb. sok millám, és olyan 2 millióval akarok tőzsdézni, régebben már tőzsdéztem, de teljesen megváltoztak azóta a szabályok (pl.: egész napos nyitvatartás, nincs adó stb. ) ha valakinek lenne tapasztalata, hogy most hogy zajlik az egész leirhatná ide. Vagy ha tudnátok Debrecenben egy helyet ahol lehet tőzsdézni az sem lenne rossz.

    [Szerkesztve]

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • MasOyama

    őstag

    válasz X@b3e #302 üzenetére

    Nagyon komoly dolog!

    PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

  • GombócArtúr

    senior tag

    válasz Sipi #305 üzenetére

    ha jól kamatot fizetsz, vihetem hozzád is... :)
    utánanézek, ez a lekötöttbetét(kamat) elég gány... és egyre soványabb. A jelen tendenciából kiindulva egy év múlva én fogok kamatot fizetni nekik, hogy ott van a pénzem...

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz Sipi #307 üzenetére

    Sajnos az az általános tapasztalatom, hogy az emberek nem gondolják/látják át a pénzügyi helyzetüket. Sokan elég felelőtlenül hoznak döntéseket, melyek alég komolyan érintik tárcájukat. Spórolás, nyugdíj előtakarékosság....bahh..ilyenre szinte nem is gondolnak a fiatalok, akik moist kezdenek dolgozni/már pár éve dolgoznak.

    Sztem egy ilyesmi megtakarítási forma, mint amik itt emlitődtek meg, aranyút meg hasonlók, nagyon hasznosak lehetnek ezeknek a fiataloknak. Ők ált. ha jobb állásuk van, egy havi 10-15e azért nem vágja földhöz őket, még nincs annyi kiadásuk, viszont amikor elérik azt a kort, amikor már kifizetés kerül szóba, persze tudom, h egy 15-20 éve elég rémisztően hagzik, de meglepődnek, és örülnek annak a közel 10millás összegnek amit akkor kapnak.

    Vhogy kicsit úgy látom, hogy ez úgy jó, h ha rendszeres befizetés az ügyfél részéről ''elfelejtődik'', majd aztán mikor megkapja, eszébe jut, h neki ilyen is van, micsoda kellemes csalódás... :D Persze ez csak az én meglátásom.:U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Sihto_

    tag

    válasz Papa-Georgo #311 üzenetére

    Azért én nem nevezném megtakarításnak, azt, hogy havi 10-15 ezerért kb 20 év mulva kapok 10 millát.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • BosX

    aktív tag

    válasz Kalandor #1 üzenetére

    kicsit általánosságban is leírnám szubjektív véleményemet a témáról:
    nem olyan bonyolult dolog ez a megtakarítósdi, egy internetkapcsolattal és némi rászánt idővel hamar kiművelődhet az ember, én alapvetően 3 módját favorizálom a dolgoknak.
    1. Bank, pénzpiac. Klasszikus eset, az emebrfia/lánya bemegy a bankba, nyit egy lakossági folyószámlát, pénze látraszólóan kamatozik, bár ezen senki nem arányos hozamot elérni, a kamatok 0,5-1%-on mozognak.
    Ha pénzét leköti (egy időre lemond róla), akkor magasabb kamatot éhet el, de a betéti kamatok mindig szinte azonnal követik (főleg negatív irányban) a Magyar Nemzeti Bank alapkamatát, mégpedig úgy, hogy mindig alatta helyezkednek el.
    Ez jelenleg 6%, tehát a bankoknál kb 3-5% az elérhető kamat.
    Nem sok, de atombiztos, lévén garantált és az OBA (Országos Betétbiztosítási Alap) által is biztosított bizonyos mértékig.
    A lekötésnél általánosságban elmondható, hogy 3hónapra adják a legmagasabb kamatot, és minél nagyobb a betét, annál nagyobb a hozam. Sok pénzél akár egyedi ajánlatot is ki lehet harcolni. Általában van minimális betétösszeg, ez olyan 50k körül mozog, ha előbb kell a pénz, akkor a betétet fel kell törni, és a legtöbb banknál a sima látraszóló kamatot írják csak jóvá.
    Ha nagy összegről van szó, lehet jobban megéri a feltörés helyett egy lombardhitelt fölvenni, ennél a hitel fedezete a bankbetét lesz.
    A bankbetétet ált. már meglévő nagyobb megtakarításokra alkalmasabb
    (egy autó vagy ingatlan eladásából felszabaduló pénz, örökség stb.), de a rendszeresen (havonta) pénzt félrerakóknak se kell búsúlni, nekik találták ki a takarék/betét számlákat. Ezek elkülönített speciális számlák (ált. a betétszámla azoknak az ügyfeleknek van, akik nem az adott banknál vezetik a folyószámlájukat, de ez nem szentírás..)
    Kamatok sávosan a lekötött betétekhez hasonlóak, ált limitált kamatveszteségnélküli pénzkivéttel. ( de van ahol még ez sincs, lsd IEB)
    A számlavezetésért ált. nem kérnek pénzt, tehát ha havonta 10-15k félrerak vlaki, biztonsággal kamatoztathatja itt a pénzét. OBA garancia kiterjed erre is.

    2. Befektetési alapok
    Ha vlaki nem elégedett a betéti kamatokkal, egy szinttel feljebb léphet, és pénzét a gazdaság különböző szektoraiban fialtathatja nagyobb szaktudás nélkül, ebben vannak segytségére a befektetési alapok. Az alapba befektetési jegy vásárlásával lehet befetetni, a bef jegy. egy értékpapírnak tekinthető, hasonló a részvényhez, túlképpen azt mutatja meg, hogy vlaki az adott alapnak tulajdonosa.
    A névértékük ált 1forint, a tényleges értékük, ezáltal az alap vagyona naponta változik. Ezt (tehát az alap teljes vagyonát, azaz az eszközértéket, vlamint az egy jegyre eső eszközértéket) naponta közzé kell tenniük az alapkezelőknek.
    A befektetés nem kamatozik, hanem hozama van, ami nem garantált. Tehát hiába hozott szép hozamot egy bef alap, nincs garancia arra, hogy ez a jövőben így lesz.
    OBA biztosítás se terjed ki rájuk. A hozamot úgy lehet elérni, hogy a bef jegy vásárlásával fizetett pénzeket az alapkezelő az alap bef politikájának megfelelően befekteti, az elért nyereségeket pedig hozzáírja az alap vagyonához, ezzel növelve a jegyek tényleges értékét. Tehát a befektetettt pénzhez úgy lehet hozzájutni, hogy az adott jegyeket eladjuk/visszaváltjuk.
    kockázatválalló kedvünknek megfelelően sok alpból lehet választani, vannak pénzpiaci, kötvény, részvény, ingatlan, vegyes, belföldi, nemzetközi stb. alapok, a választásban nagy segítséget nyújt a BAMOSZ Bővebben: link oldala. Költségek: ált. értékpapírszámlát kell nyitni a jegyek tárolásához, ez nem feltételnükl olcsó mulatság, az alapkezelők pedig jutalékot számítanak fel a vásárlás/beváltás során. Egyszeri nagyobb cash elhelyezésére és rendszeres félrerakásra is használható (pl luciferc A Budapest BAnktól írt olyan ajánlatot, amit direkt az utóbbira jó), a hozamok nagyok jók is lehetnek, pl egy részvényalap hozama akár rövidtávon is 40% is lehet akár.
    A betétkamatok elolvadásával ennek a befktetési formának lesz szvsz a legnagyobb népszerűsége, nem árt figyelni rájuk.

    3. Tőzsde, egyéb.

    Ha vlaki nagyobb pénzzel játszik, és van tudása, ideje foglakozni vele, értékpapírszámlájával és mondjuk egy netes brókerfelülettel egyéni portfóliót is építhet részvényekből, kötvényekből (elsősorban banki kötvények mennek), állampapírokból. Ezekről nem írok részletesen, aki ilyenben gondolkodik, az szvsz vlahol ért már hozzá:)

    Egyéb lehetőségek, pl lakástakarékpénztár. Erről volt külön topic is itt a PHn, aléyneg benne van, vagy a két lakáskassza oldalán (fundamenta és otp) oldalán is fenn vann minden info. Lényeg, hogy a fix állami kiegészítés miatt éri meg a dolog, főleg lakásfelújításra.

    És amibe én nem mennék bele: biztosítások megtakarítási elemekkel megspécizve. Lehet hogy jó dolgok, de engem még nem győzőtt meg egy ajánlat sem, hogy miért is jó ez nekem. (főleg ha vlaki minimálbéres, és az adókedvezménnyel se tud mitkezdeni) Leggtöbször ezerrel megy a ködösítés, ilyen éleútprogram olyan aranyág, nekem ez életidegen.

    remélem tudtam segíteni, és bocs a néhol szájbarágos dolgokért:)
    ajánlami tudom a PSZÁF, az OBA, a bankok (bank.lap.hu), és a BAMOSZ weboldalát, ha vlaki többre kíváncsi.

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • ActionMan

    tag

    válasz Sipi #279 üzenetére

    ''Részvény, tőzsde: magánembernek túl kockázatos, és sok pénz kell hozzá. Ha befektetni akarsz, nem jó. Nem arra való.''

    Most jön a kedvenc részem. A tévhitek eloszlatásának kísérlete.

    Először is a tőzsde kockázata alapvetően nem attól függ, hogy magánember vagy intézményi befektető műveli e, hanem a művelés ''hogyanjáttól''.
    A kockázat rendkívül relatív fogalom.
    Tény, hogy a banki lekötésnél és az állampapíroknál a tőzsde jóval kockázatosabb, de ez a kockázat abszolút kezelhető. Ehhez persze valamicskét már érteni kell, de ha valaki beleássa magát, könnyen beláthatja, hogy a részvényekkel és egyáltalán a tőzsdén a helyzet közel sem olyan szörnyű kockázat terén, mint azt az embertömegek elképzelik.

    Tévhit, hogy sok pénz kell hozzá. A tőzsdézést 100 ezer forinttal el lehet kezdeni M.O.-n (külföldi tőzsdén tipikusan valamivel többel, USA-ban pl. kb. 500 ezerrel), ami tökéletesen megfelel a tanuláshoz. Az tény, hogy a 100 ezret nem tudod úgy forgatni, hogy abból normális jövedelem termelődjön, de el lehet vele kezdeni tanulni.
    Természetesen ha nagyobbat akarsz szakítani, akkor nagyobb összegre is van szükség, de ez mindennel így van.

    Befektetésnek a tőzsde nagyon is jó dolog. Ha értesz hozzá és jól csinálod, sokat fialhat a pénzed és számomra emiatt lesz befektetés és nem amiatt, hogy sok-sok évig pumpálom bele a pénzt és közben megalszik a tej a számban.
    Ezenkívül a tőzsde illetve a részvények remek kiegészítői is lehetnek egy befektetési portfoliónak. Pl. ha már az egzisztenciád megengedi, hogy akkora összeget (több milliós) fektess be, amit már érdemes diverzifikálni (az összeget megosztani több féle bef. között), akkor annak egy részét érdemes részvényekben tartani (persze ha épp nem a legnagyobb recesszió közepén van az ország).

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • ActionMan

    tag

    válasz Sihto_ #308 üzenetére

    Üdv!

    Említed, hogy régebben tőzsdéztél, de azóta sok minden megváltozott, pl. az egész napos nyitvatartás.
    Hát jó lenne, ha kicsit kifejtenéd, milyen volt amikor még nyomattad, mert nekem úgy tűníik, hogy az még kb. a ''hagyományos'' és nem a mai elektronikus időben lehetett.

    Ma ha pontosan tudom, ez a következő képpen zajlik (egyébként megnézheted a BÉT honalpján is, Bővebben: link )

    8.30 - 9.00 - Nyitó ajánlatgyűjtési részszakasz
    9.00 - 9.05 - Nyitó ügyletkötési részszakasz (ebben alakul ki az egyes részvényekre vonatkozó aznapi nyitó ár)
    9.05 - 16.30 - Szabad szakasz (ebben folyik a folyamatos ajánaltpárosítás, lényegében ilyenkor kereskedhetsz)

    Röviden a dolog úgy zajlik, hogy bemész egy brókercéghez (vagy bankhoz is akár), nyitsz egy értékpapír-számlát, felteszel rá pénzt és utasítod a céget, hogy mit csináljon (pl. vegyen x részvényt y áron, vagy adjon el, stb.).
    Az utasítás illetve ajánlattevés történhet telefonon, levélben, személyesen vagy elektronikusan (ha minden igaz akkor sms-ben és wap keresztül is).
    Ha nem kereskedsz folyamatosan, akkor elég a telefonos is, de azok számára, akik aktívan kereskednek, vagy maguk szeretnék intézni, az elektronikus rendszer a legjobb, legolcsóbb, leggyorsabb, legkényelmesebb.
    Az elektronikus kereskedés történhet webes felületről (egy honlapon töltesz ki űrlapot) vagy egy e célból fejlesztett programmal, amit felraksz a gépedre.

    ''tudnátok Debrecenben egy helyet ahol lehet tőzsdézni az sem lenne rossz''

    Hát konkrétan nem tudom, hogy melyik brókercégnek van ott irodája (ha van egyáltalán), de BP-n lényegében mindnek van.
    Viszont mint kiderült, a tőzsdézés nem helyhez kötött dolog. Elég csak személyesen a számlanyitásnál részt venned (sőt ha jól tudom, van olyan, hogy postán keresztül nyitsz számlát), a pénzt már bárhonnan utalhatod és az ajánlatokat is bárhonnan megteheted (ahol van net vagy telefon :) ).

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • ActionMan

    tag

    válasz BosX #314 üzenetére

    ''És amibe én nem mennék bele: biztosítások megtakarítási elemekkel megspécizve. Lehet hogy jó dolgok, de engem még nem győzőtt meg egy ajánlat sem, hogy miért is jó ez nekem. (főleg ha vlaki minimálbéres, és az adókedvezménnyel se tud mitkezdeni) Leggtöbször ezerrel megy a ködösítés, ilyen éleútprogram olyan aranyág, nekem ez életidegen.''

    A szívemből szóltál, ezzel én is pontosan így vagyok. :)

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • amargo

    addikt

    válasz Papa-Georgo #294 üzenetére

    Kérdés, amivel felhoztam a topicot. Kicsit bővebben tudnál e ezekről írni?
    pl az aranyútról nem találtam sokat, a céginfóban a cslife-nak elég durva(! lottó 5ös párszorosa) tökéje van.. de simonzé esete után még így se biztos, hogy belemennék. De pl az első lakáshitelről sok jót olvastam. Esetleg ezekről?
    Köszönöm előre is a segítségedet :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • BosX

    aktív tag

    válasz amargo #318 üzenetére

    nem tudom pontosan mire gondolsz, de a Credit Suisse Mo.n biztosítóként, egészségpénztárként és magánnyugdíjpénztárként működik. A pénztárak semmi pluszt nem nyujtanak, és mivel vlamilyen megtakaritást próbálnak neked eladni, vlamiylen unit-linked, befektetéssel kombnált életbiztosításról lehet szó, amikről korábban már írtam, hogy nem biztos a legjobb megoldás...

    Az Első Lakáshitel (Ella) Bank meg egy takarékszövetkezetből lett kereskedlmi bank, neve is mutatja, főleg lakáshitelekel foglalkozik. Hogy milyen megtakarítási formát akarnak neked így eladni, fogalmam sincs:F

    Ha meg tőke kell, a bef alapok már több mint 1000milliérd forintnyi vagyont kezelnek Mo.n, abból mennyi lóttóötös kijönne:)

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • Sihto_

    tag

    válasz ActionMan #316 üzenetére

    Hát úgy igazán pontosan nem emlékszem, de valami ilyesmi volt: talán olyan 9-13-ig ment a kereskedés, bent üldögéltél egy bróker cégnél nézted a tv-n az árfolyamokat meg az aktuális kötéseket és volt egy emberke, akinek valami kis cédulán odaadtad, hogy mit akarsz csinálni venni, eladni stb. és ő hivott fel egy bróket telefonon, aki megkötötte az üzletet, majd élőben is láthattad a tv-n, hogy igen sikerült, na azok voltak a szép idők ...

    Amúgy köszi a gyors választ, ha jól értem, akkor bármelyik bankhoz becaplatok és nyitok egy értékpapír-számlát aztán a többi már netesen mehet? Vagy jeleznem kell a számla nyitáskor is, hogy neten keresztül akarok üzletelgetni?
    Mondjuk ezeknek már éppen utánna tudok nézni ...

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • simonzé

    addikt

    válasz Sihto_ #308 üzenetére

    Db-ben a Cegléd utca sarkán a templom mögött épült egy új társasház. Az alsó üzletek közül az egyik ilyen tőzsdeügynök cég. Elég szimpatikus így kívülről, asszem a nevük fogott meg, meg a szép arculatuk. Nemtok róluk semmit, de tippeket kértél... :) Különben a tőzsde most nagyon fent van, nem hiszem, hogy sokat nyerhetnél mostanában.
    Meg kell várni amikor az utván ''pestis és halál'' van, akkor olcsón lehet vásárolni, ezt egy okos politikus mondta.:)

    I don't fit in. I fit out.

  • ActionMan

    tag

    válasz Sihto_ #320 üzenetére

    Félreértettél, én azt írtam le, hogy ma hogyan megy a dolog és nem pedig arra próbáltam visszaemlékezni, amikor még Te tőzsdéztél, mert akkor én még nem foglalkoztam ilyesmivel.

    ''ha jól értem, akkor bármelyik bankhoz becaplatok és nyitok egy értékpapír-számlát aztán a többi már netesen mehet?''

    Na akkor kicsit részletesebben erről a brókercég dologról, mert fentebb nem akartam kisregényt írni a részletekkel.

    Igen, elvileg a bankok is foglalkoznak értékpapír, és persze részvény kereskedelemmel, viszont a brókercégekhez képest, amik sztine csak erre specializálódtak, horribilis jutalékokkal dolgoznak.
    Egy bankot csak akkor ajánlanék ilyen szempontból, ha nagyon fontos számodra a biztonság és csak ritkán kereskedsz, jóval nagyobb összeggel, mint a fentebb említett 100e Ft. Azonkívül, a bankoknak tipikusan nincs olyan speciális kereskedési rendszerük, mint egy brókercégnek, tehát webes felület vagy külön progi (persze van kivétel, az IE bank eBroker szolgáltatása Bővebben: link), szóval leginkább maradna a telefonos vagy személyes módszer.

    A brókercég választásnak sok szempontja lehet, ahogy a befektetési ill. kereskedési szokások is igencsak eltérőek lehetnek.
    A jutalékok viszont általában alacsonyabbak, gyors teljesítés, szakértelem és jó esetben kényelmes és használható rendszer vár, ha sikerül kiválasztanod a megfelelő céget.

    Most ezekről nem írok további részleteket, de ha kíváncsi vagy tapasztalatokra, konkrét jutalék nagyságokra, akár képekre a különféle kereskedési rendszerekről, akkor majd szívesen megosztom ezeket.

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • virkir

    veterán

    válasz ActionMan #322 üzenetére

    Egy kis segítség Sihto_ koll részére, ne keljen annyit írni:)
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    nagyon sok infó nyerhető ezekről a helyekről

    [Szerkesztve]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Sihto_

    tag

    Na szóval köszike a gyors válaszokért : ActionMan, virkir
    Most jelenleg tényleg nem nagy szám a tőzsdei befektetés, de érzésem szerint most futunk bele egy leszállóágba és az alján már be akarok én is szállni.
    Ha valakinek lenne tippje még, hogy mit érdemes csinálni mondjuk 4 misivel vagy esetleg többel az bombázhatna az ajánlataival - a bankok kilőve, jelenleg a tőzsde is, számtech cég tultelített a placc ezeken kivül bármi érdekel, és ha valakinek lennének konkrét tőzsdei tapasztalatai, amiről érdemes tudni azt is szívesen olvasgatom és ezer köszönet.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz amargo #318 üzenetére

    Ígérem írok róla, mais pl. aranyútról hallgattam egy 3órás szemináriumot, lefogom írni kicsit jobban, de ma pl. most értem haza, hnap Bécsbe utazok, Pénteken Almádiba....

    De megpróbálok írni róla, hnap sztem fent lesz. Vagyis lassan már ma... :D

    Amúgy ha gondolod, személyesen is összeülhetünk ha úgy neked jobb és elmondom.

    Másrészt, aki logikusan/átgondolt lépésekkel csiánálja, NAGYON kicsi az esélye hogy rosszul járjon. Ez ált. akkor fordul elő, mikor nem elég tájékozott, nem látja át az egész rendszert.Épp ezért vagyunk mi, hogy segítsünk megérteni. Alapvetően, elég egyszerű, és átlátható.

    1-2, nap, és ahogy időm engedi, de mindenképpen írok róla :B

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • X@b3e

    addikt

    válasz MasOyama #309 üzenetére

    Ne menjünk bele, mert ez nem ide illő dolog. Az meg, hogy heti 2-3 óra munkával 10-20%[kép]
    Egy idő után biztos, de addig max a Te fizetésed növelik. Ehhez sok idő és mégtöbb pénz kell. No meg rengeteg téríthető ember

    ... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

  • virkir

    veterán

    válasz Sihto_ #324 üzenetére

    Szvsz most kéne belefogni a kiegyenlített mozgás miatt, ha óvatos vagy nem lehet nagyot bukni. A leszállóágról annyit, én vártam a lefelé mozdulást, mivel két évre visszamenőleg az adataim hullámzó nyári forgalmat mutattak, ehelyet egyenletes emelkedésben van már elég régóta. Buktam is emiatt, hogy nem mertem vásárolni:O
    Most én DT-vel próbálkoznék kizárólag saját tőkével.

    Még egy linkBővebben: link

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Sihto_

    tag

    válasz virkir #327 üzenetére

    Szerintetek nem kellene ennek a topicnak a mintájára egy befektetés topicot, mert amiről már mi bezsélünk, az régen nem egyenlő a megtakarítással, vagy van már ilyen egyelőre nem találom.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • ActionMan

    tag

    válasz virkir #327 üzenetére

    Amennyiben DT alatt a daytrade-t érted, én semmiképp nem próbálkoznék Shito_ helyében azzal.

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • ActionMan

    tag

    válasz Sihto_ #328 üzenetére

    Szerintem is jobb, ha átmegyünk ebbe a topicba:

    Bővebben: link - Részvények, tőzsde

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • Slax

    senior tag

    Lehetséges valamikor a jövőben, családi ház eladásából nagyobb összeg kerül a családi kasszába (kb 10 milla körül, kicsit több is lehet). Az OTP megtakarítási formái közül mit választanátok ti? Ősök ragaszkodnak az otp-hez, mert nem valószínű, hogy 1 éven belül összeomlik.

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

  • Sipi

    addikt

    válasz Slax #331 üzenetére

    Ahogy egyetlen más magyarországi bank sem...
    Javaslom az Optima befektetési jegyet. Jelenleg elég jól hoz (éves szitnen talán 11%). Bármikor felveheted. Értékpapír-számla kell(ene) hozzá, de azt nemrégiben összekötötték valahogy a folyószámlával.
    Ha hosszabb időre is le lehet kötni (egy részét), esetleg ennek kamataiból lehetne finanszírozni egy befektetési életbiztosítást vagy lakástakarékot. A biztosítást sok évre kötheted (25), jó lesz majd egy OTP-s lakáshitel esetén (ha az OTP Garanciánál lesz a bizt.). De 10 év után büntetés nélkül felveheted az összegyűlt pénzt. Bár, ezt az OTP-nél alaposan meg kell kérdezni, mert NAGYON rugalmatlan bank.
    Az LTP-t 8 év után veheted fel úgy, hogy akkor már bármire használhatod. Havi tizenvalahányezer foirnt, amihez állami támogatás járul. A kamata nem nagy, de az ingyen állami pénz miatt a hozama igen. Ekkora összegnél a kamatból valszeg teljesen kijön bármelyik forma havi összege. (Egy 5m forintos életbizt. havonta max. harmincezer forint.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • amargo

    addikt

    Hááá vazzeg!

    OTP 200k ra 2,75% kamatot ad! Ez durva, ennyiért nem akarom itt tartani a pénzemet.
    Szerencsére a többinél nem ilyen az érték ott 4.75% környéke, de ez a kedvezményes időszak miatt van.

    Valami jó bankot ahova nem ilyen szánalmas kamatokkal lehet a pénzemet elhelyezni, vagy valami tanácsot. Egyszerűen csak egy olyan bankra van szükségem, ahova bizonyos időközönként betehetek pénzt, ami el álldogál ''magában'', ha meg nagy szükségem van rá, akkor ne kelljen évekig várni, hogy mikor juthatok hozzá a pénzemhez.
    Ennyi.

    Most nálam van a 3ajánlat szerződése, amit átolvasok, de a 25év megijeszt!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Papa-Georgo #325 üzenetére

    Köszönöm az ajánlatodat, ha időd engedi pár sort írhatnál róla igazán, amolyan összefoglaló félét.
    Ha a pénzemet ténylegesen beakarom fektetni, már tudom, hogy képben kell lennem a dolgokkal, ezért keresek erről majd egy alap-kezdő könyvet. Nem nagyon értek ehhez, ahhoz meg nem vagyok nagymenő, hogy elkótyavetyéljem a pénzemet.
    Találkoznék Veled, akár, de szigorúan csak magánba! Ez viszont sejtésem szerint nem igazán jöhetne össze, ha ezzel foglalkozol, vagy tévedek?

    amargo

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • luciferc

    őstag

    válasz amargo #333 üzenetére

    Egyszerűen csak egy olyan bankra van szükségem, ahova bizonyos időközönként betehetek pénzt, ami el álldogál ''magában'', ha meg nagy szükségem van rá, akkor ne kelljen évekig várni, hogy mikor juthatok hozzá a pénzemhez.

    Ilyenre kiváló példa a befektetési jegy. Max 2 nap alatt a pénzedhez jutsz, kellemes hozam és biztonság egy jól megválasztott jegynél . Hátránya, hogy minden befizetés és kivétel tranzakciós díjjal terhelt (jellemzően 2-400 Ft), így egyszerre mindig nagyobb összeget érdemes betenni, illetve befektetési jegytől függően minimum fél vagy 1 évet célszerű minimálisan tervezni a megtakarításra (éppen a költségek illetve a rövidtávú piaci hatások miatt).

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz amargo #318 üzenetére

    Első és legfontosabb, hogy tisztázzuk azt, hogy az Aranyút befektetési forma, független a Credit-Suisse-től, tehát nem az ő termékük, ez egy brókerház-nak a terméke. Csak sokan keverik, mert CS-nek sok ''arany'' elnevezésű terméke van, mondjuk a Generalinak is van , de az más tészta.

    Aranyút, egy Mo.-n még kevésbé elterjedt megtakarítási forma. Itthon ált. emberek úgy gondolkodnak, hogy berakják pénzüket bankba, és akkor hű dejó lesz nekik. USA és EU-s tendencia viszont a befektetésekben való ''spórolás'' felé törekszik, erre lehet grafikonokat nézni, nem ez a lényeg. Szóval ez egy megtakarítási forma, ami eszköz alapokra épül.Ez végülis hasonló a tőzsdéhez. A havi befizetett összegekből, darabegységeket vásárolnak neked, és ezért értelemszerűen, az árfolyamtól függően, minden hónapban más mennyiséget tudsz vásásrolni uan abból. Tehát nem biztos, hogy az az eszközalap a ''nyerő'' ami éppen a legmagasabb értéken van, mert ha kisebb az értéke többet tudsz venni, és egy esetleges jelentős erősödésnél, komolyabb nyereséggel zárhatsz. Tehát minden hónapban befizetsz egy fix összeget, amiből vásárolnak neked darabegységeket. Hogy meddig fizeted, az értelemszerűen, te döntöd el, kiválasztod neked milyen időintervallum szimpatikusabb. Annyit kell tudni róla még, hogy ha jól emléxem, akkor ehhez nincs életbiztosítás. Másik ''hátul ütője'' bár sztem ez nézőpont kérdése, de mivel Megtakarításról beszélünk, nem gáz, hogy nincs időközi pénzkivét.Tehát, míg egyéb megtakarítási formáknál, pl. Aranyeső, Aranyeső+, lehet pénzkivét futamidő alatt, addig itt ez nem lehetséges.

    Remélem sikerült vmivel +infót adnom, ha még mindig vmi nem világos, kérdezz bátran, illetve figyelmedbe ajánlom az alábbi oldalt.
    Bővebben: link

    Lakáshitellel kapcsolatban, Aranyeső, és ezek kapcsán van lehetőség, egy úgynevezett halasztott hitelre, ami elég jó dolog, csak bankok nem nagyon reklámozzák.Lényege röviden annyi, hogy kb. futamidő fele alatt visszatod fizetni hitelösszeget, úgy hogy még nyersz is rajta pénzt. Ellánál elég kedvező hiteleket lehet igényelni, én a svájci fran alapút részesítem előnyben, mert az viszonylag stabil.

    Azért mert vkinek, nem jött be egy befektetés, sok mindentől függhet. Általános dolog, hogy emberek nem látják át, hogy mit vállalnak be, és ezért ezeket a társaságokat szídják. Én, igyekszem minden ilyen program kapcsán minnél jobban tájékoztatni ügyfelet, hogy ez pontosan micsoda és mivel jár. És akkor ''engedem'' hogy alá is írja, ha látom rajta, hogy érti, és tudja mit vállal be.


    Ha kérdés van, nyugodtan keress, de ha jobb neked, akár vmikor egy kávé mellett össze is űlhetünk, és akkor elmondom, elmagyarázom szóban, vki jobban szereti.

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz amargo #334 üzenetére

    Igen ezzel foglalkozom, de ha gondolod, neked megnyugvást ad, akkor civilben is találkozhatunk természetesen. Majd legfeljebb nem veszek fel öltönyt :P :DD

    De komolyan mondom, e-mailben egyeztetünk egy időpontot, meg egy helyszínt, aztán egy kávé vagy vmi üccsi mellett megbeszéljük.

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • Papa-Georgo

    senior tag

    Egyébként, aki ilyen Unit-Linked termékben gondolkodik, annak ajánlom, hogy iratkozzon fel a CSlife oldalon, a Credit-Suisse hírlevélre, ott nagyjából napi rendszerességel küldik az eszköz alapok aktuális értékét, kcist lehet játszani fejben vele, melyik milyen hozammal bír. Érdemes e fektetni bele.

    ált. kétféle eszközalap van. (6közül lehet választani, 6különböző) Mármint olyan szempontból, van kétféle, hogy az egyik vmivel e jegybanki alapkamat felett van, ez elég biztos, olyanoknak, akik nem szeretnének kockáztatni igazán.

    Illetve van egy kicsit merészebben szárnyaló eszközalapok, amik kicsit nagyobb ingadozással ugyan, de nagyobb nyereséggel is tudnak működni.

    Itt mindenki eldönti, neki mi szimpatikus. Hibákra visszatérve kicsit. Emberek ott szokták elkövetni a hibát, hogy mondjuk X forintjuk amit beraktak, vettek belőle Y darabegységet kezdetekkor. És mondjuk ennek aktuális árfolyama elkezd zuhanni, tehát mondjuk az Y DE. márcsak 0,5*X ér. Ekkor kurvára elkezdenek parázni, hogy úristen most vesztettek meg micsoda tragédia, és kiveszik pénzüket, és mindennek elmondják a szolgáltatót, hogy fúú. AHELYETT, hogy átlátnák, hogy hohó...most fele annyi az érték, akkor gyorsan ami van még mozgósithító tőke, vegyünk belőle DE-t, így mondjuk megint X összegért, már 2Y-t vesznek, majd elkezd emelkedni az árfolyam és mostmár nem 0,5*X, hanem mondjuk 1,5*X.....akkor ugye az eddigi 3Y rögtön 4,5Y lett....és ahelyett hogy vesztettek volna, kaszáltak egy csomót... :U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • BosX

    aktív tag

    válasz Papa-Georgo #338 üzenetére

    jól értem akkor, hogy a biztosító annyit csinál, hogy berakja az ember pénzét a saját befektetési alapjaiba? Ebbe mi a forradalmi újítás, miért jó az, hogy egy külön szolgáltató is belép a rendszerbe? (főleg hogy klasszikus életbiztosítás se társul hozzá?):F

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz BosX #339 üzenetére

    Biztosító egy vagyonkezelőn keresztül intézi az egészet.TEhát megbíz egy vagyonkezelető aki létre hoz, vagy létező alapokba pakolja bele. Lényege ez, hogy így úgymond egyenesen a gazdaságba pakolja bele, ahol 15-20% nyereséggel zár, amit a biztosító odaad neked úgymond, míg a bank jobb esetben 6-8%-ot ha ad neked.

    ''főleg hogy klasszikus életbiztosítás se társul hozzá?''
    Ez csak az Aranyút esetében igaz, többinél van.

    Amúgy biztosítás, pl. még hitel szempontjából is jó.Mármint figyelembe veszik. Mellesleg, az öszes befektetés esetében, igénybe vehetsz 20%-os állami támogatást, melynek éves mértéke max. 102e Ft. lehet

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • BosX

    aktív tag

    válasz Papa-Georgo #340 üzenetére

    az első bekezdést most nem vágom:)

    Ha bemegyek egy bankba, és nyitok egy értékpapaírszámlát, és a banki alapkezelőn keresztül befektetek egy értékpapír (vagy ingatlan) alapba, akkor ugyanugy a gazdaságba fektettem be közvetlenül. (részvény, kötvény, állampapír, jelzáloglevél, ingatlan stb. Gondolom egy biztosítói eszközalap is hasonlókból áll, nem? ) A hozam meg az alap fajtájától és a piaci helyzettel függ.
    6-8% mondjuk egy belföldi kötvény/állampapír vagy pénzpiaci alap jellemző hozama. Milyen hozamot nem fizetnek ki akkor a bankok?:F

    ''Ez csak az Aranyút esetében igaz, többinél van.''

    Ahol van, akkor ott a havi befizetés része megy a biztosításra, a másik része meg az ügyfélszámlára megtakarításnak?

    Az állami támogatás az szja kedvezmény? Az Aranyútnál is igénybe lehet venni?
    (vagyis akkor egy klasszikus befektetést álcáznak biztosításnak?)

    Ne vedd kötekedésnek, tényleg érdekel, szertném megérteni, hogy hogy működik ez az egész:)

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz BosX #341 üzenetére

    Szóval. :D

    Ezt azért mondtam,mert bank két helyre adja ki a lóvét. Kiadja hitelbe, oda egy 8-30% haszonnal szedi vissza, vagy pedig berakja gazdaságba 15-20%-ra.

    Erre mondtam, hogy ezek után, hogy ezt művelte a pénzeddel, kapsz tőlük egy 6-8%-os kamatot.zért mondom, hogy van kis külömbség.

    Természetesn a bizt. is hasonlókba fektetnek,de ált.olyanba ami biztos hoz, és nem fog negatív tendenciát mutatni...Értsd. sikerágazatok. Textil, élelmiszer, autó, számtech, temetkezés, wellness....stb. ezek az un. sikerágazatok. Ezen belül is beraknak több mindenbe pl. merci, suzuki, toyota, honda...stb. Így ha egyik akár rosszra fordulna, te mint kisbefektető, a létra tetején nem érzel változást.

    ''Ez csak az Aranyút esetében igaz, többinél van.''

    Ahol van, akkor ott a havi befizetés része megy a biztosításra, a másik része meg az ügyfélszámlára megtakarításnak?


    Van egy úgynevezett kezdő egységek, amik az első két év befizetéséből tevődnek össze.Ebből vonnak le mindenféle járulékos költségeket. Természetesen a bizt. is, melynek értékét részben te válsaztod, ugye mennyire bizt. magadat. De nem olyan jelentős összeg. pár száz vagy ezer ft. éves szinten.

    ÁT az szja-ból lehet levonni igen. Arra most nem esküszöm meg, hogy az Aranyút esetében is van-e ha érdekel akkor ennek pontosan utánna nézek.

    Az Arany út, kifejezetten megtakarítási forma, nincs is hozzá biztosítás.

    Fedőnév: Mivel bizt.-n keresztül megy,lényegében nekik ez ilyen hülyeség, elég hülyén jönne ki, ha csak naturba lenne, bizt. ''ajándék'' neked kb. :))

    Hjha, akartam még mondani, hogy ezsközalapok hazai ÉS nemzetközi papirokból tevődnek össze. Sok EU-s is van benne, meg USA-beli is.

    Egy példa, hogy a Credit-Suisse, milyen alapokkal dolgozik:
    Hazai Kötvény alap
    Hazai Részvény alap
    Európai kötvény alap
    Pénzpiaci alap
    Ingatlan alap
    Globális Részvény alap
    Vegyes alap
    Globális technológiai részvény alap
    Eastbrokers alapok alapja


    Remélem érthető voltam, hanem :( akkor kérdezz még, abbol tanul a gyerek, csak már nekem is kicsit késő van :P De szívesen válaszolok azért.

    [Szerkesztve]

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • BosX

    aktív tag

    válasz Papa-Georgo #342 üzenetére

    köszönöm válaszod, kezdem érteni a dolgot, de meggyőzni nem sikerült:)
    mind1, biztos van akinek ez jó:)

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • BosX

    aktív tag

    válasz kymco #344 üzenetére

    lassan már jutalékot kéne szednem ezért:)
    szüleimet is én vettem rá a váltásra:)

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz BosX #343 üzenetére

    Nem is a meggyőzés volt a célom :P

    De amúgy csak annyit mondok, hogy a bizt. dolgozók is ilyenekbe fektetnek be.És elég jól hozzák a nyereséget, ez sztem elmond azért vmit. ;]

    Személy szerint nekem tőzsde szimpatikusabb dolog, persze kockázat is nagyobb, de nagyobb nyereséget is lehet rajta realizálni. :U

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

  • kymco

    veterán

    válasz BosX #345 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy a helyi CIB fiókot rohanjuk le.... :)

    www.refujvaros.hu

  • BosX

    aktív tag

    válasz kymco #347 üzenetére

    pedig milyen jó a nyitott OTP ATM 100-rel arrébb. De legalább sorba is kell állni:)

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • BosX

    aktív tag

    válasz Papa-Georgo #346 üzenetére

    Nagyon jól lehet biztosítók/tőzsdei ismeretek nélkül is a tőzsdei hozamokat kihasználni.
    Bemegy az emebr egy bankba/értékpapírcéghez, nyit egy számlát (topic szerint OTPnél már összeboronálták az értékpapírszámlát a sima bankszámlával), és a berakott pénzből az emberfia/lánya vesz a saját igényei/lehetőségei/kozkázattűrése/hozamelvárása szerint befektetési jegyet.
    Nem kell magát elkölteleznie havi fix összegre, akkor veszi ki amikor akarja, akkor és annyit tesz be amikor akarja, vehet többfélét, eloszthatja az összeget több alap között, a kínálat széles. Az alapkezelőnek millió információközlésre van kötelezve, naponta egy jegyre eső eszközérték, összes eszközérték, portfólió összetétel, minden ami csak érdekes lehet.
    Pl a CIB Alapkezelő kínálata:

    Betét Alap
    Pénzpiaci Alap
    Euró Pénzpiaci Alap
    Konvergencia Kötvény Alap
    Ingatlan Alapok Alapja
    Kincsem Kötvény Alap
    Részvény Alap
    Európai Részvény Alap
    Indexkövető Részvény Alap
    Profitmix Alap

    A hozamok igazodnak a portfólióhoz.
    Van euroban vezetett alap is, itt árfolyam konverzió nélkül lehet eurot befektetni.
    Én inkább egy ilyet választanék...

    mentality, tradition, history. these things never change.

  • Papa-Georgo

    senior tag

    válasz BosX #349 üzenetére

    ''Kinek a pap, kinek a papné....'' :P

    Én amúgy a rántotthúsból is a nagyot szeretem... ;]

    ''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Új hozzászólás Aktív témák