Új hozzászólás Aktív témák
-
Vegha
senior tag
most akkor az U120H-val mi a helyzet ? Lehet kapni itthon ?
-
Pompi
nagyúr
-
ovecs
senior tag
A west end ben tuti, hogy az ottani wifi re csatlakoztam, utána kikapcsoltam a gépet, itthon pedig a párom kapcsolta be, ő biztos, hogy nem csatlakozott magától más hálózatra(végig abban a tudatban volt, hogy bedugta az utp kábelt)
Ha csak a wind nem csatlakozott magától más Wifi zone hálózatra (amit én nagyon kétlek) akkor szerintem bizony a west end el voltunk kapcsolatban... de este megnézem ha hazajön, mert napközben nála van a gép.... -
adalbert1
veterán
Kösz az infókat srácok!
Holnap szerintem megpróbálok egyet megtapizni élőben is...ovecs : elég komoly antennával nyomhatják akkor a westendben... Azért az Astoria nincs annyira közel... Nem lehet hogy valami másik nem titkosított wifihez csatlakoztatok?
-
ovecs
senior tag
Hát szerintem elég hatékony benne a wifi... Szombaton voltunk a west end ben mozizni, és ott csatlakoztam az ingyenes wifi hez. Mozi után hazajöttünk (Astoria) és a párom Skype on beszélt a Kanadában élő bátyjával, sőt videóhívás volt, a bátyjának a gyerekét néztük kamerán. A beszélgetés után a párom kicsit meglepődött amikor észrevette, hogy nem volt bedugva a hálózati kábel a routerből (még csak vezetékes van itthon)
Lényeg a lényeg a West end wifi jéhez voltunk csatlakozva az Astoria n, ráadásul eldugott helyen van a lakás, házak között és ennek ellenére simán ment a skype, ráadásul videóhívás volt( igaz csak mi fogadtunk képet)
Na ezek után azt mondom, hogy tényleg tud valamit az MSI

-
adalbert1
veterán
Kösz mindenkinek!
Ma úgy voltam vele hogy meg is tapizok egyet, de a Saturnban nem volt Wind (régebben már ugyan volt kezem ügyében, de akkor még nem gondolkoztam a vásárláson, ezért nem is néztem meg annyira).
Holnap szerintem beugrok a MM-ba, hátha ott van kiállítva...Ami 1 GB Rammal szerelt modell, abban 2*512 MB van, vagy maradt az a megoldás ami a PH! tesztben is van, tehát 1 GB onboard, és 1 slot szabadon?
Viszont ha már ott voltam a Saturnban megnéztem egy FS-t is... Hát ott már túl kicsik a billentyűk, e helyett végig 4-est ütöttem ahogy próbálgattam. Az aspire one már jobb volt egy fokkal, de ott meg a touchpad 2 oldalára elhelyezett gombok nem tetszettek. Persze biztos csak megszokás kérdése az is.
-
adalbert1
veterán
-
Sefter
veterán
Jetyke, rakal!
az ipconfig szerint N-t is tud...
arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e lecserélni a jelenlegi G-s routeremet N-esre... vagy nem fogom észrevenni a változást? -
Jetyke
tag
Csatlakoznék rakalhoz, a rajta lévő matricán is b/g látható, és szerintem ez nem egy olyan dolog amit lefelejtenek. Azt meg már tudjuk, hogy a neten rengeteg kamukonfig jelent meg. Igen, hogy gyártói oldal, de akkor is.
szerk: vagy esetleg az újabbakba kerül n-es, de ezt meg kétlem.
-
Sefter
veterán
az U100 -ban lévő N-es wifi mennyire hatékony? milyen wifi routert ajánlotok hozzá?
-
hehe23
tag
sziasztok.
gondolkodtam - bár lehet hogy rosszul
- és úgy döntöttem, hogy felteszem a windows 7 7057-es verzióját a windre.
van vkinek esetleg tapasztalata a dologról? pendrive-ról installálnám, remélem úgy megoldható, a vistát anno úgy tettem fel.
a win7 driverek windre nincsenek valahol összegyűjtve, vagy vannak egyáltalán?
ha vki belinkelné, megköszönném.
további jó hétvégét.
-
Pompi
nagyúr
válasz
Desantos77
#7564
üzenetére
- alaphelyzetben kéken világít a LED
- akkuról üzemelve Fn+F10 az energiatakarékos mód - zöld LED
- hálózatról Fn+F10 a Turbó mód - piros LED (1.09-es BIOS vagy újabb esetén) -
Desantos77
csendes tag
Fn+F10 használatával mit kapcsolok? Kék illetve zöld power gomb mit jelent?
-
Jamy
csendes tag
MSI Wind U115 Hybrid - teszt.
5,5 - 15 óra folyamatos működés 6 cellás (5200mAh) aksiról

Részletesen, de sajnos lengyelül.
és magyarra ferdítve a guglival
Angolul röviden.
-
Shad0w
senior tag
válasz
Aphrael
#7559
üzenetére
Ha nem kell a sárga leded (igazából zöld), akkor bal klikk (1*, nem többször) az akkun és a legalsó opciót ha kiválasztod akkor ugyanazt a hatást éred el. Egyébként meg a System Control Manager (SCM, vagymi) újratelepítése nagy valószínűséggel meg fogja oldani a problémát.
-
Aphrael
csendes tag
Sziasztok!
Elállítottam / letöröltem / felülírtam valamit, azt hiszem, és nem tudom visszaállítani.
Mikor megkaptam a gépet (051HU), már fent volt az XP, a driverek viszont még nem. Akkor, ha megnyomtam az Fn + F10 -et, a bekapcsoló gomb színe sárgára váltott (akksiról üzemelt), és jobb alsó sarkokban megjelent egy zöld elem és talán még valami (?).
Azóta telepítettem egy rakat programot, mentek fel driverek is, meg windows-os frissítések is, állítgattuk az energiaellátásos időket is.
Aztán feltűnt, hogy a proci órajele állandóan 1600MHz körül van, és nem megy 55°C alá (Everest Home). Fn + F10 kivételével minden Fn-es funkció működik(erre az egyre gyakorlatilag nem reagál), és állandó kék a bekapcs gomb.
BIOShoz nem nyúltunk.
Van valakinek ötlete, hogy újrahúzás nélkül hogyan kaphatnám vissza a sárga bekapcs gombomat? -
vadkörte
addikt
Hi all!
Azt meg tudja valaki mondani, hogy mi lehet az oka annak, hogy egy noteszgépnél az Everest fagy. Akármelyik verziót is próbálom. Akármilyen oprendszerrel (értsd: XP oder Vista) is próbálkozok. Lehet friss telepítésű, de lehet "agyon"használt is, Felmászik a progi, el is indul aztán 1xűen meghal. Olyannyira, hogy csak a póvergombra fekvős módon lehet kilépni belőle.
-
BloodRay
veterán
válasz
csuvarszkia
#7555
üzenetére
Tudtommal a kihasználtság függvényében automatikusan növeli a használt memóriamennyiséget.
-
Shad0w
senior tag
válasz
csuvarszkia
#7555
üzenetére
Azt jelenti, hogy már rábírtad.
-
Shad0w
senior tag
válasz
Salvador20
#7553
üzenetére
Nemkell messze menni, PH! teszt. Ottvan a vinyó és a venti között.
-
róland
veterán
válasz
Salvador20
#7550
üzenetére
Az U120 memóriája nem bővíthető. Lásd: [link]
-
Shad0w
senior tag
válasz
Salvador20
#7550
üzenetére
De bizony, annyiban különböznek, hogy a 120-asban nem lehet memóriát bővíteni.
-
Salvador20
őstag
[link]
Valamelyikőtök meg tudja nekem mutatni, hogy a képek melyikén látni az integrált ramot, ill. hol van az a hely, ahova be lehet rakni a + ramot. Mert nagyon vakon vagyok ez ügyben.Tudom, hogy ez a 120 a képen, de annyiban csak nem különböznek belsőben, vagy igen?

-
sasa134
addikt
sziasztok
van egy fehér MSI u100-am, 2Gb Ram, 160as vinyó. pöpec minden, nagyon szuper gép. Sajna egy vírus miatt már szükségem volt a gyári hidden recovery-re, de minden nagyon gyorsan és gond nélkül helyreállt , kb 15 perc volt az egész (hail to MSI for the backup...).
Próbáltam utána olvasni, tudom hogy az új BIOS kell hozzá, de az XP-ben hol lehet az integrált vga memóriáját felhúzni? jelenleg 64Mb-on van... köszi!
-
Pompi
nagyúr
válasz
Salvador20
#7537
üzenetére
Nem tudsz. Egy darab foglalat van benne és az alaplapra van integrálva a deafualt 1GB. Tehát vagy plusz 1GB-t teszel bele, vagy egy 2 gigás modult és letiltod az alaplapit.
A memóriabővítéssel nem veszik el a garancia, ez a hivatalos álláspont. -
Salvador20
őstag
Sziasztok egy U100-asba bele tudok tenni 2 darab ilyet(tehát, hogy kompatibilis-e): Supertalent SO-DIMM
T667SB1G/V
spec: 1x1 667 5-5-5-15, és persze úgy, hogy nem veszítsem el a garit? -
Shad0w
senior tag
válasz
csuvarszkia
#7535
üzenetére
Pont így.
-
csuvarszkia
csendes tag
Egy kérdés: ez van nekem az információs panelemen...
Minimum Graphics Memory: 8 MB
Maximum Graphics Memory: 224 MB
Graphics Memory in Use: 8 MBHogyan lehet rábírni a gépet, hogy ha tudja, használjon minél több memóriát a 224 MB-ből?
XP van fent...
-
ovecs
senior tag
válasz
pietrone
#7527
üzenetére
Ezért khúzok ebből az országból a vérbe. Kanadában a rokon visszavitte a 800 dolláros videókamerát, hogy szerintem szar a képe, adjatok egy másik tpust (jelzem, hogy ezt másodszor is megjátszotta több nap használat után) és mosolyogva kérdezték, hogy "levásárolja vagy kéri a pénzt vissza?
És a kamerának semmi baja nem volt... nem tetszett a felvétel minősége.....hol vagyunk mi még ettől????? -
Shad0w
senior tag
válasz
pietrone
#7527
üzenetére
Ha a vásárlás helyére vitted volna, akkor van egy olyan törvény, hogyha harmadszorra sem tudják maradéktalanul kijavítani a hibát akkor kérheted az újra cserélését. Bár én erről régen hallottam, és akkor is csak félfüllel (ezért off-ba is teszem), de egy utánanézést megér.
Sajnos ez az albacomp hibája (meg persze az msi-é, hogy őket bízta meg). -
pietrone
csendes tag
A rövid javításról:
2008. december 18-án vásároltam egy MSI Wind U100-449HU típusú készüléket az Extreme Digital Zrt. Mammut üzletházban található boltjában. Ezt a készüléket az azóta eltelt majdnem 3 hónap és 3 javítási kísérlet alatt sem sikerült a hivatalos szervíznek üzemképes állapotba hoznia.
A történet időrendi sorrendben.
A karácsonyi időszak alatt jelentkezett először a probléma, hogy abban az esetben, ha az egérrel akármelyik ablakba (például Windows Intéző, Internet Explorer stb) kattintva a kurzor vagy a képernyő tetejére vagy az aljára ugrott és onnan scrollozás segítségével sem lehetett elmozdítani, mintha a fel- vagy le irányú billentyűket folyamatosan nyomvatartottam volna. Mivel az ablakba kattintás napjainkban meglehetősen gyakori művelet, ezért ez a hiba gyakorlatilag használhatatlanná teszi a számítógépet. Nem kevés időt szántam a probléma esetleges szoftveres vagy beállítási hibára utaló okának felderítésére, aminek következtében nagy valószínűséggel behatároltam, hogy a probléma hardveres eredetű, ezért a fenti hibaleírással 2009.január 5-én felkerestem az MSI magyarországi hivatalos márkaszervízeként működő Albacomp Zrt. budapesti kirendeltségét és ott a notebookot javításra leadtam.
2009.január 13-án kaptam egy automatikus e-mail kiértesítést a szerviztől, hogy a javítás elkészült. 2009.január 15-én mentem a szervízbe, ahol a szervíz által kitöltött javítás leírásában az alábbiak szerepeltek:
"Az Fn gomb lenyomásával a fel- le nyilak funkciója megváltozik".
Ehhez nem kellett informatikus diploma, hogy megsejtsem, konkrétan nem történt semmiféle beavatkozás a gépen, ezért ott nyomban tesztelve a gépet bizonyítottam az ügyfélszolgálatos hölgynek, hogy a probléma továbbra is fennáll, majd visszaküldtem újabb javításra.A második szervízben töltött időszak január 27-én ért végett, ekkor hoztam el a szervízfiókból a gépet. Ezúttal kicsit megnyugtatóbb volt a javítás leírása:
"a pontosított hibaleírás alapján tesztelve a hiba jelentkezett. Billentyűzet csatlakozó kontakthiba javítása, tesztelés. Teszt OK.". Az ördög nem alszik, ezért helyben is kipróbáltam a gépet, a hiba valóban megjavulni látszott. Majd otthon jelentkezett újra. A javítás eredménye annyi volt csupán, hogy a hiba nem rögtön a bekapcsolást követően, hanem véletlenszerű időközönként, de minden használatkor jelentkezett.
Ekkor úgy láttam, hogy a szervíz képtelen megbirkózni ezzel az egyszerű problémával. Megpróbáltam a gépet visszavinni a vásárlás helyére és visszakapni az érte adott pénzt, esetleg egy másik típusra cserélni, de ott azt közölték, hogy ezt csak abban az esetben tehetik meg, ha a szervíz kiad egy hivatalos igazolást, mely szerint a notebook nem javítható. Vissza tehát a szervízbe negyedszer is (természetesen szigorúan munkaidőben). Ők viszont azzal fogadtak, hogy - a Ptk idevonatkozó paragrafusával ellentétben - ilyen igazolást nem állíthatnak ki, csak a Hollandiában székelő MSI szervíz.
Tehetetlennek éreztem magam, ezért adtam még egy esélyt a szervíznek, telefonon beszélve a székesfehérvári kollégával is, hogy cseréljék ki a hibás alkatrészt.A harmadik szervízperiódus leteltéről 2009.március 5-én tájékoztattak e-mailben, ezért már másnap át is vettük a gépet. Szokásos helyszíni teszt alapján a probléma megoldódott a touchpad, az alaplap és a touchpad kábelének cseréjének köszönhetően.....
...
....
ezeket a sorokat azonban még mindig nem a három hónapja vásárolt gépről írom, ugyanis amit nyertünk a réven.....a gép billentyűzete egész egyszerűen nem működik (pontosított hibaleírás: akármelyik billentyűt ütöm le nem történik semmi, és ez nagyban csökkenti a gép használhatóságát....)
2009. március 9-én munkaidőben viszem vissza, hátha a 4 lesz a szerencseszámom....Ezt a néhány sort pedig elküldöm a Fogyasztóvédelmi Főfelügyeletnek, valamint az Albacomp Zrt-nek, hátha nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy a notebook piac rohamosan bővülő netbook szegmensében még alacsony szolgáltatási minőségéről ismert kis hazánkban sem engedhető meg ehhez hasonló panaszkezelési színvonal.
Müködő Wind tulajdonosok becsülétek meg gépeiteket!

Dobok néhány sort az MSI-nek is Hollandiába:
"Why don't buy MSI..."

-
Jetyke
tag
válasz
Desantos77
#7525
üzenetére
A feketére talán érdemes venni, mert sokan említették, hogy csillogós lesz a használattól, de a fehéren ilyeneket nem lehet látni. Persze karcolások ellen jó, ha késsel egerezel néha, de én biztos nem vennék.
-
Desantos77
csendes tag
Néztem, hogy a touch padhoz is lehet rendelni védő fóliát. Valaki használ ilyet?
-
Machado
tag
Nem tudjátok véletlenül, hogy az U100-051h típushoz milyen 6 celás akksit adnak? 4400 vagy 5200 mAh-ásat?
-
rakal
senior tag
-
rakal
senior tag
Ancient history...
A helyzet az,hogy nekem volt Mo-n az egyik első 6 cellás akksim,akkor még 16000-Ft-os áron,direkt Angliából,úgyhogy a jelenlegi valuta/deviza áron nem mérvadó.Nézzétek meg a régi hozzászólásokat(okt-nov2008)
A speedshopnál lehet venni/rendelni akár nagyobbakat is,csak kérdés,mennyiért.(313 FT-os euro ár???)
A türelmesebb felhasználóknak a kínai direkt importot javaslom(ebay)
Sajnos a jelenlegi dollárárfolyamok mellett ez sem olcsó+ 2 hét szállítási idő. -
rakal
senior tag
válasz
Desantos77
#7514
üzenetére
A francia weboldalon kapható 60 euros tok is hasonló,igaz,ott szélesen ki van vágva az akksi hely, és keskeny két db pánt tartja a fedlapot az akksitól oldalra.
Szép és jó,de nem ér meg 18600 FT-ot(igaz szép színkollekció,gránitos etc.) -
rakal
senior tag
válasz
Desantos77
#7514
üzenetére
Hali!
Nálam sem a becsatolásban volt a gond,hanem becsukva olyan ormótlan volt az egész oldalról nézve,a hátsó résznél egy tátongó nyílás keletkezett a 6 cellás esetében a gép alja és a tok között,a tok itt egy kicsit feszült is,most már ok.
Sejtésem szerint ez a probléma Nálad is fenn fog állni,ahogy a képet elnéztem. -
rakal
senior tag
válasz
Desantos77
#7514
üzenetére
Hali!
Én is ma lettem kész,a bőrdíszműves 500 FT-ot kért a melóért. -
Desantos77
csendes tag
Szia Rakal! Megérkezett a bőr tok.
Én a kicsivel drágábbat rendeltem és a barnát. [link]A 6 cellás kényelmesen elfér benne. Kipróbáltam aksi nélkül is és nincs jelentős különbség a becsatolásban. Jó minőségű a bőr és a mágnes csat is. Én nem tudom a monitorra gumizni mert nincs rajta gumi. A bőr puha az aljában és a tetejében van merevítés. 7 nap alatt érkezett meg.

-
Jetyke
tag
válasz
sasa134
#7500
üzenetére
Heló!
Fehéret vettem október közepén, azóta természetesen minden nap nyúzom. Semmiféle koszolódást nem vettem még rajta érszre, bár természetesen a billentyűk közt megjelent a por meg ami oda behull véletlenül (pl. reggelizni is viszem magammal) az behull. De maga az ami a kezed alatt van nem nagyon koszolódik, persze ha nem kutyaszarmócsingolás után ülsz le elé
Kopás: nekem jobboldalon a csuklóm miatt kopnak a kis jelzőledek fölé festett jelek, illetve a póver gombon az I/O felirat is. -
lori00
csendes tag
A másik dolog amire kíváncsi lennék, hogy ha egy u120-ast veszek abba később belerakhatom-e a HSDPA modemet, úgy hogy majd külön megveszem?
-
lori00
csendes tag
Node az U120H, azaz Hsdpa modemest hol lehet kapni???
-
menyko
tag
Hello
Igen lehrt már kapni, én is szemeztem vele, de mivel max 1gb ram megy bele ezért inkább az u100-at vettem. Az ára annyi mint a 6 cellás u100-as modell (109e).
Más... elindítottam a CPU-z (v1.50) nevü progit, gondoltam megnézem mi mennyi, és egy érdekes dolog tűnt fel. A core speed 800 Mhz-et mutat, namost nem 1600Mhz-et kéne, hogy mutasson? Vagy csak bugos a program?
Új hozzászólás Aktív témák
- Óra topik
- Eddigi legjobb DxOMark helyezésével zárta 2025-öt a Vivo
- Sweet.tv - internetes TV
- AliExpress tapasztalatok
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Red Dead Redemption 2 (PC)
- Új versenyző áll rajtvonalhoz a tápok világában
- OpenWRT topic
- Vezetékes FÜLhallgatók
- További aktív témák...
- MacBook Pro 16,1", 2,6 GHz i7, 32GB Ram, Radeon Pro 5300M 4GB, 2019-es modell, 2020-as gyártás.
- Asus ROG GL552VW
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v5, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
- Újszerű Dell Latitude 5420 - i5 1145 G7 ,16-32GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- -70% FULLOS Lenovo ThinkPad T14: Ryzen 7 4750U 8mag, 32GB, 512GB, 14" FHD, vil.HU bill,IR,ujj.olv
- Dell Latitude 7330 i7-1255U 16GB 256GB 400nites legjobb kijelző! 1 év garancia
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Apple iPhone 13 Pro 1TB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRA GIGA AKCIÓ! CTO 0perces SKY MacBook Air 15" M4 10C/10G 16GB 1000GB 1 év gar
- Akko 3098 /DE/PBT/RGB/Wireless/Hot swap/Yellow/Crystal switch
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
, mivel sokkal több köze ehhez a gyártónak nincs annál, minthogy történetesen belerakták az alkatrészt.



- és úgy döntöttem, hogy felteszem a windows 7 7057-es verzióját a windre.





Én a kicsivel drágábbat rendeltem és a barnát.

