-
Fototrend
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Strezi
őstag
válasz gaspa01 #59949 üzenetére
Nincsenek ilyen adataim, jan 1-gyel indult a bruttó, részletes mérésem is csak decemberben). Mellékelem az idei év eddigi fogyiját, értelem szerűen innen nulla. Ha segít, évekig zéró eneegiamérleges volt(szaldóban) a ház, 7.5 kWp rendszerrel dk-dny osztásban, öt fős családdal erős nelegvízhasználattal. Utóbbi négy évben felengedtem a +fogyasztást a rezsihatárig, az eautóval (100% közlekedés kiváltva) meg egy 15 köbös medence hőszipkás fűtésével nyaranta(Május 1-Szept 30). Ja, akku! Most úgy látom 30kWh- val már kompromisszum mentes, 15--től 99% egy ekkora rendszer. Kapacitásra és teljesítményre is kell méretezni.
[ Szerkesztve ]
Deye rendszerek felügyelete, javítása - Használt 14.3 kWh LifePo akkuk eladók ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...
-
MrZed001
tag
válasz gaspa01 #57674 üzenetére
Szakmai csoportban külön oktató van hibrid és szigetüzem földelése, lebegtetett föld (IT rendszer), és hogy mit kell vele csinálni témakörben
https://www.facebook.com/groups/hibridnapelem/posts/1702649636787158/
És igen, inverter N_be és N_ki összekötése a szakmailag elfogadott megoldás, ha inverterben nincs PE-N relé (vagy nem bízol a működésében)
-
gorbep
senior tag
válasz gaspa01 #57668 üzenetére
A nullázás ismétlése TILOS! De miért is tennéd? Aminek lenne értelme az a kimeneti és a bemeneti NULLA FIX összekötése... pl Németországban ez kötelező...
HA biztosra akarsz menni, kérj írásos állásfoglalást a hálózati engedélyestől... nincs baj, amíg nincs baj... de ha lesz, a bíróságon tudsz majd hivatkozni az írásos állásfoglalásra...
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
-
gaspa01
újonc
válasz gaspa01 #57661 üzenetére
Ezekből az inverterekből már sok van forgalomban,megnéztem többnek a manuálját nem találtam a védőfölddel kapcsolatos utasítást.Gondoltam valakinél már felmerült,nem lenne szerencsés ezt kontaktusra bízni.Nem tudom kapcsolás technikailag milyen problémát okozna a kimeneti nulla fix összekötése a védőfölddel?
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Tőzsde és gazdaság
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- CES 2025: notebookdömping az Acertől
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- CES 2025: az In Win nem viccel, ha tápegységről van szó
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- CES 2025: AI a grillsütőben
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...