-
Fototrend
Aktuális ajánlatok topikja: [link]
-
PROHARDVER!
(rögzített hozzászólás)
Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zolás
addikt
válasz
Glaz-dozfhut
#15595
üzenetére
-
Milka 78
nagyúr
Bányaszökevény gondolom, de ha új vásárlás akkor gariba/elállásba mehet vissza. Itt a HA-n van egy rakat ember aki újrapasztáz és pad-oz, de ha tudod a pad méreteit vagy csak pasztàzni akarsz akkor magadnak is megcsinálhatod. Természetesen ha bontod a karit akkor sérül a csavar matrica, ergo ugrik a gari, ha meg nincs gari rá vagy eddig sem volt matrica (akkor viszont már volt berhelve a kártya) akkor már teljesen mindegy gari szempontjából, mert már alapból sincs rajta.
-
Zolás
addikt
Üdv mindenkinek.
Vettem egy Gainward Phoenix 3070 kártyát. A hőfok felmegy 87-88-89 fokig, a kártya droppol 975Mhz-ig, és szépen ottmarad, miközben üvöltenek a ventik. Valami nem okés. Előtte egy 1060am volt, ddu-val csökkentett módban töröltem a drivert, és úgy raktam fel az újat.
Valakinek valami ötlet? -
mcs
veterán
válasz
Grave_444
#15589
üzenetére
Nekem eleve egy gyengén szellőző házam van, amiben kapásból 4-5 fokot növekszik a proci hőmérsékelete, amikor beindulnak a kártya ventillátorai.
Mivel 50 wattal többet is fogyaszt a 3060hoz képest, így 64-65 foknál nagy valószínűséggel nem lenne hűvösebb jobb kuckóban sem. -
Grave_444
nagyúr
válasz
Trailblazer
#15590
üzenetére
Van valami ötlet? Szerintem emiatt melegebb idle.
Külföldi fórumokon se igazán találtam választ, viszont hasonló eseteket igen. -
Grave_444
nagyúr
Uhh, az már baromi hangos. Hűtés ugyanaz.
Nekem ugyan csak a sima, nem Ti verzió, de most 62 fok ~1500, max 1600rpm mellett.
Ha leveszem minimum 30%-ra is megtartja 68 fokon. 875mV 1950-1980MHz boost órajel.
Házhűtők max 600-700rpm-en mennek 35%-on, procihűtő is hasonlóan. Felette már zavarna.Más kérdés.
Idle memory controller load mennyi szokott lenni?
Nálam akár 40-50%-ra is tekeri. Jól van ez így? -
T0mBd1gg3R
veterán
válasz
ScomComputer
#15586
üzenetére
-
ScomComputer
veterán
válasz
T0mBd1gg3R
#15583
üzenetére
Na ha jó akkor örülök neki...de ha valami sz@rakodik előbb utóbb úgy is kijön..ezek a szép színek vram hibára is utalhatnak..teszteld és meglátod...
-
Benhill
senior tag
válasz
T0mBd1gg3R
#15583
üzenetére
Ezek a csikok és színes pöttyök túlhuzott vram miatt vannak. 50mhz- el vedd lentebb a szokásosnal aztán jó lesz.
Nekem is csinált ilyesmit még a gainward 3070 jó multkoraban. -
KAMELOT
titán
válasz
T0mBd1gg3R
#15573
üzenetére
Próbáld meg azt, amit Scom írt.
Szerintem is driver vagy SW gond lesz. -
Puma K
nagyúr
válasz
T0mBd1gg3R
#15578
üzenetére
Ilyen hiba lehet driver vagy hardveres gond (GPU vagy VRAM) miatt. A megjelenési formája változó és a mértéke is de nagyjából hasonlóak.
A legegyszerűbb ha először szoftveres úton próbálod megoldani egy tiszta driver telepítéssel. Hátha ennyi elég a hiba megoldására. Esetleg egy régebbi driver-t is megpróbálhatsz. Nekem ez a verzió van fent és nincs vele bajom: 528.24
Ha tiszta driver telepítés után továbbra is fennáll a hiba akkor minden hibázást fotózz-videózz. Ezekkel a birtokodban pedig megkeresheted az üzletet ahonnan vetted a kártyát vagy magát a VGA-t gyártó céggel is felveheted a kapcsolatot.
-
Puma K
nagyúr
válasz
KAMELOT
#15576
üzenetére
Netről szedett kép ami a témához kapcsolódik és 2015-ben készült. A WoW avagy a World of Warcraft akkori állapota látható, ami azóta fejlődött.
Az hogy a fantasy nem a te világod vagy hogy neked ez a grafika nem tetszik az nem a világ baja, hanem a tiéd.
- According to estimates, World of Warcraft has around 8.5 million monthly players.
- The estimates for World of Warcraft daily players range from over 700,000 to 1,650,000 players.
- In 2022 it’s estimated World of Warcraft has around 4.6 million subscribers, according to Statista.
- World of Warcraft revenue has reached over $14 billion from 2004 to 2022.
- Around a third of players play WoW Classic.
- The average age of World of Warcraft players is 31.29 years.
- The average daily playtime for World of Warcraft is 3.7 hours. -
T0mBd1gg3R
veterán
válasz
Puma K
#15575
üzenetére
Igen, abból a szempontból, hogy egy pontból kiindulva sugár irányban voltak az égen különösségek, de nem fekete.
Illetve a karakter pólóján voltak fekete téglalapok kb az 5%-át lefedve a felületnek, de ha megfordultam nem volt.Nem rég frissítettem április óta először drivert, de azért 1-2-3 hét már eltelt.
-
T0mBd1gg3R
veterán
válasz
ScomComputer
#15574
üzenetére
Köszönöm, délután meglesz.
-
Puma K
nagyúr
válasz
T0mBd1gg3R
#15573
üzenetére
-
ScomComputer
veterán
válasz
T0mBd1gg3R
#15573
üzenetére
Próbálj meg bencheket futtatni,TS,SP,stb..ők is ezt fogják tenni,nem fognak vele játszani az 100%...vagy javítják ha lehet ha nem cserélik,vagy pénz vissza, függ a bolt és nagyker rugalmasságától!
Szerk...ja még annyit, hogy nézd át a win.esemény naplót..ott van e utalás nv hibára..pl. "nvlddmkm" vagy "display"...még megpróbálnék egy DDU+ driver reinstallt is...most jött ki egy új Hotfix! + utána az említett benchek futtatása,alapon semmi UV/OC full default minden! -
T0mBd1gg3R
veterán
Sziasztok!
Valakinek halt már be a kártyája?Tegnapelőtt játszottam, minden oké.
Tegnap nem játszottam csak filmet néztem róla meg neteztem, minden oké.
Reggel volt még egy kis időm meló előtt mert hamar felébredtem, belőttem a GTA 5-öt furcsaságokat láttam, menü mögött az elhalványított játék helyett érdekes fényhatások voltak, bizonyos szögből a karakter ruháján szabályos mintában téglalapok voltak, bizonyos szögben villódzott az ég. Újraindítottam, elsőre semmi, átléptem onlineba, hamar kidobott valami d3d hibával.
Próbáltam indítani mást, GTA IV hibátlan, Elden ring menü bejött, ahogy folytattam volna a korábbi játékot kidobott asztalra.
THPS-t indítottam el utoljára attól a komplett gép újraindult.
Pici UV van rajta, OC semmi, sőt, talán csak 1860-ig megy föl, de másodjára már kikapcsoltam.Utána jönnöm kellett el, majd délután alaposan próbálgatom.
Áprilisban vásároltam a kártyát a Compkerben, 3070Ti, kb 285 volt. Ha hibás és visszaviszem mit csinálnak ilyenkor?
-
ScomComputer
veterán
válasz
Glaz-dozfhut
#15571
üzenetére
-
Glaz-dozfhut
őstag
válasz
ScomComputer
#15569
üzenetére
Én 4 Celsius eltérést látok maximális hőmérsékletekben. Hot spotban meg egy fok eltérés. Januárból.
-
Mans20
addikt
válasz
ScomComputer
#15569
üzenetére
Nàlam Phanteks P600s van, szeretem a csendet ezért 600rpm en forog a 4db 140mm hàzventi meg a cpu hűtő is. Elvileg fehér strixet akartam.
-
Trailblazer
veterán
válasz
Grave_444
#15562
üzenetére
Perpill ezt láttam tegnap. Fordulatot nem figyeltem, felpörög, de nem hangos. (Persze undervoltolva van, illetve az általánosságban videokban linkelt és használt AB "görbekiegyenesítős" módszer játszik.)
-
Grave_444
nagyúr
3060Ti Gaming X tulajok! Nektek load kb milyen hőmérsékleten, illetve fordulaton megy a kártya? Kicsit játékfüggő, olyan példa érdekel, ahol szinte tényleg maxon teker.

-
omfgk
veterán
válasz
rup1u5
#15550
üzenetére
A Noctuán erre nincs szükség.
A sima TUF-nál azért jön ez be mert egyszerűen nincs egy plusz L alakú merevítés.
És ott is megrogyik a kártya.Az a sárga L akar összecsukódni a TUF-on.
Ugye az eredeti Jay féle videóban is ez a módszer azért működött mert egy Evga kártyával (mi mással...
) csinálta.
Ott se volt plusz csavar ami meggátolta volna a kártya lefittyedését már itt a PCIe bracket résznél. -
rup1u5
nagyúr
válasz
Mans20
#15548
üzenetére
Pedig a Noctua hűtőn még jó nagy lapos felületed is van amit kényelmesen föl lehet támasztani a VGA melletti üres PCI takarólemezekre.
Oda a sárgával jelölt sík felületre tegyél valamit, mondjuk gumi csíkot, hogy felfeküdjön a házad 4-es -5-ös üres PCI takarólemezére. Fekvő házban megcsinálod és ki lesz támasztva az egész hűtő úgy hogy nem is látszódik majd sehonnan. Sokkal jobb ez mint hülye pálcikákkal meg tartó karokkal támasztgatni. -
pandras83
őstag
válasz
ScomComputer
#15547
üzenetére
szerintem jó pár másik topikban is linkelték de rendkívüli örömmel tölt el, hogy így már tetszik a link Mester!
-
pandras83
őstag
válasz
ScomComputer
#15540
üzenetére
nézd csak itt egy működő link!
"Ez nagyon jó videó,köszi,hogy linkelted !" 41 leütés ha jól számolom, a "rossz a link" csak 12 lett volna
-
rup1u5
nagyúr
válasz
ScomComputer
#15540
üzenetére
-
válasz
ScomComputer
#15540
üzenetére
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
pandras83
őstag
elég megnézni ezt a videót és rögtön látni, hogy bizonyos súly felett nagyon is ajánlott támasztani a kártyákat
-
rup1u5
nagyúr
válasz
Joachim21
#15523
üzenetére
Igyekeztem ugyan abból a szögből lefotózni mit eredményezett nálam a költséghatékony kitámasztás.
Nem annyira adják vissza de a kártya hátsó sarka kb 5-6mm-el feljebb került.
A pirossal bekeretezett részen látszik leginkább és a backplate-en ahogy szinte csavarodik az első képen.
Előtte:
Lehet betolok oda még egy dugaszt hogy két ponton támassza a hűtőt.
-
BaJaZo
aktív tag
-
bombibmw
veterán
válasz
Találtgyerek
#15528
üzenetére
Szia!
Volt rá, igen.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Találtgyerek
#15528
üzenetére
Aki ügyes könnyen leszedi a gyári matricát és vissza is teszi.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
bombibmw
veterán
Sziasztok!
Szétszedtem a kártyát(Palit Jetstream 3070 OC) és újrakentem.
Az első screenshot PUBG 100fps-re korlátozva 100% ventivel, a második AS Valhalla fps korlát nélkül 38% ventivel.
A paszta teljesen ki volt száradva.
Brutális a változás.
Egyelőre a padokat hagyom úgy, ahogy vannak, majd valamikor lecserélem.
Így már mehet az OC is neki.
-
negasonic
tag
válasz
Joachim21
#15523
üzenetére
én most rendeltem pcxről egy ilyet: https://www.pcx.hu/deepcool-gh-01-videokartya-tarto-dp-gch2-gh01--00848322
viszont gondolkozom hogy az rtx 3070-em mellé frissítek egy procit. Asrock b550m steel legend lap és rtx 3070 mellé, mi a bestbuy proci? Jelenleg r5 3600 van, de ez nem tolja ki már a kártyát fhdban.
-
rup1u5
nagyúr
Ide teszem, hogy meglegyen:
How to properly undervolt using MSI Afterburner! -
Joachim21
őstag
válasz
Glaz-dozfhut
#15511
üzenetére
Igen, de én a kártyával együtt vettem egy Deepcool alátámasztót is. 3 slotos hűtésnél már úgy gondoltam alap.

(a kép csak illusztráció) -
arcitec
addikt
válasz
Glaz-dozfhut
#15521
üzenetére
Érdekes, sehol nem találok kártyákra súly adatokat ...
-
arcitec
addikt
válasz
Glaz-dozfhut
#15519
üzenetére
Akkor most nem értelek, nem ellentmondóak a 2 hozzászólásaid?

-
arcitec
addikt
válasz
Glaz-dozfhut
#15517
üzenetére
Azok ott mind Gigabayte ha jól megnézed őket... De ettől függetlenül most kinyitom megnézem és eldöntöm újfent kell-e, ha elfér a házban, akkor lehet rakok bele...
-
arcitec
addikt
válasz
Glaz-dozfhut
#15511
üzenetére
Jelen ...
Szerintem gyártó függő mi lóg mi nem lóg. Hogy van összefogatva a nyák a többivel .. stb...Asus TUF nem lóg ...
-
válasz
CJ4567
#15513
üzenetére
Nálam az MSI AB-ben, mind az öt profilt belőttem, különböző értékekhez. Ezt a beállított értékekhez képest való elmászkálást, jellemzően +/- 15 Mhz értékkel, én is tapasztaltam korábban. Viszont egyrészt, amióta a profiloknál lévő kis lakat ikont lezártam, a beállítások után, másrészt minden egyes Win idítás után, a leggyakrabban használt profilt, ami nálam az 1-esre van belőve, mindig külön kiválasztom, majd nyomok rá egy Apply-t, azóta nincs elmászkálás. Egyébként, ha ezt a második lépést nem végzem el, mert mondjuk elfelejtem, alapvetően akkor is az 1-es profilt tölti be az MSI AB, a Win indításakor, viszont így nagyobb az esélye a beállított érték elmászkálásának.
-
Vigneau
félisten
válasz
ScomComputer
#15502
üzenetére
Nekem eddig a -300MHz vált be. Talán az egyik általad megosztott forrásban olvastam a -290MHz-et. Azt kerekítettem fel százzal osztható értékre, így könnyebben megjegyeztem.
Utána pedig az eredeti görbeértékhez képest az adott feszültséghez beállított, +200MHz alatt tartott frekvencián eddig stabilnak mutatja magát a rendszer.
-
Joachim21
őstag
Dr. VGA űj videója arról mi történhet, ha a hűtő túl nehéz és nincs a kártya kitámasztva. Pont 3070-3090-esek vannak benne Gigabyt-tól.
-
Gabor0001
újonc
Sziasztok, már utolsó lehetöségkánt írok ide 20év PC-s gamelés alatt nemjártammég így, belefogtam a gépfejlesztésbe , vettem egy 3070-et az "öreg" gépembe (Maximus formula 8, PCE3, I7 6700k), tápotis lecseréltem egy Corsair RM650-re aminek elvilegh elégnek kéne lenni a kártyának, elöző tulajnál tökéletes volt a kártya, másfél óra Benchmark utánis , nálam meg terhelés alatt max 5 perc után eldobja a képet (néha a hang megmarad, monitor kikapcsol),nemmelegsziktúl 76C volt eddig a max, okozhatja ezt hogy a lap csak PCE3, a kártya meg 4? ezt erösen kétlem de másra már nemtudok gondolni!
-
ScomComputer
veterán
válasz
Vigneau
#15501
üzenetére
"melegés közben is elvándorolhat"...na én ezt utálom benne,miért nem oldották meg úgy,hogy amig el nem éri a hőfok limitet addig ott legyen ha a fene fenét eszik is...mint az amd-nél pl..
Meg az sem mindegy mennyivel minuszolod a frekit az elején,mert akkor ha nem jót találsz meg akkor pl. 1v-hoz állítasz 1900mhz-t de ha rossz a minusz akkor feldobja 1920-ra is és máris jön a crash...szóval ki kell tapasztalni...vagy pedig game közben belőni ezt ha van 2 monitor úgy nagyon jól megoldható..
-
Vigneau
félisten
válasz
Biga123
#15500
üzenetére
Ennél szebben én sem tudtam volna leírni.
Amit én tapasztaltam:
Pont a görbe legmagasabb pontja az, ami a lépcsőzést okozza. Ha az nagyobb értékű, mint kiválasztott max. boost érték, akkor lép életbe idővel a magasabb feszültség. Ehhez jön még hozzá, hogy a frekvencia curve a melegés közben is elvándorolhat.RTX 3060 Ti esetében -502MHz a max. csökkenthető érték.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- Dell Latitude Core i5 - i7 - 6-7-8-10-11-12-13. gen. üzleti kategóriás notebookok számlával
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3453
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3584
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest



Így már értem.
) csinálta.
1980 @ 0,962V lenne a cél, és gyakran elmászik, néha felfelé, néha lefelé, néha lefelé alacsonyabb feszültséggel 
