-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
DigitXT
félisten
Lehet, megérné vizesíteni a 285-öt?
Eléggé csendben van amúgy
szinte mindig, de most, hogy a gép kussol, már az is kihallatszik a
házból, ha 40%-on megy a ventije: lejjebb meg nem lehet állítani.
(Ezzel amúgy idle 40-42 fokon tartja, ami nem hiszem, hogy kicsit
alacsonyabb sebességen sokkal több lenne, de akárhogy próbálom
rákényszeríteni, nem sikerül: 40-100% tartományban lehet állítani.) -
Crytek
nagyúr
válasz
peterm711 #4445 üzenetére
Éppen ez az hogy magukat járatják le kb.
Ha igazak a pletykák már miért nem lennének azok akkor majdnem fél évvel az ati után kiadnák egy az 5870-nél 5-10 %-al jobb VGA-t 60 vagy több ezer ft-al drágábban.
Csak tudnám ki a jó francnak fogják eladni őket ilyen áron ilyen teljesítménnyel! -
Sonja
nagyúr
GTX 470 specs aren't final Kíváncsi leszek a hivatalos árra.
-
KissP
tag
válasz
TESCO-Zsömle #4438 üzenetére
Korrekt válasz. Pláne ha cinizmus rejlik benne.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
Süni 1985 F #4439 üzenetére
Nemérdekel.
-
Süni 1985 F
senior tag
válasz
TESCO-Zsömle #4438 üzenetére
1 nagy fos 22" samsung!
-
Süni 1985 F
senior tag
Tulajdonságokban a következőnél nincs pipa és csak szürke nem hozzáférhető:
"a monitor által meg ne jeleníthető üzemmodok elrejtése"
Miért nem engedi az nvidiás karim ezt megváltoztatni 3 féle driverrel ugyan ez van! -
loree69
aktív tag
hasamra csapok és kitalálok én is valami baromságot és beirom..
-
KissP
tag
Hali!
Valaki tudna mondani egy hozzávetőlegesen pontos dátumot, hogy mikor jelenhet meg boltokban az új Nvidia?
Érdemes rá várni valamej oknál fogva?
Ha más nem, árak csökkenése.
Előre is köszi a válaszokat! -
HW Junkie
tag
válasz
Iron Funeral #4427 üzenetére
rekommenderas nätdelsstyrka 1000 W
Ajánlott tápegység / tápellátás 1000 watt
Ennyivel kivilágítok egy báltermet....
-
Sonja
nagyúr
Ez de szar.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Iron Funeral #4423 üzenetére
Idővel biztosan, de az nem mostanában lesz. Ez most az NV legnagyobb problémája. Nem az AMD, hanem az idő az ellenfél, így senki sem szeret versenyezni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Iron Funeral #4421 üzenetére
A GF100 fogyasztását felesleges nézni. Vélhetőleg ugyanabba a problémába ütközött az NV, mint amibe az AMD az RV740 kapcsán. Erre az AMD a Cypress esetében talált megoldást, így valszeg az NV is megtalálja. A GF100 esetében azért nem lesz ez alkalmazva, mert egy silicon spinnel szeptemberre lenne belőle kártya. Más chipnél lehet a fogyasztáson javítani.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Iron Funeral #4419 üzenetére
A tesszellálás teljesítménye biztos csorbulni fog, mert a Fermi szétlőtt setupot alkalmaz, és azokat is kurtítják, az SM-ek csökkentésével. Ami a kisebb GPU-ból helyből kimaradhat az az ECC. Illetve az L1 gyorsítótárakat is lehet csökkenteni 48 kB-ra. Ezek amúgy sem fontosak, és sokat hoznak.
-
Iron Funeral
őstag
hmm, tehát lehetséges, hogy a kisebb chipeket úgy herélik, hogy mint GPU ne nagyon csorbuljanak (gondolok itt pl. tesszelálás teljesítményre), de mégis kisebb legyen a chip? Ha ez az eset forog fenn, akkor még a végén kapunk egy középkat VGA-t ami lenyomja/ugyanolyan mint a Cypress mondjuk tesszelálásban (->talán nem fogják lesajnálni a tesszelálást és többet látunk majd belőle). Na jó lesz ez a Fermi család mégiscsak
-
priti
addikt
Láttátok a Metro 2033 gépigényét? 480 és 470
, komoly lesz ha előbb jelenik meg a játék, mint a VGA
-
tome.jr
addikt
válasz
HW Junkie #4412 üzenetére
a Fermi nem lesz egy tuning király tehát lehet maradni a gyári órajeleknél. Akkor meg aztán nagyon meg fogja érni.
Miért kellene hogy tuning király legyen?
Nem hiszem hogy ez bárkinek lényeges szempont lenne a vásárlásnál.
Elég lesz alapórajelen is a nyers erő.
Legalább kihoztak volna egy PhysX-es csodát rögtön a kártya megjelenésével egy időben ami iszonyat brutál fantasztikusan jó játék, de nem.
Talán a Metro 2033?
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
TESCO-Zsömle #4413 üzenetére
Még annyit a korábbiakhoz, hogy össze lehet hasonlítani a már említett Havok-os Red Factiont a PhysX-es über-gammákkal, és lehet a PhysX kicsit jobban néz ki. DE kéretik figyelembevenni, hogy (ahogy te is mondtad) az egy többezerszer erősebb HW-en krodukál csak kicsivel többet. És akkor se lesz szebb/jobb, ha dedikált kártyával futtatod.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
VinoRosso #4411 üzenetére
Egyrészt, a physix ugynanúgy megy cpu-n
Nem kételkedem, de bizonyított tény, hogy csak 1 szálon (v. magnon) fut. Innentől kezdve irreveláns bármiféle összehasonlítást végezni. Azért szarabb a CPU PhysX, mert a 4-6-12 szálból csak 1-en fut. Ennyi. Régen is, és ma is benne van a többmagos CPU támogatás. Ezt elírtam. Csak nV nem engedi használni, mert enkik az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen a különbség.
CUDAval tized ennyi gond nincs.
Agree. Egy gond van vele, hogy nV karikon kívül semmi máson nem fut, és nem is fog futni. Hülye lenne bármenyik nagy (Intel, AMD) önként olyan igába hajtani a fejét, ahol nV fogja a gyeplőt. AMD részéről öngyilkosság lenne, de Intel is elvágná magát a lehetőségtől, hogy valaha használható GPU-t (vagy inkább GPGPU-t) csináljon. Még ha HW-esen jobb is lenne az nV megoldásánál (HA), a zöld óriás kénye-kedve szerint herélné ki SW-esen. (Tudjuk, hogy nem remeg a kezük, ha másnak kell keresztbe tenni, még akkor se, ha a saját vásárlóikról van szó...) Ennyi.
Az irásod többi rése gyak a megoldások részletezése, melyeket én is ismerek, és nem is vitatkozom velük.
ui: Még annyit, hogy ugyan a GPU gyorsabban számolja a fizikát, de a számítási teljesítményen osztozik a grafikával, ami nem 25-12%-át eszi a GPU-nak, ellenben a CPU-ra (4-magtól felfele) kb ennyit terhel a játék maga. (A 2 magot használó játékok esetében a második magon általában a fizika szokott futni.) Ki lehet próbálni, milyen eredménnyel végez FluidMark-ban egy CPU, ha ráeresztessz 1 magra CPU-Burn-t, és hogy végez a GPU-d, ha indítassz mellé egy FurMark-ot.
-
HW Junkie
tag
"GTX 470 performs somewhere between the ATI Radeon HD 5850 and Radeon HD 5870. This part is said to have a power draw of 300W"
300W ?
Ennyit az 5890 fogyaszt két GPU-val! Remek mérnöki munka nem mondom. A dual GPU-us Fermi-hez mi kell majd ipari áram?
Az ár meg a csúcs. 700 dollár? Az 5850 simán felhúzható az 5870 telesítményére és kerül 300 dollárba meg fogyaszt 200W-ot sem. Le merném fogadni hogy ilyen felépítéssel a Fermi nem lesz egy tuning király tehát lehet maradni a gyári órajeleknél. Akkor meg aztán nagyon meg fogja érni. Legalább kihoztak volna egy PhysX-es csodát rögtön a kártya megjelenésével egy időben ami iszonyat brutál fantasztikusan jó játék, de nem. Akkor miért is akarjam én ezt most megvenni?
-
VinoRosso
veterán
válasz
TESCO-Zsömle #4406 üzenetére
(#4406) TESCO-Zsömle : Egyrészt, a physix ugynanúgy megy cpu-n, ha kikapcsolod a GPU támogatást, akkor csak lassabb lesz ezért nem látsz változást a funkcionalitásban. A physix kártya pedig hardver gyorsító, azaz amit szoftveresen számolsz a CPU-n, ugyanazt hardversen végzi. Ez két dologra jó, ugyanaz a számítás kevesebb erőforrást igényel, vagy olyan számításokat lehet végezni vele, amikre eddig mondjuk nem volt lehetőség. Ennél fogva CPU-kkal nem éri meg fizikát számolni, mert a szoftvers számolás lassabb mint a hardveres ( ha valaki nekem az ellenkezőjét megmagyarázza, akkor visszaadom a diplomámat ) jelen esetben nem csak hogy lassabb, hanem sokszorosan lassabb. Elképesztő, hogy az emberek képesek bevenni ilyet, hogy majd neked a méregdrága 6 magos procival meg lappal meg fogja érni fizikázni. 4-12 szál meg nevetséges, már a G80 is képes több ezerre ütemezni, ráadásul mindezt hardveresen, aztán hol van az már. Kiváncsi vagyok, mekkora processzorfarm kéne egy ilyenhez. ezért van létjogosultsága az első dolognak, a másodiknak pedig azért, mert így szélsebb funckionalitást kap az ember a pénzéért. Végül ha mondjuk egy füst, ami nem hat rád mechanikailag ( természeténél fogva nem ilyen de fizikailag modellezni kell a korrekt megjelenítéshez ), nem lehet jó feature egy játékban, akkor ennyi erővel nyugodtan kidobhatjuk az ablakon a tesszellácót is akár, vagy az összes grafikai funkciót.Ez csak egy példa volt, ugyanez igaz az összes olyan dologra, amihez fizikai számításra van szükség, de a játékost nem vagy csak kevéssé befolyásolja.
A technológia elérhetősége valóban lehetne jobb, ez jogos, de a fejlesztésben egyetalán nincs annyi gixer, mint amennyire ezt mondod. Oké, hogy 2x kell megcsinálni, csak ebben az a bökkenő, hogy a 2ből a procis fizikával szívnak többet a fejlesztők, főleg ha párhuzamosítani akarsz, mert ott expliciten kell kezelni minden szálat, azt meg látjuk, hogy mennyire szeretik, a mai napig nincsenek kihasználva a több magos CPU-k, és már 2010-et írunk. CUDAval tized ennyi gond nincs. Ha nem lenne ekkora ellenállás az Intel és az AMD részéről, akkor már rég ott csücsülne a PPU mindenki gépében. De nekik ez nem érné meg, mert piacot vesztenének, és félnek tőle mint a túztől, nyilván azért mert jó. Ha szar lenne, nem kéne senkinek, és nem is vesztegetnének rá egy szót sem. Most ha olyan lennék én is, mint itt egyesek, akkor fújolhatnék, hogy pfűű az AMD a fejlődés útjába áll, de azért nem teszem, mert van annyi dunsztom az egészről, hogy tudjam, ez így műküödik normálisan, ez a verseny.
-
VinoRosso
veterán
Persze, hogy értem, de nem értek vele egyet. Amiről beszélünk az mind technikai kérdés lenne, csak ti összemossátok a game designnal. Miégis hogyan jön ide, hogy kinek milyen játék tetszik. Arról vólt szó, hogy képes e rá a physix: képes( meg meg lehet csinálni saját kódból is, ahogy a crysisban van pl ) aztán az volt a probléma, hogy nincs ilyen a játékokban, pedig sokkal előbb volt ilyen physixes játékban, mint bármi másban. Most meg arra fogjátok, hogy szar a játék, de hát ez kit érdekel abból a szempontból, hogy milyen a technológia. Lehet szar játékot csinálni havokkal is, ezért egyedül a játékfejlesztő a hibás. Nehogy már hús legyen a hibás azért, mert a szakács odaégeti... A Batman olyan amilyen, igazából nem tudom, hogy milyen, mert alapból nem szeretem a film adaptációkat egy-két kivételtől eltekintve, így pár videó megtekintésén kívül nem foglalkoztam vele, de nem is ez a lényeg. Olyan kérdéseket hoztok fel, amikről game designerek döntenek, az, hogy mennyire épüljön a fizikára, és abból is milyen legyen benne, ez mind független a physixtől. Az is teljesen egyéni ízlés kérdése, hogy ki mit szeret, bár nekem tetszik a RF, de nem tudnám elkézelni ezt a fizkiát pl a Stalkerben, vagy netán az ARMA-ban, se a ME-ben, Crysisban egy két helyen még talán, de igazán az Unrealhoz illene. Túlságosan giccses, és valószerűtlen, pl amikor egy jégcsákánnyal kitöröd a betonfalat, vagy átmegy rajta a kamion, és meg se törik a lendülete kicsit sem, semmi deformáció nincs rajta, úgy ugrik át mintha hungarocelből lenne a fal. Egy játékban fontos az összkép, minden egyes dizájnbeli megoldásnak illeszkedni kell a játék koncepciójához, és ez a fajta valószerűtlen, túlzó fizikai viselkedés adott esetben rosszabbul is elsülhet, mintha nem fizikalizálnak semmit, és minden áll mint a kő. Gondolj bele, hogy pl egy COD-ban úgy mehetnél végig a pályán, hgoy gyakorlatilag átsétállsz a falakon, vagy simán rárobbantod a bentlévőkre a házat, és csak egy nagy pukkanás lenne az egész játék. Azért nem ilyen, mert nem erre épül, hanem arra, hogy mész lősz mész lősz, és megy a darálás végig, és a fizika a legkevésbé lényeges abban a fajta játékban. Mondjuk én személy szerint utálom a COD-ot,, de az egyik legnépszerűbb játék, és nem mondom rá, hogy fű de szar, mert nem tudsz átmenni a falon. Egyszerűen nem ilyen játék és elfogadom. Aztán ahogy már mondtam nem csak a rombolható környezetből áll a fizika. Úgy csináltok, mintha ez igányelné a legtöbb erőforrást, holott pont fordítva van, és mintha más megoldások nem befolyásolják a játékmenetet. Oké, hogy a röpködő újságpapír nem befolyásolja olyan mértékben, mint egy repülő szikla, de most mégis hogy nézne ki, ha jönne egy újságpapír, és odéblökne 10 métert. Irreleváns dolgokat hasonlítasz össze, bolhát az elefánttal. Aztán még ott van, hogy egy ujságpapír mozgatásához sokkal több és komplexebb számításra van szükség, mint egy betonblokkéhoz, ami alapból sem egy bonyoult geometria, de a fizikai proxy-k meg szimpla primitívekből ( boxokból, capsulákból stb) állnak, ezekkel hatékonyan számolni nem nagy kunszt ( ráadásul ezek a számítások a valódi jelenségektől olyan messze vannak, mint ide lacháza, de ez most mellékes ). És bizony lehet a cloth simulationt is úgy használni, hogy az befolyással legyen a játékosra, pont a warmongerben volt ilyen. És még nagyon sok mást lehet erre használni, ott van folyadék fizika, vagy a vegetáció, nekem személy szerint ezek a kedvenceim, és mindegyik éppen úgy beleszól a játékba, mint a rombolhatóság, csak más módon teszi ezt. Most akkor a RF egy szar játék, mert sehol egy fa, egy tó, vagy egy vizi jármű, az autók törésmodellje meg olyan mint az NFS 1-ben? Szerintem nem, csak éppen ez nem egy autószimulátor, nem crysis, hanem egy másik játék amiben más és más fontos más és más mértékben. De ha példának veszek egy kifejezetten fizika centrikus játékot, abban is csak egy dolog a sok közül a rombolhatóság. Itt van pl a Crazy Machines ami kimondottan a mechanikára épít, szerintem nincs még egy ilyen játék, amiben ekkora szerepet kapna, és milyen meglepő, még sincsenek hatalmas robbanások benne, miszlikre szálló falak. De ott a Cell Factor erre is azt állítani, hogy nincs benne szerepe a fizikánkak, mikor szinte minden másodpercben fizkai interakcióban van a játékos a környezetével, hát ez minden csak nem igaz. Ez egy egyszerű fikázása a physixnek, de igazából nem is a physixnek, hanem az nvidiának. Ameddig Aegia-nak hívták a kártyákat, soha nem hallottam ilyen elképesztő gondolatokat, hogy pusztán vizuális hatások érhetőek el vele, meg hogy CPU-val ugyanazt a fizkát le tudod számoltatni ( persze le tudod vele egy darabig, de maga a gyorsító sokkal többre képes, ezért gyorsító a neve ). Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de az ilyenek miatt iszonyatosan visszaesett a fórum szinvonala, főleg mióta Abu folymatosan beleülteti az emberek fülébe a bogarat. Egy darabig elnéztem, bár mikor nagy marhaságokat mondott, akkor az ATI-s topicban is beszóltam, de egy ideje azt már nem olvasom itt, de ha így megy tovább ezt sem fogom, mert már a könyökömön jön ki az nvidia fika. Nem vagyok NV fan, se ATI, csak egyszerűen nem a csúsztatásokat, a ferdítéseket, belemagyarázásokat akarom olvasni, hanem a tényeket, attól függetlenül, hogy az aktuálisan melyiknek kedvez.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
proci985 #4405 üzenetére
furcsa, a szintén svéd és eléggé nagy nordichardware se tud semmit.
666bites busz meg főleg.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
VinoRosso #4400 üzenetére
Mert ha ki/bekapcsolod, nem változik a játékmenet azért. Az, hogy reálisabban száll a füst, vagy élethűbb a víz, csak látvány. A gyors patak ugyanúgy nem fejt ki ellenállást a lábadra, árral szemben nem lesz lassabb a katonád, ami elmondható a szélről is.
"PhysX? Oké... Míg nem kell valamit 2x megcsinálni (vagyis amíg megy nélküle is a játék), vagy ha kifizetitek a bevétel-kiesást, talán..." Namármost ezt egy játékmenetet befolyásoló hatással nem adod be, mert akkor abból kéne még egyet csinálni az nV kártyákkal nem létező tábornak. Vagy belevinni egy faxa multicore (CPU) kihasználást, ami meg azért nem lesz, mert kiderülne, mégse létszükség nV kari a PhysX-hez. 3,5-4,5GHz-re rántott 4-6 magos (4-12 szálas) procik elég szépen fizikáznának VGA nélkül is. -
proci985
MODERÁTOR
és máris kifogyott. Produkten har utgått och kan inte längre köpas. - A termék kifutott és már nem megvásárolható.
kamu volt, vagy mégsem? azért ez nekem nagyon erősnek tűnne. de, a boltban lehetett kapni. 10.000 SEKért (1200euro) nem is tűnik drágának az Asus Mars/Areshez képest...
durva, a sweclockers pl nem is tud még róla.
-
rup1u5
nagyúr
válasz
VinoRosso #4402 üzenetére
Nyugodtan írhat többes számban!
Warmongert meg felejtsük már el végre! Egy kalap sz volt az egész. Olyan gyorsan uninstalláltam mint ahogyan felment. Úgy érzem, hogy tudod te jól hogy miről beszél Abu de olyan jó kötekedni nem? Szerintem elég egyértelmű különbség van pl a Batman AA.-os "röpködnek az újságpapirok fizika" és a RF-ben alkalmazott fizika között. Utóbbiban a játékmenet szerves része a fizika és nem csupán látványelem. Rengeteget szórakoztam pl azzal, hogy teherautóval romboljak le épületeket vagy éppen aknákkal vagy kalapáccsal. Mikor hogy tartotta kedvem. Fölösleges túlkomplikálni. Meg kell nézni egy physx-es játékot és utánna az Rf-et vagy a Force Unleashed-et. Akinek nem szúrja ki a szemét a különbség az inkább játszon fakockákkal. -
Devid_81
félisten
Van ma'r valami hir?
Mondjuk atfutva az utso kommenteket nem sok friss info van me'g mindig
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az NVIDIA éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Politika
- Milyen videókártyát?
- Hoztunk 15+ kevésbé ismert Windows-tippet és -trükköt
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen autót vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- PlayStation 5
- Poco X6 Pro - ötös alá
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad P51s, P52s, T570, T580 eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
- Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- Bezámítás! Lenovo Legion 5 15IMH05H notebook - i5 10300H 16GB DDR4 256GB SSD 1TB HDD GTX 1660Ti W10
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest