-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
csakb
őstag
válasz
BiriBum
#9893
üzenetére
"Ez így igaz, de akkor miért nem 1,2-es fényerejű minden 52-es átmérőjű fix?"
Azért, mert egy objektív egy eléggé összetett, sok lencséből álló optikai rendszer, minden gyártmány más és más. Nézz csak rá pár metszeti rajzra. Amelyiket f/1.7-re, vagy f/2-re tervezték, az olyan lesz, és beférnek az 52 mm-be is.
"Itt jön be az üveg anyaga, hogy miből is főtt tulajdonképpen a lencsefőzelék...
"A minőségi üveganyag és a bevonatok csak abban segítenek, hogy az egész rendszer fényáteresztése megközelítse a 100%-ot. Erősíteni egyik sem tudja a fényt.
Meg persze a különböző törésmutatójú üveganyagok használata jelentős szerepet kap a leképezés minőségének optimalizálásában is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Forza Horizon 6 - Vár ránk Japán!
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Milyen TV-t vegyek?
- Diablo IV
- LEGO klub
- Így fotóz és ennyire melegszik a Galaxy S26 Ultra
- Okos Otthon / Smart Home
- Depression: Hardver rúzs effektus?
- További aktív témák...
- Apple iPhone 16 Pro 128GB Natural Titanium használt, karcmentes 90% akku 6 hónap garancia
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Endgame Gear & Xtrfy gamer egerek /MZ1/OP1 8K/XM2we/XM1R/XM1 RGB (fehér/fekete/lila)/
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
"