Új hozzászólás Aktív témák

  • tibi970307

    tag

    válasz g0dl #6682 üzenetére

    Már most átgondoltam a dolgot. Ahogy én értelmezem: A DDNS a dinamikus IP cím kikerülésére jó, mivel így egy host cím mögött mindig a jelenlegi IP-címem van, amit az a gép jelent a szolgáltatónak, amelyiken a szoftver telepítve van. Ezzel azt érem el, hogy ezen a host címen elérem a gépem, és nem kell tudnom a folyamatosan változó IP címet. Ahogy a Telekom topikban rákerestem, nekem statikus IP-m van.

    A VPN pedig egy virtuális magánhálózat, ami mindenképp kelleni fog, mivel ezzel érem el azt, hogy virtuálisan egy hálózatban vagyok a NAS-al, így működnek a megosztások, illetve a config felületek.

    Közben az OpenVPN pluginnal próbálkoztam. Androidon ha WI-FI-n egy hálózaton voltam a NAS-al, akkor működött a VPN, de ha mobilnetről próbálkoztam, akkor nem tudott csatlakozni. Az OpenVPN konfigjánál a következőket adtam meg:
    -Extra opcióknál: push "route 192.168.1.254 255.255.255.0"
    -VPN Network címnél: 10.8.0.0
    -Mask: 255.255.255.0
    -DNS server: 192.168.1.254 (ezen érem el a Telekom HGW konfigját)
    -Public Address: ha a valódi 188-cal kezdődő IP címem adom meg, akkor nem működik egyáltalán, ha a HGW konfigját, akkor WI-FI-vel működik a VPN.

    Mit állítottam be rosszul?

Új hozzászólás Aktív témák