-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
stopperos
senior tag
válasz
vzoltan #6856 üzenetére
Azért mert ekkora vezetékben már hullám tulajdonságok jelentkeznek, és a végéről visszaverődött jel valószínűleg és bezavart. Ez tanultuk az egyetemen az elektronika órákon, itt kell kondenzátoros illesztést csinálni, hogy megfogja ezeket a visszapattanásokat. A DS18B20-ban van egy ismeretlen értékű kondenzátor a parazia módra, de gondolom ezeket a nemkívánt jelenségeket az elintézi.
-
stopperos
senior tag
válasz
vzoltan #6800 üzenetére
A muninos monitorozáshoz lighttpd-t használok. Az apache sokat zabált, illetve az nginx-nél nem tudtam a cgi részt normálisan belőni. Bár apache szerverrel indultam, de azóta hogy lecseréltem sokkal jobb.
Transmission helyett meg rtorrent-et használok terminálban + screen. -
válasz
vzoltan #6787 üzenetére
jah, én csak 850-re húztam, meg ami fő probléma lehet, hogy NTFS a wincsi ami rá van dugva, így a -3g eléggé eszi a procit, a kettő együtt meg lehet már sok neki.
(#6786) harry: Nem tudom azok milyenek amit linkeltél, de annó mindenki a WS2801 ajánlotta. A nem szalagos megoldás azért jobb, mert itt nem fix a távolság, így bármekkora tv-re fel lehet rakni, mert te határozod meg a ledek közötti távolságot.
-
válasz
vzoltan #6784 üzenetére
rendben, csinálok, bár még félkész állapotban van, a ledeknek a lukak még nem mindegyiknek van kész. Én ugyan így terveztem bele a ledeket, nem a fal felé, bár meg van az előnye, hogy csöveket tudom forgatni, így a kanyarban lévőkön kívül akár a fal felé is nézhetnének
Viszont én a keretet úgy csináltam, hogy a tv szélétől 10-10cm-el beljebb vannak a ledek.Ahogy számolom a tied is 50 ledes. Jobban viszi mint a boblight? Mert az első verzióm 25 ledes volt (talán emlékszel, jó párszor zaklattalak is
) azzal nem volt semmi gond, nem olyan régen lecseréltem 50 darabosra, de itt már pl 720-as mkv-val beszaggat a film. Ezért is akartam kipróbálni ezt a hyperiont.
-
válasz
vzoltan #6781 üzenetére
ok, köszi, de hogy tudom a .jar HyperCon progit futtatni? (mármint tudom, hogy az java, csak most ezért le kell szedni egy fejlesztői környezetet?
)
nincs ebből valami exe?(#6779) RaptureZ Nem nagyon értem a kérdésed. Vettem ledet az ebay-en, és rákötöttem a pi-re.
A bekötést itt is láthatod:
https://github.com/tvdzwan/hyperion/wiki/hardware
Más nem kell hozzá, csak táp, és már megy is.
Keretnek meg vette 2-es villanyszerelő PVC csövet, és abból készül a tv hátuljára. -
azbest
félisten
válasz
vzoltan #6773 üzenetére
Gondolom azért mert hdmi-n csak pass through van azoknál a hangoknál, tehát változatlanul tolja ki. Ha meg analógra le kell keverni, már nem pass throuh. Gondolom nem lehet úgy beállítani, hogy hdmi-n az eredeti menjen, de szoftveresen dekódolja és keverje le stereora.
-
ivjoe
tag
válasz
vzoltan #6363 üzenetére
Jahogy értem, a GPIO nem egyenlő a tüskével. De leírom tüske kontextusban.
Az 5V-os tüskét nem tudod fel le kapcsolni, nem tudsz adatokat írni rá vagy olvasni róla, az csak a táp kivezetése, ~csak egy darab kábel. Míg a GPIO tüskékkel (ezek a valós be/kimenetek) ezeket megteheted és ezek 3.3V-on működnek és nem terhelhetőek, talán 50mA a határ(?), az 5V megöli őket.
Visszakanyarodva az eredeti kérdésre: "Az arduino gpio 5 voltos, a pi 3.3 voltos ?"
A Pi GPIO 3.3V-os, az 5V kinyírja. Mindegy, hogy a Pi-nek van-e 5V-os táp kivezetése, lehetne rajta egy trafó is, ami 12V-ot ad, a GPIO akkor is 3.3V-os.Ahogy a DS18B20-at bekötötted azzal semmi gond, sőt, jobb ha 5V tápot kap, de az csak a táp, az se nem bemenet, se nem kimenet mint ahogy a GND sem, a be/kimenet a GPIO, azon mennek az adatok.
-
hombember
csendes tag
válasz
vzoltan #6353 üzenetére
Ezzel még én is most kezdek el foglalkozni a gyakorlatban, de szívesen segítek, kisérletezzünk együtt.
Mivel programozó vagyok, így ez a része reméljük nem fog gondot okozni :-)Hogy el ne vesszen, idemásolok pár linket, amivel el tudunk majd indulni.
Itt a legegyszerűbb módon kapcsolják össze az RPi-t az RF adóval és vevővel:
http://ninjablocks.com/blogs/how-to/7506204-adding-433-to-your-raspberry-piEbből a projektből első blikkre szerintem más nem is kell nekünk (a többi része azzal foglalkozik, hogy egy sniffer programmal leszedik a jelet egy meglevő távirányítóról, hogy aztán azt a géppel is ki tudják küldeni, így vezéreljék az RF-es konnektorokat.
Itt pl. látható egy kis Python nyelvű kód, ezzel szintén konnektort kapcsolgatnak:
http://wiki.tinyclr.com/index.php?title=FEZ_RF433Itt egy másik, hasonló célú kód található:
http://pastebin.com/aRipYrZ6Szóval mindent összevetve szerintem meg fogjuk tudni oldani :-)
Engem is nagyon érdekel ez a dolog, mert ezzel talán vezetékelés nélkül tudnám a garázsból vezérelni az egy emelettel feljebb levő fogyasztókat. A vasbeton födémtől kicsit tartok ugyan, de ha azt nézem, hogy most a lakásból nyitom távirányítóval a kaput (a vevő a garázsban van), akkor végülis működnie kell... Ha mégsem, akkor max. nem költözik le az RPi a garázsba :-)
Helyileg merre vagy? Ha nem lakunk túl távol egymástól, akkor rendelhetnénk közösen is, így megoszlik a szállítási költség. Én Pest megyében lakom, de sokat járok Pestre.
-
hombember
csendes tag
válasz
vzoltan #6343 üzenetére
Mennie kell Pi-vel is. Ha ránézel az adóra, akkor ugyanaz a 4 kivezetési pont van rajta, mint bármelyik, bármihez jó RF transmitteren: ANT (opcionális külső antenna), GND (föld), VDD (+), DATA (ez az adatküldő).
Ha az antennát nem nézzük, akkor a marad 3 kivezetés. Itt a VDD kapja tápfeszültséget, DATA az adatvezeték + ága, a GND meg egy közös föld (értsd: az adatvezeték és a tápfeszültség földje is).
Én is mostanában kezdek el ilyenekkel játszani. Az Rpi már megvan, meg egy marha nagy fém szekrény is a garázsban, a tervek szerint a télen a kültéri világítást, tavaszra az automata öntöző vezérlését szeretném, ha átvenné a Pi.
Aztán majd lassan beszivárog a házba is :-)
-
pivi.l
tag
válasz
vzoltan #6263 üzenetére
Szia.
Próbálkoztam én is az általad linkelt oldal alapján összehozni a hőmérséklet mérést.
A szenzorokat sikeresen bekötöttem.
A pollSensors.py terminálból futtatva kiolvassa a hőmérsékleteket.
Tovább nem jutottam.
Sajnos a programozáshoz nem értek.
Esetleg tudnál készíteni valami leírást?
Előre is köszi.
-
Proci85
senior tag
-
Proci85
senior tag
-
BeriJan
csendes tag
válasz
vzoltan #5810 üzenetére
Nekem is tetszik. Sőt örülnék ha nekem is ilyen szép grafikonjaim lennének.
Nemrég összeomlott az SD kártya fájl rendszere. (32+129 nap üzem után). Most leformázás után újból gyűjti az adatokat. Ha megismétlődik akkor a sok írás tette tönkre.Egy új kártyára ezt a szép grafikonos lenne jó felrakni. Valószínűleg el kel majd egy kis segítség. -
vkp
aktív tag
válasz
vzoltan #5738 üzenetére
Nekem most kettő van, az egyiken egy csomó gomb, egy relépanel meg egy usb dimmer, a másikon egy léptetőmotor ami egy monitort forgat, meg egy usb modem sms serverhez. Kénytelen vagyok kétóránként rebootolni, mert eldobja valamiért az usb-t és onnantól nem megy a modem se.
-
harry
veterán
válasz
vzoltan #5734 üzenetére
Igen, de ahogy néztem, az a 1-wire cucc, ami nem igazán érzékeny a távolságra, míg i2c kommunikációt helyi szintre tervezték, nem sok méteres távolságokra, ráadásul nekem lenne egy lcd+gombsor vezérlőpanelem pinceszinten (kocsibeállónál), amit a földszintre lesz bekötve, ami azért nagy táv. Bár írtak ilyen kiterjesztési megoldásokról is, valamilyen bufferrel (?), amivel lehet ilyesmit csinálni.
Peter789: köszi, megnézem ezeket is ma.
-
vzoltan
aktív tag
válasz
vzoltan #5527 üzenetére
Egyszerusitve az elozot, igy nem ker phpt
#!/bin/bash
## Quickly checks if I have new gmail
echo -e "Checking for new messages... \c"
wget -T 3 -t 1 --secure-protocol=TLSv1 \
--no-check-certificate \
--user=YOURACCOUNT --password=YOURPASSWORD \
https://mail.google.com/mail/feed/atom -O atom.xml
echo -e "\r\c"
COUNT=`cat atom.xml | grep fullcount | sed 's/<[^>]*>//g' `
OLD_COUNT=`cat atom_old.xml | grep fullcount | sed 's/<[^>]*>//g' `
#test if count is read
echo $COUNT
#define old_count if necessary
if [ "$OLD_COUNT" = "" ]
then
OLD_COUNT=0
fi
#compare values
if [ $COUNT -gt $OLD_COUNT ]
then
#action!
sudo killall boblight-constant
sudo boblight-constant -p 120 -o value=0.6 FA0000 -f > /dev/null 2>&1
sleep 2
sudo killall boblight-constant
sudo boblight-constant -p 120 -o value=0.6 FA0000 -f > /dev/null 2>&1
sleep 2
sudo killall boblight-constant
OLD_COUNT=$COUNT
fi
cp atom.xml atom_old.xml -
harry
veterán
válasz
vzoltan #5520 üzenetére
Most egy 5V 2A táp van microUSB-n, noha elvileg ha terhelve lenne, sem használná ki teljesen, de nem is kell, egyelőre bill+egér van rajta. Ha majd lesz más periféria is, akkor tuti egy külsőtápos usb hubbal látom el, és csak adatkapcsolat lesz usb-n rpi-periféria között. No ehhez már jó lesz a 2A-es táp.
Szerintem veszek egy Arduino klónt is, szívesen megnéznék azon is pár példaprogramot, illetve a két eszköz illesztése, és RPi-vel való Arduino irányítása érdekelne.
Csak mivel egyelőre nincs különösebb projektem, így nincs igazán motivációm foglalkozni a dologgal, de majd merítek ihletet. Szóval én nem azért vettem, mert szükségem volt rá valamihez, hanem mert szerettem volna ezzel foglalkozni, mert érdekel, csak még nem tudom, mihezMondjuk egy házi riasztórendszer már kellőképp komplex és érdekes, valamint hasznos is lenne, szóval szerintem ebbe az irányba fogok elmenni. Mármint tényleg, egy éles rendszerre lenne szükségem: egy többszintes családi házról van szó, amikor ide jöttünk, már be voltak húzva a helyiségekbe a riasztóvezetékek (2 köteg / helyiség: mozgás és tűzjelző), de nincs se központ, se végpont, csak egy helyre egy szekrénybe be van vezetve igen sok kábel - na egy ilyen nem kihasználni vétek lenne
Csak ez azért tényleg összetett feladat, szóval körbe kell járnom. Egyáltalán, hogyan építsek érzékelőt, azoknak a jeleit mi fogadja, hogyan lehet feldolgozni. Aztán, mivel közel 20-24db érzékelő végpontról van szó, azokat mire kössem, hogyan osszam zónákra, stb.
Mielőtt valaki félreért: most nem 0-ról kérek segítséget, csak hangosan gondolkodtamUtánajárok majd a részleteknek, kezdésképp itt egy RPi + Netduino + ATtiny85 rendszer [link]
-
-
PistiSan
addikt
válasz
vzoltan #5351 üzenetére
Ha usb-ről fut a rendszer, akkor nem zabál úgy több procit, mint ha simán sd kártyáról menne?
Az usb tudom hogy processzor igényes művelet.Ha nem... akkor lennél oly kedves, és lépésről lépésre, néhány egyszerű pár pontos leírásban megosztanád velünk, az usb bootolásnak a módját?
Arch linuxot használok egyébként, de gondolom ez nem számít. -
dabadab
titán
válasz
vzoltan #5261 üzenetére
Igen, azt az URL-t neztem, es csak odaig jutottam, hogy Arduino
, aztan most vettem eszre, hogy "okos" LED-eket hasznaltal. Igazan azert erdekel a tema, mert egy hasonlot akarok epiteni, meg is vannak az alkatreszek, csak en "buta" ledeket meg egy (illetve ket) PWM driver chipet hasznalok es egy kicsit abban remenykedek, hogy hatha valaki mas is csinal ilyet es megirja hozza a szoftvert, de ez eddig meg nem tortent meg
-
sanchomuzax
aktív tag
-
balco
aktív tag
válasz
vzoltan #5153 üzenetére
Itt indulj el: http://prohardver.hu/tema/raspberry_pi/hsz_2473-2500.html
-
hajbatee
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
- Óvodások homokozója
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen videókártyát?
- ldave: New Game Blitz - 2025
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Napelem
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP ProBook 440 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- Fotó állvány eladó
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- AKCIÓ! HP Victus 16-R1002NF Gamer notebook - i7 14700HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB WIN11
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest