Új hozzászólás Aktív témák
-
nyunyu
félisten
válasz
bambano
#4737
üzenetére
Van amikor a számítási/lekérdezési sebesség fontosabb, mint a redundancia.
Ha csinálsz egy aktuális raktár nézetet, amiben összejoinolod az eredeti raktár táblát a mozgatások szummájával, és ebből dolgozik a következő lépést meghatározó lépés, akkor minden egyes lépés kiértékelésénél a DBnek egyesével újra kell számolnia az eddigi lépések eredményét, ahelyett, hogy a letárolt köztes értéket használná.
Ez ugyan elegáns, de nem hatékony.(Épp most kínlódunk azzal, hogy mindenféle BI riportokat kell készíteni, de többszázezer soros táblákat kell joinolni, szummázni, és az eredmény kb. 40k sor/nap.
BI meg állandóan beledöglik, amikor így-úgy szűrve belekérdez a DBben tárolt nézetbe.
Úgyhogy írhatok egy jobot, ami naponta lefuttatja a kb. egy percig futó queryt, és insert into-zza egy táblába, aztán onnan fog select *-ozni a BI, nem az eddigi nézetből.)
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- Syl: UPS - te áldott!
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- TCL LCD és LED TV-k
- Autós topik
- VGA kibeszélő offtopik
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- BestBuy topik
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3959
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3940, 100% Akksi
- ÁRCSÖKKENTÉS MacBook Pro 17" i7 2.6 GHz 8GB RAM 8 ciklus az akkuban!
- Samsung Galaxy A23 5G / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

