-
Fototrend
Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyugyo79
addikt
válasz Magnat #71720 üzenetére
Maga a memória bejegyzés szerintem "csak" felhasználók elrémisztésére (vagy figyelmeztetése, hogy a kereskedő átverte, ha synos ramot fizetett) egy bejegyzés a logban amit minden indításkor bekerül a sima tárra és ezt le ellenőrzi és kiírja . Ha ki van véve a ram vagy olyan van belerakva ami szerinte jó akkor indításkor nincs log bejegyzés és hiba kiírás.
Tehát szerintem nem tárolják be a fix tárra, hogy volt belerakva egy ilyen ram. De sose néztem utána. Nem otthoni környezetbe ahol ez számít sose rizikóznám be ezt, otthoni szintű NAS -okból meg sokat tudok amik lettek így használva és utána gariztatva már és sose rugózott ezen a Syno (ami persze nem biztos, hogy mindenkinél mindig úgy lesz).
Példaként azt írhatom, hogy nekem nagyon komoly "vitáim" is voltak Synos rendszermérnökökkel ahol volt már érv a részükről amikor fel akarták adni, hogy látják, hogy ezt azt átírtam konzolon a rendszerbe, amiről miután bizonyítani tudtam, hogy köze nincs a problémához, túl tudtak lendülni. De ezeken a pontokon ha akartak volna beleköthettek volna a + ram -ba is ami a NAS -ba van és nagyobb mint ami Synos -ba hivatalosan vehető ergó tuti nem "tőlük" van. De ezt nem tették soha.
Az fontos hozzátennem, hogy a Syno matricás ramokkal teljesen megegyező paraméterekkel (méret nem számít) rendelkező ramokra ez a figyelmeztetés nem kerül kiírásra.
Ha érdekel mert nézegetnéd (nem tudom megy e még így de 99% igen), hogy mi van ezen a tárterületen konkrétan akkor vedd ki a HDD -ket és telnettel lépj be és ott
root
101-0101
vagy
A napi jelszó :
If you ever had to recover a Synology nas box in recovery-mode, pre DiskStation installation or after a failed DiskStation install….. Then you would need the “secret” telnet password for admin (or in some cases root)
In case you don’t want to contact Synology here is how it’s generated
1st character = month in hexadecimal, lower case (1=Jan, … , a=Oct, b=Nov, c=Dec)
2-3 = month in decimal, zero padded and starting in 1 (01, 02, 03, …, 11, 12)
4 = dash
5-6 = day of the month in hex (01, 02 .., 0A, .., 1F)
7-8 = greatest common divisor between month and day, zero padded. This is always a number between 01 and 12.
So, let’s say today is October 15, the password would be: a10-0f05 (a = month in hex, 10 = month in dec, 0f = day in hex, 05 = greatest divisor between 10 and 15).
In some cases the clock is also set to factory default… then try the password: 101-0101
Based on the original correct_password.c source,here is a short snippet to generate the daily password.Megadása után elvileg lehet nézelődni.
[ Szerkesztve ]
-
-
Csokifalo
senior tag
válasz Magnat #71686 üzenetére
biztos jobban tudják nálam az okosok, én is utána olvastam, az URE miatt nem javasolják, mert hogy metek elvileg a nagy számok törvénye hogy elő fog jönni. Viszont ugyanott olvastam több olyan cáfolatot, aki RAID-el foglalkozik hivatásszerűen, és neki még egyszer se jött elő több ezer újraépítés alatt se, de azt mondják a kimondott NAS-os winyókra meg nem jellemző. Egyik haverom is több százat épített már újra szerverekben, és egyszer se volt gond. Aztán ki tudja
[ Szerkesztve ]
-
Csokifalo
senior tag
válasz Magnat #71682 üzenetére
főleg hogy sajnos nem is maga a 1621+ ami a drága, hanem feltölteni minőségi (?) esetemben ironwolf 6x6 TB-al én úgy döntöttem inkább most cserélem melegében, mint fél év múlva rájönni és akkor. remélem nem lesz csalódás a ryzen vonal. Amúgy nézőpont kérdése mi a drága, egy jó oled tv 80 colos jóval drágább ( dupla annyi ) mint amit így a táplálására költök el, és az egy tv...hol a többi, hol a minőségi hang stb?
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71619 üzenetére
Ezt hogyan? Most megnéztem és egy könyvtár alá tallózással egy mappát tudsz megadni. Több mappát a tallózáskor nem tudsz kijelölni - nem engedi. Itt ugye plussz jellel sem tudod bővíteni a csatolt mappák számát - vagy én nem jöttem rá hogyan lehet. Ugyanakkor VS -nél ez megfelelő nekem - már így szoktam meg - inkább kíváncsiságból ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71617 üzenetére
Ez azért lehet első körben "nehéz", mert azt szükséges általánosságban megérteni, hogy a:
- könyvtár (library - ami alá a tartalmakat szervezed az adott szoftverben),
- mappa (folder - amiben maguk a file -ok és azok mappái vannak),
- tartalomtípus.Az három teljesen különböző és független dolog (logikai kapcsolatot lehet állítani ezek között). Azaz nem kettő és nem egy (!!) - hanem három különböző dolog ... Ez a Video Station -re is igaz csak ott annyiban egyszerűsödik, hogy egy könyvtárhoz egy mappát és egy tartalomtípust (ráadásul csak háromféle tartalomtípus van) tudsz (kell) rendelni ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71610 üzenetére
Nagyon szívesen.
Egy gondolat erejéig visszatérve a "tv-k saját gyártású show-jai" -hoz ("beszélgetős műsorok vagy vetélkedők"). Tulajdonképpen ezek is "sorozat" logika alapján működnek - azaz pl. évadokra bomlanak és vannak epizódok is. Amelyiket torrenten elérsz ilyet - azt is ilyen logika alapján éred el ...
Plex -et nem használtam még. Emby -t, Kodi -t ilyesmit viszont igen. Egészen biztos, hogy nem arról van szó, hogy egy könyvtárhoz (library) több mappát (folder) is tudsz hozzárendelni - de csak egy típussal? Emby, Kodi -nak ez a logikája (bár a Kodi eztán a sok megadott mappából típus alapján szétszortírozza a tartalomtípusokat - ott csak 3 könyvtártípus lehet: videó, zene, kép). Lehet sok library -d is és mindegyikhez lehet sok mappa is rendelve. Azonban egy library -hez csak egy típust lehet rendelni.
Most csak példaként az Emby -ben az alábbi tartalomtípusokat lehet beállítani:
- Filmek,
- Zene,
- TV Shows (sorozatok),
- Hangoskönyvek,
- Könyvek,
- Játékok,
- Zenei videók,
- Házi videók és fényképek,
- Vegyes tartalom.Továbbá van egy speciális típusú és kezelésű könyvtártípus is: Gyűjtemények (a tartalmát automatán legyűjti internetről, de lehet kézzel szerkeszteni vagy éppen teljesen manuálisan is létrehozni és kezelni is gyűjteményeket).
Ugye ehhez képest van a Video Station -ben csak ez a 3: Filmek, Tévéműsorok (sorozatok), Egyebek ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71605 üzenetére
Akkor "sakk-matt" - meg is van a hibajelenség oka. Ezért nincs esélye a sorozat adatokat megtalálni - mert nem is keresi azokat. Gondolj bele - teljesen más adatstruktúra (sorozatoknál van évadok meg epizódok - ezek egyike sincs pl. egy film esetén). Igen, válasszuk külön a filmeket és a sorozatokat tartalmazó könyvtárakat. Mind a kettőből lehet több is, de a beállított típus minden esetben stimmeljen. A "ne keressen hozzá IMDB alapján" dogokat pedig az 'Egyéb' típusú könyvtár(ak)ba rakjuk - pl. a home videókat én olyanba teszem.
Egyébként ugyanilyen logika alapján működik a Plex/Emby/összes többi is ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71591 üzenetére
A 'Settings' -ben nincs egyáltalán nálam ilyen 'Video Info Plugin'. Bár annyira részleteiben nem olvastam át a linket - lehet elő lehet varázsolni.
Ami van a 'Special' fül alatt az az, hogy jelölhető, hogy a TMDB -t használja. Ehhez kell valami API-Key is. Ez nálam nincs pipálva.
Amiből egyértelműen gondolom, hogy IMDB az alapértelmezett kereső és képforrás is szerintem (régebben utánaolvastam, de már nem emlékszem), hogy amennyiben van az nfo -ban (és annak file neve OK), akkor akkor is azt fogja cím adatoknak beadni, ha egyébként az rossz (pl. a releaser elfelejtette módosítani az előzőleg összerakott más filmhez tartozó release -ből - azt mindig ellenőrzöm - pont e miatt) vagy éppen a videó file név konvenció nem stimmel.
Amennyiben nincs IMDB link vagy éppen rövidített linkes (tinyURL vagy ilyesmi), akkor csak file név konvenciót figyel.
Namost nekem a hibajelenség alapján egyre inkább az körvonalazódik, hogy az alábbi gond lehet Nálad. Szerintem a mappa típusa nem 'Tévéműsor'. Annál is inkább, mert ahogy írod a filmeket megtalálja - de a sorozatokat nem. Ez pont ilyenkor szokott lenni. Például, ha egy könyvtárba ömleszted a filmeket meg a sorozatokat - a könyvtárhoz meg csak egyfajta típust lehet rendelni ...
A másik, hogy a könyvtár tulajdonságainál be van pipálva a következő opció: "Videoadatok keresésének engedélyezése" ? Amennyiben nem, akkor nyomjunk egy "laza pipa" -t ... Ugyanitt alatta milyen nyelv van beállítva? Érdekes módon nekem angol -al simán megtalál mindent (filmeket meg a sorozatokat is) magyarul letöltve az adatokat ... Ugye manuális videoadat keresésénél baromira nem mindegy, hogy milyen nyelvet adsz meg a keresés nyelvének (sokszor magyarul nem is talál meg), de a különbség, hogy a letöltött metaadatok ez esetben viszont annak a nyelvnek fog megfelelni (automata esetén meg mindig a rendszer nyelvének megfelelőt) ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71589 üzenetére
Szia,
Éppen megvan ugyanennek az nlk release -nek a 720p verziója (több, mint két éve).
Ami biztos, hogy a Video Station és az Emby is azonnal ismerte fel - nem volt semmi "hókuszpók". Megnéztem és nincs vsmeta file sem a könyvtárban (ez akkor lenne, ha VS -ben manuális keresést követően lenne felismerve). Amire konkrétan emlékszem, hogy Emby -ben a poszterképből választottam másikat (hogy ugyanaz legyen a VS -el) - ez ugye úgy működik, hogy az adott nyelvből (magyar) a legtöbb szavazatot kapottat teszi be poszter/háttér/stb. képekből. Ráadásul Emby -nél a sorozatoknál képforrásként TVDB (meg TMDB) van magasabb prioritásúként beállítva az IMDB -nél (az azonosítás viszont lehet IMDB alapon). Ezért van, hogy néha más a kép - ahogy pl. a háttér is más jelen esetben (de pl. a epizódok képei ugyanazok) ...
Nos, hogy ne ragadjunk le a képeknél. A könyvtárban érdekes módon epizódonként van egy-egy nfo file (a neve ugyanaz, mint a videó file -é). Viszont erre már nem emlékszem, hogy én hoztam létre (ui. nem egyezik azzal a logikával amit korábban írtam) vagy eleve ilyen volt. Az első rész tartalmát alább másolom (Chernobyl.S01E01.720p.AMZN.WEB-DL.H.264.HUN.ENG-nIk.nfo):
Chernobyl.S01E01.720p.AMZN.WEB-DL.H.264.HUN.ENG-nIk
ENG.TiTLE.......: Chernobyl
HUN.TiTLE.......: Csernobil
iMDb.LiNK.......: https://www.imdb.com/title/tt7366338/
HUN.LiNK........: https://tinyurl.com/y49aw549
RELEASE.DATE....: 2019.05.20.
VIDEO
RUNTiME.........: 1h 0mn
SOURCE..........: NTb
BiTRATE.........: 4405 Kbps
CODEC...........: h264, High@L4
FRAMERATE.......: 23.976 fps
RESOLUTiON......: 1280x720
ASPECT.RATiO....: 16:9
AUDiO...........: [Hungarian] AC3 2.0 @ 192 Kbps 48 KHz [SOURCE..:HBO 3]
[English] E-AC3 5.1 @ 640 Kbps 48 KHz
SUBTiTLES.......: Hungarian ; English /.srt/
SiZE............: 2.25 GBTöbb, mint két éve még lehet nem követtem olyan szigorúan a saját szabályaimat - ugyanakkor ez esetben ez nem jelentett gondot ...
-
Dave567
addikt
válasz Magnat #71524 üzenetére
#71521mtz81: Egyik sincs telepítve, sajnos ennek kakukk, újra kell rakni a rendszert.
Elvileg megoldódott.
#71539dkess: Nincs sajnos, de ahogy látom másnál működik, remélem nekem is fog.
#71540kulu22: Szerintem nekem is mennie kell, mondjuk csak addig kell amíg át mentem a dolgokat, mert úton a 920+, ott meg más lesz a helyzet. -
dkess
őstag
-
VGYke
addikt
válasz Magnat #71360 üzenetére
Köszönök mindenkinek mindent. Hitelesítő adatok... Fogaskerék (Gépház)-Fiókok útvonalon kerestem, pedig a vezérlőpulton nőttem fel... Rohadtul unom már hogy a gépház meg a vezérlőpult más.
Még egy kérdés: Kis emberke, Egyéni:
Itt van olyan opció hogy E-mail fiók hozzáadás:
Ez mire lesz jó?
Elvileg kapok a NAS-tól rendszer üzeneteket (áramkimaradás leállás, biztonsági ellenőrzés...), tehát valahová már beírtam az e-mail címet.kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni
-
#46824192
törölt tag
válasz Magnat #71352 üzenetére
Szerinted mi a megoldás a ransom ellen?
Használok épp vagy 6 mappát. Én egyedül, én vagyok az admin és a felhasználó. Légyegtelen ,hogy egy mappát csatolok fel júzerenkét(és mind a hat user énleszek), vagy adminnal az összeset. Az írás/törlés jogot ha elveszem magamtól ,akkor meg gyakorlatilag ki is húzhatom a konektorból a nas ,mert akkor minek van?
Véleményem szerint az egyetlen normális módszer, ha frissen tartod a rendszered és tudatosan ésszel használod az eszközeid. Mindig van (teremészetesen x időnként) 3-4 mentésed és ezekből a 3. 4. a szekrényben pihen leválasztva mindenről.
-
dkess
őstag
válasz Magnat #71053 üzenetére
Én úgy csinálnám (csináltam), hogy az érintett felhasználónak adtam jogosultságot az érintett más felhasználóhoz tartozó mappá(k)hoz. Így gond nélkül tudja csatolni. A megoldás előnye, hogy amennyiben nem lenne rá szükség akkor meg egyszerűen elveszed tőle a jogosultságot. Azaz pl. nem egy távoli Windows "mókolt" beállításaitól függ, hogy az adott felhasználó éppen mihez fér hozzá.
Példa: nekem a nem admin jogosultságú felhasználómhoz (amivel SMB -n csatolva van a saját könyvtáraim) van egy-egy másik felhasználó mappája is. Amennyiben elveszem magamtól a jogosultságot magamtól, akkor nem férek többet hozzá. Ez más felhasználónál különösen előnyös tud lenni, ha valamilyen átmenetileg fennálló ok miatt kellett ezt megtenni. Pl. segíteni egy "vészhelyzet" utáni visszaállításban (nálam pl. ez volt).
A "különböző hitelesítési adatokkal csatlakoztatás" azt jelenti, hogy a Windows -os felhasználótól "különböző" hitelesítési adatokkal ...
-
csozsi
tag
válasz Magnat #71032 üzenetére
Igen, megvolt a szolgáltatói eszközön kívül mindennek a cseréje.
A legnagyobb gáz a dologban, hogy ilyen rendszereket telepítek (irodai lan, szolgáltatás bekötés hazai szolgáltatóknak), és erre a sajátomon jelenik meg olyan hiba, amit csak valami piszok drága teszterrel lehetne kimérni, ha egyáltalán. De azért rajta vagyok.
Ja, az ipv6 be sem volt kapcsolva.''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)
-
csozsi
tag
válasz Magnat #71030 üzenetére
Gyakorlatilag csak akkor nem csinálja, ha nincs a hálón, vagy ha kivettem a vinyókat.
Mindent kikapcsolgattam, egyesével próbálgatva, kikapcsolva hagyva, de pár perc után megjelenik a zavar a hálón.
A telefonvonal annyira recseg, mint 20 éve a ronggyá ázott ólomkábelen. Nas leolt, gateway reboot, és minden működik.''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)
-
Véreshurka
senior tag
válasz Magnat #70995 üzenetére
Én is hasonló állásponton lennék. Nálam még az merült kérdésként, hogy mi van ha nem lesz szimpatikus egyáltalán a 7-es DSM és valaki maradna egy olyan nas-al 6-oson ami egyébként frissíthető 7-esre. Tehát van-e arra lehetőség, hogy maradva a 6-oson csak a biztonsági frissítéseket telepíteni. Esetleg 5-ről a 6-osra váltáskor volt ilyen téren tapasztalat a fórumban?
El Psy Kongroo
-
zsamiatt
őstag
válasz Magnat #70925 üzenetére
Nem kell dedikalt diszk ennyihez. Egy ket vinyos dvr nem 40e ft. Plusz a diszkek arai. Ha Nas mondjuk a nappaliban van szunetmentessel es a dvrt nem oda akarod/tudod rakni akkor meg egy szunetmentes. Plusz az aram fogyasztas. Plusz extra switch port ami ha tele van a switched megint plusz koltseg.
[ Szerkesztve ]
Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70840 üzenetére
"az Nginx van úgy beállítva, h ha olyan portra jön be kérés amin nincs semmi, akkor átirányít a DSM loginra"
Ezt rosszul látod, hiába hívsz meg belső hálón bármilyen random portot (pl 3523), nem fog átirányítani a dsm loginra (magyarán az 5000res portra). Csak ha a 80-ast hívod meg irányít át az 5000-re, illetve a 443-ról az 5001-re.
Viszont ha 80/photo-t hívod meg, akkor marad az 80-ason porton
"viszont ha könyvtárral együtt hívod meg (/photo), akkor feltételezi, h tudod mit akarsz és így nem irányít át"- szóval valószínűleg ez a megoldása a problémának.
Túltárgyaltuk, csak érdekesnek gondoltam felvetni[ Szerkesztve ]
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70836 üzenetére
Igen, ezt a "A portok az alapbeállítás szerintiek a példában." kifejthettem vona egy kicsit jobban. Pont a Web Station motoszkált bennem a hsz -em írásakor és az, hogy az alapértelmezés szerint nincs telepítve és beállítva. Ugye, ha ez van, akkor úgy mködik, mint Nálad azaz a saját web oldaladra vagy éppen az általad betett képernyőre navigál.
Ugyanakkor, ha nincs Web Station, akkor úgy működik, ahogy fentebb írva volt ... Találomra választott porton nekem sem jön be semmi ...
Szerk.: Jut eszembe erre a Photo Station -os dologra egy fordított proxy -s beállítás lehetne még egy elegáns megoldás ...
[ Szerkesztve ]
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70836 üzenetére
Félre értetted a random portot.
A port forwardnál meg kell adni a külső portot (pl te most a 13500-at adtad meg) és azt a belső 443-masra irányítottam át, a nas ipcímére (nálad ez most a 192.168.1.246).
A random port itt azt jelenti, hogy a 443-mas port helyett valami kevésbé evidens portot választok (amin kisebb valószínűséggel próbálkoznak) külső elérésre. [kép]A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70820 üzenetére
Lehet picit bonyolultan írtam le, de nem tudom jobban (esetleg olvasd át még egyszer).
Ugyanehhez a problémakörhöz kapcsolódik az alábbi példa is (hátha így érthetőbb):
Ha beírod a böngészőbe pl, hogyindex.hu
és megnyitod, az valójábanhttps://index.hu:443
, vagyhttp://index.hu:80
(csak mivel ezek az alapértelmezettek, így a böngésző nem szokta kiírni a 80, 443 portokat, illetve a http-t se)Ezen az analógián továbbmenve, ha bírod hogy
nasip
, akkor az valójábanhttp://nasip:80
, viszont átirányítnasip:5000
-re
Hogyan?Ezzel ellentétben a photo station webszervere nincs átirányítva másik portra, azaz maradt a 80, 443 portokon, igaz ott kell a
/photo
elérési út is.
(az előző példában azért van külső elérés is, mert az alapján jöttem rá)[ Szerkesztve ]
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70820 üzenetére
Amennyiben ninbcs nyitva port, akkor nem is jön be semmi.
Azonban próbáld meg akár internet felől - akár LAN oldalról akár DDNS -el vagy konkrét publikus IP -vel akár porttal (80/443/5000/5001) vagy anélküli megadással be fog jönni a DSM felülete, ha a 80/443/5000/5001 portok a NAS -ra vannak irányítva. A portok az alapbeállítás szerintiek a példában.
legelek ezt a forgatókönyvet írta. Azaz 80-->5000 és 443-->5001. Amennyiben a HTTPS -re átirányítás is be van pipálva, akkor még ez az irány is működik ...
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70807 üzenetére
Másik kérdésem
A photo station-nél tűnt fel, hogy a nasip 80-as (http) és 443-mas (https) portjain fut. Mármint konkrétabban a nasip:80/photo elérési úton.
El akartam érni távoltról htttps-en keresztül a photo station-t, így a routerben egy random portot (pl 13600) forwardoltam a nas 443-mas portjára, így ahttps://ddnscím:13600/photo
-n el tudom érni a photo-station-t .
Viszont ha nem írom utána a/photo
-t és csak ahttps://ddnscím:13600
van, az átirányítódik ahttps://ddnscím:5001
-es portra (konkrétabban 13600->443->5001). Mivel az 5001-es port nincs nyitva, így nem tölt be távolról a dsm felülete.Ebből azt szűrtem le, hogy a dsm is a 80-as/443-mas portokon fut, viszont az elérés át van irányítva (alapértelmezetten) az 5000-res és 5001-es portokra.
Ezt hogy lehet megcsinálni, hogy az elérés más, mint ahol valójában fut?
Van ott is egy belső portforward (ami el van rejtve előlünk), ami átirányítja a 80-as portot az 5000-resre?
Mert ugye ha a nas ip-jét írod a böngészőbe (hogy elérd a nas webui-ját) az a 80-as porton fog próbálkozni, az 5000-rest a böngésző sem tudja, oda átirányítja valami.[ Szerkesztve ]
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70794 üzenetére
"akkor azt fogja hinni a kliens, h egy db nas van az adott címen és ezért tőle fogja megkérdezni"
Ha jól értem akkor nem az van, hogy minden belső hálózati eszköz routernek mutatja magát kifelé, hanem a router mutatja magát hol nas-nak, hol routernek, hol bármi más belső hálón lévő hálózati eszköznek. Viszont 1 közös van bennük: az ip címük. Szóval az adott külső ip címen hol egy nas jelenik meg (ha jó porton szólítom meg), hol pedig egy router...
Javíts ki ha tévedek
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70790 üzenetére
De kívülről számít, hogy melyik ddns-t használom?
Egyik sem lát be, mindegyik csak a külső ip-met használja végső soron, beljebb nem jut. Adott portokon kapnak szolgáltatásokat, de a nat miatt azt hiszi minden szolgáltatás, mintha az egész hálózat egy eszköz lenne, nem?
A nas cert is csak a külső ip-ig jut, nem?Bocsánat, ha értetlen vagyok
A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70778 üzenetére
Ott se mindegyikre és nem is a legfrissebb.
@Sanya, #70780
Igazából az Emby -t ismerem igazából - ezen nincsen semmilyen TV internetre kiengedve. Pedig több idegen háztartásban is van TV -ken Emby amikkel a NAS -omról játszanak le - sehol nincsenek kiengedve (egyébként itt port-forward -ot értesz alatta vagy ilyesmit?).
Nemcsak a borítókat szedi le, hanem a leírásokat (sorozatok esetén az évadokét és a részekét is - persze ezekhez is képeket), színész/szereplőket képekkel, nevekkel, életrajzzal, a gyűjtemény info -kat (képekkel és leírásokkal), illetve magából a videóból a fejezet info -kat (név/kép) stb.
Nálam a Video Station ilyen hülyén viselkedik. Transzkódol azt is amit hibátlanul lejátszana anélkül is ... Úgyhogy, ha nem kell transcode, de DLNA -n lenne a lejátszás, akkor az Emby DLNA van használva (azon jobba ismeri fel, hogy kell-e átkódolnia) ...
Az Emby sok adatbázisból tud dolgozni. Még filmenként is lehet válogatni, hogy mi legyen. Persze kategóriánként is - pl. a sorozatoknál más a beállított prioritási sorrend az adatbázisforrásokat tekintve. Meg persze kézzel is lehet benne matatni részletesebben ...
-
Sordoran
addikt
válasz Magnat #70715 üzenetére
Igen, a felcsatolás lenne a lényeg. Van pl. mappa1, és ebben lenne minden más mappa adott köteten. Persze ha van olyan amit nem akarok elérni bármikor pc-ről, az külön lenne, de ennyi a lényege, hogy pc-ről mindent lássak amit akarok: egy kötet egy meghajtó.
(lesz persze pl. backup majd ami nem a "fő mappákban" lesz)Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70632 üzenetére
Az a baj, hogy ahogy írod "elég rottyos" ott pár dolog. Most hogy van NAS lehet érdemes lenne meglépni némi racionalizációt a hálózaton még a TV -n történő médialejátszást leszámítva is (azaz ez csak n+1 -dik szempont igazából).
Azaz azokat az ezeréves ki tudja milyen célból ott levő routereket, a helyi hálózaton a NAT -olgatásokat, meg a 100 Mbps switch -eket stb. Akár még a kábeleket is át lehetne nézni.
Az Xpenology egyébként milyen vas -on van? Ugye nem megy pl. virágbolt ezerrel egy PC -n (vagy más hasonló) valahol amíg próbáltok összehozni valamit a TV -vel?
-
MammoUTh
csendes tag
válasz Magnat #70489 üzenetére
köszi, megoldódott!
valamiért nálam 2 nagyobb volume is van, így amdadm --grow --raid-devices=1 --force /dev/md2
mdadm --grow --raid-devices=1 --force /dev/md3
leválasztotta a raid1 SHR-ről és megoldotta a sipákolós problémát. valszeg azért van két részletben mert a bővítést a DSMben csináltam úgy hogy a már bővített 8TB-os HDD-t letükröztem a másik 8TB-osra. így nem kellett átméreteznem sem a partíciókat a parted-del a resizepart-tal. az egyik tükröt kiváncsiságból azért megnéztem linux alatt és megpróbáltam a 2TBos partíciót letörölni, majd az 5TB-osat kibővíteni a helyére, ez sikerült is parted-del (gpart nem tudta kezelni), viszont ahogy visszaraktam a lemezt nem voltak meg a programok, az adatok és csak az alapbeállítások maradtak meg. szóval nem tudom hogy lehetett volna másképp, de örülök hogy végül nem kellett megcsinálnom.
kicsit zavar hogy két részletben van a tárhely, de végülis működik, szóval nem gáz.
köszönöm mégegyszer a segítséget!"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"
-
bLaCkDoGoNe
veterán
válasz Magnat #70598 üzenetére
Szia,
köszi, ez eszembe sem jutott megnézem majd. De tényleg tök generic neve van, kábé ilyen bonyolultságú: package_design.ai.
"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+]
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70568 üzenetére
Igen, az SMB csatolás magától értetődő lenne. Ugyanakkor nem biztos, hogy a kérdező ilyesmire gondolt - sajnos nem egyértelmű a kérdésfelvetés. Különösen ez a PC -n szerkesztek dolog gyanús egy picit illetve az, hogy "folytatni a munkát" másik eszközön ...
Azaz mi van, ha olyan projektjei vannak aminek fontos lenne a gyors helyi háttértár és/vagy az a PC illetve laptop nem egy helyen van (pl. munkahely vs. otthon) és ilyenformán egy adott esetben lassabb internet kapcsolat is képbe kerül. Persze internet -re is van megoldás pl. VPN vagy WebDAV egyéb, de itt ugye a sebesség és felhasználói élmény maradhat el az elvárttól.
Azaz lehet, hogy a kérdező szinkronizációra kíváncsi. Volt már többször ilyen igény. Van egy munkamappa (azon belül akár sok almappa) és dolgozik az egyiken - aztán hazamegy és folytatja a másikon. Aztán vice-versa. Plussz ugye ebben az esetben maga az adat is több helyen megvan - pl. PC -n, laptopon és NAS -on is és nem csak egy helyen (a NAS -on). Azaz, ha valamelyik eszköz (beleértve a NAS -t is) betojna, akkor is a másik kettőn esélyesen ott lenne az ...
Persze szinkronizáció esetén sem árt backup a DS118 -ról külső USB -s meghajtóra és/vagy másik NAS -ra, de ez már más téma ...
Aktív snapshot felhasználó vagyok és a NAS -omon nemcsak saját adataimról van snapshot (több idegen háztartásban levő eszköz illetve felhasználó is szonkronizál pl. a NAS -omra). Ugyanakkor adatbázisszervert nem üzemeltetek NAS -on vagy NAS -ra. Elméletileg konzisztensnek kell lennie, de gyakorlatilag nem tudom megerősíteni sajnos.
[ Szerkesztve ]
-
plus44
veterán
válasz Magnat #70525 üzenetére
A 118-at néztem én is, de újonnan az olyan 60 körül van, annyit csak azért sajnálnék érte, mert másra tényleg nem lesz használva, bár hozzáteszem, HA és amennyiben a 118 erősebb, stabilabb, összességében jobb, mint a 120J akkor nem variálok és azt választom. 120-ról nem találtam semmit, az mikorra várható?
“This is where the road crashed into the ocean...”
-
spgabor
aktív tag
-
ArthurShelby
addikt
válasz Magnat #70464 üzenetére
Én sftp-n csináltam, ott működött ez a módszer vlc-nél (mondjuk ez inkább bug).
Ha jól tudom az sftp biztonságosabb mint az ftps, így ezt ajánlom (tudom, nem ez volt a kérdés).
Az előbbi az ssh fájlátviteli protokolja, az utóbbi meg az ftp utólagos biztonságosabbá bütykölése (ssl/tls-sel), ha jól tudom, de simán lehet, hogy tévedek.A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70467 üzenetére
A BubbleUPnP Server a felelős ezért. Egyébként nagyon sok funkciója van - sokan szeretik LAN -on is ezt használni. Akár, mint DLNA remote -ot (pl. NAS -ról TV -re/zenelejátszóra streamelés szabályozására). Én csak internet oldalról használom - LAN -on ritkán (mondjuk otthoni zenelejátszásra - HIFI lejátszót vezérelve).
HTTP vagy HTTPS -en keresztül létesít kapcsolatot a mobiltelóval (van kliensprogramja Android -ra). Plussz külön autentikációval. A LAN -on levő DLNA szervereket használja forrásként. Javítható a kompatibilitás a DLNA server és renderer -ek között - akár egyénileg aprólékosan testreszabva (alapbeállításai is jók). HW transcode akár szituációfüggően - pl. érzékeli, ha mobilneten vagy és akkor automatikusan konvertál kisebb sávszéligényűre. Visszakapcsolod a WiFi -t egy idegen háztartásban és mehet a natív stream. Ez persze lehet renderer függő is. Tömérdek funkció - imádom. Internet -es stream esetén alapból 20 percet enged, de fizetés esetén ez feloldódik (én megtettem). Akár ChromeCast eszközödet is letükrözi, mintha DLNA eszköz lenne és menetközben átkódol és streameli arra. Hasonló alapon akár multilejátszós/hangszórós környezetet is lehet vele imitálni illetve vezérelni.
Olyat is tud, hogy idegen LAN -ra generálja az otthoni DLNA szerverek tükörképét. Pl. olyan, mintha a NAS -od ott lenne azon az idegen helyen. Aztán a TV -ddel úgy tudod tallózni, mintha ott lenne a NAS mellette. Persze én inkább simán Android -os app -ból szoktam ezt vezérelni és a stream -et átküldeni az adott lejátszóra.
Amennyiben az Android -on (a mobiltelón magán) szeretnél mondjuk filmet lejátszani, akkor beállítható, hogy mely lejátszót használja. Én VLC -vel szoktam így használni. Hangsávot, feliratot választhatsz. Miracast -on akár ki is tudod küldeni pl. TV -re - mondjuk ennek sok értelme nincs, mert logikusabb a DLNA streamet közvetlenül a TV -re tolni ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70464 üzenetére
Tudom nem ez volt a kérdés, de én pl. Android eszközön és internet oldalról DLNA -val (akár https -en keresztül) oldom meg a VLC -s lejátszást. Némileg esztétikusabb borítóképek és magyar címek között tallózni. Mindent lejátszik. NAS -on BubbleUPnP Server -re csatlakozva ...
-
Delfi
tag
válasz Magnat #70375 üzenetére
Tud olyat, hogy kézzel felteheted a megosztott csapatmappába. Én most azt javasoltam, hogy használja ezt a megoldást, teljesen kényelmesen(és biztonságosan) fel tudja tölteni a fájlokat egyesével.
Elképzelni sem tudom, hogy mi lehet az, amit telefonon vagy tableten kellene _folyamatosan_ rögzítenie, amikor van laptopja is, ami ezerszer kényelmesebb bármilyen munkafolyamatra. -
Varszegig
veterán
válasz Magnat #70348 üzenetére
Az asztali gépre vonatkozik, ahol van GPU. NAS-on csak a proci játszik, és ott az AMD procikban nem lesz Intel Quick Sync Video funkció. (Már a neve miatt sem )
Ezeken vagy megoldja erőből a proci a sw transcodingot, vagy nem. (Inkább nem, mint igen, illetve egyszerre többet, 4K stb. már csak nagy izzadás árán.) -
dkess
őstag
válasz Magnat #70330 üzenetére
Az a baj, hogy én nem voltam tisztában a projekt hatókörével. Itt értem ez alatt, hogy ez egy iskolaszintű dolog avagy éppen az adott tanáriban állt össze néhány kolléga, hogy egy ilyen "kalózprojektbe" vágjon avagy éppen ez egy egy személyes akció. Ugye még a legutóbbi esetben is érintett lehet több tantárgy, több osztály, de még akár magánkurzus is vagy egyebek. Azt az idézett mondatot pedig lehet úgy is érteni, hogy a kedves diákok akár otthoni gépről is bejelentkezve is elérhetik az érintett dolgokat.
Ezért közelítettem egy kicsit a "globálisabb" oldalról ... Mondjuk az is igaz, hogy ezzel én is a ködöt szurkálom csak ...
-
gyugyo79
addikt
válasz Magnat #70212 üzenetére
Be lehet állítani a különböző szolgáltatásoknak különböző tanúsítványt a vezérlőpult tanúsítvány fül alatt (kb akár mindhez mást is).
A VPN szerverhez használod az aláírtat, míg ehhez meg egy ön aláírtat ami sokára jár le.
Ha nem értettem félre amit szeretnél[ Szerkesztve ]
-
gyugyo79
addikt
válasz Magnat #70208 üzenetére
Ha domainen keresztül éred el akkor meg is bízik benne és nem kell 2-3 havonta "megújítani" (elfogadni az újat amikor éppen cserélődött a tanúsítvány), de ha IP -n át vagy másik domainen (ami ugyan arra az IP -re mutat) mint ami a tanúsítványban hitelesítve van nem ...
Szerintem, vagy írd bele a host fájlba az elérést és használd a hitelesített domaint vagy ha csak otthonról használod akkor használd csak ehhez vagy az ilyenekhez az ön aláírtat.
Az ABfB -nél pld nem is volt még opció a nem "biztonságos" kapcsolat amikor legutóbb be kellet állítanom.
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70202 üzenetére
Az a lényeg, hogy ebben az esetben (cert -es autentikáció) tulajdonképpen a szerver is azonosítja magát a kliensnek. Gondolj bele egy "man in the middle" esetén simán egy "jóakaró" gépére szinkronizálnád fel a létező összes adatodat, ha nem így lenne. Így viszont, hogy meg kell adni a felhasználónév és jelszót is új cert esetén így a felhasználó megbizonyosodhat, hogy az érintett NAS -ra szinkronizál-e és nem valahová a "nagyvilágba". Amennyiben ez nem lenne, akkor ugye bármilyen cert -et használhatna a támadó - a kliensalkalmazás úgyse akadna fel rajta (azaz kb. értelme nem lenne az egésznek).
Nem a az gond, hogy kell ilyet, hanem az, hogy ilyen gyakran (kéthavonta) kell. Az ingyenes minősített tanósítványnak tulajdonképpen ez az "ára" ...
@need, #70204
Nagyjából úgy le lehet egyszerűsíteni a kérdést, hogy megér-e Neked kb. 18K HUF -ot mínusz egy 3rd party 4 GB RAM ára (persze a képlet bonyolódik, ha nem pont +4 GB RAM -ot akarsz), hogy eleve egy 100% -osan támogatott RAM -ot kapsz és nem kell azzal kezdeni, hogy mindjárt RAM -ot rendelgetsz meg a NAS -ban "matatsz" ...
Ez egyéni döntés lehet ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70199 üzenetére
Nem kötözködésképpen, de tulajdonképpen egy slot van csak a DS220+ -ban. Pontosabban van egy 2 GB leforrasztva (nem cserélhető) és van egy slot amiben vagy van gyárilag 4 GB (bundle) vagy nincs.
Alapvetően egyetértek Veled. Ugyanakkor, ha van cash, akkor nyugodtan veheti a 6 GB RAM -os verziót is. Én sem bántam meg, hogy annakidejént 6 GB -al vettem a DS218+ -at (tudom olcsóbb, ha utólag vesz valaki nem gyári RAM -ot).
Igen, host neves csatlakozáskor "csipog" cert frissítéskor. Tulajdonképpen erre is lehet számítani. Két esetben nem "csipog": ha self-signed tanúsítványod (pl. alap Synology -s) van avagy HTTP kapcsolat. Mondjuk ezen esetekben nincs cert frissülés sem ...
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70079 üzenetére
Ransomware szempontból a Snyology Drive (/Cloud Station Drive) -al a gond az, hogy maga a ransomware a szinkronizálandó mappák tartalmát (is) lekódolja és az eredmény megy is a NAS -ra a szinkronizációval.
Azaz kb. ugyanannyi esélye van, mint ha SMB -n felcsatolt mappa lenne. Ez utóbbi esetben amennyiben a snapshot -ok a felhasználó számára elérhetőek (böngészni - file/könyvtár/teljes visszaállítás) akkor sem tud se a felhasználó vagy ransomware ebbe beletörölni/módosítani.
Igazából mindkét fentebbi eset esetén a snapshot lehet a megoldás stb.
@tobias40, #70085
Még azt sem tudod kinézni a régi lejátszódból, hogy melyik felhasználó az érintett.
A NAS -on a Vezérlőpult/Jogosultság menüben kiválasztod a WebDAV Server -t és a Szerkesztés gombra kattintást követően láthatod mely felhasználóknak van joga egyáltalán a WebDAV -hoz. Amennyiben szerencséd van, akkor nem lesz sok érintett felhasználó ...
-
őstag
válasz Magnat #70079 üzenetére
Én pont erre javaslom a snapshot használatát. Minden user, amit használok pl SMB-re, az nem admin. A snapshot-ot csak admin jogú user kezelheti. A snapshot copy-on-write, azaz FS-blokk szinten tárolja a módisításokat (minden módosítás új blokkban). Igen, emiatt helyet is foglal, ellenben a régi snapshot semmiképp nem írható, legfeljebb törölhető. Valamint NEM teljes másolat, tehát csak a megváltozott adatok eredetije foglal helyet.
"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"
-
zsamiatt
őstag
válasz Magnat #70079 üzenetére
mindig az a kérdés honnan jön a támadás. Ha syno szolgáltatását törik meg akor mindegy milyen hitelesítő adataid voltak. Ha a gépedről jön akkor az ellen még lehet védekezni. Nincs felcsatolva a mentő hely, más usert használsz a mentéshez stb. Nem tudom, hogy a drive hitelesítő adatait mennyire tudja kinyerni.
[ Szerkesztve ]
Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!
-
-
Vastika
tag
válasz Magnat #70040 üzenetére
Ez érdekes... Tényleg nem ástam bele magam a dolgokba, mert nem volt kedvem, de erre pont nem gondoltam (máshogy meg nem próbáltam még másolni)
Van is pár másolandóm, mindjárt nekiesek a NAS felületén a File Station-ban, aztán kiderül az igazság :-)
(Mondjuk az érdekes, hogy QNAP-on egy nem a rendszer részét képező dlna szerver megbirkózott vele, hogy bekerült néhány új fájl a felügyelete alá tartozó területre, itt meg a rendszer része a szolgáltatás, és mégsem... Mindegy, ettől függetlenül még mindig jobban bejön a Synology, mint a QNAP ;-)
-
G.A.
aktív tag
válasz Magnat #70024 üzenetére
Megoldva!
[Ez a videó] volt a megoldás. A benne látottakat az SSD-re telepített DSM 7.0-val végeztem el, majd "downgarde"-eltem a 7.0-t -> 6.2.4-re (ami a HDD-ken is fut), csak utána tettem a HDD-ket vissza. Presztó, minden megy. -
dkess
őstag
válasz Magnat #70025 üzenetére
Ne aggódj, ezt az Ultrastar-Gold kavarodást én sem tudom teljes mértékben lekövetni ...
Főleg már az "SMR purparlé" -t követően a Red "sima"/Plus/Pro vonalaknál lekövetni az átmatricázásokat/új szériákat stb. sem egyszerű, de ezeket - beleértve a régi szériákat is - még azért egyszeri halandó számára is tudható, de ez a "Ultrastar-Gold" dolog már túl megy minden szappanoperai magaslatokon is ...
Szerintem Gold -nál két dolgot érdemes figyelembevenni otthoni NAS -ba (mert pl. több garancia, nagy sebesség és nagy terhelhetőség és megbízhatóság) történő vételkor:
- ne legyen SMR vagy EAMR se (a jövőben e kettő kombinációja meg pláne). Az utóbbi leginkább csak azért mert aránylag új technológia még és kimondva is átmeneti megoldás a MAMR felé ...
- hangja lesz azért. Bár a kérdező csak egy HDD -t akar és (igaz csak 6 TB -ossal) pozitív tapasztalata is van Gold -al, de ha lehet mondani, akkor e tekintetben is egy új szintet fog képviselni a 16 vagy 18 TB -os verzió ... -
-
dkess
őstag
válasz Magnat #70018 üzenetére
A válasz kacifántos, de egy biztos, hogy mindegyik a HGST volt Ultrastar szériájára épül technikailag. A mostani WD Ultrastar -okat is beleértve.
Ami biztos, hogy az Ultrastar -ok mindig Data Center HDD -k voltak. A Gold -ok is eredendően. Aztán újonnan a Gold -okból már van 'Enterprise class' sorozat is - pl. a 10 TB feletti KRYZ -ek mind az.
Kivonatosan az alábbi időszakban nagy volt a keveredés:
- 2015 Október: HGST gyártása leáll 7 évvel a WD akvizicíót követően,
- 2018 Október: WD bejelenti, hogy fokozatosan a Gold széria beolvad az Ultrastar -ba. A Gold EOL -ra jelölve,
- 2019 Szeptember: WD bejelenti, hogy a Gold márkanevet visszavezeti a piacra ...Ami érdekesség:
- Ultrastar -ból van SATA és SAS csatolós verzió is,
- Gold -ból csak SATA -s van.A Gold -okból van:
- CMR,
- aztán SMR,
- majd EAMR is van már egy-két típus (majd valamikor lesz MAMR is, ha elkészülnek),
- aztán ígérnek még EAMR SMR -t is (na az lesz a szép baleset).Mondjuk legalább ezeknél magukra a HDD -kre is rávésik, hogy SMR, ha az ...
-
krealon
veterán
válasz Magnat #69954 üzenetére
Nalam is tokeletesen tud mukodni a 21-estol eltero FTP port, mert utanajartam, hogy hogyan kell csinalni. De ez nem segit csinturi kolleganak.
Leirtam az alapokat, onnan neki kell kibogoznia a szalakat, mivel a problema osszetettebb annal, hogy azt ki tudnam felyteni egy hozzaszolasban. -
csinturi
tag
válasz Magnat #69939 üzenetére
Ezt az aktív-passzív ftp-t nem nagyon értem. De mondok egy példát: távolról a 21 -es porton elértem a VLC-n, Total commanderen. Dsm-ben megváltoztatom a portot, engedem a tűzfalon, és a routeren. Az appokban semmi változtatást nem csinálok, csak a portot írom át, és már egyik se tud kapcsolódni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Új Lenovo ThinkPad P16s Workstation Érintős LAPTOP -50% 16" Ryzen 7 PRO 6850U 32/1TB 680M 4GB FHD+
- Bontatlan Lenovo ThinkPad P16s Workstation LAPTOP -50% 16" Ryzen 7 PRO 6825U 16/512 RADEON 680M FHD+
- MSI RTX 3060 Ti VENTUS 2X OCV1 LHR
- Razer Blackshark v2 Pro Wireless White
- Hibátlan állapotú & Garanciális Samsung Galaxy Z Fold 4 (512/12GB) + Gyári S-pen tok
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest