Új hozzászólás Aktív témák
-
szerintem szedjük szét a dolgokat a megfelelő szereplőkre, mert ebben a postban a Maxwell és a 970 minden gyengeségét az nVidia nyakába varrod, holott ez marhára nincs így. a 256-bites busz korlátozó ereje, valamint a TDP fogalom megváltozása az első tesztekben is világosan kiderült majdnem minden portálon. így is elég gyors? igen. így is sokkal kevesebbet fogyaszt? igen. akkor miért ne ajánlanák? ha pedig valaki érzékeny a részletekre, akkor szíveskedjen elolvasni a teszteket és gondolkodni, ne csak az ajánlásra ráizgulni.
a 4GB sztori már más téma, és itt is több külön track van.
először az AMD-nek okozott kár kérdéskörét gyorsan felejtsük el, mert ilyen alapon bármelyik erős versenypiacon folyamatosan perelhetnék egymást a gyártók. ennél sokkal durvábbakat húznak a joghurtok, húskészítmények vagy gyógyszerek gyártói.
másodszor, ha a 970-esben a technikailag prudens megoldást alkalmazzák, szoftveresen kiiktatják a 0.5GB memóriát, és 3.5GB-osként hirdetik a kártyát, akkor biztosan kevesebbet adnak el belőle. jó kérdés, hogy mennyivel, mert ebben a formában is igen jó az ár / teljesítmény mutatója, de egész biztos, hogy látható gap lett volna a sales-ben. abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy nem akkora, hogy ez a piaci részesedést jelentősen mozgassa - gondolj vissza a GTX260-ra, a GTX570-re, és különösen a 8800GTS-320-ra,
jelenleg baseball ütővel sem versz ki belőlük pénzt - az csak később lesz
az pedig, hogy a vásárlóknak potenciálisan, a jövőben milyen kárt okoz a húzás, egyrészt túlzottan teoretikus, másrészt ez is csak azokra vonatkozik, akik 3.5GB-osan nem vették volna meg.a bottom line akkor is az, hogy kihoztak két nagyon jó terméket, amire a konkurenciának nincs válasza. aztán kihoztak egy korántsemannyirak***ajó terméket, amire a konkurenciának szintén nincs válasza. akkor mire számítanak?
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3121
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 500GB SSD RTX 3060Ti 8GB SilentiumPC Signum SG1 TG FSP 700W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


