Új hozzászólás Aktív témák
-
Yutani
nagyúr
válasz
Petykemano
#44612
üzenetére
Szó volt itt már többször arról, hogy nem is feltétlenül a bányászok a hiány és a magas árak oka.
Nem tudom. Elég benézni a Hardverapró Bányászgép rovatába, és látható, hogy tele van 6-8 kártyás ÚJ rigekkel, és külön a VGA szekcióban is tízesével, ne adj isten százasával árulják a kártyákat MSRPx2-3 áron.
Nekem az a következtetésem, hogy lenne itt kártya elég a gamereknek normális áron, ha nem bányászatra vinnék a nagyját, így magasan tartva az árakat. Gyanítom, hogy ez megy világszerte.
Kapcsolódva a mondandódhoz, növelhetik a kibocsátást a gyártók, egyelőre nem látszana az árakon, sőt, még drágulás is jöhet. Látjuk, hogy a 220k körüli 6600 XT helyére bejött a sima 6600 (sőt, felment 250k-ig), a 6600 XT pedig fel lett tolva már 300k szintig.
A 6500 XT megjelenésével azt várom, hogy bejön a sima 6600 helyére, a nagyobbakat pedig még feljebb tolja.Itt csak egy komoly bányaomlás hozna normális szintre csökkenő VGA árakat.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- GIGABYTE GeForce VISION RTX 3070 8GB OC GDDR6 256bit LHR (GV-N3070VISION OC-8GD 2.0) Videokártya
- Gigabyte RTX 5070 Ti AERO OC - Garancia 2029.01.06-ig +1 év gyártói garancia
- Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 192bit Videokártya
- XFX RX 6600 XT Speedster SWFT 210 - Radeon RX6600 XT 8GB GDDR6 videokártya
- AMD Radeon RX 480 8GB Garanciával!
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

