Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A szoftver is egész jó, de van némi különbség az Intel és az AMD drivere között.
Explicit API-val az AMD egy PAL-on keresztül futtat mindent, tehát gyakorlatilag a teljesítménykritikus részei a drivernek nem különválasztottak, hanem minden PAL-on fut, és ahhoz van egy ICD rendelve, hogy kezeljék az eltérő explicit API-k eltéréseit. Ilyen formában a Vulkan és a DirectX12 ugyanazon a teljesítménykritikus kódbázison fut.
Az Intel nem így csinálja, hanem eleve van két teljesen eltérő implementáció a két explicit API-ra, továbbá még a DirectX 12-höz még vannak eltérő performance kódutak. Tehát effektíve az Intelnek nincs egységes implementációja, hanem DirectX 12-ben két-három performance layerből választják az adott játéknak megfelelőt. Ezért van az, hogy valamelyik játékban nagyon szar a teljesítmény, valamelyikben pedig nagyon jó. De ez nem igazán szoftverhiba, mert koncepcióból csinálják így, úgy van felépítve a driver, hogy több kódút legyen, és majd a készülő játékot elemezve döntik el, hogy mit fognak belőle használni. Ez is működőképes, csak kellene hozzá 3-4x nagyobb humánerőforrás, hogy ezt karban is tudják tartani, mert ugye van egy jó teljesítményű implementáció, és ha azzal egy adott cím nem jó, akkor vannak a fallbackek, amit viszont nem optimalizálnak, mert nincs rá elég emberük. De ettől a szoftver maga jó, csak nagyon kevés programozójuk van ahhoz, hogy egy ekkora kódbázist minden szempontból karbantartsanak.
Ugyanez van egyébként a DirectX 11-es implementációnál is, csak más okból. Ott van egy emulált kódút, és egy natív. A natív teljesítménye nagyon jó, de ha nincs fehérlistán a játék, hogy a natívon fusson, akkor az emulálton fog futni, és ott meg -150-250% teljesítmény vár. De ez nem klasszikusan a szoftver hibája, mert a ráengedett kódúton olyan gyorsan fut, amennyire csak lehet, csak egyszerűen nagyon masszív erőforráshiányban van az Intel, hogy minden kódút gyors legyen.
Lényegében ez egy koncepcionális eltérés. Az AMD-nek az összes támogatott grafikus API-ra van összesen 3 kódútja a driverben a teljesítménykritikus részt tekintve. Az Intelnek ugyanennyi API-ra van legalább 10. És ezzel nem lenne gond, ha háromszor több programozó dolgozna ezeken, de például az Intel driveres csapata kisebb az AMD csapatánál. Tehát a szoftver itt maga jó, csak nincs mögé rakva az a humánerőforrás, amivel minden kódút karbantartható lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Dell Latitude 7340 2-in-1 i5 13.gen, 16GB DDR5, 512GB SSD, QHD+ érintőkijelző, ÚJ ÁLLAPOT!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Bomba ár! Dell Latitude 5400 - i5-8265U I 16GB I 256SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4496
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

