- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
- Meggyi001: Hasznos helyek és tippek Párizsban, amiket jó eséllyel keresni is fogsz...
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Megnövelték az UVD órajellimitjét, így képes sztereó 3D-s 4K-s anyagokat is lejátszani. Mivel ezt az AMD szerint 4K-ra veszik a játékosok, így ez egy fontos szempont volt, hogy a 4K-s sztereó 3D-s filmekkel is megbirkózzon. Más hardver ma erre nem képes.
(#780) gbors: A kézikönyvekben benne van, hogy miképp működik a hardver. A gyártóknak bele kell írni, hogy az órajel változása normális működés.
(#781) Tirexi: Pedig ez a jelenség a GPU Boost 2.0 és az új PowerTune esetén is teljesen normális. Maga a kártya dizájnja a megadott hőmérsékleten működik a leghatékonyabban. Az NV is 80°C-on kezdte, de haladnak felfelé a GTX 780 Ti-vel, mert minél nagyobb lesz a hőmérséklet annál jobb lesz a hardver működése. Persze a GK110-ben nincs lehetőség órajelváltásra tíz mikromásodpercenként, így muszáj a tűréshatás alámenni, mert a túlmelegedésre a hardver 500 ms-on belül nem reagál. Tehát kell benne hagyni annyit, hogy a túlterhelés hatására az órajelet legyen ideje levágni 150-200 MHz-cel az egyik ciklusról a másikra. Ezt ők kitesztelték, és a 83°C, ahol ez még biztonságos és nem sül meg a hardver. Az AMD azért megy el 94°C-ig, mert nekik 10 mikromásodpercre van szükségük, hogy a hardver kiértékelje a változást, és csökkentsen az órajelen 10 MHz-et. Ezek nagyon átgondolt rendszerek, hónapok tesztelésének eredményei.
Majd a következő körben már mindkét cégtől hasonlóan szoros működést láthatunk. ÉS alapvetően biztos, hogy a limittől mindketten 1 wattos határra kerülnek mindig. Ez azért nagyon fontos, mert a GPU Boost és a PowerTune is a biztonságra van paraméterezve, vagyis ha rezeg a léc, akkor mindkét rendszer órajelcsökkentéssel él. Minél pontosabb ez a csökkentés, annál jobb lesz a kártya hatékonysága.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Path of Exile 2
- Megkérdeztük az AI-t: milyen érzés, amikor megreguláznak?
- Új kezdeményezéssel pofoznák ki a Linuxot a játékosoknak
- Apple MacBook
- Xbox Series X|S
- Duplázik a NAND is: a Samsung 100%-os áremelésben gondolkodik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Watch S4 okosóra
- LG 34GX90SA - 34" Ívelt Smart OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 128GB Gold-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4441, 100% Akksi
- Dell Precision 3571 4G LTE i7-12700H 16GB 512GB FHD RTX A1000 4GB 1 év teljeskörű garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

