Új hozzászólás Aktív témák
-
stgellert
aktív tag
válasz lentivator #34496 üzenetére
most végül is 12 m vagy 12 cm? mindkettő hihető, szal neked kell döntened
-
bim
veterán
válasz lentivator #34479 üzenetére
Mi nem mértük még le de egész jól bírja annak ellenére hogy 2 fogat lenulláztunk már egy 90-es szeg fejével való találkozásnál. Sajnos vannak ilyen ki nem kényszerített hibák. Pótolnám a lapot de 7500ft egy kicsit túlzás érte.
-
AndrewBlase
senior tag
válasz lentivator #34496 üzenetére
Most akkor 12 m (amit korábban írtál) vagy 2 cm?
Miért mindig én???
-
lentivator
csendes tag
válasz stgellert #34481 üzenetére
Ilyen van nekünk.
Sajnos akku töltöttség jelzőt "elfelejtettek " rá tenni,s a főnök egy akkus verziót(!!) vett.Más gépünk nincs kompatibilis akksival.A gépből pedig kb:2cm -en belül fogy el a szufla:
Vág mint állat,azt 2cm múlva be sem lehet kapcsolni.
Már többször előfordult velem,hogy a létra tetején állva csendesen megemlékeztem a Festool csomagösszeállító munkatárs felmenőiről... -
aszamóca
aktív tag
válasz thyeby #34477 üzenetére
Biztos emlékszel, én álltam neki homlokcsiszolót készíteni házilag.
Végül is, mivel fémmel is foglalkozok, nagyobb teljesítményű, ill masszívabb gép építése mellett döntöttem. Sikerült feltúrnom a NET-en hosszas keresgélés után két céget, ahonnan tudtam 300-as tépőzáras csisz.korongot kis mennyiségben beszerezni, ill. a tépőzár alátétet méterre jó áron vennem.
Ahogy a ragasztásról olvasom a hozzászólásokat, szeretném megkérdezni, hogy az alu tárcsára a tépőzáralátétet szerinted pálmafix-el fel tudom-e ragasztani, vagy valami más ragasztóval próbálkozzak inkább?[ Szerkesztve ]
Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.
-
epmd
tag
válasz thyeby #34491 üzenetére
Nem csak erősebb,hanem merevebb is a kötés.Amikor a fehérrel ragasztasz egy korpuszt,akkor ameddig nincs rajta a hátfal addig inog a szekrény,a másiknál ilyen nincs.A ragasztás olyan lesz,mintha jó sűrűn végig lenne csavarozva a szekrény. Azt írja,hogy 20-30 perc a száradási idő,de meg is köt ennyi idő alatt(kipróbáltam).A "fafajtákból" szerintem valami elírás.
-
Soká
senior tag
Én használok PU ragasztót.
Az egzótákhoz ajánlották én meg elhittem. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy erősebb kötést adna, mint a "sima" fehér, de mindenképpen rugalmasabb. Ami vagy előny vagy nem... Miután egy kimondottan puha hab keletkezik belőle, én egy kicsit tartok tőle, de végülis még nem volt vele soha rossz tapasztalatom.Undok anyag, az kétségtelen, nehéz leszedni az ember kezéről, később meg tényleg le se jön, csak idővel lekopik. Azt viszont nem mondanám, mint thyeby, hogy ezt nem kell összeszorítani, mert kell. már csak azért is, mert a habosodás során szétnyomhatja a munkadarabokat.
A legnagyobb "sikerrel" viszont suszterként használom ezt a ragasztót. A gyerekek levált talpait ezzel ragasztom és tapasztalatom szerint jobb eredménnyel, mint a kontaktragasztóval. Egyébként tényleg sok dolgot lehet vele ragasztani, kivéve az olyan műanyagokat mint a tubusa is. -
thyeby
őstag
Köszi!
Nocsak, nocsak! Már dolgoztál is vele.
Mit kell értenem az alatt, hogy merevebb kötést ad, mint a fehér? Azt, hogy erősebb a ragasztás?
Jelek szerint melléfogtam abban, hogy ugyanaz a kémiai folyamat. Mert ezt fafajtákból (? ) gyártják, ergo nem szintetikus.
Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz Armahun #34488 üzenetére
Ezt én is megkérdeztam magamban már régen.
Szerintem ugyanaz a ragasztó, csak más a színe.Szóval, hogy butaságot mégse írjak, a ragasztó nem ugyanaz, hiszen a színe más. A kémiai folyamat, valamint a kötéserő véleményem szerint ugyanaz. Ha jobb lenne, akkor már megjelent volna nálunk méregdrágán, ha meg rosszabb lenne, akkor tőlünk vásárolnának az angolok, mert ez a jobb.
Ami különbséget én észrevettem, talán az, hogy egyik-másik videóban igen hosszú nyitott idő után sem kapkodik a mester úr.Több fa van, mint asztalos!
-
Armahun
addikt
válasz Speciali #34487 üzenetére
Szinte az összes angol nyelvű asztalos videóban sárgás árnyalatú ragacsot látok.
Pl Mathias [link][ Szerkesztve ]
Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezésében megszakítani igen nagy illetlenség.
-
Armahun
addikt
Amit külföldi videókban látni az a sárgás az milyen ragasztó?
Ugyan az lenne mint nálunk a fehér csak más színű.Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezésében megszakítani igen nagy illetlenség.
-
Speciali
tag
válasz stgellert #34476 üzenetére
A cégnél mi a Pu Ragasztót olyan helyeken használjuk, ahol, fát nem fával kell összeragasztani, vagy nem fát, nem fával. Pl forgácslap korpuszkötéseknél a lap élét kenik meg vele, mert ugye a laminált lap felülete az már nem fa.
Megjegyzem, feleslegesen, mert ide is jo a normál "fehérragasztó " ,kipróbáltam , leszakitja a laminálást a ragasztás.
Épp tegnap csinált a kollégám egy hajlitott szoklit, forex 4 mm vastag lapokbol, PU ragasztoval, de nem lett jo a ragasztás, pedig kb 20 órát pihent. Ugy vettem észre, ha egyáltalán nincs nedvszivo felület, akkor nem igazán jo a PU ragasztó sem. PVC szennyvizcsöröl is simán le tudtam szedni, alig tapadt.Amugy én nem szeretem ezt a ragasztot, fához sosem használom, a börröl sem jön le, csak ecetes ollóval.
[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
válasz stgellert #34481 üzenetére
Vélelmezem, hogy a Festool mindenben a mindenkori csúcstechnológiát alkalmazza, itt-ott saját innovációval megturbózva. Akárcsak a Hilti.
Ennek a két cégnek szerintem semmi szüksége arra, hogy a pontokba szedett marketinges előnylistával toborozzon vevőket. Reklámjuk a nevük, és bíztos jó motor, jó akku kaphatja csak meg a feliratukat.
A napokban kaptam a Hilti-től egy ajánlást, miszerint előjegyezhetem még a piacra dobása előtt a legújabb fejlesztésű akkus fúrógépjüket. Tájékoztatásul annyit írtak, hogy hidegben is remekül tölthető és használható, extrém körülményeket jól toleráló, nem játékszer. Meg sem említik, hogy ez milyen névre keresztelt innováció, vagy milyen technológia. És őszintén, engem nem is érdekel. Ha Festool, vagy Hilti, akkor az nagy valószínűséggel remekmű, bármi legyen is. Az sem tudta lelombozni ezt az "előítéletemet", hogy sajnos ők is elsózzák nagynagy pénzért ráadásul olykor a melléfogásokat is.[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
stgellert
aktív tag
válasz AndrewBlase #34482 üzenetére
Hmmm, akkor lehet, van értelme dekopirnak is 18v-ban...
-
AndrewBlase
senior tag
válasz stgellert #34458 üzenetére
Nálunk a cégnél van DeWalt dekopír és kőrfűrész is akksis kivitelben. 18V-os, 4, ill 5 ah akkumulátorok vannak hozzá, és remekül bírják a terhelést/kiképzést. (Mondjuk az 5ah-st ritkán használjuk a gépekhez, mert szinte állandóan a FŐNÖK kabátjának fűtéséről gondoskodik. )
Miért mindig én???
-
stgellert
aktív tag
válasz lentivator #34479 üzenetére
Hány ah akksival? Brushless motoros?
-
raidx
őstag
Véletlen ráakadtam az ALDI által valamikor forgalmazott Walter nevű felsőmaró gépkönyvére. Teljesen olyan a leírás mint az Einhell hobbi maróé. Annyi a külömbség, hogy 9000 - 30000 a fordulatszám a 11000 - 30000 szemben. Található benne egy táblázat ahol 4-10 átmérő bükkfa (kemény fa) fordulatszám tipus 5-7,15-20 esetén 3-4 Phafánál 2-4, farostlemeznél 2-4 és 1-3 fokozatot ír. Ja meg, hogy a keményfémlapkás maróval Alu is marható.
[ Szerkesztve ]
Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX
-
thyeby
őstag
válasz stgellert #34476 üzenetére
Többnyire a hagyományos, mezei faipari ragasztó megoldja remekül a ragasztást - erősebb kötést ad, mint amilyennel a fa rostjai bírnak természetes módon egymás között. Ha játszik a víz, nedvesség is, akkor D3 kategóriájú, ún vízálló ragasztót köll használni. (Csónakoknál már D4-et!)
A Pu ragasztók bedagadnak, kitöltenek minden rendelkezésükre álló teret. Tehát ahol nincs módunk szorítani, vagy nem pontos, esetleg egyenetlen az illesztés, oda való a PU.
A ragasztópisztolyos szerintem ragasztásra alkalmatlan - talán jobb úgy fogalmaznom, hogy nem a legjobb. Ezt inkább rögzítésre használják, mint ragasztásra. (Pl egy hangfal belsejében a vezetékeket odapöttyinted vele belülről az oldalfalhoz, hogy annak a rezgése ne tudjon belerondítani a vájtfülűek orgazmusába.)
Nem mutat az gyenge kötést, inkább úgy fogalmazok, hogy nem is egzaktul stabilat. Legfőbb előnye a rendkívül gyors ragasztás. (Meg az, hogy a piszok bőrrel együtt jön le a kezedről, ha melegében hozzáérsz - magyarul új bőrt növesztel a piszkos helyére. Tehát regeneráló hatása is van esetenként. Ezt inkább azért írtam, mert jelezted a vezetékes gépekkel történő körültekintésed mértékét.)[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
stgellert
aktív tag
sajnos ez nem egy konkrét kérdés lesz.
Mivel szokás ragasztani a fákat?
Ragasztópisztolyos megoldást használnak?(a palma fa ragasztó, amit valamennyire ismerek, de pl a pu ragasztókról nem tudom, mire jók)
[ Szerkesztve ]
-
stgellert
aktív tag
-
Soká
senior tag
válasz thyeby #34469 üzenetére
De hogy Speciali kartács nehogy rosszul érezze magát, az ominózus nevet sokféle kontextusban lehet emlegetni, akárcsak nagybajszos kollégáját. Szóval, önmagában egy ilyen tény még nem biztos, hogy azt fejezi ki, amit a statisztika készítői esetleg sugallnak.
Abban viszont egyetérthetünk, hogy viszonylag kevés szó esik a politikáról, és ez jó.
(az meg nem jó, hogy Magyarországon, ha offként szóba kerül a politika, az rosszat kell, hogy jelentsen...)De az én hozzászólásom már OFF.
-
Soká
senior tag
válasz Melack #34465 üzenetére
Igen, ezekre a polcokra gondoltam.
Nyilván nem dekopirral kell vágni, mert az se egyenes nem lesz, se pattogzásmentes. De fóliával, asztali körfűrésszel megoldható a dolog, kérdés, hogy szükséges-e? Elég macera "élfóliázni" bár megoldható. Úgy kell tervezni, hogy az adott méretekből kell legózni és nem feltétlenül faltól-falig. De nem akarlak rábeszélni erre, isten ments, félre ne érts, csak egyszerűen felmerült bennem a fehérre festés miatt."Nem akarok 1,20-as távot a konzolok között, az sok lenne."
Ezt megint nem értem, hogy érted, hogy sok lenne? Optikailag vagy statikailag? Mindent az határozzon meg, hogy milyen a terhelés. A linkelt cikkben látszik, hogy azokon a Lackok polcokon csak elvétve van 1-2 váza, tényleg csak dísznek van a polc. Ott nincs gond a terheléssel. Ha nehéz cuccokkal szeretnéd telerakni, akkor rögtön más konzoltávolságot érdemes választani.
Jut eszembe, ha egyetlen polcsorrol van szó, akkor jó szívvel ajánlom, hogy a polc külső éle alá kerüljön egy merevítő léc. Ettől optikailag vastagabb, hangsúlyosabb lesz a polc, ugyanakkor kevesebb anyag, kisebb súly és ez a léc merevít is. és még takarja is kicsit a konzolt. Viszont nem vesz el a helyből, mintha alatta is lenne polc.[ Szerkesztve ]
-
stgellert
aktív tag
-
thyeby
őstag
Amit most írok, az egy szakmai nagyon off, azt hiszem, mégsem szükséges offba tennem.
Nem először olvasok erről a statisztikáról. Nincs is valami komoly hírértéke, mégis belinkeltem. Azért, mert beírtam a keresőbe ominózus szót. Nos, nálunk a nyolcezredik hsz utánl bukkant fel. S a fórum eddigi történetében mindösszesen ezeddig ezegy alkalommal.
És ennek sincs túl nagy jelentősége, mindössze talán annyi csupán, hogy egyféle értelemben ez egyféle rangot is jelenthet akár - ha szerényet is.Több fa van, mint asztalos!
-
Melack
veterán
-
Soká
senior tag
válasz Melack #34459 üzenetére
Most a 2-4cm elég tág fogalom Végülis melyik? ha dupla vastagságot használsz, az nem jelenti azt, hogy megfelezheted a konzolok számát. Mondjuk inkább úgy számolj, hogy másfélszeresére növelheted az áthidalás távolságát. Viszont combosabb konzolok kellene mert kevesebb fog több súlyt viselni!
A fehér színen csodálkozom kicsit, de Te tudod... nekem ez ikeadizájn Csak ha már fedő festék kerül rá, akkor kell-e egyáltalán fában gondolkodni? (Éppen az ikeának vannak 5cm körüli vastag fehér polcai, amelyek belül üregesek de teljesen merevek.) Gondolom, akkor a konzol is fehér lesz.
A tipliről akkor érdemes beszélni, ha már ki van találva, hogy milyen konzol, mekkora súllyal. -
stgellert
aktív tag
válasz Melack #34461 üzenetére
de milyen tégla? tömör vagy üreges? de elvben annyira nem számít, ha bizonytalan vagy, inkább sima fúróval fúrj, mert az üreges (vázkerámia) téglát az ütvefúróval nagyon tönkre lehet tennni, ha tiplit akarsz bele tenni.
én a kék (blau) dűbelt javaslom, az a vázkerámiába is szépen fog tartani.
a csavar legyen hosszabb a tiplinél és természetesen a csavarnál picit hosszabban fúrj bele.
http://dubel.arukereso.hu/tipli-blau-kek-8x90-p331597045/?gclid=CJDDsvzE0cwCFRITGwodd5YDew
praktikerben, obiban is kapsz ilyet.[ Szerkesztve ]
-
Melack
veterán
Köszönöm az infókat, jelenleg ott tartunk, hogy anyagot keresünk hozzá. 2-4 cm közötti vastagságot terveztünk, mert nem szeretnék plusz merevítést a polc alá. A cserépkályha a kiindulási pont a konzolokhoz, ahhoz igyekszünk úgy bemérni, hogy egységes legyen az elrendezése. Rejtett tartót én nem szeretnék, az nekem már nagyon ikeadesign - de lehet én vagyok a süsü. Fehérre szeretnénk majd festeni, plusz 4 íves vég lesz (2 az ablaknál, 2 a cserépkályhánál), Anyagra olyan 25.000 Ft-ot számoltunk eddig. Tipliből milyen kellene?
Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs
-
stgellert
aktív tag
ház feljújításban vagyok benne, az elején annyi áram volt, amit egy üvegrúd dörzsölésével elő lehet állítani szal nem volt kérdéses, hogy akkus kell, a vezetéknyiszálós fóbiámtól függetlenül
volt egy 10.8 v makita aksisom, 3 akkuval, meg egy ugyanilyen dekopir. na azok nem bírtak semmit.
ekkor fordultam a 18v felé, és akkor jöttek be nagy akciókkal a 4ah aksik, meg a "D" előjelű makiták, amik biztosan mennek a 4-5-6 ah aksikkal.
na ekkor vettem elsőnek egy nagy fúrót, két 4ah aksival. szerelem sokadik látásra is. ezek után, ahogy haladt a dolog meg a gyűjtési szenvedély, kiegészült a sor aksis láncfűrésszel, körfűrésszel, flexel, multiszerszámmal. eddig egyikkel se vagyok elégedetlen. átlagban a folyamatos fél óra garantált a 4ah aksikkal. megszakítot, vagyis átlag munka üzemmódban a fél nap símán kijön egy aksival, tapasztalatom szerint.
a dekopír érdekes téma, én se merek venni, a 10.8 v dekopirom valóban kb 1m tud, vagy még azt se, inkább felet...
azóta megjelentek a nagy amperszámú 10.8v ak, de nem bíznék bennük.
a 18v valószínűleg azért többet bír.makita "D" vs. "B" kiegészítés: nagyon sok B-s símán fut a 4ah aksival. erre példa az ultraakciós bdf456-om, amit könnyű fúrónak szereztem, ezzel került a családba a 18v 1.3-as akksi, meglepően sokat bír.
[ Szerkesztve ]
-
bim
veterán
Akkus témához annyit hogy idegenkedve vettem meg az akkus körfűrészt és nagyon rászoktunk. Meglepően sokat bír az akksija még a mi igénybevételünknél is. Elektromos ütvecsavarozót jó ideje nem hordunk mert a Hiltik tökéletesen leváltották a vezetékes gépeket.
Igazából csak annyi a nyitja hogy meg kell venni a drágább gépeket mert azok az akuk bírják jól. Nem akarom futtatni de tapasztalatból írom hogy a Hilti akuk még folyamatos terhelés alatt sem melegszenek fel kézmelegnél jobban. Makitánál előfordult hogy felszaladt a hőfok ami nem tesz jót a Li-ion technológiának. Azóta figyelünk rá.
-
thyeby
őstag
válasz stgellert #34454 üzenetére
Osztom a véleményemet Specialival.
Régen volt, igaz sem volt talán. Az öcsém szerelmes lett az akkus fúrókba, és ódákat zengett róla. Elhajtottam, hogy az egy nagy butaság. Aztán akkor is kitartott az idegenkedésem, amikor már gyakran dolgoztam egyszerre négy fúrógéppel, hogy gyorsabb legyen a munka. A francnak nekem az a drága akkus gép, hogy akkor merüljön le, amikor legjobban kellene - mikor ott a konnektor, abban meg folyamatosan van áram. Aztán mégis megbarátkoztam vele, mikor már pénzre ment a dolognak az a része is, hogy mennyi idő, és mennyi fáradtság ugyanannyi pénz. Mert kilencven dekás vezetékes fúró nem létezik, ez meg nagy előny évi 2-3 ezer 3x10-es csavar behajtásakor, került egy szekérderékalj akkus fúró.
Így voltam az ásványvízzel is. Adjak százszoros pénzt a palackos vízért, meg cipeljem, mikor a csap tele van vele? Ma meg? Szinte csak azt iszom. Jó, abban legalább van bugyborék - ha a párom piroskupakost vesz, akkor magamnak ma is a csapból mérem.
Szombathelyen történ a Ligno-n, hogy megkérdeztem a DeWalt képviselőt, mennyit lehet vágni az akkus dekopírral egy töltéssel. Akkor már rengeteget használnom kellett a dekopírt. Azt válaszolta, hogy egy métert. Hogy komolyan mondta-e, vagy csak bosszúból ironizált, máig sem tudom, de hátat fordítottam, és azóta is hátrafordulva vagyok. Azt hiszem, ugyanazon okból, amit Speciali sorolt tételesen.
És nem is vágyok semmi egyéb akkus csodára. Nem tudom, hogy csupán addig-e, míg ki nem próbálok élesben ilyesmit valami szerencse folytán, de eszembe nem jutott, hogy pénzt adjak a meglevő akkuimhoz még valami újabb solo nagyszerűségre.
Az excentereseim mind vezetékesek. Talán annak éri meg ilyet venni akkusban, akinek nem túl sűrűn, de nem is túl ritkán jól jönne csak előkapni picike munkára. Akkor nem kell kicsomagolni bedugni, meg kihúzni, elcsomagolni, hanem belöki egy fiókba, és amikor kell, összekoszolja magát vele kicsit, aztán visszalöki.Több fa van, mint asztalos!
-
Speciali
tag
válasz stgellert #34451 üzenetére
csak kényelemböl meg fóbiábol szerintem ne ! Fúrogépek oké, de a csiszolás az általában hosszu müvelet, azt akkus géppel csak végszükség esetén érdemes végezni.
Fúrni , csavarozni sokszor nagyon lehetetlen helyeken kell, ott van értelme az akkus gépeknek. De csiszolni általában elökészitett, kényelmes pozicioban szoktunk. Nem beszélve arról, hogy egy 220 V-os gép 15 év mulva is elindul, az akksikat meg ápolgatni, becézgetni, szeretgetni kell, de aztán igy is viszonylag hamar tönkremennek. -
stgellert
aktív tag
az eddigi makita akkus cuccaimmal elégedett vagyok (80%), viszont hiányzik egy excenter csiszoló. ezen gondolkozom, ez pl 1m2 csiszolására mennyire alkalmas?
http://www.gepdepo.hu/akkus-gep/excentercsiszolo/makita-bbo180z-excentercsiszolo-geptest-bbo180z.html -
Soká
senior tag
válasz Melack #34439 üzenetére
A 75cm "egészséges" távolság. Nem érdemes ennél nagyobb áthidalást tervezni, mert meghajlik a polc, főleg, ha tömött sorban nehéz könyveket teszel rá. Sőt, ha mondjuk A4-es művészeti albumokkal terheled, akkor inkább 60cm-rel számolj egy szokásos 18-20mm vastag polcnál.
Csak tájékoztatásképpen mondom, hogy a barkács üzletekben kapható fenyő polcok szélessége 20, 25, 30, 40, 50cm. Egy 25cm-es 18-as luc polc, ami natur, fóliázott darab 2m hosszban kb. 2500Ft Ugyanez bükkből, tehát keményfából (és hosszában toldva van, ami neked nem baj) majdnem a duplája. Tehát úgy érdemes számolni, hogy méterenként 1.500-2500 a polc alapanyaga. Erre jön valami felületkezelés, amit a lakk árából ki tudsz kalkulálni. A konzolok ára attól függ mi, mekkora, miből van, itt nagyobb lehet a szórás, de 1.000Ft felett valószínűsíthető az ára. Házilag olcsóbb is lehet.
Nem érdemes alulméretezni, szerintem.Persze a fentiárak lazán duplázódhatnaktriplázódhatnak, ha mondjuk nagyvonalú megoldásként kétcolos vastag polcot szeretnél ritkább konzolozással.
Nagyon vonzó megoldás a rejtett konzol, ahol nem látszik, hogy alá lenne támasztva a polc, elegáns megoldás, de vacakabbul terhelhető. -
five05
csendes tag
válasz pbujna #34437 üzenetére
Igen, én is így gondoltam, hogy ennyi fa állt rendelkezésre, így lehet kihozni alapon így sikerült.
Rejbolást én technika órán hallottam - a már akkor is nyugállományú - tanáromtól először, aki valaha asztalosként dolgozott.
Nekem szerencsére eddig csak pozitív tapasztalatom volt asztalosokkal, annak ellenére, hogy nem is mindig minőségi terméket gyártottak, de ott mind a ketten tudtuk, hogy ennyi pénzből bőven jó ez így. (szintén albérlet)Szóval hogyan lehet tényleg jó, alapos, munkájára igényes asztalost keresni? (Helyileg budaörs, budakeszi, biatorbágy, páty, törökbálint)
Tényleg nem reklámot szeretnék, hanem olyan közösséget, portált, módszert, ami segítségére lehet talán másoknak is. Mire figyeljek esetleg mit kérdezzek tőle? Hátha nem én vagyok az egyetlen akinek jól jönne, hogy tényleg igényes szakembert találjon.
Vagy ehhez csak szerencse kell? -
pbujna
aktív tag
válasz five05 #34430 üzenetére
Ez az asztalos inkább a dokira hasonlít a Dutyi diliben, aki vakbél helyett "mást" műtött. Itt valaki századmilliméterekről beszél, ő meg 7,5%-ról.
Volt szerencsém nekem is egy asztaloshoz Pesten az albiban. Kicserélték a gázórát, így át kellett szabni az előszobafalat, ami egy bútorlapból volt kialakítva. Miután az óracsere megtörtént, a gázosok visszatették a lapot az egyik oldalon megcsavarozva, de az óra miatt nem lehetett a helyére tenni. Egy téglalap alakú kivágását kellett volna egyik oldalon 4cm-rel megnövelni a szerencsétlen asztalosnak. Sajnos a kapucsengő is erre az előszobafalra volt bekötve, így bonyolult lett volna leszerelni, mivel 2 csavart kellett volna kicsavarni, illetve a gázosok által visszatekert 8db-ot. Bonyolultnak érezte, mivel csak "kézi" csavarhúzója volt. Mondtam neki, hogy leugrok a kocsiba és felhozom az elektronyikusat. El is indultam, de ő ezt megvárni nem tudta.
Hát fogta magát az asztalosunk, és vágott-vágott-vágott dekopírral egy szép kis ívet a téglalap oldalának. Természetesen nem sikerült a 4cm-t eltalálni, így még mindig nem lehetett normálisan visszatenni a táblát a falra, mivel ütközött a gázórával. Szentségelések közepette újra nekilátott, megfeszítve a lapot, amit a 8db csavar már alig fogott. Hát le is szakadt kapucsengőstől, villanyórástól, csavarostól. Nagyon nem izgatta fel magát, mert hát "le kell szakadni annak, aminek le kell". Szerencsére az áram nem ment el a lakásban, bár az óra már nem pörgött, így dekopírral be tudta fejezni a műveletet. 12.000 forintot kért el a munkáért, majd elhúzott a picsnibe. Természetesen a kapucsengő vezetéke valahol a falban szakadt el, így újra kellett húzni, illetve a villanyórát cserélni kellett. A falba visszaragasztottam a tipliket gipsszel, illetve fúrtam új lyukat, ahol a csavar a bútorlapot átszakította. Sajnos az élfóliázás elmaradt a kivágott szakaszon, mivel az asztalos szerint az alig látszik. Annál inkább a szinuszgörbe, amit vágott...
-
raidx
őstag
válasz Richter36 #34434 üzenetére
Régen még folyékony fa sem volt. Parketások összegyüjtötték a fűrészport ami a beszabásoknál keletkezett, azt rozslisztel és vízzel összekeverték. ezzel rejbolták gyalulás előtt a parkettát. Ez még a gépi csiszolást is kibírta és meg se látszott.
Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX
-
-
Richter36
őstag
válasz Winner_hun #34433 üzenetére
Rejbolni=fa hibákat javítani pl. folyékony fával. Az idősebb nemzedék még így tanulta.
-
Winner_hun
titán
válasz five05 #34430 üzenetére
80 cm hosszt a felsorolt anyagok közül bármelyikből ki lehet hozni. Valamit elrontott az illető, elég átlátszó választ kaptál rá.
A rejbolt az mi? Sose hallottam ezt a kifejezést, google pedig a tejboltot ajánlja fel, mint kereshetőbb kifejezés.
Jöhet a sketchup rajz.► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ
-
aszamóca
aktív tag
válasz generatoros #34429 üzenetére
Én csak azért tettem be a képet, mert érdekelt az elkészítésmódja egy ilyen számomra bonyolult bútornak. Mert szerintem egy görbe bútort nehezebb elkészíteni, mint egy pontos szögekből álló tradicionálist. (már ha kézzel készül) Persze mint ahogy írták is, egy ámítógép program vezérelt marómotor odacsusszan ahova akarja a programozója, annak tényleg mindegy. A felhasználhatósága más tészta. A képen látható, hogy a szekrény egy félreeső sarokban van elhelyezve, az asztal pedig valóban csak asztalfunkciót tölt be. A háttérben a stílus, a frontokban érződik, de itt már látható, hogy a felhasználhatóságot tartották szem előtt, nincs görbeség. Tehát ezek olyan meglepő designelemek csupán, amik vagy tetszenek valakinek, vagy nem...
Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.
-
five05
csendes tag
Sziasztok!
Már kaptam itt sokszor hasznos segítséget, ezért ismét merek kérdezni illetve panaszkodni.
Nem szeretnék háklisnak tűnni, de elég elkeseredett vagyok. Sajnos a környéken (költözés miatt, pest megye) nem igazán ismerek asztalosokat, így maradt a net és a szomszédok szóbeszéde.
A kérdés a következő: milyen végzettségű asztalost kell keresnem ahhoz, hogy egy sketchup vagy nyomtatott tervek alapján "tömörfából" (cseresznye, tölgy esetleg éger) legyártson egy bútort akkora méretűre amekkorára megálmodtam azt? Sajnos legutóbb nem sikerült ez a projekt, mert a tervezett darab kb. 6 cm-rel lett alacsonyabb (80 centin), de a szakember szerint ez a tűréshatáron belül van, mert így adta magát a fa...
Hol, milyen fórumon akárhol tudok/lehet utánanézni olyan asztalosnak, aki képes egy tervet ennél pontosabban legyártani, esetleg apróságokra (erezet, kisebb hibák eltakarása, hézag nélküli illesztés vagy "rejbolt" illesztés) odafigyelni?
Nem reklámot szeretnék csinálni, de nem tudom hova érdemes fordulni
Az is lehet, hogy bennem a hiba, és ekkora "tévedés" tényleg elmegy?Köszönöm a segítséget!
-
generatoros
tag
válasz aszamóca #34403 üzenetére
Izlések és pofonok! Különböznek ám. A troton ( hála istennek lelépett) széldeszkás konyhája , legalább ennyire gusztusos és izléses, az én lelkemnek. A tízenakárhány konyhás kastélyomba sem tennék, sem ebből sem a széldeszkásból. Biztos valami baj van velem, mert nekem a stilus: a barok a rokoko stb, ezek az újgazdagoknak való, stílusosnaknak nem nevezhető akármik. Arról meg ne is beszéljünk, hogy, ha már extra , akkor legalább lenne minőségileg is extra. A lelógó jobb oldali ajtó a fazsanéron egyszerüen felháborító. A faragás témája erősen középszerü, a mínősége pedíg gépí ( talán cnc). A hullámos akármijei , polcnak szerintem nem használhatók. Na ,de sebaj, ezt is ellehet adni és így kerek a világ. Ja, nem vagyok colombó felügyelő, de mielőtt lelépek visszaszólók és azt gondolom, hogy kevés tisztességben megöregedett jómódú tanult ember díszítené fel az otthonát ilyesmivel
-
Soká
senior tag
válasz aszamóca #34407 üzenetére
Elmondom én is a véleményem.
Szerintem is CNC munka, egyszerűen azért mert nem érdemes ezt CNC nélkül megcsinálni. Túl nagy munka lenne és annyira azért nem jó ez a bútor.
Persze, ez a "nem jóság" nyilván relatív fogalom és kérem senki se sértődjön meg azért ha azt mondom, hogy ez egy öncélú elég értelmetlen bútor, ami viszont kiválóan szépeleg. De pontosan kifejezi azt amiről a CNC szólhat a faiparban, hogy ugyanannyi meló a gépnek egyenesre csinálni meg valamit, mint görbére. Szóval, a poén kedvéért csináljuk görbére. De ha felteszem a kérdést, hogy mi értelme van görbére csinálni egy ajtót, egy polcot, akkor valószínűleg az egyetlen érv az lesz mellette, hogy , szokatlan, érdekes, meghökkentő, egyedi, stb. De attól még a dolog nem jó. Próbáljon valaki együttélni egy ilyennel és valószínűleg amikor már sokadszor gurul le a polcról az odatett akármi, akkor elgondolkodik az ember, hogy mennyivel hasznosabb lenne egy vízszintes polc. És egy fiók is mennyivel praktikusabb, ha vízszintes az alja és nem gurul minden az egyik sarkába. Miután az én értelmezésemben ez egy poén bútor úgy gondolom, hogy egy poén jó egyszer, jó kétszer, jó esetleg harmadszor, de egy idő után fárasztó tud ám lenni.nyilván habitusfüggő, meg az életkortól is függ, de az embernek alapvetően szüksége van bizonyos stabilitásra. Amikor a függőleges függőleges, a vízszintes meg vízszintes. egy idő után fárasztó tud ám lenni, ha minden girbegurba a környezetünkben. hamarabb meg lehet unni.
Ami tetszik ebben a bútorban, az a betétlapok kialakítása. nem mondom, hogy az összhatás jó ezzel a sok, egymáshoz nem igazán illeszkedő átlós vonallal, de maga az, hogy egy plasztikus felületet próbáltak kialakítani, és nem a plattolós módszerrel, az tulajdonképpen továbbgondolásra érdemes. És az is jó, hogy legalább az asztal síkját nem bántották, bár én ezzel az erővel el tudnék képzelni ott is valami kis játékot. Az is lehet, hogy van, xcsak nem látszik jól a fotón.
A fa zsanérok megintcsak öncélú, buta megoldások. Komoly truváj megcsinálni, hogy jó legyen, szerintem nem is sikerült, azért állnak kicsit szabálytalanul az ajtók, de mindenki könnyen belegondolhat, mi lesz itt x év múlva? Persze megnyugtathatok mindenkit, nem a kopásból eredő megereszkedés fogja a tulajt bosszantani, mert addig már az összes ajtó zsanérja törött lesz.
Egyszóval, ha nekem kellene hasonló bútort terveznem CNC technológiára, biztosan lebeszélném a tulajt az ilyen megoldásról. Ez így tipikusan látványkonyha, ami jól mutat mondjuk egy filmben ahol a hobbitok élnek. A forgatás erejéigDe van ahol nagyon is helye van a CNC adta szabadságnak:
http://blog.ponoko.com/2009/06/16/flatpack-panels-0203-chair-and-table/
-
Speciali
tag
válasz Winner_hun #34383 üzenetére
Itt sokan szeretik ezt a stilust, vagyis hogy öreg , bontott, szuvas fábol készitenek butorokat, föleg asztalokat. De nem szinezik semmivel, nagyrészt még olajat sem kap , hagyják naturon.
Ezt a stilust hogy nevezik, azt nem tudom, de van még ehhez hasonlo, annak ipari stilus itt az elnevezése.
Ennél is vagy öreg, vagy uj, de szélezetlen pallokbol készülnek az asztal pad stb. lapok, legtöbbször benne hagyva a göcsöket, repedéseket, hibákat. A hordozo rész, asztal esetében a láb és a káva meg valami brutál vastag vasanyagbol készül, festés nélkül.
Vagy valami régi gépalkatrész a láb.ipari stilus[ Szerkesztve ]
-
zoli03
őstag
válasz thyeby #34422 üzenetére
Köszönöm a részletes választ. Akkor maradok a hagyományos markolatnál, nekem eddig mindig elég volt az ereje. Amik itthon vannak szorítóim, szerencsére különböző méretűek, úgyhogy ebből a szempontból tudom, hogy milyenek kellenek. Nekem általános célra a 80x250 mm-es jött be, ez még könnyű, de amire használni szoktam, 90%-ban mindenre elég (ráadásul ez még viszonylag olcsó is). Egyelőre veszek még 80x250-eseket (amelyik olcsóbb a boltban), meg láttam 50x100-ast Bessey-ket, ezt kedvezménnyel 2000 Ft alatt megkapom, szerintem pár ilyet is veszek, sokszor ez a méret is elég. Aztán majd később veszek nagyobb méretűeket (kb 120x500), de az annyira nem sürgős, majd szépen lassan összegyűlnek. Ennél nagyobbat nem hiszem, hogy veszek, ott már eléggé drágák, inkább veszek táblásító szorítókat majd, ha szükségem lesz akkorára.
Azt én is megtanultam, hogy csak jó szerszámot érdemes venni, mert ellenkező esetben a végén drágábbra jön ki. Szorítóból is azért akarok normálisat, mert van pl egy nagyobb (170x480 mm-es), nagyapámról maradt rám, de most is tökéletes, biztos vagyok benne, hogy engem is túl fog élni. -
thyeby
őstag
válasz zoli03 #34420 üzenetére
Sorolt márkák kiváló minőségűek. Közülük bármelyik.
Minden típusú ezen belül valamilyen speciális célra van kihegyezve. Az egykezesek olyan munkákhoz, ahol a másik kezünkre szükség van a darabokat pontosan illeszteni pl a szorítás megkezdése előtt. A T típusúak igen nagy szorítóerejükről híresek, ám macerásabb a kezelésük (ez inkább ácsoknak lett kitalálva), mint a hagyományos markolatúak, amik remekül megfelelnek pl ragasztáshoz.
Ha tudod, hogy zömmel mire használnád őket, akkor van értelme speciális szorítóra beruháznod. Általános célra a hagyományos kialakításúak teljesen megfelelnek.
Fontos szempont még az, hogy mire képes. Ezt a méretei, és a geometriája határozzák meg. Hosszúval nagyon sok dolog befogható. Olyan is, amit a rövidebb nem ér át. Ám az ár, a súly, és a kisebb dolgokra használás nehézségei arányosan változnak ezek függvényében. A hosszabb általában drágább. Súlya nagyobb, megtartani, emelgetni nehezebb, és több a helyigénye. Másik dolog a benyúlás. Az, hogy az anyag szélétől milyen mélyre ér be. Ez a pofák hosszának függvénye. Minél hosszabbak a pofák, annál drágább a szorító. Cserében annál mélyebbre tudsz benyúlni vele. Viszont a pofa hossz többnyire azzal a kompromisszummal is jár, hogy csökken a szorítóerő. Nem márkásaknál pedig hamar tönkre is megy. Piherrel, Besszivel ettől nem kell félned. Ezek egy asztalost életen át kiszolgálnak. Csak akkor mennek tönkre, ha nagyon barbár módon vannak kezelve. (Láttam egyszer, hogy egy úriember vízpumpa fogóval húzott még a szorítón azon a tartományon túl, amit kézzel már nem bírt tekerni. Láttam olyat nem is egyszer, hogy nem jó állásban kezdték a szorítást, és addig erőltették a szorítást, míg már a menetvégnél fogott. Kioldáskor aztán ezmiatt nem tudták oldani, hát kalapácsot vettek elő, hogy majd azzal lefejtik. Tipikus kezdő barkácsoló gányolás ez. Az ilyet egyetlen márkás szorító sem hálálja meg.) Jellemző azonban, hogy aki már elunta a noname tönkremenős, elgörbülős meg széttörős, lógós, kotyogós szorítókat, hajlandó beruházni komolyabb összeget, mert elege lett a kínlódásból és a bosszúságból. Addigra már megtanulja a helyes kezelést, és mert igen nagy pénzt csörgetett a kasszánál az asztalra, úgy vigyáz egy piherre, mint a szeme világára. Ez nem baj, talán még nem is fölösleges. De egy Piher, egy Bessey az igazi igásló. Ezért drága.
Vannak ilyen szorítóim jónéhányan. De dufla, triflaennyien sorakoznának, ha sohsem adtam volna alább sorolt két márkánál. És a világ akkor is jobbá változott volna, ha azokért, amik eddig hamar tönkrementek, nem adok pénzt, hanem az árát, amit buktam rajtuk, elutalnám inkább pl most Neked ajándékba, aki vágyik jó szorítókra.[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
Speciali
tag
válasz aszamóca #34403 üzenetére
Majdnem biztos vagyok benne, hogy CNC-vel készült. A "faragások" nem igazán csipkézettek, és ha kézzel faragnak valamit, ott a kés és vésönyomokat nem szokták eltüntetni, meg nem is nagyon lehet és persze nem is érdemes, mert az ugy szép.
Amiert az asztal alatti ajtópár élei nem passzolnak, az az ajtók helytelen pozicioja miatt van. Látszik, hogy az ivek szépen futnának egymással, ha nem srégen állna egymáshoz képest a két ajtó.Anno nagyon régen szerelmese voltam a hasonlo stilusnak, csináltam is nappali szekrényt full borovibol, a frontpárok hasonloan ivesen passzoltak egymáshoz. Na persze sokkal egyszerübb kivitel volt, mint ez. Ha azon látszik, hogy nem CNC-s ! Valahol még képeim is vannak rola talán.
-
zoli03
őstag
Pillanatszorítókat akarok venni, a jelenleg nincs elég (mondjuk akármennyi van, mindig kevés lehet ). Először Yato-t akartam, de nem volt raktáron a boltban, meg mondták, hogy már cseréltek töröttet, úgyhogy azt inkább hanyagolom. A helyi boltban vannak még Piher és Bessey szorítók, viszont ezekből számtalan fajta van. Hobbi használatra melyiket érdemes megvenni (havi 1-2 alkalom)? Vagy ezekből gyakorlatilag mindegy, nekem a legolcsóbb is jó lenne? A hagyományos famarkolatú, vagy a T-foganytyús előnyösebb egy hobbiasztalosnak?
-
thyeby
őstag
válasz Melack #34417 üzenetére
Megadják a gyártók a konzol teherbírását. Onnan kezdve kiszámolhatod.
A kérdés tehát nem az, hogy milyen, hanem hogy mennyi? A választék nagy, úgyhogy gyakorlatilag esztétikai kérdéssé redukálódik ez a probléma - magyarul mi tetszik? És a másik fontos kérdés a falra rögzítés módja. Miből van a fal, és milyen tiplit akarsz hozzá. A tiplik teherbírásáról is biztosan van specifikáció. Aztán egy tétel a tipli szakszerű fúrása, ill becsavarozása is.Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz thomgrande #34413 üzenetére
Énszerintem, vagy csak elütötték a villám ujjaid, és Teszerinted?
Több fa van, mint asztalos!
-
mdk01
addikt
-
mdk01
addikt
-
Melack
veterán
Sziasztok! "Könyvespolcot" tervezgetünk, és abban kérném segítésgeteket, hogy milyen fából lenne érdemes készíttetni? Az elképzelés alapján egy csík futna körbe a falon adottt magasságban körbe, az lenne a polc. Ezt konzolok tartanák meg. Előzetes kalkuláció alapján 13 méternyi anyag kellene, 24 cm szélesen, 1 vagy 2 cm vastagon. Ehhez milyen fa kell, illetve kb a nyersanyag mennyi lenne? Köszönöm, ha tudtok erről vmilyen infót adni.
Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs
-
thomgrande
tag
válasz aszamóca #34410 üzenetére
Szerinte aki a Sketchup programot haladó szinten műveli annak nem hiszem hogy gond lehet vele.
"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"
-
aszamóca
aktív tag
válasz thyeby #34409 üzenetére
Számomra döbbenetes tény lenne, hogy ilyen összetett, meseszerű girbe-gurba bútort ámítástechnika-Hi-tech segítség nélkül valósítana meg valaki.
Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.
-
thyeby
őstag
válasz thomgrande #34406 üzenetére
Híh! Ha a TEK vizsgálná a puskáimat, bizonyára kevésbé kopna fel az állam.
Egyébként olyan, hogy Kermi, már nem létezik. Német cégcsoport tagja a TÜV-SÜD Kft. A köznyelvben maradt Kerminek, mert alig van magyar ember, aki érti, hogy mi az a TÜV, meg a SÜD. A Kermit meg mindenki ismeri.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
thomgrande
tag
válasz thyeby #34393 üzenetére
Én azt hittem hogy a távcsöves puskákat a TEK vizsgálja és nem a Kermi.
"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"
-
thyeby
őstag
válasz aszamóca #34403 üzenetére
Jó kérdés.
Szerintem köze nincs a CNC-hez. Tisztán faragottnak tűnik számomra, de közelről kellene látnom a technológia árulkodó részleteit.Az odafaragott zsanérok esztétikusak ugyan, de egyúttal stílustalanná teszik az együttest. Kár. Messziről kiabál, hogy ha ott zsanér működne, az az ajtó nem tudna kinyílni sehogyan, némelyik semennyire. Aligha ez a hatás volt a cél. Egy art karikírozása lenne? Egy laikust bizonyára jól elandalít.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
stgellert
aktív tag
válasz Winner_hun #34400 üzenetére
külső! akkor rákérdezek erre is, köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Építő/felújító topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Ukrajnai háború
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Telekom mobilszolgáltatások
- CES 2025: közeleg az AMD és az NVIDIA CES előadása
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
- Új tartalék ipari forrasztópáka 24V Atten Aoyue Yihua Gordak Letcon Hakko Baku Uten Wep kínai
- Új digitális forrólevegős műanyag hegesztő hőlégfúvó forrasztóállomás BGA
- Új forrasztópáka automata hőfokszabályzós forrasztóállomás
- (Új) 300Nm Parkside Performance 12 V Akkus ütvecsavarozó PPDSSA 12 A1
- Hom'in SAROKGARNITÚRA textil szürke színben + 2,5 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest