Új hozzászólás Aktív témák
-
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#45984
üzenetére
Mért nem használsz inkább clint? Ha ecetet használsz amúgy is jó a aima víz is.
-
Met
nagyúr
válasz
enginev3.0
#45677
üzenetére
Szerintem ez csak akkor kötelező ha fix díjas hűségidőn vagy.
Konditerem eseti fizetés vagy bérlet. -
enginev3.0
félisten
válasz
enginev3.0
#45676
üzenetére
Ilyenre gondolok
-
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#44134
üzenetére
Ecet helyett ajánlottabb a citromsav. Ugyanúgy szuperül leviszi a vízkövet, cserébe nem büdös.
(ha valaki durvítani akar, akkor szódabikarbónával lehet turbózni)
-
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#44127
üzenetére
Le akarod lakkozni?
Van éppen mezei lazúr lakk színtelen, amit ablakra kenni szoktak, de fürdő kabinban használni, nekem az még sosem jutott eszembe
Ajánlanám a zománcot, de azon megtapad a kemény víz ugyan úgy. Ha felviszel valami védő réteget, annyival lesz másabb, hogy egyszerűbben takarítható. A takarítást nem úszod meg. Az én megfigyelésem szerint nem a vízkő a nagyja, hanem a tusfürdő + mocsok + fogkrém foltok + beleszáradt port a levegőből.Ami a vízkövet illeti, néha lefújod mezei ecettel, aztán lemosod. Havonta egyszer letakarítod. Sokkal többet tenni vele nem lehet, ha csak nem az egész életedet akarod arra szánní, hogy a kemény vízzel hadakozz. Ha milliókat megér neked, talán létezik valami ioncserélős átfolyó alkalmatosság, ami van akkora teljesítményű, hogy fürdeni lehessen vele. És akkor nem lesz a zuhany kabinodból cseppkő-barlang

-
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#44129
üzenetére
A bauhausban lehet kapni egy sprét amivel befújtam az üveg kabint. Nem lett vízköves, viszont büdös. Nem is annyira a vízkő inkább a szappan, tusfűrdő rakodik a csempére.
-
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#44127
üzenetére
Fürdés után le kell húzni egy gumival aztán letörölni, legalábbis én így csinálom.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43125
üzenetére
Van esetleg VPN szerver a gépen, vagy hogyan nézik? Az OpenVPN pl. ennyi nézőnél már tud komolyan terhelni. A WireGuard állítólag ezerszer jobb.
-
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#43116
üzenetére
A böngészőnél a base64 kódolás az, ami megeszi. Böngésző nem nyersen eszi a binárist, hanem text formában, base64 kódolva. Külön hangot video-ra rakni, meg olyasmit, azt nem kell szerver oldalon, azt intézi a böngésző kliens oldalon (Z koordinátára rakja). De a teljes anyagot frame-ekre darabolni, és base64 kódolni, aztán http-be csomagolni, az mind szerver oldalon megy. Az éppenséggel nyel egy adagot. És utána még a secure channel - amit éppen használ.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43119
üzenetére
Akkor pedig nem gyenge prociban sem. Esetleg meg lehet nézni, hogy hány magot terhel, hátha nincs párhuzamosítva, bár erre manapság szinte nulla az esély. Érdemes beletenni akkor az időt szerintem, mert ha másik oprendszerrel sem megy, akkor csak úgy tudod skálázni, hogy veszel egy másik gépet direkt transzkódolásra, és annak átküldöd ezeket a feladatokat. Esetleg még úgy tudom vannak erre dedikált videokártyák és cél szoftver. Filmes ismerősöm ilyet használt anno, és 15 éve volt kb. 2ook, szóval nem gyenge áraik vannak.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43117
üzenetére
Én csak arra gondoltam, hogy 2GB memóriát eszik a Windows és minimális CPU-t. Volt, hogy leállt a ventilátor az egyik régebbi gépemen, aztán azért riasztott mindig, hogy nincs hűtés, mert az alaplap nem tudta értelmezni ezt a helyzetet. Szóval én nem gondolom, hogy CPU intenzív lenne az oprendszer futtatása, és hogy ez bármit megoldana. Ahhoz valami nagyon minimál rendszer kell, talán még Alpine Linux vagy FreeBSD, amit érdemes kipróbálni. A NAS rendszerek is ilyesmik. Az alatt nem hiszem, hogy sok minden van, talán L4-es dolgok, de az meg már nagyon távoli önszopatós valami. Oda tudni kell alacsony szinten programozni és saját oprendszert írni meg minden alkalmazást átportolni rá, szinte újraírni más elven. Azzal valóban gyorsabb lenne minden és stabilabb is, csak irreálisan sok munka. Na mindegy, szóval szerintem nem oldja meg. De kíváncsi vagyok, ha tényleg beleteszed az időt, akkor mire jutsz. A másik ami eszembe jutott, hogy azért minimum két magos CPU-t szoktak. Az egyik az oprendszer műveleteket, hálókártyát, adathordozókat, stb. kezeli, a másik meg az ilyen egyéb szolgáltatásokat, mint a transzkódolás. Ha több mag van az még jobb, ha tudsz rajta állítani, hogy maghoz rendeled, esetleg még a mag használatát is állítod rajta %-ban. Nem tudom, hogy mivel lehet ilyet. Windows-ban erre affinitás van, voltak rá régebben programok, talán ma már lehet feladatkezelőből, passz. A lényeg, hogy az olyan feladatok, amik amúgy CPU intenzívek, de ráérnek ne akasszák meg a fájlok kiszolgálását semmi esetre sem. Ez meg ilyen priorizálás. Szerintem szerver oprendszernél ezeket jóval egyszerűbb állítani, mert számba vették az oprendszer fejlesztésénél, hogy erre szükség lesz. Ha sok mag van, akkor még lehet virtuális gépezni vagy dockerezni is. Azokon meg biztosan tudom, hogy lehet ezt állítani elég részletesen.
-
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43109
üzenetére
És hányan kell egyszerre nézni ahhoz, hogy megdöglessze a plex a procit?
Nálam nincs csillió gigabit, csak 1, így az a szűk keresztmetszet, ha többen néznének, akkor meg maga a vinyók lennének szerintem.
De meg kicsik a gyerekek, keveset néznek, és akkor mi is, szóval nincs multizás.
Nálam is win10 a szerver (4magos atom proci, 10watt), de bírja simán. Igaz, nem plexezek, sima netes megosztással a desktop sz.gépről játszom le. (Nincs tévé, így felesleges lenne a plex) -
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43100
üzenetére
Vedd meg tőlem a s1151 workstation lapot és a 4 magos xeon processzort, nagyjából ez a véleményem.
Mármint ha nem árulnám, akkor is ilyesmit mondanék. Az oprendszerek inkább memóriát esznek szerintem, mint CPU-t. Inkább a gép fejlesztésével foglalkoznék. A másik oprendszer viszont jó ötlet. Mármint szervernek a Win10 nem valami jó OS pusztán már ezért is. Az NTFS maradhat, de csak ha HDD-ről van szó. SSD-nél már kijön, hogy jóval lassabb a drivere, mint az EXT4-nek vagy BTRFS, ZFS-nek, gyakorlatilag negyed sebességgel másol nálam NTFS-re. Mondjuk nem zavar. Az új gépbe vettem NVMe-t 1TB-ot, meg később majd kicserélem még nagyobbra, aztán onnan megy majd 2x56Gbps optikai hálózaton minden. Próbálgattam már, imádom, hogy 1 másodperc elég egy 2-4GB-os film átmásolásához. -
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#43104
üzenetére
Hány filmet osztasz te privátban?

Kérhetek hozzáférést én is?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43102
üzenetére
Gyors gugli: Más is szív azzal, hogy nem találnak opciót arra, hogy letiltsák az m2 slotot.
Lehet, hogy van rá opció a te gépedben, de esélyesebb, hogy nincs.Úgyhogy ha nem arra akarod telepíteni az xpenology-t, akkor lehet, hogy nem úszod meg a szerelést. (vagy kockáztatod, hogy valami dual bootot erőszakol rá, és elcseszi a mostani win-edet).
Én lehet, hogy rászánnám azt a 10-30perc szerelést, mint órákat szívni, ha félremegy az install.Az NTFS-sel inkább az lett volna a lényeg, hogy a filmek/adat, gondolom azok NTFS vinyókon vannak. Hogy azokat ne kelljen 1 hétig másolgatni, mi lenne, ha olyan NAS rendszert próbálnál, ami támogatja az NTFS drive-okat, és akkor változtatás nélkül használhatnád az adatvinyókat.
(főleg, ha nem jön be az adott rendszer, pl. túl korlátozott, vagy bármi, és visszatérnél a Win-es megoldásra) -
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#43100
üzenetére
Mi a szent seprűnyelet kell egy egész héten át másolni a mai világban gigabites neten?
Naponta 8 terát visznek át a mai hálózatok. -
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#43100
üzenetére
A nagy másolgatás előtt nem lenne egyszerűbb kipróbálni:
1. vagy olyan rendszert, ami tud NTFS-t kezelni?
2: ahogy nézem, ez az xpenology támogatja extrernal HDD esetén az NTFS-t. (internalként nem). Szóval externalként rádugni egyet, tesztelni, milyen a rendszer, stb.
És csak akkor nekiesni a másolgatásnak, ha tényleg elégedett vagy vele ? -
EmberXY
veterán
válasz
enginev3.0
#42702
üzenetére
Pálcát nem akarok törni felette így ismeretlenül, de annyi biztos, hogy az oldal elég gagyi, valami custom template lehet átszerkesztve, teli van elgépeléssel is.
Az adatvédelmi tájékoztató is elég hevenyészett, viszont egyértelműen beazonosítható az ember facebook profilja alapján.
Az jó kérdés, hogy a csatornák műsorait honnan és milyen jogcímen szolgáltatja, ez engem is érdekelne. -
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#42702
üzenetére
Nem biztos, hogy illegális, inkább csak drága.
Egyre kevesebben néznek TV-t a mai világban. Őszintén, te például nézel még TV-t? Vagy már csak netflix, meg youtube, meg a netről letöltött filmek?
Alap tv csomag nekünk valami 3500-ért jön. Az a 15 euro most simán 6k.
-
Met
nagyúr
válasz
enginev3.0
#35945
üzenetére
Elvitelre maximum.
-
EmberXY
veterán
válasz
enginev3.0
#35422
üzenetére
Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Biztosítóspecifikus.
-
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#35422
üzenetére
Hogy a hócipőbe lehetne ellopni egy házat?
-
coco2
őstag
válasz
enginev3.0
#35363
üzenetére
Expressz motoros futár a legjobb dobásod. Valami pici cég. Ott bontogatnak csomagot legkevésbé.
-
EmberXY
veterán
válasz
enginev3.0
#35358
üzenetére
Nokiás dobozba bele, TEK-nél feladod, semmit nem fognak kérdezni.
-
válasz
enginev3.0
#35360
üzenetére
WU 1000 euróig nem kér személyazonosítót nem?
-
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#35363
üzenetére
Biztos van valami felelősségvállalás, esetleg adott értékhatárig amit meg lehet adni a csomagnál.
-
Saccco
nagyúr
válasz
enginev3.0
#35358
üzenetére
Foxpost.
Most nézem, hogy volt már a foxpost.
-
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#35360
üzenetére
Bitcoin
Az anonimitás a fekete gazdaság, pénzmosás melegágya lehet ez ellen fellépnek keményen.
Ami talán megoldás lehet Posta vagy Foxpost automata és csomagként adod fel.
-
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#35358
üzenetére
PayPal, vagy esetleg Western Union
Biztos van még számos megoldás de ezek jutottak most az eszembe (a Western-t szoktam látni a postán is kiírva) -
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#34785
üzenetére
-
G@ben
addikt
válasz
enginev3.0
#34758
üzenetére
A hangjuk alapján nem ők voltak.
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
enginev3.0
#34750
üzenetére
Nálunk nemigen lehet, mostanában esetleg, régen esélytelen volt. Amúgy viszont dupla pénz és sok nap az ünnep....
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
enginev3.0
#34747
üzenetére
'83 óta csak akkor vagyok otthon karácsonykor, ha úgy fordul a műszakom.

-
Inhouse
őstag
válasz
enginev3.0
#34724
üzenetére
Sajnos sok esélyed nincs már, hogy a fa alatt legyen.
-
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#34724
üzenetére
Papíron szabadnap (azaz szombatnak megfelelő), szóval tippem szerint cégfüggő.
De mivel ez speciális eset, szerintem gőzerővel nyomják. -
válasz
enginev3.0
#34673
üzenetére
Köszönöm a segítséget!

-
válasz
enginev3.0
#34670
üzenetére
Időre megyek. A pótlóval megszívtam. A kötött pályában bízom ilyenkor. De az lesz.
-
Inhouse
őstag
válasz
enginev3.0
#34660
üzenetére
Van, de nem sok a választék és elég drága. Anno egy barátomnak kellett volna és én is meglepődtem, hogy ez ennyire nincs. Talán a legújabb BT szabvány már alapból tudja ezt, de abból sincs még olyan sok effajta eszköz.
Ha közel ülnek egymáshoz, akkor inkább egy vevő és dupla füles kimenet, akár külön fejhallgató erősítővel.
Illetve van még olyan USB-s kütyü olcsón, ami adó, vagy vevő is lehet. A vett analóg jelet beadva neki, veheti a másik eszköz is. Persze dupla jelátvitel, nagyobb csúszás, gyengébb minőség, nagyobb macera... -
AndrewBlase
senior tag
válasz
enginev3.0
#33402
üzenetére
Mai Simple mail-ből részlet:
"Kedves Felhasználónk!
Az elmúlt napokban általad is esetlegesen tapasztalt műszaki hibát elhárítottuk, így újra fennakadás nélkül működnek a Simple alkalmazás funkciói, a Parkolás szolgáltatás is visszakapcsolásra került. Az esetleges kellemetlenségért elnézéseteket kérjük.
A fennakadás idején, a nem teljesült vásárlások közben befoglalt összegek (jegyvásárlás, parkolásindítás) visszatérülnek az érintett a bankkártyára, ennek átfutási ideje számlavezető banktól függően eltérő lehet. Amennyiben bármely funkció kapcsán egyéb kellemetlenség ért, kérjük fordulj ügyfélszolgálatunkhoz." -
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#33404
üzenetére
Akkor jó eséllyel az első úgy szakadt meg, hogy nem ment végbe a folyamat, (pl. ha a Simple felületén is lehet venni matricát, van ilyen szolgáltatásuk, akkor a megszakadás miatt ők már nem is továbbították az autópályakezelő felé), a 2. esetben meg sikerült beregisztrálni. A lényeg, hogy van matricád.
Az első meghiúsulást szerintem vissza fogod kapni x napon belül (x asszem hivatalosan 30, de szerintem pár napon belül). Ha mégsem, akkor biztos van egyszerű mód jelezni ezt a Simple felé. -
BiP
nagyúr
válasz
enginev3.0
#33402
üzenetére
Autópálya-matricát? (gyerekeim vannak, a matrica elég tág fogalom
)
Ha meghiúsult a tranzakció, akkor jó eséllyel vissza fogod kapni a pénzt.
Ha viszont végbement, tehát az autópályakezelő regisztrálta, csak Te nem kaptál róla értesítést, akkor könnyű leellenőrizni.
Az ematrica.nemzetiutdij.hu címen (ez a hivatalos, én mindig itt veszem) ha újat akarsz venni, és teljesült az előző vétel, ki fogja írni még a fizetés előtt, hogy erre az időszakra/területre van már érvényes matricád, biztos vagy benne? stb.
Szóval így hamar kiderülhet, hogy mi a helyzet. -
EmberXY
veterán
válasz
enginev3.0
#31789
üzenetére
Nílusi krokodil, az garantáltan távol tart mindent (is).
-
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#31792
üzenetére
Mezőgazdasági boltban kaphatók ilyen madár hálók.Műanyag ragadozó madarak is kaphatóak,nem sokat ér.
-
w.miki
veterán
válasz
enginev3.0
#31789
üzenetére
amikor focikapu hálót kerestünk, ez felmerült, de élőben még nem láttuk
Kérlek próbáld ki, és mond el, milyen.
Heissner madárvédő háló zöld 6 m széles méteráru - 499 Ft -
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#31789
üzenetére
egy háló?
-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#29594
üzenetére
Nem a gépezéssel van a baj. Azt mondják, hogy az esti fényszennyezés (kék fény ami a monitorból jön) plusz a nappali kevés fény (bent ülsz a gép előtt, ahelyett, hogy kimennél a napra), ami rontja a szemet. Elvileg megnyúlik tőle a szemgolyó és emiatt rövidlátó leszel. Növeli még bizonyos betegségek kockázatát is, mert az anyagcsere is felborul az ilyen életmódtól. Ezen kívül pluszban nem pislogsz eleget, és szemszárazságod lesz. Saját tapasztalat szerint még számít a frissítési frekvencia is, pl a katódsugár csöves átlagos (nem 100Hz-es) monitoroktól fél perc alatt könnyezni kezdett a szemem miután folyadékkristályosra váltottam.
-
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#29594
üzenetére
Nem ez a gond, tehát nem a "gépezés" hanem a folyamatos FIX FÓKUSZ. Az ami tönkreteszi a szemedet. (20-30 évvel ezelőtt a katódsugárcsöves tévék monitorok esetleg hosszú távon bántották a szemet de ezek a fejlettebb LED tévék, monitorok már nem)
Megoldás:1 vagy 2 óránként csinálj szemtornát. A szemtorna nem bonyolult, felváltva - egyszerre csak egy szemmel a másikat letakarod addig majd váltás - fókuszálsz nagyon távoli, kevésbé távoli és egy közeli pontok között. Közben mondjuk elszámolsz 60-ig majd váltasz szemet.
(Ha beírod a gugliba kiad kismillió találatot kapsz lehet van hatékonyabb gyakorlat is pl. két szemmel is mondjuk magad elé felmutatod az egyik ujjadat rá fókuszálsz majd mögé egy távoli pontra aztán megint az ujj és így tovább) -
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#29570
üzenetére
A gyógyszert se szereti az ember,mégis beszedi.
-
pjen
félisten
válasz
enginev3.0
#29567
üzenetére
És,ha megpróbálnál például 1 pohár márkás bort,vagy 3 cent jó konyakot?
-
EmberXY
veterán
válasz
enginev3.0
#29567
üzenetére
Mindenki így kezdi...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#29565
üzenetére
Ezzel sok mindent kizárhatsz persze ha ez társul: fűszeres, túl cukros, túl sós ételek kerülése pl. üres tea fogyasztása stb. Bár alapvetően akármit is lehet enni inkább a MÉRTÉK a fontos, feszes minőségi étrend esetén ha ebéd után lecsúszik egy csoki, vagy egy szelet sütemény még nem lesz gond és persze kevés alkohol ha iszol akkor lehetőleg bor vagy sör legyen a töményeket érdemes kerülni.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#29549
üzenetére
Szerintem feleslegesen szopatod magad azzal, hogy mindent elhagysz. Egyáltalán nem biztos, hogy gyökeres életmód meg étrend váltásra van szükséged. Ha egyik nap rosszabbak a tüneteid, másnap meg tök jól vagy, akkor szinte biztosan olyasmi okozza, amit nem rendszeresen fogyasztasz. Ha állandóan középszarul vagy, akkor van értelme az ilyen rendszeresen fogyasztott ételek elhagyásának.
-
válasz
enginev3.0
#29549
üzenetére
Ha később rendeződnek a dolgok és belefér az étrendedbe akkor megint lehet...de addig is 0-ról kell újraépíteni az étkezésed.
Sok kitartást kívánok mellé.
-
válasz
enginev3.0
#29539
üzenetére
Az már jó ha van adat... Viszont ezt a napi 1 sportszelet valahogy nem értem. Miért?! Ez nem kötelező táplálék... semmi értéke nincs. Miért fogyasztod napi rendszerességgel?
-
válasz
enginev3.0
#29536
üzenetére
Kicsit szigorúbban kellene venned a "szemét kaja" meghatározását... Tehát ilyen, hogy csoki, meg sajtos pogi meg gyros... ilyen nincs, hogy néha... Minden amit idegen forrásból eszel, abba kvázi "akármi" lehet. Aminek van feltüntetett összetétele az ellenőrizhető, aminek nincs azt vedd úgy, hogy neked most nem jó. A kész/félkész kajákat passzold egyelőre. Ha pontosan ki akarod deríteni, hogy mitől van bajod, akkor legyen rendszer a táplálkozásba. Napi fix X kaja és mindenről tudd, hogy mi van benne... Ebből következik, hogy csak magadnak főzöl. Egyéb feldolgozott élelmiszernél pedig csak aminek követhető az összetétele... Ráadásul ezt érdemes vezetni... Ha ilyen 2-3 hetes periódusokban vannak problémák azt nem 2 perc kideríteni.
-
LilProphet90
senior tag
válasz
enginev3.0
#29534
üzenetére
Kíváncsi vagyok, én is nézegettem ilyeneket. Ha nem felejted el, esetleg írj léci milyen volt. Iberogast mennyire vált be? Most én is kipróbálom kíváncsiságból.
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
enginev3.0
#29527
üzenetére
Azt meddig kell nyalogatni, hogy jóllakj?

-
Golden9
veterán
válasz
enginev3.0
#29527
üzenetére
Én is régóta szeretnék egy pnat, de úgy megváltozott a világ, hogy mire hozzájutok, arra kimegy a használata a divatból.


-
LilProphet90
senior tag
válasz
enginev3.0
#29525
üzenetére
IBS-sel az a baj, hogy kb. minden tünet jelentkezhet vele, így azt csak kizárásos alapon diagnosztizálják, mert máshogy nem lehet. Vannak gyógyszerek rá, igazi segítséget nem hozott semmi. Probiotikumok segíthetnek, pár éve pl Normaflore+Enterol kombó (együtt) hatékony volt egy ideig.
Valahogy vidd végig mindenképp a vizsgálat-sorozatot.
Calprotectin-t vizsgálnak vastagbéltükrözés helyett, kérdezz rá dokidnál.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#29527
üzenetére
Akkor legalább azt élvezd ki.

-
inf3rno
nagyúr
válasz
enginev3.0
#29519
üzenetére
Van kiütésed száj körül, ilyesmik? Azt mondják jellemző az étel allergiákra az ilyesmi, pl tejfehérje allergiára. Ha nincs, még mindig lehet laktóz intolerancia. Ezen kívül glutén is okozhatja. Az étel intolerancia teszt nem hülyeség.
Ha stressz okozza, az többé-kevésbé normális, pl versenyek előtt ha pörget az adrenalin, akkor rám is rámjön a szapora. Én kezelném valamilyen módon a stresszt is, bár még mindig ciki, de ha más nem segít, akkor próbálkozz meg egy pszichomókussal, hátha ki tudja beszélni belőled.
A koffeint érdemes elhagyni, mert az is hashajtó.
Lehet a bélflóráddal is gond, de szerintem azzal kapcsolatban meg nem is nagyon csinálnak vizsgálatot még külföldön sem, csak kutatások vannak.
-
LilProphet90
senior tag
válasz
enginev3.0
#29519
üzenetére
Hasonló a helyzet már jó pár éve nálam is, valsz IBS-em van. Ételallergia teszt megvolt, tejfehérje intolerancia, de az elhagyás csak némileg csökkentette a tüneteket, az orvosom pedig nem tartja hitelesnek a vizsgálatot, hiába rendes vérvételi helyen készült. A gyomorvizsgálatok nem mutattak ki semmit, majd egy hónap múlva megyek vissza.
Gasztrodokim vastagbéltükrözés helyett ajánlott egy 7000 Ft-os székletvizsgálati lehetőséget (a neve nem jut eszembe sajnos), ami kimutatja a bajokat. 4 hét az eredményig, de csak kevésbé kellemetlen.
Ha a stressz nagyban befolyásolja nálad is, akkor van esély az IBS-re, arra vagy dietetikus, vagy enyhébb antidepresszánst szoktak felírni tudtommal.
De nagyon sok minden okozhatja, csak a saját tapasztalataim osztottam meg.
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
enginev3.0
#29521
üzenetére
Ételintoleranciára mindenképp gondolni kell, a szomszédasszony hasonló tünetek produkálása mellett gluténérzékenynek bizonyult.
-
Met
nagyúr
válasz
enginev3.0
#29519
üzenetére
Stressz.

-
válasz
enginev3.0
#29519
üzenetére
Ha a tejes dolgok okoznak gondot, akkor sajnos teljesen el kell hagynod őket, ami elég nehéz lesz, mert nagyon sok mindenben van.
Érdemes lehet kérned egy beutalót gyomortükrözésre, és hasi UH-ra, ezekkel a vizsgálatokkal sok mindent ki lehet deríteni, nem is értem, hogy a háziorvos miért nem egyből egy tükrözésre utalt be a gasztrora.
Igazából tényleg sok minden lehet a háttérben, epehólyag gondok, reflux, IBS, ételintolerancia... -
válasz
enginev3.0
#29515
üzenetére
Valószínűleg ételintolerancia teszt elvégzését fogják javasolni, de ezt nem támogatják, úgyhogy saját zsebből kell megcsináltatnod. de előfordulhat, hogy más lesz a gond. Én megcsináltattam...
Az emésztési probléma sok mindenből adódhat, milyen tüneteid vannak, fájdalmad is van, ha igen hol?
-
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#29515
üzenetére
A vizsgálatok utána egy DIETETIKUSRA lenne szükséged.
-
Golden9
veterán
válasz
enginev3.0
#29513
üzenetére
-
válasz
enginev3.0
#29493
üzenetére
Nem tudom mi a panaszod, de érdemes néhány vizsgálatot megcsináltatni magán úton, mondjuk pl. az ultrahangot, ha szükség van rá. A gasztroenterológián nem fognak túl sok mindent csinálni, hacsak nem konkrét vizsgálatra, mondjuk pl. gyomortükrözésre mész. Azt esetleg lehet tudni, hogy mi a baj? Lehet úgy jobban tudnánk segíteni.
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
enginev3.0
#29491
üzenetére
Attól függ, mi a horror ár. Fogorvoshoz mérd! (...és ott nagyobb a verseny...)
-
Nikaré
őstag
válasz
enginev3.0
#29493
üzenetére
Ez most komoly?
Már ennyi a várakozási idő??? -
Cs1csó
titán
válasz
enginev3.0
#29491
üzenetére
az ilyesmi csak horror áron van, HA magán úton akarod, utaltasd be magad a háziorvosoddal szakrendelésre. -
r.levente75
addikt
válasz
enginev3.0
#29488
üzenetére
Ahol van pálya magyarban, én mindig azt választom.
-
r.levente75
addikt
válasz
enginev3.0
#29486
üzenetére
Szvsz pont olyan mint a többi, egy katasztrófa.
Egy vicc, hogy nálunk milyen rosszak az utak. Most jöttem haza külföldről, szabályosan érezhető volt, hogy beléptünk az országba.
Ja és hab a tortán, hogy unios országból jöttem, mindkét oldalon álltak, a külföldin csak leellenőrizték a személyinket, a magyar határszakasznál kiszállított a rendőrhölgyike, és a csomagtartót is kinyittatta velem. -
válasz
enginev3.0
#27380
üzenetére
Ide is dobd be, jellemzően szakmabeliek szoktak értekezni.
-
leslieke
Jómunkásember
válasz
enginev3.0
#6544
üzenetére
Ilyenkor 1 órát állnak a vonatok. [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Robogó, kismotor
- Számítógépház-választás 2025: airflow, kompatibilitás és hibák
- Apple asztali gépek
- Telekom mobilszolgáltatások
- Arc Raiders
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Gamer PC RTX 5080 AMP Extreme Ultra / i5-14600K / DDR5 / Garanciás hibátlan állapotban!
- WD Blacck SN8100 4 TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.900-14.000 MBs - Eladó!
- SAMSUNG 2TB 990 EVO PLUS M.2 NVME PCI-E 4.0 x4/ 5.0 X2 - Új - 7250-6300 MBs - Eladó!
- MSI RTX 3070 8GB GDDR6 SUPRIM X - Dobozos, Újszerű - Eladó!
- INGYEN POSTA -Prémium V901 - DDR5 - Intel i5-14600KF -RTX 5060Ti -32GB -1TB SSD -www.olcsogamerpc.hu
- Számlás,garanciás SSD-k! Kèszletről!
- Update 10.31. - Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Nyugdíjazott laptopok :) Ingyen Foxpost!
- 14" Dell Latitude laptopok: 5400, 5480, 5490, 7480, E6410, E6440, E5450 / SZÁMLA + GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Van éppen mezei lazúr lakk színtelen, amit ablakra kenni szoktak, de fürdő kabinban használni, nekem az még sosem jutott eszembe
Mármint ha nem árulnám, akkor is ilyesmit mondanék. Az oprendszerek inkább memóriát esznek szerintem, mint CPU-t. Inkább a gép fejlesztésével foglalkoznék. A másik oprendszer viszont jó ötlet. Mármint szervernek a Win10 nem valami jó OS pusztán már ezért is. Az NTFS maradhat, de csak ha HDD-ről van szó. SSD-nél már kijön, hogy jóval lassabb a drivere, mint az EXT4-nek vagy BTRFS, ZFS-nek, gyakorlatilag negyed sebességgel másol nálam NTFS-re. Mondjuk nem zavar. Az új gépbe vettem NVMe-t 1TB-ot, meg később majd kicserélem még nagyobbra, aztán onnan megy majd 2x56Gbps optikai hálózaton minden. Próbálgattam már, imádom, hogy 1 másodperc elég egy 2-4GB-os film átmásolásához.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

amikor focikapu hálót kerestünk, ez felmerült, de élőben még nem láttuk



