Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Az új gépünkben van egy vinyo, amire sikerült feltenni a dualbootot. Win 7+ Linux Mint. Ennek működését, már értem. (legalábbis olyasmi)
    Felmerült bennem a kérdés mi van SSD nél? Mi van akkor ha tegyük fel nincs pénzügyi korlát és én egy több OP rendszeres gépet akarok. Mondjuk legyen win 7, win 8.1 és Linux. Mindegyiket külön SSD n? Ilyenkor mi lesz?
    Dualbootnál ugye betölt az a Grub rendszerindító. SSD nél van ilyenre lehetőség?
    Vagy rossz úton járok és ilyenkor a BIOS ban kell beállítanom a boot sorrendet és az tölti be a legelső SSD-t. Tegyük fel beállítom hogy a Win 8 betöltsön elsőnek. Ha pedig változtatni akarok akkor Biosba kell belépni és beállítom a másik sorrendet. Úgy tudom az újabb típusú UEFI BIOS, már Win alól is meghívható, így ez elvileg nem lenne olyan körülményes.

    ÉS a lényeg a bonyolítás ezután kezdődik. Hogy látják az SSD a vinyókat? Mindegyik SSD mellé kell egy Winyót tennem külön külön. Vagy elég lenne egy nagyobbat és azt mindegyik rendszer tudná kezelni?
    Elsőre úgy gondolnék rá, mint egy adat winyo, amin filmek képek vannak és van egy nagy 4TB-os, amit mondjuk mindegyik OP rendszerből "látok", de játékoknál már nem érzem ilyen egyszerűnek a dolgot.

    pl. régebbi játékot feltennék a Win 7 re újabbakhoz meg Win 8 at használnék. Nem okozna gondot ha ezeket egy winyora tenném fel ?
    JA és persze még ott a harmadik SSD-n a Linux Mint is.... :D az meg ugye spéci partíció típus, amit a Win alapból nem kezel. Ezért úgy gondolom látnám a Win alól, hogy van egy 3. SSD-m, de nem látnám, ami rajta van. (adat, doksi, semmi, 0 bájt )

    Sose volt SSD-m, szerintem ezek biztos eléggé triviális egyértelmű dolgok, de kicsit belekavarodok.

Új hozzászólás Aktív témák