-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Most nem érzek iróniát amúgy...
Értem, miért írja 5letes kolléga, amit ír, de esetünkben nincs miről beszélni. Már attól arcidegzsábát kapok, ha konkrétabb esetben azt mondjuk, hogy SSD. Egyrészt ég és föld van SSD tipusok között, akár egy adott gyártó két tipusa között is. Az SSD topikokban elég neuralgikus pont az SSD-k melegedése. Ez igaz! Viszont ez az NVMe SSD-k esetén releváns. Sata SSD-nél gyakorlatilag nincs melegedési probléma. De persze a jobb minőségűeknél nyilván kevésbé jellemző még a minimális melegedés is. Érdekes példa a két Crucial, a BX500 gyengébb teljesítmányű DRAMless, mégis hajlamos a melegedésre, az MX500 jobb teljesítménnyel és DRAM-mal meg nem melegszik. Jól mondjátok, az operatív hőtartomány 70 celsius max, de ha egy Sata ezt eléri, az már extrém eset. Nekem a HP 8570p-ben igencsak zártan van az SSD, ráadásul egy fémburkolatba kell beszerelni, ami ez esetben épp nem a hűtést szolgálja, inkább elzárja az amúgy nem fémházú eszközt. Ennek ellenére élete során 59 celsius volt a max elért hőfok, a normál operatív hőtartomány 45-47 celsius. Ha egy Sata SSD el is ér egy magasabb hőfokot, momdjuk 65 celsius, akkor sem fut tartós terheléssel így.
Egyszóval külön kell választani az SSD-ket, a Sata3 eszközöknél nincs melegedési probléma, az NVMe SSD-knél aztán megint elkezdhetnénk különválogatni, melyik melegedős és miért. Egyébként is egy SSD normál használat mellett igen ritkán és relatív rövid ideig kap olyan max terhelést, amivel eléri a saját max hőfokát. De ez semmi gondot nem okozhat.
Hirtelen ennyi, ha már megidéztetek, próbáltam röviden leírni, szerintem mi a helyzet.
Kb mindenki tudja ezeket, csak épp a túl sok SSD tipus miatt könnyű belekeveredni, mint majom a házicérnába.Azért nem rakom OFF-ba, mert OS-t már mindenki SSD-re telepít és célszerű ismerni az eszköz tulajdonságait, ami igen fontos a rendszer működése szempontjából. No para, használni kell azt az SSD-t, ha már meg van! (akinek Samu SSD-je van, az lapozhat tovább)
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- iPhone topik
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Borderlands 4
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Autós topik
- SoundBlaster X-Fi
- Építő/felújító topik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- További aktív témák...
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eredeti - Choice - Bundle - Steam kulcsok beszerzése. Írj kérés PM-et!
- PC Game Pass előfizetés
- Surface Laptop 4 i7-1185G7 16GB 256GB
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 32GB 1000GB 15.6 új akksi 1év garancia
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XT 20GB Zalman Z1 PLUS A-Data 750W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3427, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest